ЕПИЛАЦИЯ ПРИ БЪДЕЩИ МАМИ

  • 5 316
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 508
Моля, споделеде какъв метод на епилация използвате (-хте) по време ва вашата бременност. Особено за триъгълника ме интересува. Много ме наплашиха с разни предизвикани контракции от коли- маски, епилатори и т.н.  Rolling Eyes  Confused:
Ама като сме бременни няма да ходим като от гората я ?
Искам да уточня, че аз съм в 16 г.с. т.е. все още няма ясно изявен корем  Laughing .
Мерси предварително  Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 051
За краката мога да ти кажа само, защото само там съм по-окосмена. Значи, през първата бременност се скубах яко с един епилатор и на едно-две места, където космите бяха с по-дълги корени и излизаха по-трудно след това ми избиха разширени вени - незаличим спомен. После карах по-внимателно - с един крем, с който като се намажеш, космите повяхват след малко и като се измиеш падат сами. Да ме убият не си спомням марката. Дано някой друг се сети името.
С триъгълника наистина трябва повече да се внимава.

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 471
Аз съм в 25 г.с. и все още, въпреки коремчето, успявам да се епилирам Laughing Не мога да си представя, че и това удоволствие да съм с гладка кожа ще ми се наложи да си откажа, така че ще си се епилирам докато мога, а после-бръснене Cry Хубавото е, че космите растат много по-бавно отпреди #Milti , а що се отнася до контракции-аз не мога изобщо да се оплача, че ги предизвиквам с епилиране. А и можеш да си почиваш и да се епилираш " на порции" Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 9 374
ами както и до/преди сега. Епилатор и кола маска.  Simple Smile
Ама вече ми е по трудно с триъгълника (в 7.месец съм). По-акробатични стойки се изискват. Laughing
Разбира се, ако някоя от процедурите ти причинява дискомфорт-спираш.
А това за контракциите- ами аз какво ли не получавам вече такива. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 693
Епилатор за крака и ръце и бръснене в по-деликатните зони. Разширените вени си ги имам от преди. С епилатор на триъгълника се търпи, но само на някои участъци. Пробвах и под мишниците - изби ми студена пот и имах чувството, че ще умра, така че се върнах на немазохистичният метод с ножчето. Но познавам жени, които търпят тази болка и не им пречи. И това зависи от праг на поносимост към определени "тръпки" сигурно.

# 5
  • Мнения: 6 315
Епилатор. Ама понеже и краката си едва виждам вече то не са едни чупки - едно чудо  Laughing . Трудничко, но се справям. Не получавам контракции и издържам на болката, макар и трудно, защото кожата ми стана по-чувствителна.

Поздрави и леко!

# 6
  • Мнения: 444
И аз си епилирах краката а използвах самобръсначка за триъгълника. Нямах проблем с контракции и до последно си правех сама тоалета! Съвета ми е да използваш  това с което се чувстваш най-добре и в никакъв случай да не се занемаряваш! Wink

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 217
И двата пъти като бях бременна, а и като не съм ползвам епилатор за крака и мишници, а триъгълника ми го почистват с кола маска на козметик. Преди раждането се бях уговорила с козметичката ми и три дена по-рано я посетих, за да ме почисти напълно, така, че не се наложи да ме бръснат в болницата.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: dodo_dodo
И двата пъти като бях бременна, а и като не съм ползвам епилатор за крака и мишници, а триъгълника ми го почистват с кола маска на козметик. Преди раждането се бях уговорила с козметичката ми и три дена по-рано я посетих, за да ме почисти напълно, така, че не се наложи да ме бръснат в болницата.


Еми с Додо може много да спорим, и много да се караме, ама вече не знам колко пъти ни съвпадат мненията просто.
И това е чиста случайност, но защо ли станаха толкова много случайности.

Точно като Додо, 2 дена преди да родя моята козметичка ме направи точно както мама ме е родила като новичка, с кола маска навсякъде, в болницата изобщо не съм си носила материали за бръснене.
когато бях бременна моята козметичка се грижеше за всичко.

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Добре де, кола маска там не боли ли много зверски?!  Embarassed   Sad
Аз и като бременна, и сега, залагам само на бръснача. Преди раждането ме избръснаха в болницата, беше много гадно!  Imp Ако пак тръгна да раждам бих искала да си го спестя, но първия път просто не успях да се справя сама, а все си мисля, че епилатор и кола маска там много боли. Поправете ме, ако греша, де...  Grinning

# 10
  • Мнения: 6 315
Додо, Лио,

Не боли ли много да те почистят изцяло с кола маска там преди раждането Embarassed  Embarassed  Embarassed ? Не знам, аз например също ползвах епилатор за мишниците, но сега не мога, защото ме избива меко казано студена пот по цялото тяло. Кожата ми стана ужасна - например, като ми взимат кръв ме боли - нещо което преди изобщо не усещах. Притеснявам се от болката да не взема да родя  Wink .

# 11
  • Мнения: 2 693
Ами боли, ама някои жени издържат! Аз такъв род болка не мога да понасям, затова - с бръснач или кремче. Доколкото знам, ако козметичката е добра, си има цака, ама пак не е като да те гялат Wink ...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 217
Цитат на: Margarita
Додо, Лио,

Не боли ли много да те почистят изцяло с кола маска там преди раждането Embarassed  Embarassed  Embarassed ? Не знам, аз например също ползвах епилатор за мишниците, но сега не мога, защото ме избива меко казано студена пот по цялото тяло. Кожата ми стана ужасна - например, като ми взимат кръв ме боли - нещо което преди изобщо не усещах. Притеснявам се от болката да не взема да родя  Wink .


Да, при всеки прага на болка е различен. Ако кажа че не боли - ще излъжа.  Но го издържам. Виж колата на мустака ме изкарва извън релси - за секунди ми рукват сълзи...
И при първото раждане процедирах по същият начин, та сега не ме беше страх.... Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 6 508
Абе аз по принцип деяня на болка - само под мишниците не мога с епилатор. Confused
С брънача винаги ми излизат пъпчици - дори и да е чисто нов и затова през живота си съм се бръснала 2-3 пъти, с епилатор на краката май ме боли повече откакто съм с с бебетата в корема Rolling Eyes  ще пробвам с епилатор на порции, щото пък козметичката ми замина  Cry  в чужбина.
Мерси за мненията на всички - цункам ви по муцунките Grinning

# 14
  • Мнения: 4 965
В началото - до към 16-17 седмица се справях сама с епилатора на краката и със самобръсначка на триъгълника, но след това коремът ми стана огромен (хората все си мислят, че скоро ще раждам, та ми се налага да уточнявам постоянно, че са 2 и ще трябва да поизчакам още около 2 месеца) и вече не виждам нищо и се наложи да ме прави съпругът ми (доста е неудобно, при положение, че вместо да ме вижда красива, се налага той да ме разкрасява, ама като не мога да се сгъна...), а той категорично отказва да ползва епилатора, така че минах изцяло на бръснене, но то е нетрайно. Важното е да сме хубави, че е гадно ако се наложи да те прегледат извънредно - на мен ми се случи нещо такова и умрях от неудобство, че скоро не се бях "правила".Като наближи раждането съм решила да се обръсна преди да постъпя в болницата, защото съм чувала, че там не са много внимателни.

Общи условия

Активация на акаунт