БЕБЕТА ЮНИ - 17

  • 8 907
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 100
Цената на маг ингланд беше 260 лв 2005 г. и тежи 9 кг в зимния вариант

# 16
  • Мнения: 233
Добре дошли на новите мамчета!
Аз пък докато да се включа и хоп - нова тема  #Crazy Вчера цял ден се шматках из големите магазини, да си търся дрехи за бременни (най-после!), но голям зор видях! Ми, то все едни огромни номера. Едвам в Н&М намерих 2 панталончета (много готини дънки и лятно панталонче), почти мой размер, след 5 часа обикаляне и търсене!!!  ooooh! Ще ги стесня малко и се надявам после до края на бременността да мога да ги нося. Гледах и бебешките дрешки, но нищо не съм купувала - има време.

Вечерта пък ходихме до болницата да видим едно новородено бебе, на позната. Лелеееее, за 1 път виждам в съзнателният си живот прясно новородено бебе!! Не ми се смейте! Simple Smile Ми то едно такова мъничко, крехко, а се води голямо бебе (4 килца)... останах без дъх... сладурче.

За жалост, в темата за стволовите клетки не мога да се включа.

Майка ми ми е казвала, че навремето баба ми е искала да ни осолява нас със сестра ми, но майка не е позволила (браво на нея!)! Е, и двете не миришем!  hahaha Това са си бабини деветини - всичко е хормонално и генетично!  Peace

Дойде ред и аз да се похваля с нещичко: за Св. Валентин ще ходим с мъжа ми в Англия. Всъщност, поканени сме там на сватба, но ние ще го съчетаем и с другия празник. Доктора каза, че летенето със самолет не бива да ме притеснява! Много съм развълнувана. Хихи, и ми е много интересно колко ли темички ще изпишете за тази седмица!  Joy

Вери, аз също ти чета постовете, както и на всички останали!

И за край - моля ви момичета, пийте колкото се може повече вода!!! С нея тялото изхвърля остатъците от обмяната на веществата, както и самата обмяна се засилва, когато организмът има достатъчно вода. Така може дори да се повлияе и на затлъстяването!

# 17
  • Мнения: 1 404
Здравейте и от мен!
Женик,желая ти на-здравите и щастливи дечица на света,дано не ти се наложи да ползваш стволовите клетки никога!За себе си реших,че ще го направя,трябва само да видя как ще убедя мъжа си,че той на такива теми обича да заема поведението на щрауса-не говоря за проблема,значи той не съществува и ще ме подмине.Парадоксът е,че това проповядва като философия и йога-само позитивни мисли,за да ти се случват позитивни неща,а уж аз се занимавам с йога у дома LaughingДълго мислих и накрая реших да се откажа от раждането в Токуда,да намалим до минимум покупките и дрънкулките,а и идеята с пари вместо подаръци от приятели и роднини никак не е лоша WinkПросто...ако не дай боже се наложи,никога няма да си го простя.
Сега нещо по-ведро:виждам,че още почитатели има осоляването,аз си мислех,че кака Мая се майтапи.Баща ми е осоляван,но само да се изпоти....бягай далеч LaughingНе знам дали има ефект,не бих го пробвала,за мен потта на човек зависи от обмяната и от начина на хранене.Само да ви предупредя(без да морализаторствам),че новоредине абсорбират през кожата си всичко,много внимавайте с концетрацията на солта и се допитайте по-добре до доктор,отколкото до баби.Жъж форума преди години имаше писано даже и за нещастен случай с бебенце поради "преосоляване" Cry
: margarete ,Преслава ми е любимо име,ако не успея да наложа Виан като вариянт,може да си имаме адашки GrinningКак ви звучи-Виан Кисьова?Нещо дразнещо има в комбинация с фамилията,жалко,самото име много ми хареса-може би заради книгата(Шоколад),страхотно ми подейства.

# 18
  • Мнения: 75
Здравейте и от мен
Благодаря на всички за подкрепата, много сте мили, надявам се не предизвиквам съжаление,далеч съм от тази мисъл,просто исках да съм полезна.Всеки си прави избора къде по желание, къде по принуда, но аз ви желя от сърце много радост, здрави бебета и никакви лоши мисли. Да ви кажа изчетох доста отнесена литература за положителното мислене и определено ми помогна!!! Сега единствената ви грижа е да сте добре, спокойни и положителни, това бебоците го усещат и е най-доброто за тях!
Добре дошли на новичките!!! Peace
За осоляването не мога да реша...с Ками не съм правила такива процедури...ще ви почета още малко...
 Hugна всички и ако организирате някоя срещичка отново (Сф.) много ще се радвам да ви видя Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 318
Честита ни нова темичка,браво на  tanita_83 Peace
за насоляването на бебетата аз също съм против,както каза Mimi_leo те вярно не са пържолки  Joy
Добре дошла на s_mama при нас  Hug
Това е от мен за днес пожелавам ви много усмивки днес  bouquet

# 20
  • Мнения: 210
jenik, дано да се управят нещата... от сърце ти го пожелавам!  Sad
И аз се връщам към шоколада... тази седмица изядох два и половина... и по един голям сникерс от време на време  Embarassed Но месото още не го признавам, както и кафето... надявам се и никога да не пропуша отново , макар ,че напоследък ми се припушва няколко пъти Praynig
За осоляването четох в темите на януарските мами, повечето не го бяха правили  newsm78 А ако е момченце Joy, нищо не му пречи да му топнеш крачетата в солена водичка Crazy Crazy Crazy - много им миришат на някои мъже краката  ooooh! ама цялото беб  Shocked Не ми допада идеята нещо... Там пишеше и, че ако бебчето имало косъмчета по тялото трябвало ад се натърка с въглен  #Cussing out ако някой се опита да ми натърка бебето с въглен ще му махна главата  Crossing Arms Ами той таткото ни е космат и да е космато беб, какво сега няма да го хвърляме я  smile3516  Аз като си взех космат мъж и мойто момченце все някоя ще го вземе нали  newsm78 Joy
Ама искам да се публикувам вече, че пак страшно много писах  Sunglasses

# 21
  • Мнения: 616
Това дали ще ти мирише потта или не не е ли генетично newsm78 Освен това миризмата понякога зависи и от храните, които сме консумирали. Аз също съм против такива осолявания Naughty Ако беше вярно, лекарите щяха да го препоръчват Peace

хЕХЕХЕХЕ то ако слушаме лекарите какво препоръчват  Crazy Според масата от педиатри на три месеца бебето трябва да яде пържени картофки и пържоли... И кърменето трябва да се прекрати след излизането от родилния дом... Пък ако не пие вода на пет месеца малееееее ... края на света  Joy
Та мисълта ми е само, че не винаги дали едно нещо се препоръчва от лекар или не, не е определящо. Поне според моите наблюдения.

А пък quinny-тата са горе долу толкова - 600 до 1200лв. в зависимост от това кои кошчета искаш... а и според моделите. Аз засега съм се спряла на един вариант от кош нормален и кош за новородено, което е около 800-860лв.  ако имам възможност, ще взема и седалката за кола, която върви заедно с него.
Това, защото нашия дядо Димитър е толкова щастлив че първото внуче ще е на него кръстено, че е заделил пари за количка, дори повече от това, но аз няма да прекалявам все пак...  Crazy

# 22
  • Мнения: 4
Опитах се да изчета мсичко, което сте изписали, но жестокостта ми се сломи  Sad.
За осоляването съм абсолютно против. По времето на първата ми бременност даже имаше съртен случай от подобни бабини девитини.
За количките - аз купих количката за сина ми в 6-тия месец от бременността. Просто не  е истина колко бях ентусиазирана. Тогава за пръв път бяха излезли триколките.
Съвета, който мога да ви дам е търсете лека количка. На мен ми се бяха откъснали ръцете. Определено не си заслужава и да давате прекалено много пари.
Честно казано и аз обмислям варианта за стволовите клетки. Ако не дай си Боже нещо стане за в бъдеще няма да мога ди си простя, че съм имала възможност и не съм го направила.
Какво ще кажете за Магдалена - това име съм избрала за момиченцето, което толкова дълго чаках.

# 23
  • Мнения: 15
Здравейте момичета! Hug
Айде и аз да се включа!tanita_83  мерси за темичката Wink  bouquet!!!

За осоляването за пъвви път чувам за такава процедура newsm78 Питах и приятеля ми....ама и той незнаеше.Не мисля да го  правя за всеки случай no
konida добре дошла Hug

# 24
  • Мнения: 17
Добре дошла, konida!   bouquet Леко и щастливо бременеене! 

Съвета, който мога да ви дам е търсете лека количка. На мен ми се бяха откъснали ръцете. Определено не си заслужава и да давате прекалено много пари.
Подкрепям 100% твоето мнение и точно това смятам да направя! Ще си купя прекрасна, изключително практична и много лекичка количка на Mamas&Papas за симпатичната сума от 200 лв.  Mr. Green coolcool


Какво ще кажете за Магдалена - това име съм избрала за момиченцето, което толкова дълго чаках.

Прекрасно име според мен!  thumbsup

# 25
  • Мнения: 10
Здравейте!

Добре дошли на новите мами  bouquet!

konida Магдалена е прекрасно име Heart Eyes и според мен

# 26
  • Мнения: 4
Аз все още не съм излизала по магазините - до скоро нямах време да си изтрия стария лак от работа, домашни задължения и грижи по моя синковец, а после ме хванаха контракциите и сега едно лежане лежа, не е истина. Нямам търпение да се позакрепя и атакувам магазините  Wink. Въпреки, че не съм се ориентирала къде точно да ходя. За сина ми пазарувах от Варна, а в София още не знам къде са хубавите места за бебешки неща.
Можем да си направим шопинг среща в Сф, какво ще кажете ....

# 27
  • Мнения: 132
tanita_83, голямо благодаря за новата темичка!   bouquet

И добре дошли на новите мамчета - леко и безпроблемно бременеене на всички!  Hug

Sleeping Beauty - разбирам те за бременните дрешки  Wink, аз от 2 дни съм с първите си и единствени бременни дънки  preggo, размер S, намерени, както се казва с 300 зора.
Малко са ми широки с краката, но само малко, не се налага стесняване.

За осоляването - тук из форума чух за него и  #Crazy
Ще го пропуснем със сигурност  Wink

# 28
  • Мнения: 657
konida Магдалена е много хубаво име  Grinning

# 29
  • Мнения: 256
Виждам още една болна за мен тема- дрешките за бременните ни коремчета. Да ви кажа, беше ми много трудно и на мен и още е, защото избора не е голям, но на първо време си намерих панталонки от едно магазинче в пасажа под НДК, а колкото до поли има страхотни  в  Теранова, в разпродажбата им във Варненският магазин, в Софийския не съм влизала скоро, че е голяма блъсканица. Лошото е, че всичко е пак тъмно синьо или черно. Все едно сме се заробили, но поне има малки размери. Всъщност XS ми е малко хлабав, но върши работа ( а съм 52 кила на 160см ). Ако искате шарени рокли има в една пресечка на Алабин в София, обаче как да обясня. Тръгвате от Витошка по Алабин посока Ботев, вървите си по левия тротоар и минавате първата пресечка, вкарвате се във втората, улицата е еднопосочна, така че сте в посоката на движение на колите. И така... вървите, вървите и оп стигате до магазина. Май ще стане яка разходка, ако някой реши да отиде все пак там. Но цените са приемливи, а цветовете на дрехите са много готини. Че сме дискриминирани е ясно, но с много търсене все нещо се намира.
Ами това е от мен, някой ако знае друго свястно място да драсне някой ред.

Общи условия

Активация на акаунт