Земя за строеж

  • 632
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 932
Не знам дали пиша в подходящата тема,моля да ме извините,ако не е така.
Момичета,искаме да купим земя в/около Пловдив за строеж на къща.Но нямаме представа за какво трябва да гледаме...т.е.как да сме сигурни,че купуваме подходящо място?Има ли документи,които посочват наличието на подпочвени води да речем.Или изобщо-кое е важно в случая?Звуча страшно глупаво Embarassed,но съм страшно неориентирана.

# 1
  • Мнения: 192
Няма документи за подпочвените води.
Гледайте да няма мочурляк, дърветата да не са наклонени, къщи и огради да нямат пукнатини.
Да е "Урегулиран поземлен имот (УПИ)".
Да има ток и вода до имота.

Изискайте от продавача да извади виза за проучванеи проектиране, както и предварителни договори за присъединяване към електроснабдяване и В и К. Това е 100% гаранция че на мястото може да се строи и проекта ви ще бъде одобрен в общината.

Изисквайте удостоверение за тежести.

Заредете се с много нерви и пари...

# 2
  • Мнения: 97
Всичко което казва Dembi  е така, но в никакъв случай не купувай ОТСТЪПЕНО ПРАВО НА СТРОЕЖ от частно лице, Ако е в регулация няма проблем да ти приемат проекта дори и да няма договор към Ви К и електроснабдяване. Договора ти към електроснабдяване ще е съобразен с проекта на самата сграда. Ние също ще строим и ни отне 1г. докато подготвим всички необходими документи.
 Желая ти много търпение и пари, а другото само ще се нареди!
 

# 3
  • Мнения: 932
Момичета,златни сте!Благодаря  bouquetНаистина дори не бях чувала това,за което пишете.Помогнахте ми много!

# 4
  • Мнения: 192
Ира, благодаря за четките, но пола си не сменям Mr. Green Mr. Green

# 5
  • Мнения: 932
 hahaha еее,това ме хвърли под масата Joy Hug

Общи условия

Активация на акаунт