но дали ние сме добри снахи?

  • 9 846
  • 182
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 289
Съдейки по примерите на авторката, явно съм много зле  Mr. Green
За нищо на света не бих облякла на детето ми дрешка, останала от някога си... пък макар и с етикетче. Първите месеци не давах да се влиза в стаята му, още по-малко пък някой да го целува или докосва по кожичката - бебетата са толкова нежни, че ми се струва крайно нехигиенично някой да ги пипа, дори и да си е измил ръцете, или да се доближава прекалено, защото Бог знае какви бацили носи, дори и да е видимо здрав...
Смятам че това са нормални неща, и ако някой не може да ги съобрази сам, и се наложи да го подсетя.. едва ли това ме прави много лоша.. но е въпрос на гледна точка.
Друг недостатък ми е, че не съм особено пряма, и съм в състояние да приема подарък, за който съм повече от сигурна, че моментално ще замине в боклука  Mr. Green но, това може да се изтълкува и като прекалена любезност  Wink пак въпрос на тълкуване.
Свекърва ми до момента няма оплаквания от мен - поне не съм ги чула  Mr. Green НО не се смятам за добра снаха, определено, не чувствам и необходимост да ме счита за добра някак си. Най-правилният отговор винаги е ЗАВИСИ.

# 31
  • в Низината
  • Мнения: 705
Да, добра снаха съм. Никога не съм се карала съм свекърва ми, винаги е готова да помогне, за каквото и да става въпрос. Старая се да й отвръщам със същото.

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, добра снаха съм. При положение, че сама се оправям с къщата и децата, винаги е добре дошла на гости, оставям я да прави каквото иска, докато е вкъщи, има пълнен достъп до децата, не пипам и не размествам в нейната къща без да съм попитала, помагам с каквото мога, не си досаждаме излишно... Не виждам какво още би могло да се иска от мен.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 14:07 от RadostinaHZ

# 33
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, добра снаха съм. Въпрос на възпитание, все пак. Е, разбира се, ако свекървата е някакъв вук, няма да е лесно, но случаят при мен не е такъв - уважаваме се взаимно и нямаме проблеми.

# 34
  • Мнения: 2 438
Аз се считам за добра снаха според ценностите, в които ме е възпитавала майка ми - не обиждам, не злословя, не злепоставям майката на мъжа си.
Според свеки обаче добрата снаха трябва да гледа с нея всички сериали, да реди селски клюки и да си губи времето лятото в правене на поне 10 вида лютеница.
Аз обаче съм расла в цивилизацията и през ум не ми минава да "покривам" подобни критерии, най-малкото, защото това означава да загърбя личностните си приоритети.
А що се отнася до обличането на децата ми с парцали - НЕ!

# 35
  • Мнения: 654
исках да бъда.моето семейство е голямо и много задружно.мислех че като се оженя родът ще се увеличи и на празници ще бъде по весело,а делници по леко-защото живота е труден и трябва да си помагаме.за мое съжаление не се получи,сигурно и аз имам вина.

# 36
  • Мнения: 2 622
БЯХ добра снаха...вече съм лоша Crossing Armsами те ми се качиха на главата в крайна сметка #Cussing out

# 37
  • Мнения: 5 401
Не мога да се самоопределя каква снаха съм - може би някакъв среден вариант. Аз съм искрен и коректен човек и държа, макар и да не се получава в живота, каквото отношение раздавам аз, такова и да получавам.  Peace Общо взето поведението ми винаги е било преди всичко уважително, а пък накрая - каквото почукало, такова се обадило.  Peace

# 38
  • Мнения: 3 092
Честно ли ..не знам ....нямам никаква представа каква съм в нейните очи и някак си дори не се опитвам.
Веднъж беше казала на мъжа ми че съм добър човек ...а то е по  важно от това да съм добра снаха , пък знам ли може и за нея да е едно и също . Laughing
Хубава тема .

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 614
  Честин празник момичета!Обичайте се защото това е най важното.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 15:32 от zi4e57

# 40
  • Мнения: 3 929
Според свекърва ми едва ли съм добра снаха, защото не спира да ми прави забележки, защото просто й е криво и се чуди на кого да си го изкара, не спира да ми се меси в живота с постоянни съвети, как да си гледам детето, как да пестя пари и пр., не спира да ми придава квалификации от рода, че си гледам детето лошо, защото направило начална форма на пневмония, не съм го възпитавала добре, защото трябвало да го бия, когато то, детето каже на баба си, че е лоша или я удари, за да се защити - говоря за 2-год. дете. А и като се "изръси", че съм я тормозила, направо...
В моите очи, разбира се, съм добра снаха - не най-добрата, но добра. Аз просто съм добър човек, така съм възпитана, в такава среда съм отраснала, така смятат всички мои познати, роднини и пр., но не и свекърва ми. Тя едва ли някога обаче ще каже всичко това за мен на външен човек, но на мен ми стига, че е решила да се заяжда с мен, защото усеща силна конкуренция в очите ми.
Знаете ли, и двете сме и добри, и лоши, като всеки нормален човек. И аз допреди търсех кусури у нея, но осъзнах, че така няма да се разбираме. Хора сме все пак. И всяка забележка от нейна страна, всяка намеса спрямо мен взех да приемам откъм положителната й страна - все едно жената толкова много ме обича и харесва, че иска да съм идеална и затова все ми прави забележки, дори и само защото е нервна и изпуска парата.

# 41
  • Мнения: 4 668
Не , не съм добра снаха . Мисля , че свекърва ми трябва да се радва , че съм добра съпруга и синът и живее повече от добре и в разбирателство с мен .
Нейните чувства не ме вълнуват , първо защото аз съм много по - различна от нея .
Тя само мрънка и се оплаква , всеки разговор с нея е все едно съм на погребение .
Уважавам я доколкото ми е възможно , а тя ме уважава , защото има причини да го прави .

# 42
  • Мнения: 959
Естествено че,съм най добрата, най умната, най хубавата.... Wink Laughing

Ами не знам, дали съм добра снаха...не съм чула оплаквания но.....
За 10 години сме си повишили тон 2 пъти..
 Свекърва ми знае какво ме дразни и се старае да не го прави, свекър ми пък винаги ме хвали... Flutter...аз, от своя страна винаги съм се отнасяла към тях уважително, на празници винаги сме заедно, и не само..често виждат децата...
 
За дрехите сме се разбрали че, ако искат да купят ми дават пари и аз,ги купувам...е не че, не се случвало да купят нещо което седи прилежно прибрано някъде.. Simple Smile/все пак сме различни поколения с различни вкусове/

Даже веднъж свекърва ми ми каза че, ме обича и на от моя страна -отговори "защото си гледаш децата".Позачудих се дали да се  обидя или да се полаская....явно преди това не съм и се виждала много надеждна..но, както и да е.. Laughing

Важното е че, се уважаваме. Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 4 041
Малко офф, нокакво е ССф? Thinking

# 44
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
За моята роман мога да напиша,но много ще се отплесна.

Та по темата:
Аз не я уважавам изобщо,нито пък я харесвам,за 9 год.успя да ме отблъсне със държанието си напълно.
Следователно,дали тя ме уважа и харесва не ме интересува ама въобще. Peace


Общи условия

Активация на акаунт