Цитросепт?

  • 4 923
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 640
Върши ли работа за всичко което пише за него и може ли да се взема профилактично?

# 1
  • Мнения: 31
като казах на педиятърката че давам на детето Цитросепт тя каза че имала пациентка която много го хвалила и където имала дупка там слагала и била много доволна . А аз не мога да кажа че не съм доволна струвами се че като пропусна ден да не и давам Цитросепт и след това се отразява

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз го взех да го давам на детето,разбрах че се дават броя капки отговарящи за теглото и се почва с постепенното им увеличаване,но може ли някой по ясно да ми каже по колко капки да давам по 1 или по 3 пъти дневно и изобщо някой който вече го  е давал. Rolling Eyes

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм доволна ползвам го втора година.

# 4
  • Мнения: 640
Как го давате на дете? Та той горчи непоносимо.

# 5
  • Мнения: 2 323
Доста разредено. Пробвала съм в ябълков сок и в портокалов, като в портокаловия по-малко горчи. Може да се подслади.

# 6
  • Мнения: 194
момичета, току що разбрах, че свеки чела-недочела, е изпраскала наведнъж 20 капки на синът ми /който е макс.15кг./. #Cussing out Нямам листовката на разположение и се притеснявам може ли да има странични ефекти

# 7
  • Мнения: 119
Доколкото знам, няма никаква опасност от предозиране !
Ина4е от 3 г. го ползваме , но само при нужда - гаргара , жабурене и т.н.

# 8
  • Мнения: 640
А една приятелка ми каза,че се пиел и за отслабване Grinning Laughing. Вярно ли е?

# 9
  • София
  • Мнения: 26
А една приятелка ми каза,че се пиел и за отслабване Grinning Laughing. Вярно ли е?

Може, защото пречиства организма, като помощно средство към диетата. И аз съм на Цитросепт, но на много минимална доза - 3 капки 2 пъти на ден, има ефект.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За отслабване не става. Аз и детето го пием втора година не сме отслабнали а имаме нужда Embarassed

# 11
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
също го използвам и външно и вътрешно-много съм доволна

# 12
  • Мнения: 2 035
И аз го взех да го давам на детето,разбрах че се дават броя капки отговарящи за теглото и се почва с постепенното им увеличаване,но може ли някой по ясно да ми каже по колко капки да давам по 1 или по 3 пъти дневно и изобщо някой който вече го  е давал. Rolling Eyes

Значи дневната доза за деца е брой капки = на килограми, може да ги даваш на веднъж, може да ги разбиваш по малко през целия ден, както ти е удобно. На нас хомеопата така ни каза да ги даваме на малката и започнахме от шест капки първоначално - ползваме ги от година и сме доволни  Peace  И само да кажа да имате предвид, че ако ги слагате в сокче или каквато и да е течност, колкото повече престояват капките в нея толкова по силно започват да горчат, така че съвета ми да го  изпиват веднага  Peace

# 13
Всички казват че са много доволни от Цитросепт-а, ама така и не разбрах, на кой какво е помогнал и как ви се е подобрило здравето откакто го пиете. Аз си го купих за мен и за семейството, ама имам проблем да накарам синът да го пие. А и той е още на 2 годинки и не знам дали не е още малък за да му давам Цитросепт. А какво ще кажете за Биоцитрин-а - българският вариант на Цитросепт?

# 14
  • Мнения: 2 035
Дидо, моята дъщеричка сега в неделя ще стане на 2-ве, а и го давам от миналата година лятото.  Значи ние и го слагаме вечерта в млякото на 200 мл. мляко слагаме 5-6 капки - това  и е постоянната дневна доза, но правя и почивки от време на време, в смисъл не го давам без прекъсване.
А защо съм доволна ли, ами защото от както го давам не знам дали се дължи на него,  но определено не ми боледува, пу-пу и затова естествено съм от доволните  Wink

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Dido08 Аз  съм ползвала Цитросепт, за цитросептина нямам мнение. Детето ми спря да боледува. Или ако хване някой вирус минава много бързо, изкарва почти на крак. Давам от есента до пролетта без прекъсване профилактичната доза. Лятото не давам.

# 16
  • Мнения: 2 005
И аз го давам на синът ми от година , но чак сега разбрах , че в прясното мляко никак не се усеща горчивината му  Peace

# 17
  • Мнения: 360
в прясното мляко никак не се усеща горчивината му  Peace
Това е точно така

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И във фреш от портокал не се усеща.

# 19
  • Мнения: 52
ползвала съм го само за мен,за вагинални промивки ,и имаше много добър ефект

# 20
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
но чак сега разбрах , че в прясното мляко никак не се усеща горчивината му  Peace

защото и действието му намалява.Нещо си се свързва с нещо си от прясното мляко и затова не горчи,но и намалява терапевтичния ефект.
Когато се дава в прясно мляко трябва да се увеличи дозата (което е икономически неизгодно)
По тази тема беше писано в сайта на цитросепт.

http://www.citroseptbg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=13& … 0%BE%E2%80%A6#p29

# 21
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
и ние го даваме вече на дъщеря ми - майка ми пона още от края на Август да й дава

има ефект

# 22
  • Мнения: 1 708
Аз също съм много доволна!

Зимата им давах,бяха здрави!
За летния вирус изключително помогна.
Аз пиех пролетта,понеже имам проблем с бялото течение и то почти изчезна! Hug

# 23
  • Мнения: 107
напоследък много слушам за този Цитросепт-мисля да взема за децата
знаете ли дали мога да давам на 10 мес.бебе

# 24
  • Мнения: 936
напоследък много слушам за този Цитросепт-мисля да взема за децата
знаете ли дали мога да давам на 10 мес.бебе

Аз давам на 15 месечно... по една капка, три пъти; най-добре в адаптираното мляко. Разгледай форума в сайта на цитросепт, който е даден по-горе и ще се ориентираш. Peace

# 25
  • Мнения: 822
И аз давам от един месец и съм доволна.
Синът ми имаше стафилококова ангина. Изписаха му Оспексин по антибиограма, но получи силно воднисто разстройство и го спряхме. Минахме само на Цитростеп и се оправи.
Аз му го давам с малко вода и мед. Пак горчи, но го изпива на една две глътки и после пие голяма чаша вода. Вече свикна.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 119
здравейте,искам да ви попитам нещо,дъщеричката ми(3ги5месеца) в момента пие респивакс по предписание на една лекарка алерголожка,но аз след като прочетох всичко за цитросепт ми се иска да започна да и давам и от него.Та въпросът ми е дали мога да го давам заедно с респивакса или ще и стане множко на малката?Благодаря предварително на всички,които ще ми отговорят  Simple Smile
аз ще питам и педиатъра дали може,такава комбинация,но все пак ми се иска да чуя и вашето мнение

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз лично не бих давала и цитросепт и респивакс. Свърши едното и после давай друго ако има нужда. Лично аз не съм доволна от респивакса(говоря за себе си), но на твоето дете може да се отрази добре. Ако даваш и двете заедно и има ефект няма да знаеш на кой стимулант се дължи. А ми се струва, че и ще дойде малко множко. И все пак консултирай се с личният лекар ако си решила да ги даваш заедно.

# 28
  • Мнения: 936
здравейте,искам да ви попитам нещо,дъщеричката ми(3ги5месеца) в момента пие респивакс по предписание на една лекарка алерголожка,но аз след като прочетох всичко за цитросепт ми се иска да започна да и давам и от него.Та въпросът ми е дали мога да го давам заедно с респивакса или ще и стане множко на малката?Благодаря предварително на всички,които ще ми отговорят  Simple Smile
аз ще питам и педиатъра дали може,такава комбинация,но все пак ми се иска да чуя и вашето мнение

Отвори страницата на Цитросепт, там има форум, в който лекар отговаря на въпроси като твоя. Той ще ти отговори дали са съвместими.   Форум

http://www.citroseptbg.com/probiotici.html

# 29
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз започнах да давам на дъщеря си от вчера,но като чета мненията тук малко се озадачих...В листовката пише,че за малки деца се дозира по капка на килограм тегло,но делено на половина.А тук чета,че го дозирате по капка на килограм,без деленето,защо така?Освен това пише,че профилактичната доза е наполовина по-малка.За дъщеря си изчисилх така;тя е 12 кг,съответно трябва да давам 6 капки дневно при изявени здравословни проблеми и 3 капки като профилактична доза,права ли съм?
Аз също ги капя в млякото й,по 3 капки сутрин и вечер.След реакциите,за които прочетох с млякото,трябва ли да вдигна дозата и по колко да давам?

# 30
  • Мнения: 936
Аз започнах да давам на дъщеря си от вчера,но като чета мненията тук малко се озадачих...В листовката пише,че за малки деца се дозира по капка на килограм тегло,но делено на половина.А тук чета,че го дозирате по капка на килограм,без деленето,защо така?Освен това пише,че профилактичната доза е наполовина по-малка.За дъщеря си изчисилх така;тя е 12 кг,съответно трябва да давам 6 капки дневно при изявени здравословни проблеми и 3 капки като профилактична доза,права ли съм?
Аз също ги капя в млякото й,по 3 капки сутрин и вечер.След реакциите,за които прочетох с млякото,трябва ли да вдигна дозата и по колко да давам?

Значи, по 1 капка на килограм тегло = 12 капки, делено на 3 приема през деня = по 4 капки на прием. Профилактичната доза е наполовина, т.е. 6 капки за деня или по 2 капки на прием. Може да ги даваш с вода и мед или да увеличиш с 50% дозата, ако е с мляко.
Ако детето ходи на градина и няма възможност да пие капките на обед, може да му се дадат след като се прибере, а по-късно и вечерната доза.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И аз давам профилактична доза - 1 капка на 1 кг. делено на две (т.е. на 12 кг. - 6 капки), а като е болен двойно.Слагам му ги наведнъж вечер в АМ, но сега като прочетох това за действието му в мляко се зачудих дали да увеличавам капките? Thinking
Иначе ефект май наистина има.Като го пиеше сина ми изкарваше боледуванията доста леко, "на крак", но като го спрях за малко ми направи Ларингит, след това Отит...Не знам дали има нещо общо или просто съвпаднаха нещата.Сега го започнахме на 15.10 и нямам намерение до март-април да го спирам, пък да видим.

Общи условия

Активация на акаунт