Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

София

Мили мами,педи заръча на предишната консултация да почнем да правим сокчета,но аз не смея предвид "заплахата"от по-силни колики.Казаха ми,че готовите били с по-малка киселинност и ми препоръчаха като начало да взимам от тях,но.....повечето са май от 4 месец.Има ли фирми,които имат и за по-малки бебоци и кои са те?
Цитирай

София

Видях такива в сайта на Ганчев, ето тук:http://www.ganchevltd.hit.bg/index_bul.htm. Аз нес ъм ги пробвала още. Нека се изкаже някоя по-подготвена мама.
Цитирай
Здравей Coeur!
ние отдавна минахме периода на захранването със сокчета /сега сме на 1.2 година/, но това което помня бе, че независимо от коликите не трябва да се плаши човек, а да дава прясно изцеден сок. Ние също бяхме притеснени да не направим колики за това захранвах така - 4 дни само по една лъжичка морков, 3 дни само по 2 лъжички и така докато стигнем до 7-8 лъжички. Така процедирах и с ябълката. След като ги изравних и от двете да сме яли по 10-15 лъжички дневно смесих двете сокчета. И след около месец вече пиехме от шишето. Бях си изградила принцип за захранването кокото по-бавно - толкова по-добре. Сега съм доволна защотот нямаме никакъв проблем със стомахчето и никога не ми е получавала алергия ако съм прекалила с нещо. Та моя съвет е - недей да купуваш готови сокове. Ще дойде време когато ще ги купуваш. Сега най-доброто за детето е прясно изцедения сок. И още нещшо - сигурна съм, че го знаеш но да ти кажа - когато изцеждаш сокчето гледай да го дадеш на бебето до 5 мин, след това почти нищо не остава от Витамин С.
успех и бъдете здрави и усмихнати Smile
Цитирай

Орлов мост

аз пък честно да си кажа, не мисля че трябва да се дава сок ( пресен или какъвто и да е) на 2 месеца?!Не виждам ползата от такова бързане и при нас сок давахме чак след 4 месеца, както и пюрета и т.н.
Моят съвет е да не бързаш толкова, а иначе - най-ранните готоеи сокчета, които съм виждала бяха на Хип - за 3 месеца.
Цитирай

Varna

На Ганчев сокчетата са за над 9 седмици / поне тези които аз намерих/ . Ако детето има колики от сокчетата по-добре изчакай. Моето дете също имаше колики от сокчетата. Спрях ги и започнах да давам сокче след като вече ядеше плодови и зеленчукови пюрета. Освен това купени сокчета не иска да пие и до сега.
Цитирай

София

Бе я не се излагай и ги зарежи тези сокчета толкова рано.
 Crossing Arms
Цитирай

София

За никъде не бързай, особено щом имате още колики. Не му липсват на детето нито пресни, нито готови сокове.
Цитирай
6tom imate koliki iz4akai o6te, ne burzai sus sok4etata. No ako si re6ila da kopuva6 sok4eta nedei, nai-dobre ti gi izcegdai, na tolkova malko bebe ne se davat kupegki (pedito ni go kaza)
Цитирай

София

Цитат на: zaiche-baiche
6tom imate koliki iz4akai o6te, ne burzai sus sok4etata. No ako si re6ila da kopuva6 sok4eta nedei, nai-dobre ti gi izcegdai, na tolkova malko bebe ne se davat kupegki (pedito ni go kaza)

Изчетох геройски латиницата.
Купешките ябълки в началото на пролетта са по-голямото зло от купешките детски храни  Wink
Цитирай
moge bi,(izviniavam sa za latinicata Confused) nie vse o6te ne piem iablka - za6toto povru6ta ot neia. No kupe6kite sum 4uvala 4e gi razregdat s malko voda
Цитирай

София

Цитат на: Coeur
Мили мами,педи заръча на предишната консултация да почнем да правим сокчета,но аз не смея предвид "заплахата"от по-силни колики.Казаха ми,че готовите били с по-малка киселинност и ми препоръчаха като начало да взимам от тях,но.....повечето са май от 4 месец.Има ли фирми,които имат и за по-малки бебоци и кои са те?

На ХИП има след 12седмица.
Цитирай

До хладилника, който обичам

"Ганчев" имат 2 вида ябълков сок: единият за деца над 9 седмици (оранжева кутийка), който е без добавена захар, т.е. си е сладък само от ябълките, другия за деца над годинка със захар (синя кутийка). Аз давам и сега от този без добавена захар, който е достатъчно сладък.
А по принцип не съм привърженик на даването на сокове толкова отрано, независимо на какво хранене е бебето, но ти си знаеш...
Цитирай

Добрич

Има сокове на Хип (но те са след 3-тия месец!), но смятам, че ви е рано.
Ти си решавай сама, но с тези колики те съветвам да изчакаш.
Цитирай

София

Ние пиеме сокчетата на Ганчев,които са (след 9 седмица),но от сокчето ябълка,забелязах че коремчето я присвива и  и образуват газове.Спрях да и го давам,сега пиеме банани ,моркови от тях се чуства добре.Нашата педиатърка също от втория месец ми каза сокчета,но аз и изцеждах ябълка или круша(от ябълката се беше  запекла),но по много малко,давах и  по 2-3 лъжички,коликите не ни бяха спряли изцяло имаше ги от време на време,нямам наблюдение,че от пресния сок започва да я пресвива коремчето.  Smile
Цитирай

София

Цитат на: zaiche-baiche
No kupe6kite sum 4uvala 4e gi razregdat s malko voda

Не е проблем, че са разредени, чела съм дори препоръка в началото да се дават разредени, но не мога да цитирам, къде точно съм го срещала. Аз досега разреждам сока на моето бебе в редките случаи, когато й давам.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора