клиника Щерев

  • 768 225
  • 6 728
  •   1
Отговори
# 3 270
  • Мнения: 2 697
И аз си мисля, че е до тип кожа - аз имам вече две операции, ще видим след време как ще е белегът. Обаче след първото рязане, близо година и половина след това (преди да забременея втория път), белегът ми беше приблизително като на tra.lala Confused, а мен също ме оперира Александров в екип с Ганева. Вторият път секциото ми го правиха Магунска и Бечев, но още е твърде рано да имам наблюдения върху белега - ще видим.

# 3 271
  • Мнения: 744
Може пък да има значение дали е Ганева в екип с Александров или обратното, т.е. кой шие на финала по разпределени функции  Mr. Green

# 3 272
  • Мнения: 4 017
Здравейте, има ли някой от пишещите тук,  на когото да са правили хистероскопия и ако да - при кой от лекарите?

Вчера при контролен АГ преглед ми откриха малък полип на матката и сега започвам да проучвам къде да се консултирам за второ мнение и евентуално за тази процедура по премахването.
 
От лекарите в клиниката съм била веднъж при д-р Александров, другите не ги познавам.

# 3 273
  • Мнения: 2 153
Аз правих хистероскопия преди около 2 месеца! При доктор Коновалова съм! Не е страшно минава за около 20 мин и после лежиш цял ден! Вечерта те изписват не спиш в болницата. Ако нещо конкретно те интересува питай Wink

# 3 274
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
На мен ми правиха миналата година, д-р Тимева. Не е страшно, но се подготви психически, че е със спинална упойка и ще си будна, но няма да можеш да си мърдаш тялото от кръста надолу около 2ч.

Може да прочетеш и коментарите в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508484.0;topicrefid=4
Не е писано отдавна, но има доста полезна информация в нея  Peace

# 3 275
  • Мнения: 2 153
Можеш да се "спазариш" и за пълна упойка, ако много те е страх от спиналната! Аз така направих. Но за раждане знам, че не правят компромис с упойките! Т.е. ако раждаш секцио ще бъдеш със спинална.

# 3 276
  • София
  • Мнения: 182
Спиналната упойка не е страшна. Нито се усеща слагане, нито нищо. Много са внимателни анестезиолозите! Пълна е по-плашеща от спиналната. Не си усещаш нищо от кръста надолу, но е за 2ч максимум.

# 3 277
  • Мнения: 2 153
Спиналната упойка не е страшна. Нито се усеща слагане, нито нищо. Много са внимателни анестезиолозите! Пълна е по-плашеща от спиналната. Не си усещаш нищо от кръста надолу, но е за 2ч максимум.

Аз много се бях пакикьосала от спиналната, дори дълго отлагах операцията именно заради нея! Иначе е по-щадяща спор няма... Направо незнам някой ден като дойде време за секцио как ще се справя от сега го мисля Wink

# 3 278
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз също бях много притеснена, но случих на изключителна анестезиоложка (за съжаление не и помня името, беше млада и с руса чуплива коса). Почти съм убедена, че ми пуснаха "коктейл радост" в системата, защото както бях буквално на червени петна от притеснение, изведнъж станах супер приказлива и усмихната  Mr. Green а после ми беше забавно да си пипам корема и краката, защото имах усещането, че пипам балони  Crazy Шантава работа  Crazy

# 3 279
  • Мнения: 744
Аз също бях много притеснена, но случих на изключителна анестезиоложка (за съжаление не и помня името, беше млада и с руса чуплива коса). Почти съм убедена, че ми пуснаха "коктейл радост" в системата, защото както бях буквално на червени петна от притеснение, изведнъж станах супер приказлива и усмихната  Mr. Green а после ми беше забавно да си пипам корема и краката, защото имах усещането, че пипам балони  Crazy Шантава работа  Crazy
Хахаха, права си, имам  чувството че и при секцио със спинална пускат същия коктейл веднага  след  като извадят бебето -  аз  бях супер щастлива и летях в облаците, цяла нощ се смяхме в реанимацията с другите момичета.

Май се паднах при същата руса анестезиоложка, голяма сладурана е.

Иначе няма нищо страшно във спиналната, освен пъроначалния ужас като спреш да си усещаш краката, но минава бързо  Grinning

# 3 280
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Ванеса, айде догодина ти пожелавам да ти се "наложи" спинална. Има и хубаво на спиналтата. Виждаш и чуваш всечко, което си говорят около теб. При мен и мм беше до мен и си говорихме през цялото време..

# 3 281
  • Мнения: 2 153
Ванеса, айде догодина ти пожелавам да ти се "наложи" спинална. Има и хубаво на спиналтата. Виждаш и чуваш всечко, което си говорят около теб. При мен и мм беше до мен и си говорихме през цялото време..

Дано, дано Wink

# 3 282
  • София
  • Мнения: 182
Когато ми сложиха спиналната беше един от най-хубавите моменти, които съм изживяла. След 9 часа контракции тя ми беше пръв приятел. Въобще не ми пукаше, че краката ми ги няма. Изобщо не съм се притеснявала от нищо. Хората предразполагат за спокойствие, а и цялата болница чакаше мен в родилното.
Ехххх все едно беше вчера, а мина толкова време! Спомени, спомени!

# 3 283
  • Мнения: 4 017
пънче-мънче, ванеса, благодаря за информацията. На мен в събота ми казаха при профилактичен преглед в МЦ Фемина, че имам малък полип и засега ме викат на контролен преглед с ехограф след два месеца.
Но аз го чувствам като че ли са ми казали, че имам малък кариес - щях да си поискам пломбата на мига  Simple Smile
Сега съм си наумила да се консултирам на поне още две места до колко действително може да се чака и наблюдава като коментираме и самата процедура по премахването. Разбирам, че датата трябва да бъде в първите чисти дни от цикъла, т.е не може да се планира месеци наред и трябва и някаква гъвкавост в графиците на самите лекари да има, нали така?

За упойките - ами аз имам две нормални раждания с епидурална, като първия път това ми беше най-критично от цялото раждане - искам ли, не  искам ли - ще изтърпя ли, няма ли, ту исках, ту се отказвах. Е, мен ме изтърпяха хората и всичко беше наред. И сега пак ще съм притеснена най-вече заради това.

На всички, които предстои най-хубавото по пътя към майчинството стискам палци  Hug

# 3 284
  • Мнения: 1 174
Някоя дама следила ли е бременността си и раждала ли е при д-р Билчев?
Бях пуснала една тема, за да събера инфо , но никой не ми каза нищо.

Общи условия

Активация на акаунт