Моля, мнение за 53 ОДЗ"Дядовата ръкавичка" и ЦДГ "Сарагоса"- Банишора

  • 10 658
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 743
Здравейте,

Предстои ни преместване в жилището ни в жк."Банишора" и се интересувам за мнение за горецитираните ОДЗ и ЦДГ. Много ви моля, който има информация да ми я предостави.Потърсих из библиотека и форума, но не успях да намеря нищо Sad. Съответно, ако е необходимо спонсорство на каква стойност е то и какъв е реда за предоставянето.

Благодаря ви предварително  bouquet.

# 1
  • София
  • Мнения: 408
Познавам и двете детски градини и директорките, и двете са с отлична база и двете са изключителни жени. Но все пак ако аз трябваше да избирам, бих избрала Сарагоса. Има проект за изграждане на нова сграда и дай боже да се реализира през тази години иначе условията са прекрасни, незнам за оплаквания от учителките. Моят избор е за там!

# 2
  • Мнения: 743
Скарлет, благодаря  bouquet

# 3
  • Мнения: 407
Здравей  Peace
Малко късно, но и аз да се включа с мнение  Simple Smile
Синът ми ходи на ясла в ОДЗ"Дядовата ръкавичка" от септември месец и съм доволна.Даже съм по-доволна, отколкото от частната - с тази разлика, че в едната давах 300 лв., а в другата давам макс. 40 лв/мес (нали в д-вните градини приспадат дните, в които отсъствате). Та така- доволна съм от персонала, от базата. Никакво спонсорство не съм правила- единствено септ. месец събирахме  по 20 лв. и им купихме нови завивики и гърнета на децата.Абсолютно легално съм си го записала на ясла. Миналата 2007 г. януари месец подадох молба и бяхме 16 поред.Доволна съм. А от Сарагоса нямам наблюдения, защото там е само градина, но съм чувала, че и тя е мн. добра.
Успех  Peace

# 4
Познавам перфектно историята и сегашното състояние на двете детски заведения.
ОДЗ 53 "Дядовата ръкавичка е детско заведение с четвърт вековна традиция. За децата се полагат грижи от невероятни професионалисти, които се налагат като име и у нас в в Европа чрез участието си в различни национални и международни образователни проекти, т.е. този екип гони най-добрите стандарти утвърдени в европейското образование. А към децата отношението се описва с една простичка дума - обич, всеотдайна и цялостна.
Взаимоотношенията в колегията се харектеризират от висока професионална отговорност, приятелство и всеотдайност.
Като имате предвид, че директорката е един от авторите на Държавните образоватетелни изисквания за помощник възпитатели и може би един от най-ерудираните ръководители в бранша и високо ценен от целия екип.
Поне аз мисля, че всяко дете под грижите на този екип израства щастливо:)))
Владо



Здравейте,

Предстои ни преместване в жилището ни в жк."Банишора" и се интересувам за мнение за горецитираните ОДЗ и ЦДГ. Много ви моля, който има информация да ми я предостави.Потърсих из библиотека и форума, но не успях да намеря нищо Sad. Съответно, ако е необходимо спонсорство на каква стойност е то и какъв е реда за предоставянето.

Благодаря ви предварително  bouquet.

[/quote]

# 5
  • Мнения: 644
Моя син от утре трябваше да по4не в 53 одз ,но е с вирус и няма да е утре...
Направиха ми добро впе4атление персонала...
Усмихнати жени,любезни...
Казаха ми ,4е ще е в 1ва ясла...
Утре ще звъня ,за да кажа,4е е болен...
didi_fiesta ,на телефона на директорката ли се звъни,за да се съобщи,4е детенце е болно?

# 6
  • Мнения: 353
Да побутна темата,

скоро ще трябва да подреждам градини, та ако може да споделите актуални мнения, ще бъда много благодарна   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Да побутна темата,

скоро ще трябва да подреждам градини, та ако може да споделите актуални мнения, ще бъда много благодарна   bouquet
Потърси мнения и за 45 ДГ Алиса в по-старата част на квартала.
Нямам преки впечатления за двете от заглавието, но в 45-та се водят и деца от района на споменатите в заглавието.
Едното ми дете я е посещавало 1 година, останах с чудесни спомени от всичко.

# 8
Познавам работата на 53 ОДЗ"Дядовата пъкавичка" много добре.Дъщеря ми посещава 1 група на детската градина,мога да кажа,че там работят само професионалисти и педагозите са на ниво, и помощният персонал изпълнява задълженията си със любов и внимание кам децата.Има различни извън групови занимания като:НАРОДНИ ТАНЦИ,АНГЛИЙСКИ ЕЗИК,ЙОГА И СПОРТНИ ТАНЦИ.Много съм доволна от отношението към родители и деца.Ръководството на това ОДЗ е много компетентно и на европейско ниво имат програми за обмен на опит с други държави от европейският съюз.Ива Иванова

# 9
  • Мнения: 4 204
Записвам се да следя темата. Подали сме за тази градина, засега сме на не лоша позиция в списъка....

# 10
  • Мнения: 407
Привет Simple Smile

Не съм писала от много отдавна, но от работа не остава време.
Сега вече ще споделя мноого впечатления от 1-ва яслена група(най- вече) в ОДЗ 53. Синът ми посещава въпросната група вече почти 2 години. Преминах през какво ли не. Имах няколко неприятни консфликтни ситуации с т. нар. "педагог" Владо, както и с г-жа Пиперкова. А да... и една от " помощничките' Ива, която се обръща с мен с "мацо"  Crazy Като цяло съм доволна, не съм претенциозна, но когато става въпрос за въпитанието и положените грижи за децата ни, не съм толкова еднозначна и безмълвна. Омръзна ми почти всяка сутрин като си водя детето, да чувам от стаята им чалга, както и когато е хубаво времето единствено 1-ва яслена група да не са навън, защото на смяна са " тежкотоварните". ОК, съгласна съм, че не е лесно да се занимаваш с 15 деца накуп, но в крайна сметка защо сте я избрали тази професия, щом не ви идва от вътре да сте педагози. Аз лично за себе си знам, че не мога да съм педагог, то и за това не уча това. Но си мисля, че все пак тези жени знаят, че ние им гласуваме доверие, когато оставяме децата си там. Свидетел съм била на какви ли не ситуации. например един ден като отивах след обед да прибирам моя юнак, видях как едната лелка бърше всички деца с една и съща тоалетна хартия. Шокираха ме 2 неща- как всички деца с една и съща тоал. хартия, а и защо е тоалетна, при положение, че всеки понеделник ни искат мокри кърпи. Миналата година когато бяха сборни групите, останах с прекрасни впечатления от учителките и лелките от 2-ра яслена група- това са Йосифова, Цветкова и Юлето/лелката/- невероятни хора, които са педагози по призвание. Такава е и нашата учителка Великова- един прекрасен и спокоен човек.
И за да обобщя ще напиша следното- минах през много емоции в тези 2 години, както и моето дете. Но на мен например ми прави винаги впечатление как се държат и учителките от градинските групи. Всички са много мили с децата и подхождат с голямо търпение към тях. Все пак, нека не забравяме, че това са деца, а не големи хора. Нямам търпение синът ми да бъде прехвърлен в 1 група на детската градина.

Ами това е за сега. Hug 

# 11
  • Мнения: 644
Децата ни са в една и съща група!  Grinning
Пропускаш оба4е нещо много съществено-не са педагози,а мед.персонал!
В яслите просто не са педагози...
За 2/3 от нещата заставам плътно зад теб на 100%,за другата 1/3 не мога нищо да кажа,тъй като нямам представа...
Сина ми е в  групата от октомври .

# 12
  • Мнения: 407
Козявка, не мога да се сетя кое детенце е Руслан, newsm78  но съм сигурна, че сме се засичали. Simple Smile
Аз пък мислех, че учителките са учили за педагози, но явно не е така....
Ами не знам какво да ти кажа, освен да се заредиш с търпение, когато ви дойде момента за учeне на гърне, защото в " тежкотоварната" смяна на мен все ми казваха " Ами той не си казва"  Mr. Green Е какво да ви каже, като вие не се стараете да положите малко усилия и да продължите запо`натото от мен трудоемко начинание.... Наскоро дори ми се случи  Кристофър да се прибере жестоко ухапан, и когато попитах Пиперкова, тя ми отвърна: " Ами не знам, питай Великова". Е хайде, кажи ми, как не знаеш, като е станало в твоята смяна. Но не... те са доста заети, не са малко сапунките по ТВ-то, които трябва да следят.... Ей такива емоции ме връхлитат мен.
Вчера ме посрещна с думите: това твоето дете само се бие. Ами бие се, в такава възраст е, миналата година не се биеше. Та такива неща...

Хайде, приятна почивка и до понеделник  Hug

# 13
  • Мнения: 4 204
Ние не се класирахме там, може би всяко зло да добро...

# 14
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Из Правилата на Нашите деца
Не се допускат теми тип "отчетни" по ясли, градини и училища! Съжалявам, но сами разбирате, че с допускането им рискуваме да ни "залеят" и "удавят"  Wink чат теми за стотиците ясли, градини, занимални, забавачки, училища, университети и школи от България!

Общи условия

Активация на акаунт