За Египет-най-важни неща,които да не забравям и съвети.

  • 129 280
  • 620
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 215
Долорес,надявам се бързо да пребориш настинката!Къде го намери този басей и защо не е бил затоплен??
Стискам ти палци да се сдобиеш с документа и да си здрава!  bouquet И успех при Димова!

# 331
  • Мнения: 1 655
Долорес,надявам се бързо да пребориш настинката!Къде го намери този басей и защо не е бил затоплен??
Стискам ти палци да се сдобиеш с документа и да си здрава!  bouquet И успех при Димова!
Курса е на Златни пясъци и е в басейн температурата беше 17 градуса, а като си помисля че в морето е 10 градуса и лошо ми става. Днес трябваше да продължим с влизане в морето до 10 метра дълбочина. Но аз съм болна. Ама заради Египет сега исках да го изкараме сертификата.
Относно Димова запах час за 23 май, после ще ти кажа какво е станало.

# 332
  • Мнения: 1 167
dolores , това с настинката ми е толкова познато  Grinning . След сватбата ни, вместо да отидем някъде на топло на меден месец ние карахме курс за водолази. По време на курса настинах, но успях да го изкарам.

# 333
  • Мнения: 734

  Храната всеки ден беше почти една и съща- два вида ориз, няколко постни манджи, още толкова с мръвка, спагети/макарони казваш на готвача с какво да ти ги направи, риба със сос и панирана риба, салати и най-различни зеленчуци отделно нарязани.  Само сладкишите не се повтаряха с изключение на желето  Laughing И да отбележа не сме имали стомашни проблеми.
 


При нас храната беше доста разнообразна (или поне така ми се видя за 3-те дена в хотела в Хургада). Имаше около 10-15 вида основни ястия и поне 2 пъти повече салати, предястия...Отделно имаше скара (един готвач на място я приготвяше) + пържени картофи, така и не опитахме скарата. Имаше много плодове и мноооооого сладкиши кой от кой по-хубав..... А пък сутрин един готвач  приготвяше омлети като смесваше при яйцата различни зеленчуци, колбас и кашкавал по твой избор.  newsm64 Всичко беше невероятно вкусно! А другите българи казаха, че при тях храната била ужасна... newsm78 Чак не мога да го повярвам. Единствено съжалявам, че в Хургада нямаше от онези плоски питчици, които ядохме на кораба.....да си оближеш пръстите Simple Smile А на кораба също се представиха чудесно с манджите...Всеки ден в Египет преяждахме... Embarassed Ама то искаш да опиташ по мъничко от всичко....и "мъничко от всичко"="много"
А мизерията я видяхме....Обаче в Кайро 2 неща ме шокираха много. Първото е, че независимо колко голям е жилищния блок, светят не повече от 3-4 стаи (дори в 26 етажен блок). Чудех се къде са останалите хора  Shocked И гледах, гледах, очаквах да видя повече светещи прозорци, обаче не! Другото беше, че има адски много недовършени блокове и порутени къщички, но на импровизираните им покриви стоят по 3-4 сателитни чинии... newsm78 Или сателитните чинии са много евтини или...нямам обяснение...Гидът ни разказа доста интересни неща.
Много ме впечатлиха и двама нубийци, на чиято фелука (местна лодка) се возихме по Нил при Асуан, бяха много мили хора. Даже пяхме една нубийска песен по тяхна инициатива и се снимахме за спомен!  Wink
Много ми се ще да видя и коралните рифове.....

# 334
  • Мнения: 11 747
Ех, кофти е това с настинката, но имаш 11 дни и трябва да оздравееш, че да можеш да се изкефиш на Египет!  Hug

Брех пусти неопрен, той като на 17 градуса няма да те топли, кога?!  Thinking

# 335
  • Мнения: 3 215
Недовършените къщи и блокове имат своето обяснение в данъчната система на Египет най-общо казано.Има някакви постановки,че докато сградата е недовършена,не се плащат определени данъци.И така отвътре са си напълно обзаведени и комфортни,но отвън изглеждат недовършени.Затова си видяла и сателитните чинии - живеят си вътре хората и то напълно нормално,като нас...

# 336
  • Мнения: 934
dolores , това с настинката ми е толкова познато  Grinning . След сватбата ни, вместо да отидем някъде на топло на меден месец ние карахме курс за водолази. По време на курса настинах, но успях да го изкарам.
Ninia, къде в София изкарахте курса за PADI сертификати?

# 337
  • Мнения: 734
Недовършените къщи и блокове имат своето обяснение в данъчната система на Египет най-общо казано.Има някакви постановки,че докато сградата е недовършена,не се плащат определени данъци.И така отвътре са си напълно обзаведени и комфортни,но отвън изглеждат недовършени.Затова си видяла и сателитните чинии - живеят си вътре хората и то напълно нормално,като нас...

Ей, тия араби.... Joy
Много интересен факт...Иначе ни казаха, че средните заплати вървели около $60-$80. Какви са твоите впечатления? Понеже после пък единия ни гид обясни, че заплата от 500 евро били недостатъчни за Кайро.... newsm78

# 338
  • Мнения: 3 215
Заплатите им са много ниски и изобщо доходите им.Нещо от сорта на 300-400-500 египетски лири.Затова и цените за местните хора са много ниски,но туристите обикновено не го разбират (едно изключение са аптеките може би).Цените на хотели и самолетни билети в страната за местни хора (египтяни и постоянно пребиваващи чужденци) са наполовина по-ниски от тези за чужденци.
Това за заплата от 500 евро - хиляди хора биха убили за такава заплата.Такова заплащане не съществува масово.В това можеш да си напълно убедена.Разбира се,има и изключения,зависи от длъжността,за каква компания работиш...

# 339
  • Мнения: 1 167
Ninia, къде в София изкарахте курса за PADI сертификати?
[/quote]

Не съм го карала в София, а в Несебър.

# 340
  • Мнения: 1 559
. Там всички са полиглоти и цаката е да те хванат какъв език говориш. Ако разберат - няма отърване. Обаче аз почвам да им дърдоря "Абе, въобще не те реазбирам, я се разкарай. Гледай си работата..Говори си, ама няма кой да те чуе и т.н." и бързо бързо се разтикват и се лепват за следващия. Мноооого са нахални.

 hahaha Joy Joy JoyА така,хванала си им цаката hahaha.И при нас беше същото,хипер дразнещо е Sick.Питат откъде си,и си имат някакви заучени фрази.Мъжо на няколко пъти им вика-Холланд,и те на холандски-Ела,виж..без да купуваш. #2gunfire
Накрая аз побеснях и им викам България-онея почват да се споглеждат като пукали Whistling.Сигурно си нямат и идея,че съществува такава страна hahaha...Иначе пълно с руснаци,ама кой да се сети,че езика доста си прилича. Laughing

# 341
  • Мнения: 3 215
Е,не са чак толкова тъпи.Освен това политически доста сме били свързани през комунизма.Често първата им реакция е: "Ааа,Стоичков!" Пък и в София има доста голяма египетска общност...Покрай масовия интерес на Бг-ри към Египет скоро очаквам и на бг-ски да започнат да говорят.Много са адаптивни. Допреди 11. септември в Шарм ел Шейх руснаци нямаше и съответно никой не говореше руски.След това руснаците се преориентираха и египтяните проговориха руски за часове... Crazy

# 342
  • Мнения: 3 094
И аз споделям мнението, че като всички араби са полиглоти.........в Хургада имаше не само говорещи като за пазар, ами и перфектно владеещи руски, че и полски (понеже мене ме мислят винаги за полякиня и направо си почват).

# 343
  • Мнения: 734
Е,не са чак толкова тъпи.Освен това политически доста сме били свързани през комунизма.Често първата им реакция е: "Ааа,Стоичков!" Пък и в София има доста голяма египетска общност...Покрай масовия интерес на Бг-ри към Египет скоро очаквам и на бг-ски да започнат да говорят.Много са адаптивни. Допреди 11. септември в Шарм ел Шейх руснаци нямаше и съответно никой не говореше руски.След това руснаците се преориентираха и египтяните проговориха руски за часове... Crazy

Моите впечатления са, че не знаят къде е България. Много хора ни питаха, ние почваме да обясняваме, ама хич ги няма в Георграфията....Казваме им, че сме "над" Гърция и Турция", те викат "Русия!" и ние почваме да обясняваме, че не е Русия...Казваш им "На Балканите" и следва - "Ооо, German?", и така няколко пъти...накрая се отказваш Simple Smile Един единствен знаеше къде се намира България, въпреки че бяхме доста скептични обаче той каза "I know, I know - Sofia!" и направо ни разби - това беше онзи копт, продавач в магазин, за когото споменах. Но с изключение на него, всички останали се споглеждаха недоумяващо...и сменяха темата. Иначе хич не са тъпи според мен. Но като не могат да разберат от къде си и определено се притесняват...

# 344
  • Мнения: 11 747
На мен ми направи впечатление, че те не разбират и се чудят, като кажеш Бългерия - с английско произношение, но веднага реагират ако кажеш Булгария и казват - аа, Стоичков, Стоичков! Направо изпадаха в екстаз от факта, че сме сънародници със Стоичков!

а за забележките относно географските понятия не искам да се съгласявам, защото колко българи биха се ориентирали, ако някой им каже, че е от Буркина Фасо (не по-малка от БГ страна), с пояснението, че е на юг от Мали?

Общи условия

Активация на акаунт