Счупен турмометър преди 1 година-последствия

  • 36 307
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 1 820
извиняваи деси но не всички разбираме англииски прати някакви страници на BG не всички са толкова ватре в нещата и умни и не бади толкова иронична и краина вапреки всичко става вапрос за ДЕЦА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!не за егото на някои си...............

# 32
  • Мнения: 3 591
http://www.nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content& … mid=5&lang=bg
http://www.tubex-bg.com/uaso/index.php?navPage=education&education_id=13
http://www.autistbg.com/index.php?p=pname&page_id=81
http://ivanrilski.org/index.php?option=com_content&task=view … 67&Itemid=166

Не съм иронична.
Както и да е. Който иска ще си намери информация. Който я търси.  От безсмислени спорове нужда няма. От съвети към хора, които не са готови да ги приемат също.
просто звучите като :Ами да , цигарите са вредни, но нали има и други отрови, защо да спирам да пуша?
Всичко е въпрос на личен избор.
Сина ми беше на 4 години, когато разбрахме, че има някакъв проблем. Беше съвсем обикновено дете. Винаги съм си мислела, че "специалните" деца са много по-различни. Когато ми казаха, че проблем наистина има и той не е видим, а е в начина по който детето ми мисли и обработва информацията неможех да повярвам. Неможех да повярвам, че това може да се случва на дете със съхранен интелект, на дете което е едва ли не по-интелигентно от останалите деца. Но някак по-ралично... и от ден на ден ставащо все по различно и откъсващо се от света. Знаете ли какво е аутизъм всъщност? това е неумението на децата да се социализират. И не винаги тези деца са глупави, бавно развиващи се, неможещи да говорят .... по мислещи различно. Това не е генетично заболяване. Никой наистина незнае от какво се получава. За съжаление аутистичния спектър е огромен и в него влизат какви ли не състояния - всичките с един и същ белег - децата не се социализират добре... Но днес, след година терапия и диета да му изчистим организма е съвсем различно дете. Не давам риби, не давам оцветители, детето ми не пие мляко, избягвам всичко с глутен, пазя детето си от каквото мога. Не от всичко разбира се. Няма как да го опазим от всичко. Но когато става въпрос да направим нещо толкова просто като това да заменим термометъра в дома си... ами обидно е някак. Поне това им дължим.  Да сме направили каквото можем за да ги опазим. За да не съжаляваме един ден като се обърнем назад.
Сами знаете, че днес всеки ден все нови и нови деца са диагностицирани с обучителни проблеми, с хиперактивност, с дефицит на вниманието...и само като минат на диета която изчиства тежките метали от организма децата веднага се подобряват.
Сина ми е със СИД - сензорно интегративна дисфункция - това означава, че неможе да "Свърже" сетивата и усещанията са му много изострени. Подлудява примерно при допира на дрехи, неможе да носи обувки, дразни го силен звук, има избирателност в храненето и т.н. Все неща които са "нормални" но при него така се съчетават, че това му пречи да общува със света и да се затваря в себе си. Детето ми има огромно подобрение вече, но аз никога няма да си простя много от нещата които съм допуснала да му се случат в миналото.
Надявам се на вас никога да не ви се налага да си прощавате.
Четете, и то не само това което на вас ви изнася.
Сигурна има причина в САЩ да забранят живачните термометри нали? Живака в 1 термометър е много повече, отколкото този, който децата получват с ваксините. А дори само те са достатъчни да увредят дете. Нека опазим децата си поне от това което можем.

# 33
  • Мнения: 549
Синът ми е с Генерализирано разстройство на развитието- аутистичен спектър. Имам и дъщеря, която е на 8г., а той на 6. Счупили сме общо 4 живачни термометъра, точно в годините , когато са били малки и са се развивали. Никога не съм почиствала много старателно живака  Embarassed . Майка ми е химик и ме научи да го събирам, като внимателно с вестник или друга хартия се събират пръснатите топченца. Те се сливат в едно по-голямо и така внимателно с помощта на още един вестник или картон го избутвам и загъвам  в хартията. Май не се изразих много добре.  newsm78. За съжаление 6м. след последното счупване намерих под килима , между креватчето на детето и спалнята, остатъци от живак. Цялото семейство сме спали  в тази същата отровена стая месеци наред. Дъщеря ми няма проблем, синът ми е с аутизъм. Не знам кое го е причинило! Дори да е този живак безмислено е да се тръшкам пред този свършен факт. Отдавна съм си простила. Гледам напред и  не се обвинявам!  PeaceОБАЧЕ от тогава много полезни, както и много безполезни неща  прочетох,  и много се старая да не повтарям грешките си. В момента използвам електронен термометър, съобразявам се и с много други неща в опитите си да предпазя децата от всякакви вредни влияния . Доколко успявам, не знам...

# 34
  • Мнения: 539
Desi, незнам с какво си храниш детето. Всички зеленчуци са толкова нитратни - че направо отровни. (Аз човек на 32г и ......кг, се изривам жестоко от нитратни зеленцучи)И плодовете и те са едни - с какво ли не ги обработват за да имат вид. Сигурно сте чували за бананите. Ами бисквитите, кроасани и т.п - с някакви синтетични мазнини ,които не се разграждали с месеци в организма и са такъв източник на токсини....
Ами вредните вълни от GSM-и....компютри...Въобще, живеем в свят в който няма нищо полезно.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Защо нападате [desi] не ми е ясно. Жената си казва мнението като всички вас. Тя се е интересувала по въпроса  и споделя какво знае. Всеки си преценява дали да вземе в предвид мнението и или не (както е и с мненията на всички останали).

Аз също съм чупила термометър и сега много внимавам. Когато го счупих много се притесних - обадихме се на "Гражданска защита" да почистят. Дойдоха почистиха и ни дадоха инструкции. Това беше - мъжа ми се занимава с тях, така че немога да дам точно инфо какво правиха. Със сигурност използваха тяхна прахосмукачка (незнам каква) и сяра.

# 36
  • Мнения: 1 089
Аз лично не я нападам, радвам се, че се отзова да публикува източниците си, за което и благодаря. Мисля, че този подход е разумния - пък после всеки сам да решава. Аз лично засега само съм ги "прехвърлила" поради липса на време, но малко по малко ще прочета това, което ми се струва от достатъчно сериозни източници. Дори и тогава, като всеки нормален човек, ще пречупя информацията през здравия разум и личния си опит и познания и ще реша, доколко мога да и се доверя.
Мисля, че това е най-подходящия начин за общуване по принцип и във форума в часност.

# 37
Благодаря на всички които се включиха в темата.И пак ще попитам това ,че сега е агресивно детето т.е. бие се, тръшка се,удря си главата дали може да е от този живак който по всяка вероятност е вдишвало детето.Иначе е контактен,изпълнява каквото му кажем,казва как правят някой животни от няколко дни започна да казва "кака"рбърбори нещо което не разбираме.Като се видят с племенничката /на 4г./я прегръща и се радва, но в следващия момент започва да я бие.Е това ме притиснява.Как да го отуча да се бие.

# 38
  • Мнения: 1 089
С приказки, гушкай го, обяснявай му, имайте си правила и се придържайте към тях... ей такива неща.

# 39
  • Мнения: 491
Чупила съм 1 път живачен термометър, докато синът ми беше бебе. Съпругът ми е лекар (стоматолог) и каза да посипя със сяра, но количеството било минимално и нямало проблем. Консултирах се с още двама лекари, които казаха същото.
Що се отнася до амалгамените пломби, ми каза че отделяли живачни пари само докато се втвърдят, но това наистина било проблем повече за стоматолога, отколкото за пациента. Обясни ми също, че когато живакът влезе в сплав с друг метал ( в случая със среброто), той губел способността си да се изпарява. Никоя сплав не се изпарявала.

# 40
  • Мнения: 191
Понеже мъжът ми счупи три термометъра в рамките на месец, в различни стаи на къщата и аз много се притесних, питах аптекарката, както и една приятелка работеща в ХЕИ и двете потвърдиха, че количеството живак в термометрите е минимално и нищо не може да се случи от въпросните изпарения..
Не се притеснявай изобщо...наистина се поръсва със сяра на прах и най-важното се проветрява добре..

Аз на моя му забраних да пипа термометрите - ми то това не се търпи. Децата и двете тази година вирус не ги подмина и мъжът ми само да пипне термометър го изпуска. И винаги в стята, в която спим ние. Вече не знам колко счупи, но са повече от три. За сега сме добре.  Laughing

# 41
  • Мнения: 2 673
danman Laughingкакви са тия асоциации между живака и това, че детето е буйно..Моето е такова, и без да сме чупили термометър. Аз лично през живота си толкова живак съм пипала с голи ръце, че би трябвало да не съм жива на теория.

# 42
  • Мнения: 1 089
И такааа... докато ние си говорим тук за живака и аутизма мен ме чакаше на масата едно специализирано списание да му обърна внимание и вчера докато го четох познайте на какво попаднах - http://archpsyc.ama-assn.org/cgi/content/short/65/1/19
Това е изследване, което показва, че ролята на живака за възникване на аутизъм е преувеличена при предишните изследвания, тъй като след премахването на живачото съединение thimerosal от ваксините всъщност няма спад в честотата на случаите на аутизъм в Калифорния.

# 43
  • Мнения: 3 591
мдам...само дето са "забравили" да напишат, че не всички ваксини не са спрени от употреба...само е "трябвало" да бъдат спрени...
http://www.nationalautismassociation.org/thimerosal.php

а тук има анализ на излседването, който го опровергава като достоверно: http://www.safeminds.org/government/safeminds-analysis-schechter … ether-01-08v2.pdf

няма нужда си си спорим , просто никога няма да разберем истината  Wink

Нека просто се опитаме да избегнем всичко, което можем за да са ни здрави децата  Hug

# 44
  • Мнения: 2 865
В повечето сегашни индивидуални  ваксини няма живак. Проверявала съм за почти всички. Само за българската дтк и тази за хеп. б, няма как да проверя.
Всичко не може да се избегне, ако се интересуваш може да ти дам линк за питейната вода - какви са нормите за съдържание на арсен, олово, живак и други неща в нея - и като си помислиш че е за ежедневна консумация......

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 11:51 от Arizona

Общи условия

Активация на акаунт