Пюрета или домашно приготвена храна?

  • 2 417
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 099
Разбрах, че сте против фанатичните кърмачки, не разбрах само, защо не сте против фанатичните готвачки???  newsm78 Все същото е - фанатизъм, гарниван с ... хм, странни твърдения!

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
Има няколко мами които си мислят, че всичко знаят. Не се заяждам, но малко ми приличат на педиатрите от старата школа - едно си баба знай, едно си бай. Не може човек да изкаже мнение. Аз лично вече мисля да не чета в този форум. Освен объркване и страх нещо да не сбъркам с детето друго не получавам. Знам че няма да е голяма загуба. Всеки си носи глава на раменете и да прави каквото реши за правилно.

То и ние от страх да не се набръчкат децата ни може да спрем...

Не се дръж като ущипана госпожица! Това е форум и не очаквай хорово пеене на няколко гласа!

# 32
  • Мнения: 5 940
ivonska, тук няма фанатични готвачки, надали някая майка умира да стои цял ден над печката. Една жена споделя опит, мислела си е вероятно, че е за добро и всички хукнаха да й се подиграват. Не мога да разбера защо се приветства рекламирането на определена марка пюрета, а правенето на домашна храна се анатемосва. Форумът прилича на рекламна агенция на Хипп, Семпер, Ганчев и т.н., а когато стане въпрос да направиш на детето си нещо сама, цяла делегация се надпреварва да обяснява как всичко е пълно с нитрати. Някои от нас имат възможност да проверят произхода на част от зеленчуците, други купуват от специализирани магазини. Моето дете хапва и купени, и домашни пюрета, но определено с повече ентусиазъм и апетит яде домашните.

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 17:28 от valerie

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
valerie , защо трябва да ми се внушава, че бебето ми ще се набръчка и че аз не правя най-доброто? Двоен ти е аршина! Колкото кърменето е най-доброто за детето, точно толкова - и домашните манджи! Айде, холан!

# 34
  • София
  • Мнения: 627
Защо някои мами смятат, че домашно приготвените пюрета са лоши за децата, тъй като са направени с купени плодове/зеленчуци/меса, които пък били пълни с нитрати,хормони и какво ли още не. Мислите ли, че в купените пюрета всички продукти са еко-, био- и т.н. и съдържат само полезни неща ? Защо си мисля, че прясно приготвената храна е по-добра за децата? Ако купената е по-добра, то тогава защо ние не ядем само консерви (нали са от биопродукти), а предпочитаме домашно приготвена манджичка? Откакто прочетох за находките в купените пюрета (Ганчев,ХИП и др.) реших да правя пюретата, които мога аз. Мисля, че всяка мама сма преценява кое е най-добро за нейното дете - домашно или купено (Ганчев, Мандев, ХИП, Семпер, Гербер и т.н.)

# 35
  • Мнения: 6 029
Еко, био... трънки. Всичко е търговски трик, ама вие ги купувайте. Няма лошо.
Най-доброто е домашно приготвената прясна храна. Вие на консерви ли живеете?
Аз готвя с продукти от пазара, с нитрати, хормони и всички екстри. Детето ми не е набръчкано  Laughing Купени пюрета не иска да яде, пробвала съм да дам, когато нямам сготвено. Плюе и не ще. Освен това яде около 400гр. от моите манджи, аз ще се разоря ако купувам готови, това са 6 лв. на ден. Все пак.
Та между консервата и домашната храна избрах домашната храна.

# 36
  • Мнения: 6 029
надали някая майка умира да стои цял ден над печката.

Мацко, моля ти се. Пюре се прави за половин час. Правиш го до като детето спи и готово. Спрете да се оправдавате, че нямате време. Аз имам две деца, едното е ученичка, тоест взмимам от училище, пишем домашни и т.н., бебето ми е ревливо, когато е будно (тоест през повечето време) трябва да се занимавам с него и ВСЕ ПАК успавям да сготвя за всички, даже и за бебето. И не съм супер майка. Бие на мързел тва вашето, простете. Поне си кажи "мързи ме", ще те разбера.

# 37
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Спрете да се оправдавате, че нямате време. Поне си кажи "мързи ме", ще те разбера.
Моля, моля- уливате се вече Stop

 Не ме е мързяло, време съм имала много.Имах и финансова възможност да купувам най-доброто на пазара и го правех!

 Ако нямах пари щях да правя всичко възможно детето ми да яде вносни пюрета.Въпрос на избор на майката.Не е въпрос на получавания във форума!Който иска да готви, останалите да пазаруват.
 Май вече е по-добре Виви да заключи темата, че стана като за и против кърменето!

# 38
  • Мнения: 5 940
Julie ,аз уточнявах понятието "фанатична готвачка" към, което мисля, че никога не съм принадлежала. По-скоро защитавах позицията да се правят домашни пюрета, но явно не се изразявам добре, та няма кой да ме разбере. Не ме мързи да правя пюрете, само че произведените вкъщи зеленчуци се свеждат до моркови, картофи, грах и тиква.

# 39
  • Мнения: 6 029
Моля, никоя готвеща на семейството(тук включвам и децата) си жена не би трябвало да е фанатична готвачка.

# 40
  • Мнения: 5 940
"Оспамихме" достатъчно темата...Но...Има "фанатични готвачки", както и "фанатични домакини", които измерват женската си и същност само с готвене и чистене. Познавам такива, които под добра грижа за семейството разбират само да има прясно сготвена храна и добре "стерилизирана" къща.

# 41
  • Мнения: 9 990
Е, ма пак не сте схванали май иронията.Никой не е казал, че домашното е кофти.Никой не е казал, и че при различни обстоятелства не би готвил.По-нагоре нЕкои и в мързел контрират, ма са си у тях нали-бебета, небебета-вкъщи са и да, докато бебето спи са над котлона за половин час примерно.Ми-някои пък например няма как да изтичат в обедната почивак да извъртят за 30 минутки пюренцата. LaughingИронията беше по повод не, домашната храна като по-добрия вариант, а по начина, който авторката е поднесла констатацията за нейното дете.Правете разлика.И още-на едни децата плюят вносните пюрета, на други-бг пюретата, на трети-домашните буламачи.Моето например не близваше моя храна.Правя-хвърлям.Имаше позиви за повръщане от Семпер и Хип.И ся кво-като прояде на финала Ганчев-какво трябваше да направя?Да се метна от 5 етаж, че ще се набръчка и оцвети ли , що?Така, както аз не обичам банани, моето дете не харесваше тъпото картофено пюре,което аз правех.Пък чак толкоз вързана в ръцете не съм.Пробала съм първо с домашно да захраня-еми-на пост и молитва ли да го оставя туй дЕте, като плюе и категорично отказва? Mr. GreenТъй че разни констатации кое е по-по-най добре е много индивидуално и пак казвам-иронията бе поднесена към авторката именно заради начина, по който е "фанатизирала" домашното и заклеймила купешкото.А никой не е рекъл, че не трябва да му дава готвенкото.
 Grinning

# 42
  • София
  • Мнения: 3 099
Дами, заровили сте глава в манджите и се държите като фанатизираните кърмачки, които охотно плювате! Ще се обоснова - не пропускате повод да обясните колко нормално и естествено е АМ и колко се преекспонира кърмата, а сега правите точно това, но с домашното готвене.  Laughing Значи АМ е ОК, но пюретата - гадни консерви!  Laughing Това е като да се твърди, че бебе на АМ има по-гадна кожа от кърмачето - я, се осъзнайте!  Laughing

За сведение - не карам на консерви, но не ползвам и сухо мляко! А, са де!  Thinking

# 43
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Пак казвам, аз съм ЗА домашните пюрета, ако имах еко зеленчуци!

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 21:33 от Vivi

# 44
  • София
  • Мнения: 15 219
Ще заключвам вече.
Време е.  Confused
Изчерпаха се аргументите, преминахте в лични нападки. Няма смисъл.
Като заключа, ще поразмета. Да не се чудите къде са отишли някои постове.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт