Отговори
# 30
  • Мнения: 560
здравейте и от мен.не съм писала отдавна защото при мен няма нищо интересно.на консултация съм другия месец и много искам вече за разбера пола на бебето.

относно раждането и аз съм се спряла на нормално , но с епидурална.
 
аз сщо пия зимафлуор като док ми е казал да не го спирам до края на бремеността даже и докато кърмя.отностно витамините пия нео-вин.някой друг пил ли е от.

за количката съм се спряла на чико S 3 защото си има всичко необходимо- и зимен кош и столче за кола и всичко си е комплект.

 Hug Hug Hug за сладка мама и дари

# 31
  • Мнения: 1
за срещата на русенските майки и аз съм на разположение винаги по всяко време даже ще се радвам да се видим а това кага трябва да стане нека  Byni да реши кага да бъде.

# 32
  • Мнения: 63
Здравейте, априлки!Аз съм от мартенските мами и само минавам да пожелая на СЛАДКА МАМА много късмет и скоро да гушка малкото човече

# 33
  • Мнения: 2 022
Цитат
Отдавна съм забеляза колко некомпетентна и неподготвена е Миглена Ангелона относно темите на предаванията си! Още един пример е това предаване!!! Язък че 4 деца е родила!!!Какви коментарри- то и в бакалията може по компетентни мнения да чуеш!
Относно рисковете за бебето- четох скоро една статия че съвременните статистики показват че усложненията за бебето и детската смъртност изобщо не са намалели при секциото, както се смята !
Аз съм ЗА естественото раждане , против секциото без мед. показания! И мога да ви кажа че ако се погрижите за обезболяването изобщо нищо страшно няма, даже голям купон е!!!

БРАВО! И аз съм за естествено раждане! Живот и здраве, ще раждам за трети път. Първите два бяха нормални раждания и БЕЗ каквато и да било упойка. В моя случай болката беше малко по-силна, отколкото при тежък мензис. И в двата случая ми направиха епизиотомия и му сложиха местна упойка, докато ме шиеха. Шевовете паднаха за около седмица и това беше.
Горещо препоръчвам естественото раждане (с или без упойка) пред секциото по избор. Когато е по медицински причини - друг въпрос. За съжаление обаче, чувам доста случаи, в които лекарите абсолютно безотговорно плашат бъдещите родилки и ги насочват към секцио, без да има реална нужда от това. Това си е направо престъпление - за някой лев отгоре и за да са сигурни, че раждането ще бъде в удобрен за тях момент, а не посред нощ, например! Затова бих препоръчала на всички мами, които се насочват към секцио, да се допитат поне до двама лекари.
Леля ми е лекар и по едно време се занимаваше с изследвания върху новородени. Тя ми каза, че често пъти при бебетата, родени със секцио, се наблюдава сънливост и отпадналост. Но това не е повод за радост: "Бебето ми е много послушно и добричко. Само спи и яде". Това се дължи на упойката, преминала през плацентата към бебето. Разбира се, не винаги е така. В никакъв случай не искам да плаша никого. Имам приятелка с огромен диоптър, която два пъти роди със секцио. Децата й са си съвсем нормални и всичко им е наред. Просто искам да кажа, че ако няма истински медицински причини (тесен таз, лошо застанало бебе, висок диоптър и т.н.), не се насочвайте към секциото само от страх пред болката. Тя минава и заминава много по-бързо, отколкото си мислите. Пък и след секциото също си боли. Миглена Ангелова разправяше "заспиваш и се събуждаш с подарък". И нито дума за следоперативното възстановяване, като че ли раната й е зараснала с магия, докато е спала. Това беше доста грубо манипулиране на мнението.
Е, стига съм давала акъл. Всяка от нас ще постъпи така, както смята, че е най-добре за нея и бебето й. Пожелавам на всички раждането да бъде успешно и чак когато му дойде времето!

А на Сладка мама и Дарина - стискам палци и им желая цялата сила на света, за да преодолеят изпитанието.    Hug bouquet  Praynig

П.П./ Ася, съвсем правилно си възмутена, че от четвъртък до понеделник няма кой да направи едно изследване във великия МД в София. Тази болница се води университетска и целият персонал почива в събота и неделя като чиновници! Остават само дежурни, които отговарят за цели етажи и хич не им се ще да си дават зор! Преди години, когато раждах за първи път, бях в МД. Беше петък, след това дойдоха събота и неделя и за капак понеделник беше 1 ноември - Денят на будителите, който също се празнува в МД, защото те минават и за учебно заведение. Та жената, с която бях в една стая имаше следродилни болки и й дадоха лекарство, съдържащо аналгин, при условие, че в документите й ясно с големи червени букви (видях го) пишеше, че е алергична към него. Резултатът: тя направи алергична реакция, гърлото й се поду и започна да се задушава, а на етажа имаше само санитарки! Никой не знаеше какво да прави и взеха да се чудят на кой доктор имат телефона, че да му се обадят да питат какво да я правят! За една бройка щяха да я изпуснат. Най-сетне някой се сети за инжекция кортизон и жената започна да диша! Мислех си, че за 15 години нещата са се променили, но уви!...

# 34
  • Мнения: 199
Предлагам: РУСЕНСКА СРЕЩА, петък /25.01/, 17.30ч, сладкарница Неделя /за местото търпи промяна/ ...но друго не ми дойде на акъла!

# 35
  • Мнения: 1 325
 Здравейте априлки Hug Прочетох за Сладка мама и за малката и прицеса и  Praynig горещо се моля бързо да се пребори с инфекциата Praynig Praynig Praynig
Гледам че обсъждате епидуралната анестезия, моето секцио беше преди седмица с епидурална  пък и тук всички жени раждат с такава , така че не се притеснявайте и аз горещо ви я препоръчвам както горещо препоръчвам и нормалното раждане, макар че нямах този шанс да родя нормално!Успех на всички Hug

# 36
  • Мнения: 32
Sladka mama, вярвай в силата на позитивното мислене, всички ние бъдещи мами мислим така, значи всичко ще е ок!!!!!Дари ще е добре, стискаме палци!
За епидуралната - ами докторката е израждала с епидурална...и каза от гледна точка на практиката си, че не я препоръчва...Слагала се на 5 см. разкритие, т.е половината раждане си го изживяваш...Така ли е? Ох така ми е притеснено, защото надеждата ми беше в това, но сега докторката ми като каза така...аз нямам сили да взема сама решение.

# 37
  • Мнения: 319
Ясмина аз съм ЗА среща Peace Нямам никакви претенции дали ще е през седмицата или събота и неделя,както и за часа Peace Не ходя на работа.....Измислете нещо за дата и час и ме пишете и мен Wink

Аз взех да се панирам #Crazy много скоро влизам в 8-мия месец и края ми се вижда токлова близо,че чак ме хвана страх Rolling Eyes И аз мисля да се възползвам от епидуралната стига в Окръжна да я слагат Peace

Емма ние с таткото имаме намерение другата събота да отидем на тези лекции/училище за родители Peace

Подхванахте темата за секса .....моят мъж е толкова уплашен от мисълта,че по някакъв начин може да навреди/да докосне бебето,че секса за нас е ........на мнооооооого заден план Peaceпробвахме се преди седмица .......е нищо не се получи,нито позата можем да наместим.........Абе пълна трагедия сме Laughing

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 14:16 от sisee

# 38
  • Мнения: 134
Добър ден мами  bouquet И честита ни темичка Ясмина с тези рози направо докара средата на март у нас  Hug
Сладка Мама  дано днес новините са добри  Praynig Praynig Praynig всеки ден си мисля за малката Дари  Hug
Mirror не е вярно , че на 5 см, преживяваш половината раждане , (не че е страшно , но до първите 5 не е нищо сериозно , следващите 5 са по-мъчителни)
Аз сигурно вече ставам банална но за пореден път ще кажа че съм с двете ръце за нормалното раждане  Peace Peace Peace Пролетната фея го е обяснила перфектно моето раждане протече по-същия начин ,надявам се и сега да е така  Praynig

# 39
  • Мнения: 121
Аз съм се спряла на естествено раждане. Бих искала да опитам без упойка. Ако много ме боли-ще помоля за епидурална. И аз съм чела в едно списание, в което се обясняваше за различните начини на обезболяване, че вероятността от разкъсвания при използването на епидурална е по-голяма. И по тази причина лекарите бързо се решават за епизиотомия. Беше обяснено с това, че нямаш усещане кога и колко точно да напъваш май. Епидуралната упойка причинявала и главоболие след няколко часа. Това ни го казаха на една от обиколките ни да си изберем болница за раждането. Но ако усетя, че няма да мога да издържа на болките, ще поискам упойка без да му мисля много.
Изпадам в ужас като чета, че малката Дарина е трябвало да чака 2 дена, за да ѝ направят микробиология!!!! И това, че Сладка Мама ще ходи само за информация всеки ден, а малката може да я види само в 1 ден!! Това ми се струва прекалено! Не могат да ме убедят, че при условие, че бебка е в кувьоз, не може майката да седи до него, ако иска и денонощно, без риск от някаква инфекция!! Но какво се чудя. В БГ държавни болници бащата не може да стои по цял ден при майката и бебето! Имало приемно време! Е как по света може, а в БГ вилнеят явно най-лошите вирусни и бактерийни инфекции и не било разрешено!

# 40
  • Мнения: 242
Ами както сме  се заговорили ,да вземем да си направим и в София среща  Grinning, някоя вечер или събота и неделя.

# 41
  • Мнения: 54
аз съм за среща в София - когато ви е удобно, в болничен съм така че имам много време на разположение.

# 42
  • Мнения: 200
Ох сиси за сеска все едно аз съм го писала, същата работа сме  Embarassed с тоя корем съм като балон никаква подвижност, само пуфтя, горкия ми мъж  Laughing
Иначе не се оплаквам от него, много ме гледа, готви по 2-3 пъти на ден- каквото се сетя, мие чинии, пере, чисти с прахосмукачката, подрежда, абе злато ви казвам  kiss Heart Eyes
Ей сега сядам да гледам предаването на Миглена Ангелова, която вече не е Ангелова а е Чакръкчиева, нали се омъжи за 100тен път наскоро  Peace Никога не съм я харесвала честно казано, много ме дразни как си води предаването, много прекъсва гостите, надвиква се с тях и налага мнението си което за мен е винаги неправилното и не е добра водеща просто, но това си е мое мнение  Peace
После ще пиша за темата на предването.

# 43
  • Мнения: 2 531
Слагала се на 5 см. разкритие, т.е половината раждане си го изживяваш...
Да слага се на 4-5 см разкритие, за да са сигурни че имаш стабилна родова дейност / при мен беше предизвикано със ситеми окситоцин/ ! Само че д-рката ти не е уточнила че тези см. се достигат сравнително лесно и без особенни болки, зора идва после като почнат яките контракции ! Така че нищо излишно няма!

# 44
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте и от мен в новата темичка Simple Smile

Леле страхотна е темичката   bouquet

Относно раждането аз също съм твърдо ЗА нормалното раждане. Аз съм абсолютен противник насекциото, освен ако не е по медицински причини разбира се. Това е в разрез с природата на човека според мен Simple Smile Но пък си е и въпрос на личен избор Simple Smile

Иначе съм напълно съгласна с Пролетната фея, нищо че това ми е първо раждане Simple Smile

Продължавам да стискам палци за Сладка Мама  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт