има ли и други такива бебета???

  • 16 771
  • 252
  •   1
Отговори
# 15
извинявам се за обширната публикация,ама споделеният проблем се понася по-леко Embarassed

# 16
  • Мнения: 217
Ние сме на 5 месеца и 1 седмица............вече повече от месец и половина стана аме така неящни.........направо не мни се вярва, че като беше по-малка си искаше сама да яде на 3 часа.............ехххххх, спомени Laughing

линн, вие пак добре, че сте малко по-големи и може да яде повече неща,,,,,,,аз още захранвам, а за сирене и попара сме малки, та се надявам сега като почнем кашата да я яде:)

айде успех на всички мами в храненето, може пък после изведнъж да проядат децата................. Crazy

# 17
  • Мнения: 413
Линн - идеята за брашнена каша със сирене е много добра, ще пробвам и аз, въпреки, че май сме малки още за сирене /утре навършваме 6м/. 
    Но и аз установявам, че всичко в което има мляко не се яде, плюе, вади езика и бута навън.
Линн - вие колко месеца сте и на колко килограма е сега???
Ние бяхме на навършени 5 месеца - 7300, ама само аз си знам как съм ги докарала и колко пъти съм се будила с часовник посреднощ да го храня.   Сега вече в 6-я месец не иска да яде нощем, ...и другата седмица ще ходя да го тегля, надявам се да е наддал  baby_neutral

А моя всичко, което няма мляко и неутрален вкус, но не иска да яде плодовите пюрета - прави едни физиономии, сякаш му давам изцеден лимон и после затваря устата.  Та и аз съм в чуденка, как да го накарам да ги яде,...поне след месец да мога да заместя още едно хранене  newsm78

айде, чао за сега от мен

Рени - с какво точно шише я храниш твоята като спи???

# 18
  • София
  • Мнения: 1 541
Линн - идеята за брашнена каша със сирене е много добра, ще пробвам и аз, въпреки, че май сме малки още за сирене /утре навършваме 6м/. 
    Но и аз установявам, че всичко в което има мляко не се яде, плюе, вади езика и бута навън.
Линн - вие колко месеца сте и на колко килограма е сега???
Ние бяхме на навършени 5 месеца - 7300, ама само аз си знам как съм ги докарала и колко пъти съм се будила с часовник посреднощ да го храня.   Сега вече в 6-я месец не иска да яде нощем, ...и другата седмица ще ходя да го тегля, надявам се да е наддал  baby_neutral

А моя всичко, което няма мляко и неутрален вкус, но не иска да яде плодовите пюрета - прави едни физиономии, сякаш му давам изцеден лимон и после затваря устата.  Та и аз съм в чуденка, как да го накарам да ги яде,...поне след месец да мога да заместя още едно хранене  newsm78

айде, чао за сега от мен

Рени - с какво точно шише я храниш твоята като спи???


шише на авент и биберон на авент с регулациа на дупките

# 19
уф-и аз стигах дотам да си навивам часовника,но сега няма смисъл,защото той не е спокоен и се буди често;а по въпроса за възрастта и килцата...та ние сега сме на 7месеца и сме 8.080/около/кг,а доколкото си спомням на вашата възраст бяхме не повече от 7кг;въпреки това според педито сме в нормата/е ,на долната граница де,но в нормата/ Winkнаскоро давахме изследвания на кръв и урина за нивото на хемоглобина;много се опасявах да не е анемичен,защото чух за един такъв случай на злоядо детенце с анемия  Praynigслава богу при нас всичко е ок а педито на всичкото отгоре каза"не се тревожи,той се храни добре" smile3506колко добре обаче ...ще видим на следващата консултация

# 20
  • Мнения: 217
Clementina, linn, вие сте си екстра с килцата според мен, ние на 5 месеца бяхме 6700, което си е в нормата някъде май, ама сравнение с вас сме малки:)
и ние сме на авент с бибероните с регулация, засега съм най-доволна като че ли от тях.

# 21
  • Мнения: 413
К-В-Р Добре сме с килата, ама сега като не иска много да яде заспал и като махна сам нощното хранене - се моля да наддаде нещо.

...смятам и аз да взема да пробвам с шишето на Авент  newsm78, май всички сте с него, а моя се дави даже от най-мъничката дупка на Нук-/Шишето за чай/ ....и аз имам биберон с регулация, но много тече...

Линн - това с педито много ми хареса "Той се храни добре" - колко пъти и аз съм го чувала, без да им дойде на ъкъла че съм казала, че спящ яде .    Вие като сте на 7 месеца не спи ли 4 пъти през деня, за да го храниш или по-малко /моя спи четири пъти дневно и нощния му съм - едва закърпвам в най-добрия случай 500 мл./
Беше писала още, че са нужни 600 мл. на ден - това само млякото ли е или общото количество храна????
 
   И Още един въпрос - Мислите ли, че сега моя като не обича плодови пюрета може един ден да ги прояде?/може би имате опит/

# 22
неее-през деня спи на два пъти по 2 часа/сутрин като се нахрани от  8 до 10 и следобед-от 2 до 4/,но ако му давам млякото през деня няма как да вместя пюретата,супичката,а не искам да го лишавам от малкото неща,които хапва с охота Naughtyпо отношение на тези 600 мл-става дума само за адаптето!Clementina,защо не пробваш с домашно пасирани плодове-ябълка и банан,ябълка с морков-сина ми ги харесваше...до едно време,а иначе си харесва пюренцата на ХИП-ябълка с круша,с тиква, с морков Laughingсамо дето са малки на грамаж,но аз ги давам в "междучасието"м/у храненията!а сега /от около седмица/почнах да му правя и домашна супичка,която по принцип се давала преди месното или зеленчуково пюре,но той така повръща и двете ooooh!явно му идва повечко и сега се научих малко да отлагам нещата-през около час-час и половина и е ок,харесват му на мама манджите явно!като цялостигам до извода че нашите глезанковци не обичат сладките добавки/бисквити в млякото,бишкоти,захар в попарата/,а явно харесват по-простичките неща newsm78по отношение на шишетата-ние също сме на АВЕНТ,само че ползваме вече биберона с процепа за по-голямо количество,че да го изсуква по-бързо baby_neutralкъсмет ако решиш да пробваш с тях Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да споделя и аз. Моята дъщеря като беше бебе ядеше само като спи. Всички ми се чудеха. Но ето, че има и други такива бебета.

# 24
  • Мнения: 413
IVBEN - очаквах те да се включиш, нали преди време си писахме на лични, айде сподели опит, че ние минаваме по пътя, по който ти вече си отъпкала и да дадеш съвети, че положението е   Sick  #Crazy

Линн   - пробвах с пасирани плодове, ако нещо се обърка ще яде малко банан, но иначе категорично ги отказва. Наистина и аз съм се убедила, че трябва да им предлагаме храни, които са с неутрален вкус, не са сладки и  нямат мляко.
Какви супички готвиш, аз сготвих оня ден една с картофи и овесени ядки и моркови, малко трошички хляб и пасирах и айде изяде се.
А какъв ви е режимът на хранене?????
Нашият е следния:
става в 06,00-06,30  #Crazy
       7-7,30 -нещо като попара пасирана без сирене все още             
 спи  8,00-9,00-яде около 100 мл. мляко
 спи  11,00-12,00 - пак пие мляко /заспал/ около 80-100 мл
        12,30-13,00 - зеленчуково пюре, но сме стигали само до половин бурканче
         13,30-16,30 спи и пак му давам да пие /пак около 100 мл/
         19,00 - опит да въведа каша, че да има нещо в стомаха му.
          21,00 - заспива след което пак бутам шишето и ако имам късмет пак ще изпие около 100 мл.

Опитвам се да му направя някакъв режим, ....как е вашия????

# 25
  • Мнения: 22 432
дъщеря ми го прави този номер, но само когато не е огладняла достатъчно
рев, тръшкане, бутане на шишето, давене и т.н.
ако я оставя 30мин до 1час огладнява, съответно ако пак прави същите номера я взимам на ръце, права, люшкам я леко и така и давам шишето, обикновенно се съгласява
А защо не пробвате да давате млякото с лъжичка когато са будни?

# 26
  • Мнения: 413
Mirama  - и тоя номер с изчакването да огладнее сме го правили, ама цял ден не иска да яде, само реве ли реве...ама не взема шишето.
 И номера с люшкането, и него го знаем, и той не минава  Naughty
 И с лъжичка сме пробвали - от 50 мл- половината бяха изплюти, половината погълнати.

 Изпробвала съм какви ли не номера, само и само да нахраня бебчо
 

# 27
  • Мнения: 217
И аз се пробвах с лъжицата, в началото се хилеше и плюеше, после се разрева и пак нищо......
а с люшкането номера при нас минава, само ако е много изморена и почти заспала,,,,,,,,и яде просто защото като я полюлея вече спи:)
абе хитри са тези дребните, на маймуни ни направиха Crazy

я кажете, вашите бебоци отначалото ли са така с млякото, защото моята до към 3 и пол месеца ядеше, след това започна така, та и досега...........разбира се педито казва - детето е здраво, няма причина- и аз пак в шах  #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 1 541
обаждах се на друг педиатър, които ми каза да пусна кръвна картина на бебка и ако показателите се и добри ще ми даде някакви витамини за апетит Thinking-имало такива
не знам...

(ще пиша другата седмица че няма да ме има за известно време)

# 29
  • Мнения: 9 973
мисля,че е период,после спят по-малко и ще се научат да ядат в будно състояние Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт