Примерна схема за захранване 5

  • 56 518
  • 582
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 652
Дени, нека видим седмичното меню, което имаш.

# 331
  • София
  • Мнения: 5 756
Пак се включвам с въпрос:
След като съм давала пюрета в които пише,че има масло,рапична мазнина,царевична мазнина и доро слънчогледово олио,проблем ли е да си правя аз зеленчуково пюре и да добавям масло или зехтин? И ако не е проблем по колко трябва да слагам максимум на 160/180 гр?

Правих няколко опита да дам домашно но не иска да ги яде и си мисля,че е за това че няма едно от тези неща Rolling Eyes

# 332
  • Мнения: 6 444
Димяни,мисля,че по една чаена лъжичка е достатъчна. Peace

# 333
  • Мнения: 1 449

Суровите моркови са силен алерген.
Варените моркови са слаб алерген.

Термично обработените моркови могат да бъдат алерген: ако се предлагат твърде често и в по-големи количества. Има по-нови данни за такива алергии. Част от случаите на алергия са всъщност реакция към нитратите в моркова, както и по-специфични случаи при възрастни.

==> Щом е първа храна, това е променило киселиността в стомаха и съдържанието на памперса. Това също е възможна причина.

# 334
  • София
  • Мнения: 5 756
Пате,а ако е масълце колко?

# 335
  • София
  • Мнения: 2 808

Суровите моркови са силен алерген.
Варените моркови са слаб алерген.

Термично обработените моркови могат да бъдат алерген: ако се предлагат твърде често и в по-големи количества. Има по-нови данни за такива алергии. Част от случаите на алергия са всъщност реакция към нитратите в моркова, както и по-специфични случаи при възрастни.

==> Щом е първа храна, това е променило киселиността в стомаха и съдържанието на памперса. Това също е възможна причина.

А да продължавам ли с морковите? Какви други реакции мога да очаквам и кога? Днес подсеченото е по- добре.

# 336
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Моичета, преди време четох в темата как да съхраним сварено месце. Извинете ме, но немога да го намеря.  Embarassed Помня, че някой го накъсваше на парченца и ..... непомня повече.

# 337
  • Мнения: 6 444
Пате,а ако е масълце колко?
На вашата възраст му слагах по една кафяна лъжичка на 180 мл. пюре PeaceСега по малко повече.

# 338
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Моичета, преди време четох в темата как да съхраним сварено месце. Извинете ме, но немога да го намеря.  Embarassed Помня, че някой го накъсваше на парченца и ..... непомня повече.
аз например сварих пилешки гърди, накъсах ги на парченца, колкото за една порция и всяко парченце в отделна торбичка и във фризера. После като го извадя пак го слагам да поври малко с картофа, или там каквото е  Peace

# 339
  • Мнения: 502
Мами,имам следния въпрос.Месните бульони,само бульона,без месо,равностойни ли са на хранене с месо.Колко често може да се дава само бульон?Моят бебо обожава пилешки бульон!Забелязах,че щом му замирише на пиле,си хапва с по-голям апетит,отколкото само сварени зеленчуци,вие какво мислите?Слагам примерно само едно крилце в 1 литър вода,после добавям картофи,моркови,или пък ориз следвашия път.Такава супа колко пъти седмично може да хапва? newsm78

# 340
  • София
  • Мнения: 5 756
Пате Hug  bouquet

# 341
  • Мнения: 2 011
Здравейте мами,да ви питам за мнение,че съм в голяма чуденка.Преди 2 дни малката направи алергична реакция,но не знаем от какво.Стана много бързо..Сутринта и на обед беше яла пюренца,каквито и друг път си е хапвала(круша и тиква после),от 4 дни не бях въвеждала нова храна.Следобед й дадох 1 лъжичка млечна каша на Хип - банан + праскова(кашата е с АМ),тя не  искаше повече и след 10 мин. лицето й адски подпухна,очите я сърбяха много и изби обрив по лицето(релефен).Отидохме веднага на лекар,казаха-алергична реакция,но към какво?  newsm78  След час-два всичко отшумя.Банан и праскова на пюре е яла много пъти.АМ е пила в родилния дом(родих със секцио).Просто не знам какво да мисля.Възможно ли е все пак да е от АМ в кашата?Да допълня,че я кърмя,до 6-тия месец бе само на кърма,а сега се захранваме и се кърмим.Някакви идеи?  Hug

# 342
Здравейте
Да питам отново нещо: мога ли да давам елда на обяд в домашно приготвено пюре заедно с тиквички и броколи, например. Имам купена елда на зърна и се чудя дали да я правя на брашно за каша, или мога да я варя и пасирам заедно със зеленчуците.

# 343
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте
Да питам отново нещо: мога ли да давам елда на обяд в домашно приготвено пюре заедно с тиквички и броколи, например. Имам купена елда на зърна и се чудя дали да я правя на брашно за каша, или мога да я варя и пасирам заедно със зеленчуците.
Мисля, че може, аз давам елда каша предимно с плодове, но мисля, че и иначе със зеленчуци може.
Относно месния бульон- моля, някой по информиран да се включи.

dunaika незнам наистина от какво може да е.

След малко ще напиша менюто.  Hug

# 344
  • Мнения: 6 444
Здравейте мами,да ви питам за мнение,че съм в голяма чуденка.Преди 2 дни малката направи алергична реакция,но не знаем от какво.Стана много бързо..Сутринта и на обед беше яла пюренца,каквито и друг път си е хапвала(круша и тиква после),от 4 дни не бях въвеждала нова храна.Следобед й дадох 1 лъжичка млечна каша на Хип - банан + праскова(кашата е с АМ),тя не  искаше повече и след 10 мин. лицето й адски подпухна,очите я сърбяха много и изби обрив по лицето(релефен).Отидохме веднага на лекар,казаха-алергична реакция,но към какво?  newsm78  След час-два всичко отшумя.Банан и праскова на пюре е яла много пъти.АМ е пила в родилния дом(родих със секцио).Просто не знам какво да мисля.Възможно ли е все пак да е от АМ в кашата?Да допълня,че я кърмя,до 6-тия месец бе само на кърма,а сега се захранваме и се кърмим.Някакви идеи?  Hug
Провери какво точно мляко има в кашата.А друг път яла ли е такава каша?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт