клиника Щерев

  • 768 195
  • 6 728
  •   1
Отговори
# 3 480
  • Мнения: 15
Аз на 26 ти ще ходя на преглед и ще поразпитам лекарката. А ако на 27 има отворени врати ще се опитам пак да отида. Grinning   Да се знае. Термина ми е в края на Януари , но пък 2 месеца ей сега ще се претърколят.

# 3 481
  • София
  • Мнения: 182

ladvy Тази информация от къде ти е? Защото те официялно обявиха разширяване на родилното. Аз в понеделник съм на ФМ при Чавеева и ще питам регистратура  Rolling Eyes

http://shterevhospital.com/pregnancy/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d1%88%d0 … %82%d0%be-%d0%bd/

От лекар, който работи там. Моя приятелка ходи при нея и е станало на въпрос за новото родилно. Според мен е невъзможно да няма родилно в новата сграда. Като се замисля там ще е някаква лудница и бих предпочела да съм в старото родилно някой ден ако се навия за второ.

# 3 482
  • Мнения: 2 153
Аз също мисля, че родилното ще си остане в старата сграда! Въобще старата сграда май ще бъде само за лежащи- родилки и след операции, които ще остават повече от една вечер в клиниката. Пункциите си остават в новата!

# 3 483
  • Мнения: 2 660
Здравейте! Към запознатите -
Какви са възможностите на неонстологията в Щерев? Мигат ли да обгрижват недоносени или проблемни бебета?
Таткото може ли да присъства? А дула? Струва ли това нещо допълнително?
Има ли вариант, в който да отделят бебето от майката? Дори и да е нерегламентиран, както например в Надежда ги разделят, ако отделението е препълнено?
Как стоят нещата с активното раждане? Позволяват ли, проявяват ли търпение, лесно ли преминават към секцио?
Мерси!

# 3 484
  • София
  • Мнения: 11 765
Шоко според мен в Щерев се избързва с секциото. До тук съм останала с впечатлението че доста момичета минават със секцио, чета темата от август, нито една не е споменала нормално раждане, а камо ли естествено, поправете ме ако греша, аз съм там заради лекарката. Запиши се за отворени врати. Наскоро една мама от нашата отчетна разказа много хубави неща за раждане в басейн в Св Лазар или как се води там с дула

# 3 485
  • Мнения: 25
Здравейте! Към запознатите -
Какви са възможностите на неонстологията в Щерев? Мигат ли да обгрижват недоносени или проблемни бебета?
Таткото може ли да присъства? А дула? Струва ли това нещо допълнително?
Има ли вариант, в който да отделят бебето от майката? Дори и да е нерегламентиран, както например в Надежда ги разделят, ако отделението е препълнено?
Как стоят нещата с активното раждане? Позволяват ли, проявяват ли търпение, лесно ли преминават към секцио?
Мерси!
                                                                                                                                                                   Мога да ти отговоря единствено на въпроса за раждане евентуално на недоносено бебе.От самото начало на бременноста ми моята лекарка знаеше ,че искам да раждам в клиниката.Но когато наближи момента и беше почти сигурно ,че ще се родят по-рано тя ми обясни,че ако се родят преди 36г.с. те не могат да се погрижат за бебетата.Т.е. ако настоявам ще родя там,но ще изпратят след това бебетата в друга болница.

# 3 486
  • Мнения: 1 313
Аз раждах там активно, без упойка, с присъствие на дула и татко (таткото не през цялото време). Това беше 2012 г. Беше им странно, но аз говорих с лекарката си (д-р Андреева), че това искам и, ако тя не е ок да ми каже, защото не съм склонна на компромис. Сега се следя при същата лекарка, предполагам си дава сметка, че ще искам същото Simple Smile

# 3 487
  • Мнения: 39
Тази година март месец родих нормално в Щерев - никой не ме е притискал за секцио. Питаха ме дали искам упойка - отначало отказах, но на 7 см. разкритие поисках да ми сложат и ми сложиха по мое желание. Система с окситоцин имах включена само половин час, тъй като тоновете на бебето започнаха да падат. Дори и тогава не се ме притискали за секцио - изчакахме да видим тоновете след спирането на системата и раждането продължи нормално.
Бебетата са при родилките от 6.30 сутринта до 10.30 вечерта - при желание от страна на родилката бебето може и през нощта да е при нея. Т.е. няма опция да отделят бебето от майката.
Има опция по време на раждането да присъства дула или таткото - не се заплаща допълнително, само трябва да се предупреди. Моят мъж беше по време на раждането.
Единственият недостатък за мен е, че няма неонтология. Ако раждането започне преди 36 г.с. те насочват към Токуда или МД. Ако детенцето е недоносено, го транспортират в Токуда, а майката остава в Щерев - имаше такъв случай, докато бях там.
За Св. Лазар съм с крайно негативни впечатления, които няма да споделям тук, тъй като не мисля, че е мястото.
Аз лично съм много доволна от лекарите, условията и отношението в Щерев. Единствено негативно мнение имам за 1-2 акушерки. Но това няма да ме спре догодина отново март месец живот и здраве да родя отново там. Simple Smile
Успех!

# 3 488
  • София
  • Мнения: 11 765
ей супер че споделихте, че до тук само за секцио се говореше и все се чудех абе някой нормално там родил ли е  Sunglasses . Аз понеже не мисля за раждането и нямам мнение как да раждам не се интересувам от това какво предлага болницата. Живот и здраве ще мина само догодина на отворени врати.

ПС. Помпи за кърмене дават ли или трябва да си имаш твоя?

# 3 489
  • Мнения: 1 401
Здравейте, тъкмо влизах да попитам има ли майки, родили естествено в Щерев И аз съм с впечатлението, че повечето от вас пишат за секцио.

Терминът ми е в края на януари, а следящата ме лекарка каза, че ще говорим за раждането в средата на декември, когато е и следващият ми преглед при нея.

Има ли раждали естествено, които не живеят в столицата?  Как стана номерът да изчакате бебо да си дойде по нормален път и да успеете да се придвижите на време до София, на хотел ли стоите преди това, при близки ли и колко време? Аз съм на 80 км. от столицата и уж чета, че при първескините раждането започвало от 4-тия до 8-мия часа, т. е. има време за шофиране до София, но защо ли това не ме успокоява... особено зимата ooooh! изобщо незнам как ще стане това упражнение.

# 3 490
  • гр. София
  • Мнения: 2 522

Има ли раждали естествено, които не живеят в столицата?  Как стана номерът да изчакате бебо да си дойде по нормален път и да успеете да се придвижите на време до София, на хотел ли стоите преди това, при близки ли и колко време? Аз съм на 80 км. от столицата и уж чета, че при първескините раждането започвало от 4-тия до 8-мия часа, т. е. има време за шофиране до София, но защо ли това не ме успокоява... особено зимата ooooh! изобщо незнам как ще стане това упражнение.

И аз лежах на тази кълка, но родих общо за 1 час и 45 минути, считано от момента, в който ненадейно ми изтекоха водите, до момента, в който детето проплака. Ако бяхме постояли малко в задръстването (че беше и час пик на всичкото отгоре, а и ме препратиха в МД заради преждевременното раждане, та разкарването беше повечко), щях като стой та гледай да си родя в колата.  ooooh!
Ако не си от София може би ще е по-добре да си по-близичко, когато ти наближи времето да родиш. Simple Smile

# 3 491
  • Мнения: 39
ей супер че споделихте, че до тук само за секцио се говореше и все се чудех абе някой нормално там родил ли е  Sunglasses . Аз понеже не мисля за раждането и нямам мнение как да раждам не се интересувам от това какво предлага болницата. Живот и здраве ще мина само догодина на отворени врати.

ПС. Помпи за кърмене дават ли или трябва да си имаш твоя?
Дават помпи за кърмене от ръчните на авент, така че принципно не е нужно да носиш, освен ако нямаш особени предпочитания. Аз лично имам ел. помпа и смятам този път да си я нося, защото с ръчните нещо не ми се получава... Simple Smile

# 3 492
  • Мнения: 610
Родих в края на агуст в Щерев. Много исках нормално раждане. Лекарката ми беше съгласна, правиха ми някакви измервания на таза и гледаха на бебето главичката и т.н. В деня на самото раждане постъпих с контракции на 6 мин и никакво разкритие. Оставиха ме самичка, на спокойствие никой не ме е притеснявал, само от време на време идваха да проверят как върви разкритието и дали има такова. През другото време се разхождах, дишах и т.н. За съжаление при мен след 7 часа контракции на 3 мин се наложи секцио, тъй като нямах никакво разкритие, даже шийката ми не се беше скъсила. Не са ми слагали окситоцин. Предположиха, че бебето е застанало неправилно и затова не получавам разкритие. Като ми направиха секциото наистина се потвърди, че бебето е в такова разположение, че нормално раждане  не може да се случи. Аз до последно исках нормално, даже лекарката ми ми уважи мнението и желанието и ме проверява за разкритие дори преди влизането в операционната. Такова нямаше за съжаление, обесниха ми, че ако се забавим още и тоновете на бебето ще започнат да падат. Съгласих на секцио. При мен възстановяването мина супер. След две седмици забарвих за болката Simple Smile Не се притеснявайте в сигурни ръце сте и ще направят най-доброто за вас. Лежах в една стая с една жена, родила първото си бебе в Майчин дом, мъчили я 30 часа за разкритие и накрая и направили секцио. Както и да родите забаравя се, стиига бебето да е при вас и да е добре Simple Smile А там това е най-важното:) Успех.

# 3 493
  • София
  • Мнения: 11 765
ей супер че споделихте, че до тук само за секцио се говореше и все се чудех абе някой нормално там родил ли е  Sunglasses . Аз понеже не мисля за раждането и нямам мнение как да раждам не се интересувам от това какво предлага болницата. Живот и здраве ще мина само догодина на отворени врати.

ПС. Помпи за кърмене дават ли или трябва да си имаш твоя?
Дават помпи за кърмене от ръчните на авент, така че принципно не е нужно да носиш, освен ако нямаш особени предпочитания. Аз лично имам ел. помпа и смятам този път да си я нося, защото с ръчните нещо не ми се получава... Simple Smile

супер, че искам да спестя тази покупка засега, че нали никога не се знае какво ще се получи с кърменето  Peace

# 3 494
  • Мнения: 2 660
Маце   bouquet

Много благодаря за информацията на всички. Четох назад, малко се уплаших, честно казано. Някой беше писал, че не си спазват правилото да оставят бебетата през нощта при майките. А това с агресивното предлагане на сухо мляко... Преживях го в Токуда преди няколко години и трябва да ви кажа, че ми беше адски натоварващо. Чувствах се атакувана и изтормозена, не бих искала да се повтори случката.
За мен е много важно да не ми вземат бебето и да не ми пречат на кърменето. И без друго една жена е достатъчно изтормозена от хормоните си след раждане и е по-чувствителна...

Общи условия

Активация на акаунт