Досадни въпроси и съвети

  • 5 392
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз на всеки въпрос "защо......." просто отговарям "ами така" или "защото така искам" Laughing
И туй че дете на 6м е проходило...ще има тая да взема....да ги разправя на някой друг  Crossing Arms
Ако не и е известно това не е ходене, а инстинкт при малките бебета.
Същинско ходене започва с изправяне, лазене,подскачане...има-няма отиват в подготовка 5 месеца...

# 46
  • Мнения: 4 546
с майка си поне можеш спокойно да се скараш  Laughing

Не е по темата, но честно да си призная аз пък със свеки се карам с по - голямо желаниее и ентусиазъм. Някак ми е съвестно да се карам с майка ми, радвам се, че не ми се меси в нищо и не се налага.
аа желание и ентусиазъм имам в големи дози  Laughing. имах предвид, че като се скараш с майка си после се сдобрявате и забравяте. а със свеки като се скара човек, работата става една сложна, заплетена и нито аз, нито тя ще забравим, ами още повече ще си развалим отношениета. поне в нашия случай е така.

Търпелива, завиждам ти на търпението.

# 47
  • Мнения: 323
На досадниците се усмихвай и казвай "Добре", и си прави каквото си искаш. Няма смисъл да хабиш енергия, за да обясняваш защо не си съгласна с тях.
Peace

# 48
  • Мнения: 258
Ей тези са ми най-любимите просто  Close
"Я у лево"  #2gunfire
Защо въобще им се връзваш, ако държиш да спазваш добрия тон, просто им кажи : "да, да, добре" , а всичко което казват да ти влиза през едното ухо и да излиза през другото  Peace

# 49
  • Мнения: 1 536
Мда-а,като ми се изтипосат роднини и дори някои приятелки ,веднага се почва със съвети и забележки....
Много досадно,понякога много ми късат нервите и режа

# 50
  • София
  • Мнения: 1 504
Не им се впрягай...нали са отгледали по 1 2 деца и си мислят, че знаят всичко...Понякога се ядосвам на собствената ми майка/но пък много ми помага и немога да й се сърдя/ та Кати проходи на 11 месеца, а на 9 м както трябва според нея...и понеже още не казва нищо свързано време било и да проговори...защо се бавела...Сега основния проблем е, че още не я слагам на гърне...а виж ти аз като съм била на  10 месеца не само, че съм си казвала се има пиш, но съм си носела и гърнето...излиза, че сега глезя Кати и аз съм супер мързелива майка като не я уча да пишка на гърне...Според родата на мъжа ми вече трябва да давам солено сирене и саламчета..то детето било голямо...а и цяло яйце, за жълтъка и попарата, която прояде на 10 месеца  не са ми натяквали много..просто подпитваха, но аз си казвам в прав текст всичко...и не ми пука...Засега не са ме критикували, че още се кърмим доста, но мисля, че скоро и това ще направят...Зрънчовци и всякакви други боклуци не давам... независимо, че като ходим на гости се опитват да пробутат това онова, и се нагала га им го грабвам от ръцете...е правя го...явно съм доста несъобразителна и невъзпитана Sunglasses
Детето си е твое и ти правиш най-доброто за него...гледай си го както ти иска и намериш за добре...и не се нервирай..забележките няма да секнат

# 51
  • Мнения: 1 008
Всички сте прави, но най-странното е,че понякога аз се "хващам" на тези въпроси. Не на всички, но например от немай къде,като някой ме пита защо не седи. Ако въпросът е зададен "Седи ли",а отговора съответно е не, няма нищо лошо,но "Защо не седи", вече е друго. Детето нямаше 40дни, а свеки изпращаше през ден по 2 торби ябълки за сокчета. Естествено аз не и давах,а си направих ябълкова диета, като и бях много благодарна (все пак е жест, жената купува и дава). Когато малката нямаше и 5 се започна с пратки от домашни яйца (незнам от къде ги взимаше, не знам някой от нейните познати да има кокошки)за жълтък. Онзи ден мъж ми се прибира с две торби портокали "Майка ми взе,  да направиш сок на детето", казвам "Как да извадя робота?" (правим ремонт и в нас е ,като в Бейрут по време на размириците) "Е, толкова ли е сложно?!". И за да има мир, вадя робот, цедя портокали, абе 100гимнастики, обаче детето не го пи. А той моля ви се вика " Нищо,утре пак пробвай да и дадеш.". Та, колкото и да не обръщам внимание на съветите, понякога лекичко ми усложняват жинота.

# 52
  • Мнения: 872
Напоследък си мисля, че решението е да се подковеш теоретично и на всяка атака да контраатакуваш в научен стил.
Ако успееш да звучиш компетентно като статия в научен журнал, противникът се обърква и битката е спечелена. Дори ще спечелиш уважение и ще гледат на теб като на капацитет по тези въпроси Wink
Повярвай ми - и този номер не минава. По думите на баща ми: "Ти недей да ги четеш тия книги,навремето баба ти все по книги ни е гледала.Не чети книгите, ами питай някоя стара жена как се гледат бебета "  Joy  Joy  Joy  Е,как да отговоря на това  Laughing

# 53
  • Мнения: 1 008
Напоследък си мисля, че решението е да се подковеш теоретично и на всяка атака да контраатакуваш в научен стил.
Ако успееш да звучиш компетентно като статия в научен журнал, противникът се обърква и битката е спечелена. Дори ще спечелиш уважение и ще гледат на теб като на капацитет по тези въпроси Wink
Повярвай ми - и този номер не минава. По думите на баща ми: "Ти недей да ги четеш тия книги,навремето баба ти все по книги ни е гледала.Не чети книгите, ами питай някоя стара жена как се гледат бебета "  Joy  Joy  Joy  Е,как да отговоря на това  Laughing
Laughing Laughing Laughing И това сме го чували...

# 54
  • Мнения: 51
пффф аз казвам "да", "добре" и "ок" и веднага ме оставят на мира.После правя това което сметна за добре. Как ще ме накарат а,а,а??  yesyes Така не ми се налага да ги режа и да се караме  Sunglasses

# 55
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Когато ми дават нетърсени съвети, откровено заявявам, че не ме интересува хорското мнение по въпроса.
Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 1 603
Имам племеница, с 8 месеца по-голяма от дъщеря ми, захранена е със сок на 2 месеца, на 10 вече ядеше чипс... . Толкова съвети съм получила, как се гледа дете, как "тяхната" вече яла това или пък правила онова... че отдавна просто казвам - добре.

# 57
  • Мнения: 4 292
И аз се дразнех в началото, но вече не обръщам внимание. По-скоро ми става досадно. Като ми се изцепи нещо подобно, само се усмихвам и правя разни физиономии.  Laughing Пък и си мисля, че роднините ми го правят не за да ме дразнят, а от притеснение. Те са гледали децата си по друг начин и някои неща им е трудно да възприемат. А аз самата отдавна вече не обяснявам и пояснявам.  Rolling Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 1 735
Винаги има кой да ти вдигне кръвното! #2gunfireАз в градинката и с приятелките,които идват да ни видят нямам никакви дразнители,но МАЙКА ми и СВЕКЪРВА ми не мога да ги понясам.Майка ми/всеки ден и през няколко часа/КАК СТЕ?Детето нещо не е добре-вечно нещо му измисля #Crazy-и това ако е нормално! newsm78Да я гледам!-аз понеже я зарязвам и сигурно ходя по мъже!
Свекърва ми вече 4 пъти ме пита дали ми е спряла кърмата и нямам ли съвсем малко?Дали не съм си връзвала гърдите ?#Cussing outНе живеят с нас,но и за половин час да дойдат, колкото и да ми е съвесно започвам да се зъбя и съм на ръба на нервна криза.Според майка ми детето е вечно мокро-памперсите се сменят на всеки час!/винаги купувам качествени и никога не бих ги икономисвала/.Понякога не знам какво да правя-ако е чужд човек няма да се виждаме,но сега и без това рядко се срещаме/но често се чуваме/ и виждат,че ми е неприятно и пак го правят! Sad

# 59
  • Мнения: 1 197
Ох,от тази българска черта всеки да дава съвети и да си бърка носа дето не му е работа не може се отърва.Аз на такъва отговарям 'Аз си знам какво е добре за моето дете ,твоето си го гледай както си искаш'.Най-грубото което са ми казвали(понеже имаш кърма само месец)идва на мъжа ми бабата и аз я храня с шише,а тя:" Оле майка ти много ранно те е отбила" #Crazy Еми какво да й кажа,просто нямах думи

Общи условия

Активация на акаунт