Оле мамо, стой на щрек, че АПРИЛското човече смели крачки прави вече!

  • 14 280
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 740
450, не знам как издържаш с този Редут. Сега покрай тези намаления ще лудна, пък теб съм те мислила тази вечер  Mr. Green Пък да хванеш всички изгодно, пък да дебнеш да не свърши докато пуснеш поръчката, пък пари... абе луда работа... Аз съм със стегнати куфари... скоро ще ме гонят от нас Mr. Green
Ами как, указа се че не издържам. След като за 48 часа спах само час и половина днес се тръшнах. 2 часа повръщах и клечах в банята. Добре че си имам добро дете та си играеше докато аз изпълнявах тези неотложни задачи  Sick . Тъкмо си мислих да викам бърза помощ, ама реших, че времето е хубаво и ще изведа малката пред блока. Та вън въздуха ме освести малко. Ей на колко е часа, а аз още не съм легнала. Ама така е, като съм добра душа и не мога на никого да откажа. То проблема не е в поръчките, а в това, че всичко свършва под носа ми  Laughing и почват едни уговорки  Joy В събота и неделя викам, ех, ще си почина. Да ама не. ПИБ има работещи клонове и тогава  Joy   Joy  Joy
Сиси ние прехвърчахме през вашия край. Бяхме във вторник вечерта в Левски и за съжаление "патето" не беше там да ги видим с Алекс. В сряда заваля една киша, таткото се размрънка и в резултат в 10 часа сутринта пътувахме за София да не би някой тир да бил закъсал на магистралата  Laughing
Леле 14-ти февруари. С тоя ларедут и рождения си ден ще забравя  ooooh!

А сега нещо по-хубаво: ИМАМЕ СИ ПЪРВО ЗЪБЧЕ  newsm44
Имаме си вече голямо момиче в къщи. Днес нарязах малко банан на парченца, сложих ги пред Вики в една чиния и тя седна, взимаше си парче по парче и изяде всичко! Дори не се опита да обърне чинията. Освен това откакто ходи на гърне ( 2 седмици вече) само веднъж е акала в памперса. Чинно си чака да я сложа на гърнето и тогава. Абе страшно мишле си е! Облича си блузата сама. Е малко силно казано, но като я сложа на главата и тя вдига ръчички и си я дърпа да си мушне главата и после вдига една по една ръцете, като внимателно си подава една играчка от едната в другата ръка за да си я освободи  Laughing Маха за чао, пуска музика когато я помолим от една играчка, дори и да съм с гръб и да не гледам към играчката.
Айде да лягам и утре на среща  Laughing

# 241
  • Мнения: 350
бибата-аз повдигнах въпроса за бибата, но като поразмисля не е чак такова зло, даже на този етап е необходимост.При това лигавене в очакване на зъби , когато лапа всичко в устата, по-добре да е бибата там.А и като сме на студа, не винаги търпи шал на устата, и пак бибата върши тази работа.
Момичета, слагате ли шал през устата на бебоците?!?
Смут, извинявай, че се хванах за поста ти, може и да не симала това предвид.
Мисля, че никак не е полезна тази практика - от дишането се получава влага, а влажен и студен въздух... също се лепят и всякакви микроби...
Майка ми от малка ми разказва как навремето бабите така загръщали децата и тя чинно ме увила и мен. По пътя я срещнал чичото на баща ми, който се тъкмо се връщал от командировка в студените части на Русия. Та той и направил забележка. Там бебетата ги разхождали на -20 и повече градуса, а никъде не видял шал през устата.

benitta , наистина това е нова информация за мен, дори не съм си го и помисляла, че може да е вредно. Благодаря , за което! Един -два пъти съм се опитвала да слагам при силен вятър, но той не търпи.И точно затова се намесва бибата.

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 08:31 от smooth

# 242
  • Мнения: 474
Добро утро момичета, хаиде, че съм занемарила кафенцата  Laughing
.

# 243
  • Мнения: 228
Ох, само за шала досега не бях чела небивалици... а пък аз Томито от м.септември насам без шал не съм го виждала. Момичета, не се втелявайте за всичко, бе! При силен вятър и аз ходя с шал на устата...Скоро очаквам и шапките да отречем! Честно Ви казвам, започвам много да се дразня от съвременните тенденции ВСИЧКО да се отрича. А за бившия СССР, студа и шала не е вярно: моят дядо 7 години беше дървосекач в Сибир и каза, че е било немислимо да излезе на -35 градуса без ушанка и дебел шал, привързан до очите. От мен толкова по въпроса...
Момичета, много съм Ви багодарна за окуражителните думи за операцията! Работата е там, че доктора ни вика в София за преглед, но ако се окажело първа степен на Хипоспадия (най - леката форма, при която отворът на уретера, който е по - къс, е в основата на главичката, а не по - надолу), можело да го оперира още СЕГА! Ох,ох, ама аз съм от Варна и не е едно и също дали ще сме два дни или две седмици, нали? Имам си ученик, който оставям, не са направени изследвания на Бобчо, тестове към упойки и т.н. Ако сега се наложи да ни оперират, ще отвисим в София поне три седмици. Та такива работи мисля денонощно и съм се зомбирала. Та така илли иначе ще пътуваме за София, кажете ми къде се намира м-н Джъмбо на по - прстичък език, защото не съм много ориентирана в София. Ще спим в Царско село (най - вероятно), а операцията ще е в Александровска боница.

# 244
  • Мнения: 11 003
Добро утро, априлки и априлчета Hug

450, честито първо зъбче на Вики! Heart Eyes
Sve_dim, лека и успешна операция! Ще чакаме за хубави новини! Hug

Jumbo се намира близо до кръстовището на бул. "България" и бул."Тодор Каблешков", точно до бензиностанцията на ОМВ. Ако идваш с кола от околовръстното се пада вдясно, след светофара на Каблешков (т.е. между Била и ОМВ). Има огромни табели Jumbo, така че няма как да го пропуснеш.
От Царско село не е далеч и се стига лесно. Peace Пусни една търсачка в www.bgmaps.com и ще видиш кое къде е.
Надявам се да съм го обяснила разбираемо. Simple Smile

Шал не слагам никога. Споделям мнението на Бенита защо не трябва да се слага.

# 245
  • Мнения: 474
Aleksi – честит нов Борко хихихи  Laughing, дано все по-добър да става!
Абе, мацки – Neci  къде е – някой знае ли как е детенце... аз май съм пропуснала...  Embarassed Дано са добре  fingerscrossed
Sve – каквото и когато и да стане - с теб сме, да знаеш, че всичко ще мине гладко
Benita – разказвай как е с кухнята
Tevolere – малей, Елинка е голяма сладурана - пу да ти е жива и здрава. На снимките, където се беше омазала с някакво зелено пюре с глас съм се смяла  Joy. А да те питам аз, защо притесняваш детето сутрин рано докато извършва физиологичните си нужди /майтапя се/ пък и пресата разглежда хихиихихих  Blush
450 – честито ви зъбче  tooth, да е бяло и здраво, а пък другите да излизат без да ги усетите. Ама голяма умница била сладураната  Heart Eyes
Шал на устичката – да си призная слагам, рядко когато съм я забелязала, че диша през устата, а има силен вятър....

# 246
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730

Момичета, много съм Ви багодарна за окуражителните думи за операцията! Работата е там, че доктора ни вика в София за преглед, но ако се окажело първа степен на Хипоспадия (най - леката форма, при която отворът на уретера, който е по - къс, е в основата на главичката, а не по - надолу), можело да го оперира още СЕГА! Ох,ох, ама аз съм от Варна и не е едно и също дали ще сме два дни или две седмици, нали? Имам си ученик, който оставям, не са направени изследвания на Бобчо, тестове към упойки и т.н. Ако сега се наложи да ни оперират, ще отвисим в София поне три седмици. Та такива работи мисля денонощно и съм се зомбирала. Та така илли иначе ще пътуваме за София, кажете ми къде се намира м-н Джъмбо на по - прстичък език, защото не съм много ориентирана в София. Ще спим в Царско село (най - вероятно), а операцията ще е в Александровска боница.

Светле, Царско село е на Околовръстното, от него като пътувате към Александровска, по всяка вероятност ще слезнете на Бул. България - това е доста широк булевард ще го разпознаеш, малко след като сте на булеварда в дясно от теб е Била и веднага след нея, пак от същата страна е Джъмбо.

Успех с докторите и процедурите. Hug Hug Hug Hug

отговорили сме почти едновременно  Mr. Green

# 247
  • Мнения: 1 477
Добро утро момичета!Тази седмица почти нямам време за форума.Даже съм и чела по диагонал.Понеделник се записах на шофьорски курс и сега уча едни листовки...И до никъде не я докарвам.
Шал не слагам.Биба категорично отказва.Пръста е по-вкусен.Режимът ни е строго определен.По 5 пъти на ден се храним под час.За закуска давам попара.
За 14-ти феврурари съм организирала изненада на мъжо.Романтичен уикенд в спа хотел.Дано да му хареса.
Напоследък Ванката започна да спи следобяда по 2-3 часа по едно и също време.Направо съм изумена!
 450 честито ви първо зъбче!Безпроблемно вадене на останалите!
Това е за сега от нас!Лек ден на всички!  bouquet

# 248
  • София
  • Мнения: 1 740
Ето ни и нас:
http://bebeapril2007.multiply.com/video/item/25
Sve_dim вързо и брзпроблемно да мине всичко и ако може и да се видим най-добре ще стане.  Hug Ако имаш нужда от нещо докато сте в София си добре дошла.
За зъбките. Каква е тая работа докато избие зъба никакви проблеми само дето си смучеше биберона по-яростно и го искаше вечер а беше отвикнала. А днес мрънка постоянно  ooooh! Е на сега седи на врата ми и подскача, само мир да има. Ако има правописни грешки и изядени букви то е от малките ръчички дето се държат за косата ми  Joy

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 09:58 от 450

# 249
  • Мнения: 91
Днес времето е супер и много ми се идва на среща, но с малката сме сополиви, а пък от снощи и едвам преглъщам и почти не чувам /дано не е някой отит/. И двете нямаме Т, но ще пропуснеме сбирката за да не разбеолеем още някого.
Sve_dim -  Моят племенник го оперираха на две или три годинки от такова нещо /каналчето му беше не точно където трябва и пишкаше накриво, проблем било само като реши да става родител, че сперматозоидите нямало да отиват на правилното място/ Малко глупаво го обясних. Оперираха го в Урологията на Медицинска Академия. Сега е 18-годишен левент и почти няма спомен от операцията. Кураж от мен, мила, и да знаеш, че всичко ще е наред!!! Колкото по-навреме толкова по-добре. Hug

# 250
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

Честито първо зъбче на 450! Дано без проблеми да излизат и другите.

Ние сме добре. От както имаме масичка не поглеждаме друга играчка. Слагам я да играе с един куп неща, но тя пързи /малко силно казана, не умее хубаво - тътри се по пода Laughing/ и отива до масичката изправя се и си играе там. Много и харесва. И другото ни любимо занимение е да сме постоянно прави независимо къде. Това дата не си сяда на д-то и за 2 мин. Стои права и си тропа с крачета, ухилена до ушите.

Боже като гледам доста деца вече ходят на гърне, а аз още дори не съм започвала да я слагам Embarassed Да взема и аз ли да пробвам newsm78 Ох, ама честно да ви кажа изобщо не ми се занимава още с това.  Embarassed Като знам с големия колко време мина докато се научи....

# 251
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз трябва да преборя гъбички в гърлото на Теди. Сменихме един куп капки и не се морят гадовете.
Иначе расте - папка и се опитва да ходи сама. Мъчът я горните зъби и се подсече ужасно на слабините

# 252
  • Мнения: 11 003
Уф, за гърнето изобщо не ми се занимава (не че имаме гърне Grinning). Мисля след годинката да я пробвам. Ако не иска, няма да я насилвам и по-късно ще опитам пак. Честно казано, в момента децата не се усещат толкова, а родителите се учат да уцелят момента. newsm78

# 253
  • София
  • Мнения: 1 740
Уф, за гърнето изобщо не ми се занимава (не че имаме гърне Grinning). Мисля след годинката да я пробвам. Ако не иска, няма да я насилвам и по-късно ще опитам пак. Честно казано, в момента децата не се усещат толкова, а родителите се учат да уцелят момента. newsm78
А, тук не съм съгласна. Вики сяда на гърнето като я сложа, но ако няма да прави нищо, веднага вдига ръце и аз я вдигам. Ако има какво да прави си седи, свършва го и моментално почва да ме дърпа за крачола да става. Според мен е напълно наясно какво прави, друг въпрос, че още не може да задържа и се изпишква и в памперса особено ако сме на разходка, но аз знам, че организма им още не е подготвен за задържане и не ми пречи  Laughing Всичко си зависи от детето според мен и от неговота готовност да е самостоятелно. Тя обича да играе с нас, но и обича да си се занимава сама, даже когато баща и направи нещо вместо нея, например пусна музиката на играчката, тя му удря ръката и хвърля играчката от яд, че не го е направила тя, а когато си пусне сама музика, танцува както видяхте  Simple Smile

# 254
  • Мнения: 85


Здравейте и от нас, черпим за 9-тата ни месечинка! Да се оплачем, ние сме с температура от вчера, поддържа около 37,7-8 градуса, не е болка за умиране, ама не спада. Давам Панадол и днес ще я зяведа на лекар. Мислех си, че е от зъбките, щото нищо друго и няма, освен, че дупето е зачервено за пръв път, но вече не съм сигурна. Ако е от зъби колко дни може да е с температура, вие как мислите  newsm78 На всичкото отгоре няма грам подуто в устата и, ако ще е зъб нямам си идея кой ще е и кога ще излезе, не ни дава никакъв знак. Дано да не сме го настинали детето, тия дни уж е топло и все го мотаме насам-натам.

За кус-куса на Плазмон-не е по-мек, същата работа си е като другия и Анна не го яде, защото не знае какво да ги прави топчетата, голямо въргаляне из устата пада. Ние хем имаме 2 зъба, ама не мога да си представя с филия да се наяде, ние сме ящни, но си падаме по гладките работи дато направо се гълтат без зор. Бисквити и други подобни ръфа, ама то това не е за наяждане, ами само се лигави с тях. Овесените ядки като и направя после аз си ги ям, пък и аз много не ги обичам. Сутрин ядем попара-харесва я, АМ с бисквити и каша-готова. Много-много не спим, нито нощем нито слетобед, ако някой спи до нея на спалнята може да поспи 1-1,30 ч., иначе по 30 мин. спим през деня.

Общи условия

Активация на акаунт