СЕКЦИО - ВЯРНО ЛИ Е?

  • 12 978
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Здравейте, мами   bouquet
Въпросът ми е най-вече към раждалите секцио, мами или към по-запознатите такива.
Предстои ми да родя съвсем скоро - живот и здраве, по настояване на 2-ма лекари - секцио.

Вчера една жена - медицинско лице ми каза, че при секциото се вадели 12 метра черва......и после се нареждали отново - но гаранция за правилната им подредба и т.н. - никой не ти дава.....Описанието на операцията беше доста подробно и цветущо, но ще го спестя умишлено, защото искам да разбера - първо - ВЯРНО ли е това?  ooooh!
 
И ако - да, то какви са последствията после за отделителната система? винаги съм имала страхотен проблем със запека, с големи хранителни режими и много движение подобрих нещата многократно и сега съм редовна всеки ден...Simple Smile  Не  мога да си представя, обаче, какво ше се случи след това разбъркване на червата...чак не ми се вярва...
 Предварително благодаря на всички мами с опит - за отговорите, че голяма паника ме е обзела...

# 1
  • Мнения: 27 524
 #Crazy #Crazy #Crazy

Не е вярно, разбира се, ама че глупости ти е наприказвала  Crazy ooooh!

# 2
  • Мнения: 5 250
Това са пълни глупости  ooooh!
На тази някой и е извадил мозъка явно  Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 8 999
А ти случайно дали знаеш, че матката няма нищо общо със стомаха? И с червата?
Дори и мускулатурата не се засяга при секцио!

Мдааа, като ти слагат спирала, обикновено първо вадят сърцето, за да направят място!

# 4
  • Мнения: 26
Това са пълни глупости явно някой иска доста да те наплаши.

# 5
  • Мнения: 756
 #Crazy #Crazy #Crazy тази определено се е изгабаркала с тебе -защо не и кажеш , че именно заради проблема със запека ти искаш секцио та да ти прередят червата безплатно иначе може и да се наложи да платиш , ако искаш операция за запек- не ти се подигравам , ама тази си е за убиване , как може да ти говори такива неща , особено като ти предстои раждане.
П.С . Ще споделиш ли подробностите , явно е забавна тази жена в опита си да преразказва медицинска практика

# 6
  • Мнения: 2 746
На тази някой и е извадил мозъка явно  Twisted Evil

 Joy Joy Joy

Ами обикновено докторите вадят бебето, кой ще се занимава с разните му там черволаци...... Laughing Laughing

Недей да слушаш глупости, мисли си само положителни неща за раждането!!!

# 7
  • Мнения: 252
 #Crazy
Разбира се че не е вярно. Пълна глупост.

# 8
  • Мнения: 1 008
Не, черва не вадят.

# 9
  • София
  • Мнения: 790
Разбирам че в момента ти е напрегнато и притеснено, но чак да вярваш на глупости  Crazy Crazy Crazy
При мен след секциото имах единствено газове, което било добре - според акушерките  Simple Smile Даваха ми разхлабващи първите няколко дни, защото ме болеше корема и не можех да се напъвам - сори, за подробностите  Laughing

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не ми се вярва да е така,само че моят проблем/като твоя/ се разреши след операцията/пу,пу/.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Това да не е операция на спукан апендикс??? Защото само там съм чувала подобни цветисти описания........ #Crazy
Не съм раждала секцио, но честно казано това, което са ти надрънкали са пълни глупости....... #Crazy

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Ама,как и е дошло на ума  ooooh! Верно ли е медицинско лице...та те при операция на черва ми се струва,че не правят чак такива неща......Направо съм  Shocked

# 13
  • Мнения: 3 205
Нищо подобно няма (личен опит - 2 пъти съм родила секцио). Не се страхувай, ако имаш неясноти си питай лекаря за разяснение, не слушай глупостите на други хора.

# 14
  • Мнения: 27 524
Това да не е операция на спукан апендикс??? Защото само там съм чувала подобни цветисти описания........ #Crazy

Да, тогава ги вадят и ги плакнат  Crazy

Пази Боже да попаднем за лечение при подобно медицинско и нечовешко лице  Stop

# 15
# 16
  • Мнения: 135
 Sickразбира се че не е верно,твоята история ми напомни на едно момиче с което бяхме в една стая след секциото,та тя се оплакваше на всеки по телефона:
Ти знаеш ли какво преживях?Имаш ли представа какво е секцио?
Ами първо ти изкарват червата в едно корито и след това.........и чак тогава бебето ooooh!
и това го слушах 3 дена докато се изреди да и се обади цялата рода #Crazy
побърках се направо и и обяснявам че не така тя обаче не та не ooooh!


мисли позитивно мила и не се замисляй за такива неща,желая ти здраво бебче на финала

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
За пръв път го чувам това - родих със секцио.

# 18
  • София
  • Мнения: 627
Ако бяха ми вадили и пренареждали 12 м. черва все щях да видя някое Simple Smile
А аз се чудех защо след като извадиха бебо мина още 1 час докато ме зашият, я те ми пренареждали червата  Mr. Green
Ако си сигурна, че искаш да видиш как протича секциото в нет-а има доста филмчета. Лично аз не ти препоръчвам преди да родиш да ги гледаш .

# 19
  • Мнения: 1 049
Сьвремените методи при секциото са толкова щадящи, че дори не се и реже всичко както преди... операцията трае около 30-40 мин., бебето се вади веднага заради упокойката и повечето от времето минава просто за да се зашие раната на матката и корема... Това, което са ти казали трябва да е някакьв виц или някоя практика от Средновековието...   Wink Joy

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 14:06 от Ciao_bella

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, това за филмчетата е добра идея, не се сетих. Зависи как приемаш тези неща, де, аз ги приемам нормално и не се притеснявах да гледам такива неща преди да родя /сега пък ги гледам с кеф дори/.

# 21
  • Мнения: 2 622
Режат коремната стена,вадят матката,режат я,вадят бебето(всичко това става за около 10 минути),после шият матката,после коремната стена(за около 40минути)Това в общи линии представлява секциото.

# 22
  • Мнения: X
За секциото се носят една камара митове и легенди кой от кой по-ненормален.  Twisted Evil
Ама чак такова нещо не бях чувала........ама защо се измислят такива неща за секциот, пък никой не разказва простотиии за нормалното раждане  newsm78 'щото аз лично и за него съм чувала разни цветущи истории, ама....

# 23
  • Мнения: 472
Ей, това направо си е научна фантастика  Hug Аз си мислех, че са ми взели много пари за секциото, а то и червата са ми пренареждали. Май трябва да се обадя да им благодаря  Joy

# 24
  • Мнения: 135

Ако си сигурна, че искаш да видиш как протича секциото в нет-а има доста филмчета.
кажете къде ги намирате тези филмчета на мен ми е интересно да видя но не откривам

# 25
  • Мнения: 27 524
Режат коремната стена,вадят матката,режат я,вадят бебето(всичко това става за около 10 минути),после шият матката,после коремната стена(за около 40минути)Това в общи линии представлява секциото.

И това не е вярно - няма вадене на матка.  Laughing Режат коремната стена, после пукат мехура, разширяват отвора и измъкват бебчето, това е  Peace

# 26
  • Мнения: 770
Със секциото вадят бебета, сигурно има и операции, при които вадят и черва, слава богу тази не е от тях! #Shocked

# 27
  • Мнения: 9 973
Мдааа, като ти слагат спирала, обикновено първо вадят сърцето, за да направят място!
Joy Joy Joy


господи какви хора с фантазии има,да плашат бременни жени е срамота........ Shocked

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Абсолютни глупости.

# 29
  • Мнения: 27 524

Ако си сигурна, че искаш да видиш как протича секциото в нет-а има доста филмчета.
кажете къде ги намирате тези филмчета на мен ми е интересно да видя но не откривам

Аз гледам ТВ Здраве, вечер има по 3 часа за раждания - нормални и секцио. Секциото го дават отблизо и подробно, след първото претръпване става много интересно.  Simple Smile А мъжът ми като види, че минавам на Здраве става и излиза  Laughing

# 30
  • Мнения: 1 596
В коя болница ги вадят тез чревца???   Thinking

# 31
  • Мнения: 4 753
Те добре, че си ги нареждат отново тия черва, че лошо ако решат да не се занимават  Joy
Я питай твойта позната да не би и бъбреци да вадят там, че това повече прилича на един известен сериал, който се мотаеше по Нова телевизия  Joy

# 32
  • Мнения: 63
Хахахаха ужас.Това е пълна тъпотия.Раждах секцио.Нищо подобно не ми се случи. newsm62

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 953
 #Crazy #Crazy #Crazy медицинското лице дето ти ги е наприказвало тези неща Не практикува налиWink

# 34
  • София
  • Мнения: 627
Аз гледам ТВ Здраве, вечер има по 3 часа за раждания - нормални и секцио. Секциото го дават отблизо и подробно, след първото претръпване става много интересно.  Simple Smile А мъжът ми като види, че минавам на Здраве става и излиза  Laughing

Блонди, сигурно вече можеш самата ти да правиш секцио. Аз като ги гледах и 12-те метра черва (ако са ми ги върнали всичките разбира се) ми се разбунтуваха  Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз го гледам точно това филмче по Здраве. всъщност е снимано преди 6-7 години, но всяка вечер неизбежно си задавам въпроса "Как ще ги стигнем американците?"
Гледайте го, филмчето е много хубаво, изключително положително се настройвам.

# 36
  • Мнения: 812
 Shocked Shocked Shockedтакава тъпотия,не бях чувала

# 37
  • София
  • Мнения: 627
И аз го гледам точно това филмче по Здраве. всъщност е снимано преди 6-7 години, но всяка вечер неизбежно си задавам въпроса "Как ще ги стигнем американците?"
Гледайте го, филмчето е много хубаво, изключително положително се настройвам.

От колко часа е?

# 38
  • София
  • Мнения: 3 271
ПЪЛНА ГЛУПОСТ - РАЗБИРА СЕ ЧЕ НЕ Е ВЯРНО!!!! ooooh! ooooh! ooooh!

# 39
  • Мнения: 153
Не ми се вярва да е така,само че моят проблем/като твоя/ се разреши след операцията/пу,пу/.

и при мен стана така - преди раждането бях доста запечена, а сега след секциото - пу,пу станах много редовна!

# 40
  • Мнения: 2 438
Щеше да е смешно, ако не е страшно. ooooh! ooooh! ooooh!

# 41
  • София
  • Мнения: 368
Много се извинявам, но ми прозвуча направо касапско... Това твърдение е нечувано и със сигурност не е вярно. Бъди спокойна и успех  Hug

# 42
  • Мнения: 331
Чак пък черва... Вадят бебе. Но не го връщат обратно после. Разрязва се предната коремна стена, а след това и стената на матката. Червата... са съвсем друго нещо... Но си мисля дали не е имало някога някаква стара оперативна техника подобна (не казвам същата, защото  ми звучи абсурдно просто), но иначе не мога да си обясня защо ще говори такива неща на жена, която скоро ще ражда...
Успех и не се тревожи излишно   bouquet

П.С. Доколкото съм запозната, дължината на тънкото черво при човека е около 7 метра, на дебелото - около метър и половина. И заедно пак не правят 12 метра - така че - споко, прави си някой свободни съчинения...

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 15:12 от dan.dim

# 43
  • Мнения: 153
И аз го гледам точно това филмче по Здраве. всъщност е снимано преди 6-7 години, но всяка вечер неизбежно си задавам въпроса "Как ще ги стигнем американците?"
Гледайте го, филмчето е много хубаво, изключително положително се настройвам.

От колко часа е?

да и аз искам да знам - от колко часа е и всеки ден ли е?

# 44
  • Мнения: 581
Не че е нужно, но и аз да дам още един глас за "това са пылни глупости".

Аз имам собствен снимков материал ( т.е. от моето секцио) и черва не се виждат да са извадени - все от 12 метра черва нещо щеше да се хване в кадыр Simple Smile. Че си е операция - операция си е, затова и би трябвало да се прави само по медицинко показание. Че си има рискове има си, но при всяка манипулация има такива. За около 40 мин всичко е свыршило. То и нормалното раждане предполагам не е удоволствие, и то си има рискове.....Питай си лекаря за всичко, което те притеснява. И ако ти трябва питай още лекраи - докато си почувстваш добре информирана.

# 45
  • Мнения: 357
Не ми се вярва да е така,само че моят проблем/като твоя/ се разреши след операцията/пу,пу/.

и при мен стана така - преди раждането бях доста запечена, а сега след секциото - пу,пу станах много редовна!
и от мен по-запечен човек нямаше Sick .. сега пу пу  bowuu но не ми се вярва чак да са ги изваждали  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 092
Мацка , ти сериозно ли повярва в този абсурд .... не не съм раждала секцио , но знам че  червата нямат нищо общо с раждането на бебето .... Shocked

# 47
  • Мнения: 357
аа сега се сещам, че понеже съм с колит и бях казала на хирурга това преди операцията, той каза - че какво общо има това със секциото  Simple Smile а колита знаеш какво е нали  Wink споко миличка, всичко ще ти е наред  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 6 011
да и аз искам да знам - от колко часа е и всеки ден ли е?
[/quote]
Мисля, че не е всеки ден, или поне аз понякога не го дочаквам. Иначе е от полунощ някъде, или малко след това.

# 49
  • Мнения: 1 440
 Shocked,абе ти сериозно ли!!!Въпросното лице или няма нищо общо с медицината или си е направила доста черна шегичка с теб.
Спокойно,няма такова нещо,черва не се режат,нито се вадят,подреждат и т.н. Разрезът се прави долу ниско,вади се бебчето много бързо и това е!
Всичко ще бъде наред,мила! Hug

# 50
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не ми се вярва това нещо да е истина.
Сещам се обаче, че когато родих (секцио) лекарите ми прослушваха перисталтиката...не знам защо........и получих предупреждение от лекар,който ми каз, че докато не започна да изпускам газове....не трябва нищо да ям и да пия....защото може да има преплитане на червата.....Тогава си го обясних с факта, че след като се освободи мястото,където бебето е било, червата започват да се наместват....и може да има нещо подобно на преплитане....ама да се вадят черва...не съм видяла и чула.

# 51
  • Мнения: 14 489
просто при всички коремни операции с изключение на секциото се вадят черва и се пренареждат. може би затова тази сестра (която явно е съвсем некомпетентна) се изказала така.

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не е истина...гледай някое филмче на раждане със секцио, за да добиеш представа

# 53
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Глупости! Да си скъса дипломата тази особа.

# 54
  • Мнения: 4 621
#Crazy #Crazy #Crazy

Не е вярно, разбира се, ама че глупости ти е наприказвала  Crazy ooooh!
ooooh!

# 55
  • Мнения: 814
Няма такива работи при секциото! Иначе наскоро оперираха една приятелка от апендикс - та там имало разни намествания на червата...

# 56
  • Мнения: 1 197
Глупости са ти казали,що са 12метра,а не 14 Laughing.И как са ги измерили

# 57
  • София
  • Мнения: 1 344
Господи,не мога да повярвам,че някой може да се изкаже така!Ама това е такъв абсурдизъм,че чак е смешно!Моля,те не вярвай на такива глупости!Леко раждане ти желая!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 262
ех, боже, тази нормална ли е да ти говори такива лъжи и глупости и то когато ти предстои секцио  smile3512

не се притеснявай, както всички са ти казали, няма подобно нещо! операцията не е страшна! а резултатът от нея е невероятен  newsm30

аз също имам лениви черва, с които се боря години наред, но не се притеснявай - операцията не влошава нещата  Peace но и не подобрява де  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 14 654
И аз съм го чувала този болничен фолклор Simple Smile Някоя бъзла е помислила пъпната връв за черва и ето ти историята...

# 60
  • Мнения: 159
Що за глупости #2gunfire Раждала съм секцио с епидурална упойка, и никакви черва не видях. Всичко мина бързо и безпроблемно, въобще не се притеснявай

# 61
  • София
  • Мнения: 4 588
А ти случайно дали знаеш, че матката няма нищо общо със стомаха? И с червата?
Дори и мускулатурата не се засяга при секцио!

 Peace

Спокойно, няма такова нещо! Hug

# 62
  • Мнения: 693
ех, боже, тази нормална ли е да ти говори такива лъжи и глупости и то когато ти предстои секцио  smile3512
...
Аз бях планирала да раждам със спинална упойка, но само се измъчих и не получих нужните за такава упойка 4см. разкритие. Секциото мина чудесно, след 36 часа вече се бях раздвижила и се грижех за бебчето си. Живот и здраве ако е рекъл господ второ направо секцио. Не слушай какво ти говорят. Аз така от разни слухове и чужди мнения бях твърдо против секцио, но сега съм му най-големия защитник. Медицината е толкова напреднала, има болкоуспокояващи. Да чукам на дърво но нямам никакви проблеми с червата. Леко раждане!

# 63
  • Мнения: 207
Пълни глупости!!!!!!!!!!! Няма такова нещо!!!!!!! Изобщо не слушай кой какво ти казва! Леко раждане Hug

# 64
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
кои и е дал мед. образование на тази лелка ????????
родих секцио и ако имаше нещо такова нямаше да мога толкова бързо да се възстановя, имаше нещо с нареждането на червата, но какво точно незнам и за това доктора каза течни храни и внимателно със захранването, супички повече течности и така

спокойно всичко ще е ОК дори и секцио да се наложи  Peace

# 65
  • Мнения: 11 003
По-голяма глупост за секциото не бях чувала! ooooh! ooooh!
За ленивите черва - също имам този проблем, но след раждането като че ли се пооправиха нещата Blush

# 66
Съпругът ми присъства на секциото и е бил на около 1.5-2м от операционната маса. Каза,че никакви черва не са ми вадили. Много ми е интересно как се вадят и как по-важно се пренареждат 12м черва. Не се притеснявай, няма такова нещо.

# 67
  • Мнения: 622
Олеле какви са тези глупости!!! #Crazy #Crazy #Crazy
Няма такова нещо като вадене на черва Sick. Отделителната ми система работи доста добре Peace

# 68
  • Мнения: 219
За пръв път чувам таква глупост Shocked Shocked
Два пъти съм раждала секцио и още 10 пъти пак така бих родила,не се притеснявай и не вярвай на недоброжелателни хора които ти пълнят главата с глупости!

# 69
  • Мнения: 27 524
и освен това червата са много повече от мизерните предложени 12 метра  Laughing

# 70
  • Мнения: 961
Не е вярно, потърси информация за секциото в бг-мамма, за да се успокоиш.

# 71
  • София
  • Мнения: 15 460
Глупости са ти казали,що са 12метра,а не 14 Laughing.И как са ги измерили
Всъщност са между 7 и 8 метра червата, зависи от ръста на човека.Гледай телевизия Здраве.

Цитат
Червата се състоят от два дяла - тънко и дебело черво. Дължината на тънкото черво у възрастен човек е 5-7 m.
Дебелото черво е продължение на тънкото черво. Дълго е около 1,5 метра.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 00:50 от Тайна

# 72
  • София
  • Мнения: 39 759
Тъкмо да се откажа от секциото... Simple Smile

Освен въпросната майка да е имала проблем с преплитане на черва... Но не ми се вярва да съчетаят секцио с коремна операция.

# 73
  • Мнения: 2 000
За първи път го чувам това, а имам 2 раждания със секцио.

# 74
# 75
  • Мнения: 2 478
Момичетата ти казаха че това с червата не  е вярно!И са прави!А след операцията,докато си още в болницата,трябва да изкараш газоветв и да отидеш по голяма нужда,за да са сигурни лекарите че всичко е ок.А относно запека-много често след секциото нещата се оправят.И при мен беше така.Успех Laughing

# 76
  • Мнения: 814
Момичетата ти казаха че това с червата не  е вярно!И са прави!А след операцията,докато си още в болницата,трябва да изкараш газоветв и да отидеш по голяма нужда,за да са сигурни лекарите че всичко е ок.А относно запека-много често след секциото нещата се оправят.И при мен беше така.Успех Laughing
Всъщност и на мен след секциото доста ми се регулира стомахът  Peace

# 77
  • Мнения: 367
 JoyТази(медицинското лице),май е много против секциото,а ако ти е близка,гледа да те наплаши,за да родиш нормално #Cussing outи да не помисляш за други начини SunglassesКакто са ти каззали  и другите-не е вярно!Това да не е касапница?!!! #Crazy

# 78
  • Мнения: 1 477
Дано няма много такива компетентни медицински лица! CrazyДруго освен бебето не помня да сами вадили. Laughing

# 79
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Е да се смееш ли, да плачеш ли на такова изказване..... #Crazy newsm78

# 80
  • Мнения: 318
Мами, много ви благодаря за търпеливите отговори на безумния ми въпрос, но на страха очите са големи......а подобна информация - от медицинско практикуващо лице  Twisted Evil просто ми дойде в повече.....
С риск да си навлека вече гнева на някои от вас - ще задам още един въпрос - пак, към тези от вас - преминали през интервенцията - секцио... Един от рисковете - след операцията - са срастванията.
Та - въпроса ми е - следи ли се за такива във времето след секциото? Има ли начин - на прегледи - да се установят навреме и да се премахнат - ако (не дай си боже има такива)......Питам, защото майка ми и 2-та пъти родила секцио - по мед.показания, след 24 часови неуспешни опити...за нормално. Но преди години се наложи да й изрежат и матката, и яйчниците - вследствие сраствания - от 2-те прекарани операции - секцио. Знам, че тя не се следила през годините и затова ме интересува дали има начин  - да се избегнат тези неприятни последици.
Още веднъж - много благодаря за търпението и отзивчивостта. Прави сте да питаме лекарите - но те, за съжаление - "цветните картини" и негативи - ни ги спестяват...И малко сме в затъмнение - бременните - относно реалните плюсове и минуси при двата вида раждане.

# 81
  • Мнения: 1 155
НЕ, НЕ Е ВЯРНО.... абе кви са тия глупости дето ги разправят тия хора просто се чудя? Thinkingпросто по-малко вярвай и по-малко слушай подобни глупости.....по-добре ще е за тебе. Peace

# 82
  • Мнения: 153
Мами, много ви благодаря за търпеливите отговори на безумния ми въпрос, но на страха очите са големи......а подобна информация - от медицинско практикуващо лице  Twisted Evil просто ми дойде в повече.....
С риск да си навлека вече гнева на някои от вас - ще задам още един въпрос - пак, към тези от вас - преминали през интервенцията - секцио... Един от рисковете - след операцията - са срастванията.
Та - въпроса ми е - следи ли се за такива във времето след секциото? Има ли начин - на прегледи - да се установят навреме и да се премахнат - ако (не дай си боже има такива)......Питам, защото майка ми и 2-та пъти родила секцио - по мед.показания, след 24 часови неуспешни опити...за нормално. Но преди години се наложи да й изрежат и матката, и яйчниците - вследствие сраствания - от 2-те прекарани операции - секцио. Знам, че тя не се следила през годините и затова ме интересува дали има начин  - да се избегнат тези неприятни последици.
Още веднъж - много благодаря за търпението и отзивчивостта. Прави сте да питаме лекарите - но те, за съжаление - "цветните картини" и негативи - ни ги спестяват...И малко сме в затъмнение - бременните - относно реалните плюсове и минуси при двата вида раждане.


Мила, евентуални сраствания, според мен, биха могли а се установят чрез гинекологичен преглед, включващ обикновен преглед на "магарето" и преглед чрез вагинален ехограф (мисля, че така се казваше). Поне аз тези неща си направих през юли миналата година (тоест 2 годии и нещо селд секциото) и слава Богу, лекарката каза, че нямам сраствания. А иначе доколкото знам срастванията се премахват например по време на второ секцио.  Това, успех и леко раждане и не се притеснявай сега излишно!

# 83
  • Мнения: 9 814
Извинявай, но това т.нар. от теб "медицинско лице" да не е поредната санитарка- професор по акушерство и гинекология?! Shocked по глупаво и смешно нещо не бях чувала  hahaha Joy

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
не,не е вярно.

# 85
  • Мнения: 1 546
 Joy LaughingМНого готино това с червата... Joy

# 86
  • Мнения: 581
полина - да се говори за "сраствания" е много общо. Причините да се образуват разни тыканни промени може да са много, и дали нещо е станало в следствие на секцио или някакви други интервенций и процеси в тялото понякога е трудно  да се каже. При мен имаше срастване около разреза (само на горните слоеве на тыканите), но по никакыв начин не е било/ не е  проблем. Ако тырсиш 100% гаранция за безопасност по време и след операция (каквато е и секциото) не вярвам че някой може да ти я даде. Но риск има выв всичко - выпорсыт е кой риск е за предпочитане выв всяка една конкретна ситуация. Ако разпиташ выв форума за усложнения получени в следсвие на нормално раждане - сым сигурна че сыщо много хора ще се обадят. Факт е обаче, че така не се получава много рална картина. По-често се дискутират проблемите, а не безпроблемните неща Simple Smile.

Преди моята операция си бях направила лист (ама дылыыыг) сыс выпроси, които ме притесняваха и всеки пыт питах лекаря. Имам чуството че това е все едно взимаш изпит - никога не си достатычно готова и никога не знаеш какво ще ти се падне. Поне в този случай обаче, изпитваният човек е лекаря и се предполага че си е научил урока перфектно Wink. Останалото - кысмет Simple Smile.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 395
Сраствания могат да се получат след всяка хирургическа интервенция /че и без нея в особени случаи/.
Както ходиш веднъж годишно на гинеколог, така  може да се проверява и това. Случаят на майка ти е по-скоро изключение, отколкото правило. Мисли позитивно!

Това за червата изобщо няма да го коментирам...
Е не, не мога да се въздържа. Освен това, при гинекологичен преглед, могат да ти вкарат вагиналния ехограф през устата до матката, за да я видят и от другата страна. Joy

# 88
  • Мнения: 326
при секциото се вадели 12 метра черва......и после се нареждали отново - но гаранция за правилната им подредба и т.н. - никой не ти дава..... [

Това каза и майсторът на свекърва ми, когато я видя как е извадила дъбовия си паркет..."Госпожо, сега гаранция за правилната подредба  на паркета не давам..." Wink Това са пълни глупости... не се шашкай! Стискам ти палци! Peace

# 89
  • Мнения: 104
Това медицинско лице - да ходи да се гръмне. По-голяма глупост скоро не бях чувала.

# 90
  • Мнения: 500
Хубаво се посмях........... Crazy

# 91
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Да ти споделя - имам снимки от моето секцио, защото бях под пълна упойка, а исках да видя после как са извадили сина ми! Ама никъде не виждам да ми точат червата, вижда се кръв естествено, ама нали е операция! Плюс това при цезаровото сечение усилията са насочени да се стигне бързо до маточната кухина и да се извади бебето живо и здраво, после да се извади и плацентата и да се зашие по обратния път матката и разтворените коремни мускули, които даже не се режат, а само се загръщат настрани, с храносмилателната система и проблемите и се занимават едни други видове доктори, нали, ясно?! Wink
Кажи на тая "професорка акушерка" да се преквалифицира в колбасарка, че с тия изказвания за червата, току измислила и че ще ти ги напълнят с нещо, като наденици, преди да ти ги върнат в корема!!! /шегичка/ Wink Laughing Laughing Laughing
Не се притеснявай излишно, довери се на лекарите, те си знаят работата! Леко раждане ти пожелавам и после бързо възстановяване след цезаровото!

~ ~

# 92
  • Мнения: 393
Ами нищо от това не е верно. И аз чух какви ли не страшни неща за секциото (но точно като тези нямаше де) и се оптивах да се уверя, че е по-добре да раждам нормално. Е, наложи се секцио и съм особено щастлива от това!!! Забравих всичко след два дни.  Лично мен много ме дразни това, че медицинските лица много обичат да изтъкват рисковете при секцио, но никой не казва какви са те при нормалното раждане.
Ходи си на секцио и се радвай, че ти се полага  Laughing , а не като мен, до последно да се надявам да се случи така!!!

# 93
  • Мнения: 207
Мда какви ли не луди има на този свят  Laughing

Вече всички са те успокоили за червата тъй, че няма да се впускам в подробности. Само ще ти кажа следното преди 6 години имах извън маточна бременност, премахване на тръбата и т.н. с операция подобна на секциото (на същото място е). От нея получих сраствания да. Но...това нито ми попречи да забременея и то от раз нито пък съм имала други проблеми. По време на секциото докторката беше така добра да отстрани някои от тях. Болката е първите няколко дни след операцията. И такива тин тири минтири (незнам дали така се пише), че не можеш да носиш тежко 6 месеца и т.н. са пълни глупости. Ей това от ляво в розовото тежи 7 кила и от как се е родила сама я къпя и нося и т.н. Не мисли за операцията като за нещо страшно. Мисли, че тя е начин да се запознаеш с най-безцения подарък  Laughing

# 94
  • Мнения: 411
#Crazy #Crazy #Crazy тази определено се е изгабаркала с тебе -защо не и кажеш , че именно заради проблема със запека ти искаш секцио та да ти прередят червата безплатно иначе може и да се наложи да платиш , ако искаш операция за запек- не ти се подигравам , ама тази си е за убиване , как може да ти говори такива неща , особено като ти предстои раждане.
П.С . Ще споделиш ли подробностите , явно е забавна тази жена в опита си да преразказва медицинска практика
newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62
Това направо ме разби!Такъв смях му дръпнах,че бебо се разбунтува...
Намери я онази дето ти е говорила ужасии и собственоръчно я  #2gunfire

# 95
  • Мнения: 681
Малеее,какви са тия глупости?Аз родих със секцио,няма такива неща повярвай ми!Вадят за 5 мин. бебето,плацентата и после те шият.Всичко е мн.бързо,около 40 мин.Не се шашкай няма нищо страшно. Wink  Успех!!!

# 96
  • София
  • Мнения: 718
Aман от тези "медицински лица". Тази жена в ред ли е?

# 97
  • Мнения: 1 032
Абе момичета, не ме нападайте, ама и моят доктор ми беше казал същото преди 3 години. Аз родих с пълна упойка, така че въобще не съм компетентна относно самата операция. Не знам дали вадят червата или не, но още си спомням думите на Гамишев- "Отваряме те, вадим карантията и бебето, после прибриме всичко и те зашиваме". Сериозен ми се струваше човекът, не ме пързаляше  newsm78 Може това да е някакъв по- стар метод на секцио, който все още да се практикува от нашите лекари.

# 98
  • Мнения: 795
Ейййй, много страшна била тая операция  Joy Joy Joy

# 99
  • София
  • Мнения: 4 588
"Отваряме те, вадим карантията и бебето, после прибриме всичко и те зашиваме".

Може би е имал предвид плацентата, водите, пъпната връв или просто се е пошегувал.
Черва със сигурност не се вадят при секцио. Peace

# 100
  • Мнения: 1 117
И двамата са родени със секцио , но не са ми вадили червата Mr. GreenМедицинското лице е в грешка Wink

# 101
  • Мнения: 27
Пълни глупости Как може да вярваш

# 102
  • Мнения: 4 335
Как може да вярваш на такива глупости newsm78Недей сама да се плашиш,колкото по-малко разпитваш предварително,толкова по-добре.Това е бьрза и сравнително много лека операция,а лекарите си знаят работата.И аз другия месец ще раждам сьс секцио. Успех и бьрзо вьзтановяване  bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 3 524
хм коки се роди със секцио по спешност и рпедварително нямах кой знае колко инфо по въпроса, но ако се замислиш логично, саама ще стигнеш до извода че това не е възможно Thinking

# 104
  • Мнения: 14 133
 hahaha Joy Казаното от това медицинско лице направо "ме тръшна".  rotfImbo
Няма нищо общо с истината.  Naughty

# 105
  • Мнения: 142
това са абсолютни глупости!!!Аз съм родла преди 3 месеца със секцио и освен бебка нищо друго не са ми вадили!!!Бъди спокойна-нямя нищо страшно!Аз се бях уплашила д омърт,но......всичк омина и забравих вече! Peace

# 106
  • Мнения: 911
А ти случайно дали знаеш, че матката няма нищо общо със стомаха? И с червата?
Дори и мускулатурата не се засяга при секцио!

Мдааа, като ти слагат спирала, обикновено първо вадят сърцето, за да направят място!

Мдаааа, мойте черва са си на мястото, поне така си мисля, за спиралите не знам, ако ми се наложи предполагам, че кардиолог сигурно ще ми я слага.

# 107
  • Мнения: 4 784
Е, стига деее, чак не ми се вярва, че това някой може да го измисли. Аз не бях съвсем свидетел на самата операция, но мъжа ми беше. Питах го после да ми разкаже и ако беше ми видял червата със сигурност нямаше да пропусне да ми го каже. Пък и докторът много подробно му обясняваше през цялото време - това е първият разрез...това е първият шев...Ако са махали и слагали черва, щях да чуя и нещо от сорта - това са първия метър черва... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт