Моля за помощ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 13 176
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 456
добре де от какво по точно има нужда, гледам в продавалника много момичета са изпратили, дрехи, памперси, козметика за бебето





До голяма степен това че и пратиха дрешки,памперси и други неща са от голяма полза все пак.Питах  я и нея от какво има нужда  за  в момента каза че нямала нужда от нищо,въпреки че ме съмнява,в смисъл не иска  явно и мен да натоварва.Все пак доста мами се отзоваха,за което им благодаря.Може би дрешки за по голямата кака,и за баткото,повече намаза малкия на него най много му изпратиха,в което няма нищо лошо.Още веднъж едно ГОЛЯЯЯЯМО БЛАГОДАРЯ!!!!!!! Embarassed Peace

# 76
Здравейте,
познавам лично майката и знам, че й е много трудно в момента. За съжаление адвокатът й не струва много и май й дава абсолютно грешни съвети. Моля, ако някой може да помогне с правна помщ, нека да ми пише на ivanova.denitsa@gmail.com. Аз лично нищо не разбирам от заеми и не мога да намеря изход от кашата сама. Благодаря на всички предварително.

# 77
  • Мнения: 553
майката има право на наследствена пенсия за децата- на основание на осигуровките, които са внасяни за пенсия за таткото. трябва да се подадат документи в НОИ с това трябва да се побърза защото изплащат само 6 месеца назад спрямо  датата на която е починал. ако не ме лъж паметта
таксите в детска градина/ясла също може да подаде молба да се редуцират


за заема и на мен ми е странно или сумата или срокът  са объркани.

# 78
  • Мнения: 6 443
Има ли някакво развитие?  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 456
Развитието е че сега  апартамента  е обявен  за продажба,като се покрие или този който го купи продължава да си плаща  вноските.До колкото знам това е.Благодаря  все пак че се отзовавате. Hug Peace

# 80
  • Мнения: 456
Здравейте!До колкото аз  знам вноските за апартамента ги плаща вуйчо и.Апартамента все още не  е продаден .Лошото е че има още една жена(първата му),която също има претенции за част от апартамента .Това знам за сега.Иначе децата са добре.

# 81
  • Мнения: 4 138
ами, ако има дете от него въпросната жена, естествено ще има претенции. детето е наследник наравно с другите деца. ако апаръаментът е придобит през време на втория брак, половината е на съпругата, останалата се дели между съпругата и децата. всички са равностойни наследници.
ако апартаментът се продаде, детето от друг брак получава своята част.
но и трябва сега да плаща и своята част от вноската. наследниците наследяват всичко, и дълговете, в това число.

# 82
  • Мнения: 456
ами, ако има дете от него въпросната жена, естествено ще има претенции. детето е наследник наравно с другите деца. ако апаръаментът е придобит през време на втория брак, половината е на съпругата, останалата се дели между съпругата и децата. всички са равностойни наследници.
ако апартаментът се продаде, детето от друг брак получава своята част.
но и трябва сега да плаща и своята част от вноската. наследниците наследяват всичко, и дълговете, в това число.



Точно така е. PeaceДа има дете от първата си жена,и сега втората му жена(т.е приятелката ми)трябва да и и изплати една част Sad

# 83
  • Мнения: 4 138
да разбирам ли, че нямат брак, нито споразумение. това означава, че само децата са наследници, и то ако тези от приятелката са припознати от починалия баща. ако апартамента е само на негово име, само децата са наследници, което ще рече, че сумата за изплащане е доста голяма.
другото, което е, както казах, сънаследниците са и наследници на ипотеката, ерго, трябва да я изплащат заедно.
апартамента е собственост на банката, така или иначе, докато не е изплатен.
няма как да я изгонят от него в полза на бившата жена, ако му е бивша, надявам се.

# 84
  • Мнения: 2 471
Добре де, тогава на какво основание вуйчото изплаща вноските по ипотеката? От името на приятелката ли? В случая тя няма никакви права над собствеността.

# 85
  • В облаците
  • Мнения: 63
би трябвало да се направи разследване, все пак е бил на кораба това не е ли трудова злополука, дано от фирмата подпомогнат семейството финансово, все пак е бил техен служител, и какво ли го е притеснявало толкова че да сложи край на живота си и да остави жена и 3 деца, много сили ще им трябват да се справят с тази трагедия
Не съм прочела още цялата тема, но се сещам за едно предаване на искрено и лично от миналата година. Темата беше за един човек, чийто син намира смъртта си в Италия. Официалната версия била една, но обстоятелствата били много странни. От гостите в студиото имаше мъж, също пострадал по същия начин от някаква асоциация на такива родители и хора загубили близките си в чужбина. Тези хора са се обединили, за да си помогат при връзката със съответните власти, във България и в чужбина. Предполагам, че има и адвокати и други специалисти от областта. Каза, че успявали на много хора да помогнат.
Аз ще се опитам да потърся инфо за тази организиция и ще напиша тук, ако намеря нещо. Ако пък някой има информация нека се включи. Ако в крайна сметка нищо не намеря - обадете се в Искрено и лично в Нова телевизия (там сега излъчват) със сигурност там знаят координати.
Сега започвам да човъркам нета. Дано ги открия.

# 86
  • Мнения: 456
Добре де, тогава на какво основание вуйчото изплаща вноските по ипотеката? От името на приятелката ли? В случая тя няма никакви права над собствеността.


е той ги плаща по простата причина,че тя няма от къде да ги вземе за да плаща вноските,а като се продаде той ще си ги приспадне Simple Smile

# 87
  • Мнения: 456
да разбирам ли, че нямат брак, нито споразумение. това означава, че само децата са наследници, и то ако тези от приятелката са припознати от починалия баща. ако апартамента е само на негово име, само децата са наследници, което ще рече, че сумата за изплащане е доста голяма.
другото, което е, както казах, сънаследниците са и наследници на ипотеката, ерго, трябва да я изплащат заедно.
апартамента е собственост на банката, така или иначе, докато не е изплатен.
няма как да я изгонят от него в полза на бившата жена, ако му е бивша, надявам се.




Да нямат брак,и децата са наследници Peace

# 88
  • Мнения: 2 471
Добре де, тогава на какво основание вуйчото изплаща вноските по ипотеката? От името на приятелката ли? В случая тя няма никакви права над собствеността.


е той ги плаща по простата причина,че тя няма от къде да ги вземе за да плаща вноските,а като се продаде той ще си ги приспадне Simple Smile

Извинявай не искам да обидя никого, но според мен, приятелката ти се опитва да заобиколи закона, като получи изцяло парите от продажбата на апартамента, след разплащането с банката........  Тя е настойник на децата им, но не може да разполага с цялата недвижима или движима собственост на починалия след, като има и други наследници.
Така и не обясни, той бил ли е разведен преди да заживее с нея на семейни начала. И друго, защо беше нужно да се иска тук и финансова помощ за жената, след като има достатъчно заможен роднина, който вече е поел вноските по кредита?
 
това си го писала в началото на темата, нали?

Re: Моля за помощ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« #25 четвъртък, 14 февруари 2008, 11:37 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Ето и номера на сметката,ако някой може да помогне:
ДСК-BG94STSA93000000377183 BIG-Анна Ганчева Иванова.Ако трябва егн,също мога да  дам но на лични.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 23:44 от Dencho

# 89
  • Мнения: 4 138
нищо не се опитва да направи, а и няма как. всички деца са собственици на апартамента. те са наследниците. без тях нищо не може ни да се пордава, ни да се преотстъпва. независимо кой им е настойника, няма право да пипне нищо от собственоста им. ако се стигне до продажба, независимо, че майката е настойник, трябва да докаже, че продава заради доброто на децата. и то в съдебно дело.
може и тя да им е дарила даже жилище, докато са непълнолетни, няма право да продаде нищо. такъв е закона, така че, не избързвайте да я качите на въжето. казусът е сложен, но мисля, че от банката са и дали компетентни съвети.

дори и жилището да бъде продадено, при условие, че вече са изплатени лихвите и е изплатена част от сумата, парите, взети от продажбата, са на децата. и тях също никой не може да ги пипне, даже собствените им майки.

Общи условия

Активация на акаунт