Пак температура!

  • 7 681
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Абсолютно е възможно да е от зъби.

Аз продължавам да твърдя, че няма дете, болно от никнене на зъби  Crossing Arms Няма!
При зъбоникненето имунитетът намалява, детето прихваща някакъв вирус, който най- често се проявява единствено и само с Т и мама си мисли, че детето боледува от никненето на зъб  Rolling Eyes
Интересно ми е, когато детето няма повече зъби за никнене с какво ще се утешавате, когато отново поддържа три дни Т 39  newsm78 Защото такъв момент неминуемо ще дойде  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 575
Абсолютно е възможно да е от зъби.

Аз продължавам да твърдя, че няма дете, болно от никнене на зъби  Crossing Arms Няма!
При зъбоникненето имунитетът намалява, детето прихваща някакъв вирус, който най- често се проявява единствено и само с Т и мама си мисли, че детето боледува от никненето на зъб  Rolling Eyes
Интересно ми е, когато детето няма повече зъби за никнене с какво ще се утешавате, когато отново поддържа три дни Т 39  newsm78 Защото такъв момент неминуемо ще дойде  Peace
Ние сме така, моят син има всички зъби /а никога не е вдигал Т от тях/; сега скоро беше с Т над 40 градуса newsm78, да не е от постоянните.... Crazy

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Ние сме така, моят син има всички зъби /а никога не е вдигал Т от тях/; сега скоро беше с Т над 40 градуса newsm78, да не е от постоянните.... Crazy

Ами, напълно е възможно  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 822
Аз никога не се утешавам с това, че може да е от зъбките.
Знам, че при никненето им децата са по-податливи на вируси.
Но днес е неделя, и тем. не е много висока, затова все още не сме ходили на лекар. Утре мисля първо да отидем в лабораторията и после при педиатъра.

Междувременно четох разни работи в мрежата и още повече се притесних - няма да уточнявам. Аз съм от майките, които се панират от най-малкото. Лошото е, че вече и на лекарите не вярвам съвсем, след като спестяват нужни изследвания и след това сменят антибиотици. Винаги, когато ходим на дежурен мненията с личният лекар се разминават и още повече се притесняваме. Така лятото на дъщеричката ми бяха открили пневмония след едноседмично лечение със инжекции стандацилин и трима лекари бяха на три мнения и изписваха три различни медикамента. Добре, че я заведохме при специалист на частно и в крайна сметка детенцето се оправи с един Клацид.
 

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Ще ти кажа какво бих направила точно в твоя случай. Какво вкъщност съм правила десетки пъти  Tired
Детето вдига Т. Поддържа я между 38 и 39 и кусур  #Crazy Вече действам хладнокръвно при необходимото сваляне на Т и не се панирам. Ако няма никакви други симптоми- кашлица, хрема, разстройство, повръщане - изчаквам 3 дни преди да я заведа на лекар.
Ако е вирус, след третия ден Т спада трайно и това е. Ако не е вирус- лекарят изписва АБ и нещата приключват отново с хепи енд.
Понякога лекарят изписва АБ, детето се подобрява и без него и аз просто не го давам ( два пъти вече стана така)

# 20
  • София
  • Мнения: 4 575
Според мен не се притеснявай, дано не вдигне по-висока Т. Утре идете на лекар и ако не чуе нещо, а иска да изпише АБ, му кажи, че искаш първо утайка или секрет. И на каква диагноза ти изписва АБ-то. Щом се панираш, според мен по-добре да спреш с инфото.
В момента, в който влязох в мед.колеж, ме предупредиха, като си чета учебниците, да не си мисля, че съм болна от всичко.
Успех и утре да се похвалиш   bouquet

# 21
  • Мнения: 822
Благодаря   bouquet

Сега измерих температурата й - току що се събуди - 38 и 4 , но едва удържах термометъра, защото все си го сваля.
Мисля след малко да й дам Нурофен.
Ще пиша какво е станало утре, като си дойдем  Heart Eyes

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
До 38,5 не се дават никакви антипиретици. Оставя се организмът да се справи сам. Температурата не е заболяване, а маркер, че има такова и че организмът се бори с него. При свалянето й всъщност пречим на организмът да се справи сам. А фибрилен гърч се получава не от високата температура, може да стане и при 37,5, а при рязкото й смъкване. Това е официално медицинско становище - отскоро сме при нов педиатър, и този и предишния поддържаха тази теза.
А аз, лично, не давам нищо за сваляне на температурата до 39,5. Ако се вдигне над 39,5 вече давам нурофен или свещички и правя компреси. не се шашкай излишно когато майката е спокойна и детето е по-добре, то инстинктивно усеща твоето притеснение... Peace

# 23
  • Мнения: 68
ние преди Коледа бяхме 4 дни с 39.4-39.6 без други видими симптоми. Веднага я заведох / беше събота/ в Спешния център в Окръжна болница, където има и дежурен педиатър. Нямаше нито зачервено гърло, нито хрема, нито показваше че я боли нещо, ушичките бяха добре/ а и без хрема нямаше как да се възпалят/ и ни казаха да давам само темепратуро - понижаващи. Понеже Т беше висока според мен прозвънявах педиатърката често, но през цялото време говорихме само по телефона, а тя дори не си направи труда да дойде да погледне малката. В понеделник сутринта се заредихме пред кабинета и ни прегледа пак нищо притеснително???? Междувременно разбрах, че в нашата група в яслата имало детенце болно от скарлатина, и при споменаването на болестта тя каза край и вие сте болни от скарлатина??? А детето нямаше никакви симптоми , нито шарка, нито нищо. Поисках с 300-та мъки полагащия ни се в такива случаи секрет от гърлото за да видя дали наистина е така. Педката каза, че понеже Божана била твърде малка било напълно възмножно да не прояви типичните симптоми на болестта. Е оказа се че секрета ни е чист и нямаме скарлатина.  Naughty Поисках си ПКК и тя показа утайка 5 мм, което показа че няма никакви бактерии.  
В заключение искам само да кажа, че това ни е 3-та педиатърка/ как все попадаме на некадърници незнам/, и за всяка една болест, настинка, аз чета, ровя се в интернет , информирам се без това да ми е работа.........  та от тогава когато малката боледува оптивам в най-близката поликлиника и си заплащам ПКК и урината , за да съм сигурна какво трябва да се лекува и чак тогава звъня на педиатърката.
Мама Галка, пожелавам ви това да е просто малко неразположение и бързо да оздравявате  bouquet

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Аз продължавам да твърдя, че няма дете, болно от никнене на зъби  Crossing Arms Няма!
При зъбоникненето имунитетът намалява, детето прихваща някакъв вирус, който най- често се проявява единствено и само с Т и мама си мисли, че детето боледува от никненето на зъб  Rolling Eyes
Интересно ми е, когато детето няма повече зъби за никнене с какво ще се утешавате, когато отново поддържа три дни Т 39  newsm78 Защото такъв момент неминуемо ще дойде  Peace
Напълно подкрепям. Имунитета пада и детето лепва нещо затова текват сополи при децата или вдигат температура.

# 25
  • Мнения: 498

Ние сме така, моят син има всички зъби /а никога не е вдигал Т от тях/; сега скоро беше с Т над 40 градуса newsm78, да не е от постоянните.... Crazy
Мисля,че сарказмът ти в случая е излишен.Далеч съм от мисълта,че всяко температурно състояние е от зъби.
И като казах,че е възможно зъбите да са причината имах предвид,че това е рисковият фактор...отключващият момент...първопричината....
А фибрилен гърч се получава не от високата температура, може да стане и при 37,5, а при рязкото й смъкване.
Дъщеря ми направи фебрилен гърч през нощта,предишният ден й нямаше абсолютно нищо...в 4 часа през нощта мъжът ми я чува как хрипти и не може да диша,светнахме лампата и т.н....тя гореше,не сме й давали никакви антипиретици преди това,за да има рязко сваляне.

А аз, лично, не давам нищо за сваляне на температурата до 39,5.
Ако преживеете подобно нещо,със сигурност ще дадеш.
Да са ни живи и здрави дечицата.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
nadeto7, да добавя - лекуваме се изцяло и само с хомеопатия... почти на всяко боледуване и двамата вдигат 39 - 39,5 и ако не вдигнат повече не пият антипиретици. И така вече 4 години... Peace

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Хомеопатията също има температуропонижаващи.

# 28
  • Мнения: 822
Здравейте в мами  Hug

Ние се върнахме от преглед. Снощи за последно слагахме свещичка към 3 часа - вдигна температура 38 и 6 и беше много неспокойна.
Днес, за сега не е вдигала тем. Нямах време да направя изследванията, защото майка ми гледаше баткото, а трябваше да отива на работа. Имаше доста деца и чакахме дълго пред кабинета.
След прегледа - всичко е наред - изписаха Суметролим на 12 часа.
Казаха ни, че сега има такъв вирус. Дори една моя позната, която видях там, детенцето й беше със същите симптоми, но при друг лекар. Изписали им АБ , че грипът бил много тежък и за всеки случай.

Моля се за всички дечица да са ни живи и здрави и по-малко да боледуват  Praynig .

За всички, които ми писаха   bouquet

# 29
  • Мнения: 516
Мама Галка, здравей отново. Искам да споделя с теб нашият опит със Суметролима. По принцип той се дава при инфекции на пикочните пътища и не знам защо ни го изписват всеки път ,когато е с т-ра. Давала съм го на дъщеря си 5 пъти уж , за да се избегне антибиотик. Но винаги след него сме пили АБ, не успява да овладее инфекцията. Преди 3 месеца ходихме на детски пулмолог и той ми обясни , че Суметролима е силно токсичен. Каза, че е измислен преди АБ и е  по-несъвършен като лекарство. Обясни ми, че е по-добре да изчакаме 3 дни с т-ра , отколкото да  започнем на първия ден Суметролим. А ако се наложи да дадем АБ, по-лесно се изчиствал организма от него. И разбира се да е след изследване с антибиограма. За себе си съм решила да не използвам вече това лекарство и вече отказах веднъй, като ни го изписаха преди месец. Направиха и изследване на СУЕ, левкоцити и хемоглобин, всичко беше в нормите, и дори антибиотик не и изписаха. Не мисля ,че е разумно да се дава каквото и да е лекарство профилактично.

Общи условия

Активация на акаунт