На колко години детето ви тръгна на училище? Защо?

  • 7 011
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 605
Добре, де,  прочетох всички мнения и пак не мота да разбера защо децата трябва да тръгват на училище на 7 г. навършени. Каква е голямата разлика между дете на 6г. и половина и на 7 години и един месец например. Какви умения във финната моторика биха придобили за 6 месеца на тази възраст.....


Разликата от 6 месеца при децата като цяло е като разликата между 16 и 19-годишните.

Не съм съгласна, че разлика от 6 месеца при 6-7 годишните е като разликата между 16 и 19 годишните. Опеделено зависи в голяма степен и от дотогавашните занмания с детето. На мен като първокласник на 7г. и 6м. определено в клас ми беше скучно - можех да пиша и да чета, да смятам и ученето на азбуката категорично не ме натоварваше и обременяваше и затрудняваше. Така, че извода за мен е: зависи от детето.

Надявам се да взема правилното решение за моите момичета  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 641
На 7г. ще я пусна първи клас.Исках да се налудува още една година в детската градина.Има време и за училище-цели 11,12 години Simple Smile

# 62
  • Мнения: 3 886
Какви са тези купища домашни? Или учителките са смахнати, или родителите, че се съгласяват на такова мъчение. (не го приемай като обида към теб). Ако на моите им дадат толкова домашни направо ще ги преместя в училище с по-малко натоварване.
подкрепям.НЕ ИСКАМ вундеркинд  ако натаък даде господ добре но на 6 -7 години ъхъ мерси

# 63
  • Мнения: 1 715
Синът ми тръгна на 7 години и половина и дъщеря ми ще я пусна на толкова.

# 64
  • Мнения: 9 052
когато иzбера училище zа детето , ще се поинтересувам първо на колко годинки ще са мноzинството от първолаците и по това ще реша от колко да го пусна. Не ми се струва, чЕ е особено добре да е 7 годишно дете в паралелка с мноzинство на 6 годишните  Sad по добре да е 6 годишно с някои по големки, отколкото 7 годишно с малките (на таzи въzраст 1 годинка е много , както се отбеляzа веЕч). Не искам да се чувства като повтарящо първи клас  Sad

# 65
  • Мнения: 528
когато иzбера училище zа детето , ще се поинтересувам първо на колко годинки ще са мноzинството от първолаците и по това ще реша от колко да го пусна. Не ми се струва, чЕ е особено добре да е 7 годишно дете в паралелка с мноzинство на 6 годишните  Sad по добре да е 6 годишно с някои по големки, отколкото 7 годишно с малките (на таzи въzраст 1 годинка е много , както се отбеляzа веЕч). Не искам да се чувства като повтарящо първи клас  Sad
Peace

Общи условия

Активация на акаунт