Помогнете ми - по-широка...

  • 11 405
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Упражненията на Кегел са полезни за всички жени. Хубаво е да се правят още по време на бременността, добре е да го знаят бременните, развитата мускулатура помага за по-лесно раждане. Освен това се увеличава удоволствието и за двамата партньори . А колкото до въпроса...смятам, че най-важното е ти и съпругът ти да не усещате дискомфорт по време на секс. За да нямаш такъв, просто не трябва да мислиш за това, когато сте заедно. Ако все пак не можеш да го надмогнеш, консултирай се със специалист.
Аз раждах с епизотомия, нито аз, нито съпругът ми усещаме някаква разлика в сравнение с времето преди раждането, въпреки голямото бебе-4.100. Смятам, че не е сигурно, че евентуално второ раждане може да влоши нещата.

# 16
  • Мнения: 9 814
Разбира се, че е важно да се чувстваш добре в сексуално отношение  Peace. За съжаление не съм компетентна по темата. Най-добре говори с лекар, но що се отнася до следващо раждане - може да родиш секцио...


PeaceИма и жени с обратния на твоя проблем- напр. два шева повече и пак дискомфорт.

# 17
  • Мнения: 953
Моят съвет е да отидеш на добър гинеколог и да прецениш, това със смъкналото влагалище не е майтап работа. Може за в бъдеще да ти донесе повече проблеми от дискомфорт при секс. Последиците може да са сериозни.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 888
Благодаря на всички за мненията и съветите.
Ще се консултирам със специалист, защото ме притесняват евентуални проблеми в бъдеще - това е основната причина, поради която бих се подложила на пластика. Искам много да имам още едно, а може и още две деца.
Дискомфорта по време на секс ще го преодолея с времето - както писах и преди имам до себе си съпруг, който напълно ме подкрепя и окуражава, за което съм му много благодарна.
Ще продължавам упорито с упражненията - засега правя по 200-250 на ден, дано и занапред ентусиазмът ми не ме напусне Peace
Благодаря ви отново, мами. Ще пиша пак след прегледа, който е във вторник

# 19
  • София
  • Мнения: 2 019
Ако това ти е първо дете може при второто раждане да се "поправят" нещата. След първото ми раждане мъжът ми каза, че усеща разлика в отрицателна посока. След второто обаче беше много доволен и каза, че тези лекари си знаели работата Mr. Green Даже в началото имахме проблеми, защото май бяха попрекалили с зашиването. След време нещата се нормализираха. Задължително се консултирай със специалист, той ще ти каже какви са вариантите.

# 20
  • Мнения: 13 512
Цитат
дискомфортът ми се дължи на това, че влиза и въздух по време на секс - извинявам се за откровеността, но е наложителна в случая


Не се притеснявай, това става с почти всички жени, родили нормално.
Случва се и на жени който не са раждали.
Дона пусна тема по този въпрос, която обиколи света и се прославихме Joy Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Със сигурност можеш да имаш деца след пластиката, вероятно е да трябва да раждаш със секцио, но тази перспектива едва ли може да се сравнява със постоянна сексуална незадоволеност.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 888
Мами, вчера бях на преглед и лекарката ми каза, че "нито съм по-зле, нито съм по-добре от всяка раждала жена" Rolling Eyes
Необходимо ми било още време за възстановяване от тежкото раждане, но ако искам мога да направя пластика на задната стена на влагалището - възстановяването ще трае около 6-7 дена по нейни думи - някоя от вас знае ли нещо по въпроса, защото аз си мислех че не можеш да се възстановиш толкова бързо newsm78
Лекарката е добър специалист, не ми каза, че трябва обезателно пластика, а че ако искам - може
Аз съм малко объркана, защото тя ми представи операцията като нещо леко и несъществено...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Моя съвет е щом искаш да се върне предишното състояние на влагалището да си направиш въпросната операция.100% ще се чувстваш по-добре и сексуално и несексуално.А за второто раждане-секцио.Не е страшно,аз родих така,благодарение на което нямам подобен проблем и ''отдолу'' съм непокътната.Но ако го имах,бих се подложила на операция,за да го коригирам.Успех и пиши какво си решила!

# 24
  • Мнения: 641
Цитат на:
Дона пусна тема по този въпрос, която обиколи света и се прославихме Joy Joy

 Ама си я бива тази Дона smile3532

# 25
  • Мнения: 1 243
Опитай, тези упражнения ги правихме още на курсовите за бременни за укрепване на перинеум (за да намалим риска от епизиотомия).
Иначе от личен опит не мога да дам съвет, аз имам обратния проблем. Станала съм по тясня, явно от зашиването на шевовети или незнам.

И аз съм така от самите шевове ли е не знам но и аз съм станала по тясна като девствена ще ме извините за израза Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт