Латекс или тапети за антре?

  • 8 697
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • На село
  • Мнения: 873
Купих тапети (слонова кост, дюс), но сега се колебая дали да не боядисам все пак с латекс  newsm78. Тапетите са миещи се, т.е. зацапването им не би трябвало да ми е проблем, поне така си мисля. Ако боядисвам с латекс, мисля да избера същия цвят. Вашите стени с какво са "облечени"? За или против латекс/тапети? Много ще ми помогнете с отговорите си да взема решение.

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
шарени са ... нещо светло кафеникаво или бежаво беше  newsm78 newsm78 newsm78 вече не ги забелязвам.
на тапета хубавото е, че малко скриват мръсотията ..... а на белия латекс хубаво не мога да намеря освен лесното боядисване....

# 2
  • Мнения: 588
Аз лично смятам да сложа тапети, нещо шарено или раирано. И да е светло - бежово, бяло, жълто, не съм избрала още.
Като нищо ще плесна и някое тюркоазено синьо Simple Smile

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Уф, аз съм абсолютен анти-фен на тапетите, такава хамалогия  ooooh!
Има миещ се латекс във всякакви цветове и се поддържа лесно и можеш през година-две да освежаваш или да сменяш цвета, не мога да кажа същото за тапета  Confused Харесвам само тип декоративен тапет, от тези които седят като пано и то не на цялата стена, а частично. Flutter

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Имам като база за сравнение един коридор с латекс и 2 момчета в комплект, трябва да се боядисва 2 пъти в годината заради разни инцеденти.....

# 5
  • Мнения: 18 542
Аз предпочитам тапети. По-уютно и не толкова деликатно като латекс.

# 6
  • Мнения: 3 830
Нито тапети, нито латекс.

Съветвам те да напръскаш с вар, като можеш да добавиш някакъв цвят, за да стане цветно или да има някакъв съвсем лек нюанс.

Така направихме в коридора ни и стана страхотно!  Peace

# 7
  • Мнения: 8 999
Зависи колко деца отглеждаш и на каква възраст са. Независимо дали е тапет или латекс, ако е нещо светло, у нас се налага да правим ремонт на 3-4 месеца. Следващия път ще боядисам стените черни. Или ще раздам вакса и ще разреша да положат максимално количество отпечатъци по стените - хем шарката ще се доближи  до вида на замърсяването, хем ще бъде и супер авангардно.

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Нито тапети, нито латекс.

Съветвам те да напръскаш с вар, като можеш да добавиш някакъв цвят, за да стане цветно или да има някакъв съвсем лек нюанс.

Така направихме в коридора ни и стана страхотно!  Peace


само вар като напръскаш, не ти ли цапа като отъркаш с дреха стената?

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
Благодаря Ви за бързите отговори! Взехте, че ме хвърлихте в още по-голяма чуденка - досега бяхме с 30-годишна ламперия и затова не ми е правило впечатление цапането в коридора. С три деца сме и май ще съжалим, че я махнахме Wink. Изглежда ще трябва да се запасим или една резервна бака с латекс или няколко резервни ролки тапет. Ще трябва да изпробвам довечера дали наистина тапетите, които съм купила, могат да се почистват с мокра гъба, ако не - други.

Estellia, варта не цапа ли като се опреш в някоя стена и не се ли замърсява?

# 10
Варта цапа. Няма нищо по-хубаво от латекса. Тапетите пък придават по-голям уют. Въпрос на избор.

# 11
  • Мнения: 3 830
Нито тапети, нито латекс.

Съветвам те да напръскаш с вар, като можеш да добавиш някакъв цвят, за да стане цветно или да има някакъв съвсем лек нюанс.

Така направихме в коридора ни и стана страхотно!  Peace


само вар като напръскаш, не ти ли цапа като отъркаш с дреха стената?

Нарочно опитах дали няма да цапа, но въобще нямаше такова нещо. Възможно ли е да се сложи във варта някакво лепило?! Имам някакви спомени (не съм сигурна в тях), че майсторът, който ни направи коридора направи някаква специална вар newsm78 Thinking

# 12
  • Мнения: 3 830
Варта цапа. Няма нищо по-хубаво от латекса. Тапетите пък придават по-голям уют. Въпрос на избор.

Варта в нашия коридор никога не е цапала, дори минимално! Стои някак фино зърнесто на стената и ми харесва много ефектът! Ще попитам татко дали си спомня точно каква е била варта, но никога нямаше да сложим вар, ако цапаше Peace Naughty

Латексът, ако е бял, много скоро пожълтява и става грозен. Освен това запечатва, нищо, че сега имало на пазара "дишащи", немски, качествени.... "Дишат", колкото умрял кон!  Mr. Green Говоря от личен опит.


Ремонтът е правен преди около 4-5 години. Нито се е променил цветът, нито се е нацапало и най-важното е, че не се цапа лесно, както са гладките бои като латекса.  Naughty

# 13
  • Мнения: 32
Абе,не си е работа с тапети!

# 14
  • Мнения: 794
При нас са тапети, много са красиви....  и наистина е по-уютно с тях.

С латекс ми е като в болница  Tired - стерилно.

# 15
  • Мнения: 729
Във варта се слага сол за да не цапа.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Латекс  Peace

Миналото лято правихме ремонт. Наложи ми се да свалям 8 пласта с тапети, за да боядисаме и освежим... Никога повече тапети. Да създават атмосфера, но само докато са новички и чисти.....

А що се отнася до латекса, не си спомням каква марка е нашия, но нито цапа, мие се много лесно и диша  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 39 785
Само стаята на Дияна е с тапети, детски. навсякъде другаде сме на латекс.

# 18
  • Мнения: 745
И аз съм за латекса Peace

# 19
  • Мнения: 2 440
Да споделая авангарден опит.
В антрето имахме тапети, сложени преди 3-4 години, миналото лято ги минахме с латекс за сефте, получи се добре.
Тази година на Йордановден имахме страхотно наводнение в антрето, на последен етаж сме, преля преливника за парното, който точно покрива стените на антрето, водата течеше като водопад, ако сте виждали по заведения такива водопади ви е ясно. Та стените изсъхнаха за ден, цвета не се промени, нищо не личи. Дори латекса не е нещо особено - готова разцветка от Метро.
Май че всичко опира просто до личното предпочитание.

# 20
  • Мнения: 682
Предпочитам латекса. Нашето антре е в бананов цвят.

# 21
  • Мнения: 1 080
Миещ се латекс е най-добрият вариант според мен!!!

# 22
  • Мнения: 3 036
Тапет за антре нещо не ми се връзва.
За латекса знам,че не дава на стените да дишат.
Нашия коридор е с минерална мазилка,лесно миеща се и можеш да си избереш нюанс,какъвто желаеш.

# 23
  • Мнения: 1 561
И аз не искам повече тапети, но пък не съм и за латекс, поради лесното зацапване.
Ще пробваме с някаква мазилка, но тъй като не съм още наясно с възможностите, не мога да конкретизирам.Кат остане ще споделя дали сме доволни.

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тапети ... после лесно сваляш и лепваш нови ...

# 25
  • Мнения: 3 886
Миещ се латекс е най-добрият вариант според мен!!!
Това бих направила.Имам такъв   много съм доволна а и лесно се подържа

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 19:27 от DIVA_ORHIDEQ

# 26
  • Мнения: 852
Аз съм За латекс Peace

# 27
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Ние имаме тапети само в коридода.Бяхме с латекс но след време стана като в чакалня на гара-тук ритнато ,там бутнато...и сложихме тапети, по-малко си личи и се мият (зависи и от типа тапет де)

# 28
  • Мнения: 1 632
Това е нашият коридор и е с латекс.Моите 2 деца се вижда на лентичките колко са големи,и сме на фаза рисуване навсякъде.З това направих коридора така,че лесно да заличавам следите от драсканиците.Ако не мога до ги изтъркам,ги мацвам от горе с латекс.Сега малко съжалявам за цвета,но тогава това имах!

Общи условия

Активация на акаунт