Търся донор на яйцеклетка-дайте съвет.

  • 103 491
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 140
Жалко защото ми се искаше да помогна на конкретна жена. Но въпреки всичко ще се включа в програмата като желаещ донор /не парите са причината! ако може ще е безвъзмездно/. Приканвам повече жени да го направят. Няма нищо лошо да дарите яйцеклетка, още повече че ще сте сигурни че това дете ще бъде обградено с много ЛЮБОВ!

# 61
  • Мнения: 140
Silveto, zvetun4o е права, нещата са достатъчно подбутнати. Който има желание намира и начина. В клиниките наистина се предлага и този вариант. Колкото до това, че детето биологично ще е мое... да, но не мисля, че е точно така. В смисъл като не съм го носила аз 9 месеца едва ли ще е същото, но пък щеше да е добре да му стана поне кръстница Simple Smile Но щом не може ще се съобразим със законите. Важно е да има донори защото това е единствения шанс на някои жени. Същото е и при мъжете с азооспермия... там също се разчита на донор.

# 62
  • Мнения: 36
Момичета, не спорете и не гадайте. В закона за здравето (чл.130) и наредбата за арт е казано ясно (Тани е публикувала извадка малко по-горе в темата) - дарителите могат да са анонимни или родствени сестра, братовчедка. Накратко - за да стане дарител, жената трябва да е раждала (доказала фертилност) и да е до 35 години и да подпише съответна декларация - информирано съгласие пред нотариус. Анонимността - тя може да се гарантира с помощта на лекарите или връзката с реципиента да стане с тяхна помощ. В едно само не съм сигурна, дали когато дарителят и реципиента се познават и нямат родствена връзка  е задължителна анонимността. Не мисля, но това ще го проверя и ще пиша.
JeniS, ти си права, че няма много гласност по темата, а аз четейки почти само тук се изненадах колко много жени като мен  имат практически само този шанс да изпитат щастието на бременността. Но този форум играе макар и сред по-малък кръг хора такава роля. Другият източник на информация са самите лекари, но задължително в клиниките по репродуктивно здраве. Обикновените гинеколози не са запознати с тези детайли.

# 63
  • Мнения: 36
И още едно допълнение - желателно е жената донор и реципиента или съпругът на реципиента и донора и да имат еднаква кръвна група, за да може евентуалното бебе да има групата на някой от родителите си.

# 64
  • Мнения: 77
Здравейте, да споделя и аз моя опит с донорските яйцеклетки. По-подробно историята си съм описала в "зачатие" темата е "донори и реципиенти-да си подадем ръка". Накратко: Пациентка съм та клиника "Щерев" д-р Тимева.Май 2007 се регистрирах в бг-мамма и споделих проблема си тук,но останах с чувството като че ли нямам място тук и по-голям отклик на проблема си намерих в зачатие. Въпреки това чрез бг-мамма с мен се свърза жена желаеща да ми стане донор,но в последствие промени решението си. И така след 2 неуспешни старта от моя страна декември миналата година клиниката ми намери донор и осъществих първото си инвитро . Пункцията беше на 24.12 ,а трансфера на 27.12. За мое разочарование резултата след 14 дни беше отрицателен. За донора нямам информация освен,че е млада и симпатична. Платих 4688лв. Всички беше коректно и сращнах чудесно отношение в клиниката. Продължавам да си търся донор и клиниката също ,ще направя още един опит ако намеря такъв. Аз съм кръвна група 0,а съпруга ми В+. Ще се радвам,ако има пациентки на тази клиника готови да бъдат донори да ми пишат и да споделим заедно трудностите по пътя към нашата обща цел. Пожелавам на всички ви много любов и бебета.

# 65
  • Мнения: 36
ALTEA, истински ти желая късмет. Все пак се оказва, че има хора, които откликват на нашия зов за помощ. Аз все още не съм достигнала до трнасфер, чакайки донор, но не губя надежда, въпреки, че времето наистина лети. Пожелавам ти следващият опит наистина да е скоро (и на себе си  Simple Smile ) и да е успешен. Praynig

# 66
  • Мнения: 3 246
Алтея и аз да ти пожелая късмет Hug

# 67
  • Мнения: 77
Благодаря ви момичета,на вички ни е трудно,но решение все пак се намира. Ще направя всичко възможно да стигна до втори опит пък после ще видим. Не се предавайте съдбата помага на смелите.

# 68
  • Мнения: 19
Здравейте мили момичета,нова съм в тоя форум и искам и аз да ви споделя мойта орисия както я нарича баба ми,и ми къса сърцето по тоя начин, но да е жива и здрава какво ли разбира тя.
Дълги години и аз се боря за бебенце,но без успех за сега,аз също се нуждая от донорска яйцеклетка, и искам да си помогнем взаимно с някой момиче ,или раждала жена която ще и помогна финансово,не че съм толкова богата но за такива неща човек намира средства.
Ако има        желаещи момичета за предложението ми ,моля да ми пишат на лични или тук както преценят, На всички момичета пожелавам много ама много късмет и по скоро да гушнат своите съкровища .

# 69
Здравейте! Аз мисля, че съм писала в този форум, но ще кажа и сега. Аз също се нуждая от донор на яйцеклетка. Намерих си едно момиче от чужбина, дойде в България, аз я посрещнах и обгрижвах 3 седмици, стана ми донор, но уви нищо не се получи и в двата опита. Сега се подготвям за трансфер с донор от Испания, в клиника в Барселона. Еднократна процедура (един опит със свежи яйцеклетки и толкова замразени - за колкото опита има) с включени всички разходи струва 9800 евро (наистина всичко е включено, без хотела и транспорта до там) Имат и програма "споделен риск" - плащаш 30000 евро и правиш 3 опита със свежи яйцеклетки и колкото има със замразени (около 8-10 опита) Ако няма бременност - връщат ти 70% от тези пари или 21000 евро. Да, скъпо е, но който може да си го позволи бих го посъветвала да опита. Там подготовката е по друг начин - по-лека, без хипер стимулация, трансферите са на 1-2 ден. Аз очаквам утре-други ден да ми се обадят за трансфера и след това ще споделя по-конкретни впечатления.
Който се интересува нека ми пише на личния мейл - ivasto@abv.bg

# 70
Здравейте ас съм със същия проблем. но имам един въпрос . някой опитвал ли метода  със не зряла яйцеклетка , да се развие във искуствена среда да се оплоди и пак инвитро ????.

# 71
  • Мнения: 1 950
Pepa Dimova, ти говориш за ин витро матурацията, който е нов метод и се прилага сравнително от скоро в България. Съвсем скоро се и роди първото бебе, заченато при този метод Laughing.
Поради този факт тук трудно ще намериш някой, който да сподели от собствен опит.
Отделно от това, метода се прилага само при млади жени, при които има риск от хиперстимулация, които имат изразена поликистоза и при наличен мъжки фактор.
Определено метода не е подходящ за жени, които имат проблем с яйчниковия резерв или с качеството на яйцеклетките Peace.

# 72
  • Мнения: 384
V mnogo durjavi v Evropa tozi vupros se re6ava s po goliama glastnost, razqsneniq. Naprimer se poblikuvat i obqvi v vsqkakvi vestnici i t.n.. V Bulgarq bi bilo dobre razli4nite kliniki po invitro da imat obqvi i bezplatni rellami v  poliklinikite ,spisanie  9 meseca   i dr. podobni v tozi sait zaduljitelno , v bezplatnite vesnici v metroto i t.n. Mnogo e rabotata naistina, mislq, 4e dori i v  saita na Za4atie ne e razglaseno mnogo. Uspeh na vsi4ki momi4eta s tozi problem, za6toto kakto se kazva u nas sit na gladen ne vqrva, i ne ti puka mnogo ako ne ti se slu4i na samiq teb. Hug .

# 73
  • Мнения: 14
candela, би ли дала по-конкретен пример за европейски държави, за които имаш информация? Аз съм се интересувала и до колкото си спомням например в Австрия тази дейност (даряването на яйцеклетки) е силно ограничена, а дали и не беше забранена от закона. Имам подобен спомен и за Италия, но може и да греша. В някои балтийски републики и Русия има клиники, които обявяват тази дейност, но не е ясно как законово е уреден въпроса. В Гърция - Солун, много активно развита, но с противоречиви отзиви за коректността на лекарите. В България законът е ясен, но крайно непрактичен и по тази причина едва ли има какво да се рекламира, може само да се апелира за помощ, което много момичета правят благодарение на тези форуми.

# 74
незнам колно си запозната със този метод но док. Владимиров ми го предложи като вариант и смятам да пробвам...

не знам колко си запозната със този метод но док. Владимиров ми го предложи като вариант и смятам да пробвам...
и още нещо смятам че във България има много момичета които биха станали донури срещу заплащане но ги няма във този сайт, мисля си че трябва да ги потърсим някъде другаде .

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 22:20 от Taни

Общи условия

Активация на акаунт