Колко дни, може да издържи дом.приготвената храна?

  • 1 373
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 480
Въпроса ми е колко дни мога да държа храната на малкия в бурканче, в което съм сипала гореща манджата  и естесвено капачката се херметизира и после се чува пук!Ама и аз го обясних Crazy Crazy Crazy
Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 514
Не мога да ти отговоря с сигурност ,но аз като готвя на мойто бебенце го правя в една малка тенджера!От Иван Звездев знам че едно ядене се дава най много 3 дни !То като отворя пюрето и тя изяде 1/2 от него пак се съхранява 24 часа !Значи щом пюрето го яде 2 дни защо да не може яденето да го яде 3!
Много хубав въпрос !Записвам се да следя темата!!!!!!! Peace Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 242
И аз приготвям храната на Иво по този начин. След това държа бурканчетата в хладилник-за всеки случай. Издържали са по месец и отгоре. За по-дълго-не знам, обикновено я изяжда най-много до месец и половина след приготвянето.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз повече от 5 дена не съм я държала.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз като сготвех повече на дребния когато беше бебе прибирах в камерата бурканчета.Така храната според нашето педи може да стои годна за употреба до 3 месеца.
Много често лятото готвех всеки ден и замразявах в период от седмица.На следващата седмица само размразявах вече сготвените манджи и така докато свършат и после пак готвех.  Peace

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



   Винаги когато готвя манджа я давам 3 дни максимум.

# 6
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Така както си я описала - "херметически и се чува пук" съм държала бурканче най -много 5-6 дни и то в хладилник, просто за толкова време изяжда храната. Най вече слагам бурканчета във фризера и там съм съхранявала до 2-3 седмици.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Така като си го описала съм правила и аз.Обаче като мине 1 седмица и вече ме е страх да ги давам,та правя нови.

# 8
  • Мнения: 1 062
А аз днес хвърлих три бурканчета ориз със спанак. Ами уж ги затворих горещи и ги обърнах с капачката надолу, ама не хлътна капачката и днес като отворих едното .... абе чу се " пук" ама много тихичко почти безшумно и ме хвана страх да и го дам. Та ги хвърлих, а ги направих преди 4 дни. И аз се чудя на този въпрос.

# 9
  • Мнения: 256
Мисля че около 3 дни

# 10
  • Мнения: 9 973
няма  смисъл да се прави ядене за цифра време напред.
нали трябва да има разнообразие+-някои продукти..........
2 дни и хвърлям
аз наша манджа не държа повече,та камоли негова

# 11
  • Мнения: 2 131
На този етап аз предпочитам да приготвям прясно. Варя продуктите, намачквам или пасирам /много рядко вече/ и готово. Не отнема много време. Единствено, когато не успея да сготвя, давам купешко пюре. Алекс като порасне още малко ще давам от нашето ядене, готвя без да запържвам.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 242
А аз днес хвърлих три бурканчета ориз със спанак. Ами уж ги затворих горещи и ги обърнах с капачката надолу, ама не хлътна капачката и днес като отворих едното .... абе чу се " пук" ама много тихичко почти безшумно и ме хвана страх да и го дам. Та ги хвърлих, а ги направих преди 4 дни. И аз се чудя на този въпрос.

Какви бурканчета ползва? Номерът със затварянето на гореща храна става само с бурканчетата с по-широкия винт-като тези на Ам-Ам.
С тесния винт не са подходящи.

# 13
  • Мнения: 135
обикновенно два максимум три дни

# 14
  • София
  • Мнения: 1 457



   Винаги когато готвя манджа я давам 3 дни максимум.
Peace

# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
3 дни ако е в хладилник, до 30 дни ако е във фризера!  Peace

# 16
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Готвя най-много по 3-4 порцийки....това е най-много за 2 дена....

# 17
  • Мнения: 2 019
няма  смисъл да се прави ядене за цифра време напред.
нали трябва да има разнообразие+-някои продукти..........
2 дни и хвърлям
аз наша манджа не държа повече,та камоли негова
Peace

# 18
  • plovdiv
  • Мнения: 122
може ли и аз да попитам нещо, ще се осмиля да използвам тази тема, за да не отварям нова. за готвените манджи ясно. Важи ли това за трите дни и за сварени зеленчуци? Мисълта ми е - реших да започна от време на време да правя аз пюрето със зеленчуци. Всеки път ли трябва да варя само за едно хранене или мога да сваря за две например? И да ги държа в хладилник или в камера? Благодаря ви мами!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз съхранявам по метода на Виви (тя ме е учила Simple Smile ). Варя-пасирам-наливам горещо. Ако поради някаква причина се забавя и не успея да налея врялата манджа в бурканчетата, стерилизирам в тенджера.

Най-дълго ми е оставало пюре 6 седмици. Не го дадох, не се престраших, но го изядох аз и си беше съвсем ОК. Гледам пюрета с месо да не държа повече от 7-8 дни, както и такива с домати. Ако капачката не ми пукне - хвърлям. Peace

# 20
  • Мнения: 2 149
Аз приготвям по 2 порцийки,така през ден разнообразявам Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 7 060
Във фризера съм държала до 10 дни, мисля, че може и повече.

# 22
  • Мнения: 814
На малкия давам манджа до 3 дни. Не го знам метода с "капачката и после пук"  Laughing - той достатъчно сигурен ли е?

# 23
  • София
  • Мнения: 4 590
Аз готвя по 5-6, че и повече манджи, сипвам в купички и ги слагам в камерата.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 060
На малкия давам манджа до 3 дни. Не го знам метода с "капачката и после пук"  Laughing - той достатъчно сигурен ли е?
Още докато е горещо яденето на котлона (аз го правя в момента на изключване на котлона), сипваш в стъклени бурканчета, затваряш и обръщаш надолу. Ако ги слагаш след това във фризера, не ги пълни до горе, защото при замръзването може да се спука бурканчето. Като отвориш бурканчето след размразяване, се чува "пук" като при отваряне на ново пюре. За мен методът е достатъчно сигурен, използвам го непрекъснато и нямам проблем  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 15 242
На малкия давам манджа до 3 дни. Не го знам метода с "капачката и после пук"  Laughing - той достатъчно сигурен ли е?
Още докато е горещо яденето на котлона (аз го правя в момента на изключване на котлона), сипваш в стъклени бурканчета, затваряш и обръщаш надолу.
..................
 За мен методът е достатъчно сигурен, използвам го непрекъснато и нямам проблем  Peace

 Peace

Ако става дума за пюре, обаче, аз процедирах така:
Повреме на пасирането сместа малко се охлажда, затова след пасирането я връщах отново на котлона, за да се сгорещи-докато започне да "бълбука".
След това горещото пюре сипвах в бурканчетата.
Пак обръщам внимание-не всички бурканчета са подходящи. Тези, които се затварят с капачки с тесния винт, не стават. Трябва да са с широкия винт-като тези на Ам-Ам. И капачката трябва да се затвори много добре-да не превърта.

След като се охлади, капачката хлътва. Ако не е хлътнала, старилизирах-варях бурканчето във вода (вряща) 10 минути. Тогава ставаше абсолютно безотказно. За пюретата става дума.
С горещо ядене (супа или нещо друго) никога не ми се е случвало капачката да не хлътне.

# 26
  • Мнения: 148
 newsm03 И аз да дам "компетентно мнение". Аз варях всички продукти за пюретата отделно (дори и месото) и ги разпределях в различни брканчета. Замразявам ги и в деня като стане време за хранене, вече размразените продукти си ги пасирам с АМ, и ги давам. Варила съм продукти най много за седмица напред, но така един ден седмично се занимавам с приготвянето им и все ми се струва, че малко или много се запазват хранителните качества... newsm03

# 27
  • Мнения: 814
Мерси! Полезна информация  Peace

# 28
  • Мнения: 1 049
Повече от 3 дни не бих рискувала да давам...

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Засега готвя ден за ден. Обаче ми се иска и да замразявам от време на време. Та въпросът ми е кам замразявалите - когато пюрето съдържа картофи /моите винаги ги съдържат/, не се ли променя консистенцията при замразяването/размразяването. Знам, че картоф не се замразявал, защото ставал на "парцали" или нещо подобно.

# 30
  • Мнения: 148
Аз картофите ги замразявам на кубчета и като ги размразя тогава ги пасирам  с АМ и с другите продукти който ще прибавям. Не стават на парцали, става си нормално пюренце newsm10, пробвай, ще ти допадне...

# 31
  • София
  • Мнения: 7 060
Лекси, аз съм замразявала картофено пюре, пасирам картофите след като ги размразя(за варенето съм ги нарязала на малки кубченца) - няма проблем, не са ми ставали на парцали, просто става по-редичко пюренце. Не съм се сетила за варианта за пюрета, който е описала Vivi няколко поста по-нагоре, но мисля, че и така ще е идеално.

# 32
  • Мнения: 6 443
Аз току що изхвърлих една манджорно то вчера-аз няма да го ям,а какво остава за детето.Предпочитам да е прясно. А за да ми е по-лесно си приготвям продуктите от предишната вечер.

Общи условия

Активация на акаунт