Как отказахте бебето от шишето за мляко?

  • 1 164
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 95
Здравейте,
Моето бебче е на 8 месеца и където и да чета по въпроса пише, че вече трябва да я отказвам от шишето с бибероните и да пристъпя към приучаване да пие с чаша. Добре, ама не става. Изобщо не засмуква от чашата, коята е с накрайник за слабо и силно изпускане на течността. Пробвах с вода, получи се само веднъж и това ме кара да мисля, че е случайност. Споделете вашият опит!!!

# 1
  • Мнения: 9 814
Свекърва ми научи Кати да пие вода от чаша /обикновена/ на около 7 м. и половина. Чашите с накрайници и на нас ни се виждаха доста трудни и въобще не искаше да пие от тях.

# 2
  • Мнения: 441
Няма как да става всички като по книга.Не се притеснявай,опитай със сламка.С чаша синът ми много по-късно се научи да пие.Опитвай от време на време,когато детето е готово ще започне да пие от чашката.Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми и сега си пие млякото вечер с шише с накрайник. ThinkingНе виждам нищо нередно,при положение,че и давам да пие сокове от обикновена чаша редовно и тя се олива като прасе,явно не е въобще готова за това.Олива се много и от чаши с накрайници...

# 4
  • Мнения: 2 090
И аз долу-горе по това време бях започнала да пробвам от чашка с мек гумен накраиник да давам млякото,но дупчиците ли бяха много широки,той ли не гълташе достатъчно бързо незнам все не се получаваше(все се заливаше целия или се задавяше) и аз спрях.Пробвах пак към 10-ия месец,отначало пак същата история,но полека-лека свикна и до 11-ия месец вече бяхме отказали шишето с биберон.След още месец смених мекия гумен накрайник с твърд пластмасов Peace

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Детето само ще покаже, когато е готово. Дъщеря ми едва преди месец (т.е. на 1год и 1 мес.), започна да пие от чаша с накрайник (и преди това съм я пробвала, но не ставаше)

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Дъщеря ми все още пие млякото си сутрин и вечер от шише с биберон Peace
Това ми звучи малко като работата с гърнето да ме прощавате Blush

# 7
  • Мнения: 27 524
Ехе, стига, де, на 8 месеца вече без шишето с мляко  ooooh! #Crazy
Не се втелясвайте, до 3 си е съвсем нормално да си го ползва  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз досега почти не съм чувала за бебе,което на 8 м. е спряло да пие мляко от шише.Вода от чаша с накрайник,ок,ама за млякото повечето бебета са си свикнали и особено вечер им действа успокояващо преди лягане.Аз лично скоро няма да прибирам шишетата,има време...

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На тази възраст може да пробваш да предлагаш вода с твърд накрайник. Ние отказвахме мекия, а също исках да махна биберона. Иначе кърмя, така че не ме е притеснявал много.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Тери се научи да пие от чаша преди месец  Embarassed, а АМто още си го пие с биберон.Предлагай от време на време и когато детето е готово ще разбереш.

# 11
  • Мнения: 3 205
Не съм го отказвала. Защо да го правя? Той сам ще го израстне, както израстна биберона-залъгалка, спането в нашето легло, буденето нощем и т.н.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз научих сина си на около 7-8 мес., след като му дадох сок за първи път.Толкова обича сокове, че така го излъгах.Като напълних чашата намокрих и самия накрайник със сок и му я дадох.Той веднага го засмука, но може би защото просто обожава сокове.Но млякото все още си го пие от биберон.Чашата я ползваме за чай, вода, СОК  Laughing

# 13
  • Мнения: 1 183
Детето само ще покаже, когато е готово. Дъщеря ми едва преди месец (т.е. на 1год и 1 мес.), започна да пие от чаша с накрайник (и преди това съм я пробвала, но не ставаше)
  Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Тери се научи да пие от чаша преди месец  Embarassed,

Не се изчервявай, синът ми преди десетина дни  Laughing

# 15
  • Мнения: 1 666
Ехе, стига, де, на 8 месеца вече без шишето с мляко  ooooh! #Crazy
Не се втелясвайте, до 3 си е съвсем нормално да си го ползва  Peace

Абсолютно е така! Моето дете докато пиеше мляко (до 1,5г) си пиеше от шише, хич не съм се мъчила да го отказвам, той вечер така си заспиваше, защо да си създавам проблеми! Което обаче не му попречи да се научи междувременно да си пие вода от чаша.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Малко е детето,изчакай ще му дойде времето  Peace

# 17
  • Мнения: 630
Дъщеря ми все още пие млякото си сутрин и вечер от шише с биберон Peace
Това ми звучи малко като работата с гърнето да ме прощавате Blush

И моята също. Тя отказа абсолютно всякакви видове накрайници и яввно ще се учи направо от чаша, ама още не е дошъл моментът. Има време.

# 18
  • Мнения: 770
И ние си пием от биберон!

Общи условия

Активация на акаунт