Нова седмица нов късмет 2.05-8.05

  • 3 482
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ха със здраве и предпразнично отново. Пожелавам ви достъп до форума и хубави новини за споделяне:)

# 1
  • Мнения: 2 567
Успешна седмица и от мене и да има достъп до форумите че няколко дена щях да пощурея  #Onfire
Явно май съм пристрастена  Laughing

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ММдааа и аз бях в абстиненция. Laughing

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пишете ме и мен в "нарко-групичката" Laughing  #Milti  #Silly

Хубава седмица!

# 4
  • Мнения: 3 743
Цитат на: bim_bam
Пишете ме и мен в "нарко-групичката" Laughing  #Milti  #Silly

...и мен... Wink
Значи проблема с достъпа не е бил само при мен  Thinking

# 5
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Имаше такава тема някъде за пристрастяването.И аз страдах,че не мога да вляза в любимото си форумче.От мъка прекалих с яденето.Отиде ми диетата.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Цитат на: ljuboznatelna
...Отиде ми диетата.


  Ама ти не знаеш ли, че на Великден, Коледа, Нова година и други семейни празници, диетите са забранени!  Wink

# 7
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Здравейте и от мен! Simple Smile
И аз се чувствах самотна без форумчетата и без вас,но ето,че отново сме заедно.Дано няма повече такива проблеми! Stuck Out Tongue

# 8
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Успешна седмица и от мен! Изкарах много тъп празник, но се надявам да имам компенсации. Иначе повода за празнуване си беше наистина голям. Христос възкръсна момичета и нека тази сила, която го вдигна от гроба, да действа и във вашия живот.
И на мен ми липсвахте докато нямахме сървър Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 708
и от мен здравейте..аз започвам с отклонение.. от два дни мисля за коригираната възраст..според вас тежка жълтеница (40дни с 2 сеанса фитотерапия) може ли да се брои за коригирана възраст, т.е. да се приспадне от месеците на детето преди навършена 1г.
Синът ми придоби ищах за ходене, т.е. за стоене прав...дали войтата или леля Мария са дали необходимия форсинг или просто му дойде времето или и двете (трите).

# 10
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте и от мен! Лека и успешна кратка седмица!
Миленка, коригирана възраст е раждането преди термин, сериозна корекция е когато бебето е родено 2-3 месеца преди термин, ако майката е влязла в 9-тия месец, мисля, че се води доносено. Спомням си, че една майка беше споменала, че в тяхната страна, времето в болница се брой за корекция. Браво, че имате напредък!

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ето за Момин проход http://www.rehabilitatzia-bg.com/momin_p.htm

# 12
  • Мнения: 2 567
Момичета аз искам да споделя една за мене много хубава новина.

Вчера като взимах Бети от училище и имаха физкултура.
Заговорих се с учителя и той ми сподели, че много е доволен от моето момиче. Правила неща, които като тръгна на училище въобще неможеше и да си помисля един ден да прави.
Учителя дори сподели, че с много упоритост и воля в някой от нещата е станала дори по добра от здрави нейни съученици.
Аз това вчера дори с учите си го видях.
Как скачаше на това въже просто не е истина, а до скоро неможеше да се отлепи от земята  #Milti

Много съм горда с малката си принцеса , а и тя да ви кажа е видимо горда от себе си.
Много съм благодарна и на учителя и по физкултура и на учителката и по лечебна физкултура, които не само не я изолираха да си стои на пейката и да гледа децата , но с насърчение я накараха да повярва в себе си и да постигне тези резултати за които ви пиша.


Пожелавам на всички ви хубави новини  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 4 414
здравейте момичета:)
успешна седмица и от мен Heart Eyes
Миленка,
жълтеницата не се брои за коригирана възраст...корекция се прави спрямо термина...колкото до "дали войтата или леля Мария са дали необходимия форсинг или просто му дойде времето или и двете (трите)."  - най-вероятно е всичко на куп:) понякога децата имат нужда от съвсем малко стимул, но в правилна посока...важното е, че напредвате - браво на вас! все така да продължавате!!!
Летисия,
много се радвам за вас:) дано има повече такива учители!!!

# 14
  • Мнения: 1 520
Здравейте, всички мами.
Tъкмо преди няколко дни щях да пиша, че сме в нов час тази седмица на гимнастиката, да измислим нещо за срещичка и останахме без интернет. После пък се оказа че не сме се доизлекували (че бяхме болни) и се обадих да отложа гимнастиката. Та сега сме си вкъщи и голяма игра ни е завъртяла, че добре, че заспа, че да седна на компа (замалко).
Като капак тази цялата седмица живея с един ден назад, а в събота сме на сватба и тая неточност с виждането ми кой ден кога е чувствам ще ми изиграе лоша шега. Simple Smile
За коригираната възраст да си кажа, че и да е в деветия месец пак се брои назад за коригирана. Теди е в началото на деветия роден (втория ден), но се води с един месец корекция. Д-р Калева дори го връща с месец и половина. А иначе съм чувала, че след навършване на 1 г. и 6 м. вече отпада корекцията и се смята само реалната възраст. Но това не го спазват стриктно.
Хайде, хубава следпразнична седмица на всички.

# 15
  • София
  • Мнения: 708
момичета, благодаря ви за отговорите..да не го мисля..
Летисия, поздравления и успех в следващите стъпки..дай боже повече свестни учители и лекари да има..
иначе тази седмица не сме при чавдаров, другата ще ходим..утре съм в 10.45 на преглед, след това ще храня малкия там в градинката, ако има някоя мама там, ще се радвам да се видим..

# 16
  • Мнения: 1 038
Момичета ще се възползвам от тази тема за да не пускам нова,но искам да ви кажа,че ви се възхищавам на силата и духа,който имате въпреки огромните премеждия през,които ви се налага да преминавате.Мисля,че вашите деца са щастливи с майки като вас,продължавайте все така страхотни сте и ви стискам палци за всичко.
Извинявайте,че ви се набърквам в "семейната"идилия,ако мога така да го нарека,но не се здържах. Wink

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Цитат на: Летисия
Момичета аз искам да споделя една за мене много хубава новина.

Вчера като взимах Бети от училище ...
Много съм горда с малката си принцеса , а и тя да ви кажа е видимо горда от себе си.
:

Много се радвам за теб и най вече за Бети.Да продължавате все така!И аз днес имах подобна емоция.Видях как моето детенце качи сама без помощ няколко стълбички

# 18
  • Мнения: 194
може ли и аз плахо да се похваля от моето момче - как крачи само като тромаво мече. все още не е много самоинициативен, но за мама е готов на всичко - като го повикам и ухилен до ушите се впуска в това така "рисковано начинание"!

# 19
  • Мнения: 2 567
Ей Magimon приятно е когато някой се набърка в "семейната" ни идилия  Grinning
Благодаря ти за топлите думи  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 2 567
ljuboznatelna и PUM, много се радвам за дечицата ви.
Знам наистина каква емоция е. Направо ти иде да плачеш и да се смееш едновременно.

Тези неща като първите стъпки или качването па макар и на няколко стъпала са големи победи за нас и нашите деца.

Пожелавам ви още по големи успехи и радостни емоции   Heart Eyes

# 21
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте и от мен  Simple Smile .
Браво на Бети, все така да напредва и да радва мама и браво на учителите, дай Боже повече такива (съветни) да има.
PUM, много се радвам, че малкият е проходил сам, все по-добър ще става  Simple Smile . Браво на децата!
А Яни още не ходи  Sad , само за ръчички, но е нестабилен, а така му се играе с децата като го изведа... Вчера го пуснах сам в един пясъчник, леле, голяма игра падна ... като се прибрахме после, цял ден пясък метох от къщи (хем го преоблякох още на вратата)  #Silly .

# 22
  • София
  • Мнения: 4 412
Летисия, Любознателна, Рум - Поздравления за успехите на дечицата ви!
И търпение за другите. Трябва да станат работите!

Поздрави

# 23
  • Мнения: 2 567
Петя разбирам притесненията ти.
И моята я чаках чак до година и половина да се отпусне да ходи нормално.
Все се чудих това дете няма ли да проходи(тогава още незнаех че има проблеми). Само за една ръчичка искаше да се води или ходеше по леглото.

Незнам дали опита да му даваш да бута количката , за да се престраши да се отпуска и с двете ръчички?
А и лекарите какво ви казват?

Желая скорошно прохождане на малкия палавник  Heart Eyes

# 24
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Летисия
...
А и лекарите какво ви казват?...

На ортопед го водих като бебе профилактично, нямаше проблем, но мисля скоро пак да идем. На невролог го водихме на 10мес., защото късно почна да седи и още не се изправяше, но пак всички реакции бяха добри. Тогава не знаехме за глухотата и невроложката предположи, че или е по-ленив, или защото е тежък (беше дундьо)... Каза ни и че ще проходи по-късно, но визира година и три, четири месеца, а той вече ги направи и не се отпуска още  Sad .
Единствената друга причина е, че при някои дечица от проблемите в слуха се засяга и вестибуларния апарат и имат проблем с равновесието, но е рядко.
А аз все се притеснявам и го заглеждам, не ми се щеше да го водя пак по лекари, защото се е наплашил много, а имплантацията се очертава да е скоро, до няколко месеца и не ми се щеше допълнително да го тормозя, ама ако не се отпусне до месец ще ходим на специалист, само се чудя ортопед или невролог да търсим  Thinking ...

# 25
  • Мнения: 4 414
Петя, първо да те успокоя -  до 1,5 год. е в норма...
Ния също още не се пуска сама...за рождения ден едни приятели и подариха от тези каишки за ходене....аз не ги обичам, защото децата приличат на кученца....но като и ги сложихме няколко пъти да ходи с тях и тя започна да се отпуска...сега сама прави по 4-5 крачки и за кратки разтояния изобщо не пълзи...така че може да пробвате с каишките, ако искаш.

# 26
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Имаме и каишки, не ги харесва  Neutral Face . А количката я бута, дори много усърдно, но тя все пак е опора...
Понякога го е страх от секцията да направи две крачки до масата и да се хване, чака да му подам ръка, а понякога навън като се забърза след нещо, даже ме бута да не го държа, иска сам  Simple Smile , но е нестабилен, не може.
А лазенето при нас даже се явява като проблем, като се умори, уплаши или иска да стигне бързо, а вижда, че с ходене е трудно се мята на земята и тръгва да лази.
Ох, няма да ви занимавам повече с нашите притеснения, мерси за съветите, момичета. Весели празници  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 414
аааа, занимавай ни - нали затова сме тук:)
според мен ще проходи човекът...щом се пуска...просто е по-предпазлив...нормално е да лази, когато "види зора"... не го насилвай:) знам, че се притесняваш...и мен ме хващат лудите понякога, че Ния няма да проходи...даже се бях оплакала в една седмична тема...иначе, и тя не харесва много каишките, защото не ги чувства като опора...ама сега пък се е научила да се отпуска в тях като в люлка и аз не и ги слагам ...абе, естественото си е най-добре, ама нали съм куку и аз!

# 28
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Доколкото разбирам,детето си ходи нормално,сомо че се страхува?Съвсем нормално е когато проходи сам да продължи да лази още известно време.

# 29
  • Мнения: 194
Петя, недей да бързаш с притесненията. Моят син е вече на 1г7м. и едва сега започна  да се отпуска за по няколко крачки и то след известно прилъгване, а пък навън е още по-предпазлив, за сега сме предимно и най-вече за ръчичка. Затова и не мога категорично да кажа, че е прохождане. Когато му слагам каишките и при нас го има този момент, че се виси на тях и се движи по-зле, а понеже и на него проблемът му е равновесието, предпочитам без тях, защото го подлъгват.  Ако от едно място /напр. масата/ иска да отиде до друго, ме вика да му дам ръка, ако не се отзова, все още най-често прибягва до изпитания и по-сигурен метод - пълзене.
И въпреки всичко, и въпреки възрастта му , аз вярвам, че рано или късно ще добие необходимата увереност, сила и умения, за да го направи, защото виждам, че има желание и енергия, а това е важно.
Прегращам и целувам всичките ви борбени дечковци!

# 30
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Хей, честито на всички проходили крачета  #Milti  !Знам колко е хубаво, каква е емоцията и за малките и за мамите!
Само такива добри новини да чуваме!
Естествено е в началото да се чувстват несигурни и да се пускат, като виждат мама насреща! Важното е, че опитват и полека - лека ще се отпуснат!  Laughing
Целувки за всички!

# 31
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Хей браво за напредъка на всички и браво на кака Бети /Лети тя е не само хубава ами и упорита/!
Петенце стига го заглежда детето! Ще проходи - нормално е ако е по-страхлив, а и глухотата може допълнително да го спира - въпреки, че е свикнал с нея - а и не знаете кога се е случило това - така, че ако пък е станало на по-късна възраст - това допълнително ще го забави! Но той ходи - въпрос на време е да придобие сигурност и да тръгне сам! Може поради зависимостта си от теб да проходи по-късно сам! Но така или иначе вече ходи! Споко и мисли само за предстоящата имплантация, която ще е най-хубавото нещо - и след него само по-хубави неща ще ви се случват  Heart Eyes
Момичета, много се радвам за напредъците на всички ви! Дай боже още и все по-хубави новини !
И мерси за милите думи на нарушителя на нашата идилия - който може също да участва тук - щото ще ни е приятно  Flutter

# 32
  • София
  • Мнения: 708
beer аз да почерпя..днес ходихме на преглед..и тодорова ни свали ДКС-то на 1степен клоняща към 0..много се зарадвах.dance
за 1 месец му спукахме гьона, ама сме още на светлинни години от рохождането..

# 33
  • Мнения: 4 414
браво! браво! браво, Миленка! ей, че хубави новини се заредиха!:) пожелавам ви бързо да приключвате с гимнастиките и да тичате по полянките и парковете!

# 34
  • Мнения: 3 743
Страхотни новини има тази седмица  #Milti
Браво на Бети  smile3501  
(голяма красавица е  thumbsup  )

Миленка, PUM, ljuboznatelna - браво на дечицата   jumpuu

PetiaK пожелавам ти другата седмица да се похвалиш, че Яни е проходил   smile3539
 Hands Clap

# 35
  • Мнения: 1 710
Ето ни на родна земя - и естествено какво ще направя първо - да драсна някой ред.
Ох, хора в Италия беше вълшебно просто нямам думи да опиша. Друг свят, сякаш бях попаднала сред Данте, Микел Анджело, Тициан и ред други величия. Незабравимооо. Желая ви и вие да го видите.
А днес ще си погушкам дечицата, че как ми липсвахааа.

# 36
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Цитат на: Maia Stoitseva
Ето ни на родна земя - и естествено какво ще направя първо - да драсна някой ред....
А днес ще си погушкам дечицата, че как ми липсвахааа.


  Добре дошла!
Винаги съм смятала, че най - хубавото на пътуванията е... завръщането у дома  Stuck Out Tongue  Дано си отпочинала хубаво!
Да нацелуваш дечковците много, много...
--------------


Искрица, как сте с децата? Нещо ви мисля тия дни... Нали всичко е наред?

# 37
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Мда не знам дали израза "Home sweet home" е верен ама "деца сладки деца"  Heart Eyes  е верен, нали, МАя? като гушнеш едното и си в Италия, а като гушнеш и другото - и във Венеция ще се окажеш  Wink
Ха добре дошла!  Heart Eyes

# 38
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ей ако някоя невключила се мама в групата на бг-мамите в двора на болница "Света София" влезе тук - да знае, че мамчетата могкащи се към 11.00 на пейките сме ние!
Среща гореща утре
на двора под бора  Embarassed  /бора за рима де!/

# 39
  • София
  • Мнения: 708
Момичета, аз тази седмица пропускам центъра, рех. ще идва следобяд, а сутрин сме при леля Мария..приятно кафенце..другата седмица и аз ще се включа..поздрави и ползотворна седмица..

Общи условия

Активация на акаунт