свръх плачещо бебе

  • 3 254
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 96
Скъпи мами,как се справихте със своите свръх плачещи бебета smile3514
Сина ми е на 2 и половина месеца и почти постоянно плаче.Давам за колики какво ли не,не спира.Дохранвам го-пак не спира.За времето в което не спи,не праче не повече от 10-15 мин.,само люлеене го успокоява,но вече нямам сили  ooooh!
Споделете вашия опит,може да ми дойдат идеи

# 1
  • Мнения: 1 049
А като го извеждаш навьн пак ли плаче? При нас чистия вьздух правеше чудеса и в количката спеше много добре.  Peace Просто в един момент ти идва да си грабнеш шапката и да излезеш, дори и недоспал и неизкьпан, че в кьщи може да се побьркаш от този рев...  baby_neutral

# 2
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ехей, хайде сега не слагай такива "етикети" Grinning.
И моят на тази възраст направо се дереше от колики - не е виновно детето, просто си го боли. Справихме се с Лефакс и Инфакол и с много гушкане и разнасяне.
Знам, че сега ти е страшно трудно, но този период ще отмине и всичко ще си дойде на мястото.
Успех Peace!

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 15:38 от mari_eta

# 3
  • Мнения: 96
Когато е на вън и като се вози спи,но сега е много студено пък и това не може да е по цял ден.А за откачането съм съгласна,почти всеки ден съм с главоболие.
Знам,че ще отмине разбира се и не съм казала,че бебчо е виновен.
 Прави ми впечатление че напоследък бебетата са много неспокойни,много мами се оплакват

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Абе имам аз едно на ум с тези ваксини, ама нека да мине още време от нашата последна и ще съм сигурна Thinking...
За откачането - така е. Няма ли кой да те отменя поне за няколко часа, да излезеш на въздух, дори да се помоташ безцелно - аз само така се спасявам Peace.

# 5
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ехей, хайде сега не слагай такива "тикети" Grinning.
И моят на тази възраст направо се дереше от колики - не е виновно детето, просто си го боли. Справихме се с Лефакс и Инфакол и с много гушкане и разнасяне.
Знам, че сега ти е страшно трудно, но този период ще отмине и всичко ще си дойде на мястото.
Успех Peace!

 newsm10 smile3521

# 6
  • Мнения: 268
носене,режимът е важен т.е.да се храни на един и същи интервал,независимо ,че е изяждало по-малко или повече,и предлагане на водичка без захар,аз лично чайчета,капки за колики не съм давала

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
И синът ми много ревеше в този период от живота си. Въоръжаваш се с търпение и с много обич го гушкаш. Проблемът се изживява, не се лекува. Пей песни, носи и гушкай. На мен най-много ми помагаше кърменето.

# 8
  • Мнения: 27 524
Здравей,
опит нямам, но видяно и чуто - да. До нас съседите имаха такова бебе. Горките, искрено ги ожалвах. Бебето им плачеше денонощно и непрекъснато. С кански писъци и крясъци. Без повод и причина. Има такива бебета. Така откараха една година и приличаха на сенки  Confused Пожелавам ви скоро да премине  Hug

# 9
  • Мнения: 941
първото ми бебе беше такова, и още е трудна много трудна, а вече е на 2г и нещо, при нея беше цел ден разходка навън с малък престой за хранене и преобличане в къщи, на вън спеше в къщи ревеше непрекъснато, все по ръце и гушкане, но към 6тия месец почна и по малко да се занимава и сама, но си е ревла и до сега, това явно е характер

# 10
  • Мнения: 3 376
То и моето не беше от най-ревливите/защото не го оставяхме да плаче Mr. Green/,но знам,че е хубаво да го сложиш легнало бебчето върху твоя корем,много се упокоявали така,на голо разбира се,да може да му предадеш топлината си.

Другото което се сещам освен много и непрекъснато гушкане е да си вземеш слинг или кенгуру и да го носиш така непрекъснато с теб,поне ръцете ти ще са свободни.Наистина помага.

Успех и повече търпение и кураж!

# 11
  • Мнения: 1 197
Слагай го във къщи в количката и го поразхождай из апартамента.Дано помогне,да си починеш малко

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Опитай за коликите да му сложих топли кърпи на коремчето. Аз лично затоплях пелена с ютията, да стане гореща, да ти пари, и я слагах на коремчето върху дрехите. Гушках го и се успокоява, но моето бебче не реве така, както го описваш ти. Е, има моменти и с плач, но не толкова както при вас.

# 13
  • Мнения: 5 940
До края на третия месец синът ми ревеше всяка една секунда, когато беше буден. Не рев, дране, с ужасяващи децибели, всички бяхме на ръба на нервна криза. Пробвахме всевъзможни капки за колики, нищо не помогна. Наистина, навън спеше добре, но за кратко. Сега е прекрасно и усмихнато бебе. Въпреки, че като реши, че нещо иска, пак наддава онзи плашещ рев.

# 14
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Моят син също беше много ревливо бебе.Нищо не помагаше.Сънят му  беше от 21 до 3 часа сутринта.През останалото време плачеше,мрънкаше и се нервеше.При мен нищо не помогна,тъй като никога не е обичал да го гушкат или приспиват на ръце.Когато стана на няколко месеца,започна да се заглежда по играчки и имаше с какво да  привлека вниманието му.Предполагам,че и периода на коликите,беше започнал да отминава,та нещата видимо се подобриха.Започна да спи до 6 сутринта с едно хранене в 3 часа.През почти целия ден си будуваше.Едва към 10-я месец, та до сега спи 2 пъти през деня,през нощта все още се буди,но биберона го приспива пак.
 Разходките с количката ми помагаха много.Там се отпускаше и си поспиваше,но пък крака не ми оставаха от обикаляне.
 Ако мога да те успокоя-сега синът ми  е много по-спокоен,отколкото като бебе,така,че просто трябва да стиснеш зъби,да се въоръжиш с търпение и да опиташ съветите изредени по-нагоре.Успех!

# 15
  • Мнения: 617
И Коко плачеше много и даже и на навън, всички бебета спят, той ревеше и така докато спрат коликите до края на 3 месец.
Успех и много търпение Peace

# 16
  • Мнения: 2 131
Като поотминат коликите и бебо като започне да се заглежда повече в играчки, да ги хваща, а по-късно да се заиграва, нещата се пооправят. Спокойно и търпение  Hug. Въпреки че моят син се занимаваше сам в кошарите, дори по два часа е стоял с играчките, аз все си казвах - един път да проходи, по-лесно ще е. Да, да.... Ела да ни видиш нас сега, Алекс върви и се чуди каква беля да направи. Постоянно ходя подире му.

# 17
  • Мнения: 434
Мойта бебка е много спокойна и личен опит нямам.. така и не разбрах какво е "колики".. но съм чувала мами да споделят, че сешоар-а много помага.. Бебетата обичат този шум и ако го насочиш да му топли коремчето ще го успокои. Аз в къщи като пусна прахосмукачката да чистя и бебка моментално млъква и се успокоява.. същото е и със сешоара.

# 18
  • Мнения: 282
И моето бебе, което сега е на почти 4 месеца беше до скоро така. Направо съм ревала с него, плашеше ме с рева си, все си мислех че неможе да е само колики, макар че те бяха толкова силни, че му чувах стомахчето как къркори от разстояние. На нас ни помогна сешоара, не само затопляне, но и самия звук, опитай. Сега пак си е ревльо, но няма нищо общо с преди. Сега преди всеки сън реве кански, с рев се и събужда, но иначе е усмихнат сладур.
Аз бих казала на тези, майки които бебета спат навън, че моето като го изкарах така ревеше , че трябваше по възможно най-бързия начин да се прибираме, на бегом с количката...абе ужас беше, така че разходката не винаги помага.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 217
Този рев понякога е в състояние да те накара да си купиш пушка и да се гръмнеш....знам какво е - втория, а особено третия ми син са точно такива бебета. Никъде и с никой не можех да бъда освен сама вкъщи или навън - такова дране беше и е в момента. Изтърсака дори се захласва и не мога за минута да си помисля да го оставя да пореве....Обаче....коликите минат ли, всичко ще се оправи, ще видиш. Бебето също се адаптира към света ни - влез му в положението Wink
Е, при нас не е нон-стоп реване, но само защото го нося на ръце 90 % от денонощието. Днес си взех плат за слинг - не се трае вече, не мога да се изпикая без дружината от зяпачи и ревачи.....Обаче като са спокойни....Боже-е-е, такъв е кеф да ги имаш и да ги обичаш.....
И навън ревеме. Да знаеш обаче, че си е и характер, не са само коликите....

# 20
  • Мнения: 351
Аз знам един малко опасен метод против колики - със сешоара му топлиш корем4ето. Хем от топлината малко се облек4ава болката, хем от шума се унася. НО има опасност и мама да се унесе, така 4е внимавайте ако пробвате този вариант!

# 21
  • Мнения: 4 915
Носи го и го гушкай.

Купи си или си уший такъв слинг: http://www.babysling-lana.hit.bg/buy-simple.html
Повдигни си блузата и остави бебето да "вдъхва" от аромата и топлината на тялото ти, да усеща сърцето ти, дръж го на голата си гърда - нали го кърмиш?

Пускай да бръмчи сешоар или прахосмукачка. Не толкова топлината, колкото звукът ги успокоява.

И търпение. Ще отмине.

# 22
  • Мнения: 553
вземи едно гелче за зъбки и намажи венците- баткото изкара зъбче на 3м и съответно докато да се сетим- той кисел и мрънкащ, още е толкова малък че не може эи да си навре ръчичките в устата, ужас.. и никой не му хрумна за зъбки после мажехме и се родих направо

# 23
  • Мнения: 5 940
Носи го и го гушкай.

Купи си или си уший такъв слинг: http://www.babysling-lana.hit.bg/buy-simple.html
Повдигни си блузата и остави бебето да "вдъхва" от аромата и топлината на тялото ти, да усеща сърцето ти, дръж го на голата си гърда - нали го кърмиш?

Пускай да бръмчи сешоар или прахосмукачка. Не толкова топлината, колкото звукът ги успокоява.

И търпение. Ще отмине.

Всичко това го правех, абсолютно всичко от изброеното. Без слинг, просто го гушках по цял ден. Звучи прекрасно, само, че при някои бебета не помага. Майката трябва да е подготвена за вариант, че бебето въпреки всичко може и да продължи да реве още месец.

# 24
  • Мнения: 1 900
И ние бяхме горе долу така, нищо не помага, само рев и това е. По едно време бях на края на силите си, добре, че това мина ooooh! Peace

# 25
  • Мнения: 257
Здравей,
опит нямам, но видяно и чуто - да. До нас съседите имаха такова бебе. Горките, искрено ги ожалвах. Бебето им плачеше денонощно и непрекъснато. С кански писъци и крясъци. Без повод и причина. Има такива бебета. Така откараха една година и приличаха на сенки  Confused Пожелавам ви скоро да премине  Hug
да не сме ти ние съседи newsm78чемоя мъник е същия ревливец.Не виждам спасение само се надявам по барзо да порасне и да отмине
по темата-ще сследя с интерес ,а за съвет не мога да дам ако намеря лек ще пиша. baby_neutral

# 26
  • София
  • Мнения: 44 098
Гушкаш и стискаш зъби Wink и мнооогоо търпение, прегръдки и любов...все някой ден ще спре да плаче толкова, тогава нещо др ще почне, я тършкане, я бели....

# 27
oohhhh...oohhhh...vse si kazvam nqmam sili veche nqmam sili veche,no nqma nachin....trqbva da se spravqme mili mami....i nashite koliki sa vav razgara si....pobarkvam se ne moga da razbera...dali sa koliki dali e gladna.....davam i infacol sega......ne pomaga,davah i espumizan...sab simplx...ne...neznam do koga....na 2meseca  i 15 dni sme....dokoga..?

# 28
  • София
  • Мнения: 1 735
Едно денонощие рева от 14ч. следобяд до 6ч. сутринта.Само носене/получих разширени вени/ и гушкане.Веднъж даже съм заспала на пряко на леглото,а тя се дере до главата ми.Като се събудих и погледнах часовника 40мин. съм спала-толкова съм била скапана,че ми е ревала,по-точно се е драла до ухото ми и съм спала.Та носене,слинг,Бейбинос,возене в колата и като стана на 3 мес. като по часовник коликите спряха.Ще мине,но трябва търпение и да има кой да те отменя за малко поне.

# 29
  • Мнения: 257
на моя ревлио му давам капки на cucciolo и като чели спи малко по спокойно но само като му ги дам а те се дават 2 пъти на ден.но имам няколко часа за почивка  #Crazyпрез другата време е носене и клатене. Whistling

# 30
  • България
  • Мнения: 3 621
Ние бяхме същата работа , до преди 1 месец - рев ама рев, носене разнасяне, нито в количка искаше да стои . От месец насам се пооправи и  направо се родих  разхождаме  сe с количката не плаче толкова много. Търпение му е майката , знам , че ти идва да се гръмнеш в един момент , но всичко отминава. Така ще оцениш по-силно какво е да си майка  Grinning

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 12:32 от Reny27

# 31
  • Мнения: 9 973
търпение,още малко ви остава

ние бяхме с колики до 5 мес. Rolling Eyes

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние сме на вашата възраст, но нямаме подобен проблем.

П.П. Ела при нас Hug

# 33
  • Мнения: 17
леле ..... бях го забравила този период:)))
Спокойно ще мине, но после за друго ще се тревожиш:)))
Ние също бяхме с колики 3м.Точно 3м.,защото като по учебник на края на третия изведнъж малкия спря да плаче. И така до сега. - лаче много рядко и то по скоро измънква като иска нещо. А бяха крясъци до посиняване...горкичкото как ли го е боляло.

# 34
  • Мнения: 60
ne moga da dam suvet imam mnogo spokoino dete Party

Общи условия

Активация на акаунт