Искам обем!

  • 15 566
  • 99
  •   1
Отговори
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Искам да ми препоръчате наистина изпитани средства за обем на косата,но да не я спластява или да не губи блясъка си,защото повечето така ми действат. От кое сте доволни?
  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 435
Аз единствено от тупиране,или от направени "вафлички" в корените с преса.Нищо друго. Naughty

# 2
  • Мнения: 560
Божее,колко мъка има по земята.
Аз се чудя как моята чума да я прибера да слегне малко към главата ми,ти се чудиш как да направиш обем.Нямам идея,наистина.Знам само,че борбата с природата е трудна.Ако имаше начин да си менкаме косите,ехееееее.....кеф.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз имам същия проблем. Постигам обем донякъде чрез къдрене с ролки и плитки, но пък блясъкът се позагубва. Оставя ли напълно косата си права, няма грам обем. Tired

# 4
  • Мнения: 5 478
Пишете и мен в клуба.
Идеята с вафличките с преса е добра. Аз така правя понякога, но много ми изгаря косата. Друго, което използвам е един серум за обем на Ейвън. В бяло-лилава опаковка. От него съм доволна... до някъде...

Но честно казано така като гледам, ако нямам хубава коса, каквото и да я правя пак ще си е същата...

# 5
  • Мнения: 285
Пробвай с шампоана на VO5 аз съм много доволна от него.

# 6
аз ползвам фиксатор за обем на Jalyd - струва около 10 лв и е на силиконова основа - много съм доволна

# 7
  • Мнения: 341
Ами, вероятно зависи от косата - моята също е права и мека, но с пяна за коса (за обем или силна фиксация) решавам проблема и то с добър резултат. Като марки пяна за коса ползвам ширпотребските - Taft, Wella, Nivea, Londa...

# 8
  • Мнения: 738
Чакам да ми донесат една пудра за обем на Шварцкопф, слагало се в корена, размачкваш и бухвала Thinking Ще пиша отзиви Peace

# 9
  • Мнения: 4 733
Пяна и тупиране в корените. Или пяна по цялата коса и изсушаване яко със сешоара като си си навела главата надолу.
Naomi, заинтригува ме с тая пудра Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 4 588
Пяна и тупиране в корените. Или пяна по цялата коса и изсушаване яко със сешоара като си си навела главата надолу.
Naomi, заинтригува ме с тая пудра Rolling Eyes

И мен. Flutter Къде се продава? Не съм виждала такава досега.

# 11
  • Мнения: 1 179
Чакам да ми донесат една пудра за обем на Шварцкопф, слагало се в корена, размачкваш и бухвала Thinking Ще пиша отзиви Peace

И аз в кюпа, чакам отзиви, макар че за първи път чувам за такава пудра. Къде се продава?

# 12
  • Мнения: 738
Пяна и тупиране в корените. Или пяна по цялата коса и изсушаване яко със сешоара като си си навела главата надолу.
Naomi, заинтригува ме с тая пудра Rolling Eyes

На моя сестра му се счупи да ми я хвали и сега е поръчала да си разделим една Mr. Green Другата седмица я чакам и ще споделя с вас. Била нещо от сорта на 25 лв...
От нейната фризьорка ще я вземе, по магазините я няма, професионална се води...

# 13
  • Мнения: 1 243
Аз съм чувала за тази пудра на Шварцкопф. Доста бяха доволните. Има ли я тук в БГ? newsm78

# 14
  • Мнения: 957
Знам ,че има едно на Лореал което се слага преди да се изсуши косата. Има трикчета при сушене на косата, но ми е леко трудно да обясна ,но ще опитам. Трабва като сушите косата в корените да я духнете на обратно на страната на която е носите.И със силни стилизиращи продукти става. Аз силно препоръчвам черния ТАФТ пак по същия начин с на обратно или с топиране, но с вафлите е най-добре. Това е с топиране и лак http://images23.snimka.bg/005174685-big.jpg

# 15
  • Мнения: 374
Пишете и мен в клуба.
Идеята с вафличките с преса е добра. Аз така правя понякога, но много ми изгаря косата. Друго, което използвам е един серум за обем на Ейвън. В бяло-лилава опаковка. От него съм доволна... до някъде...

Но честно казано така като гледам, ако нямам хубава коса, каквото и да я правя пак ще си е същата...

аз пък хич не съм доволна от тоя серум на ейвън  Confused пръскам в тия корени...друсам, търкам....няма ефект братче  Twisted Evil
а на бебе ефи косата и е страааааааашнаааааа, направо ми останаха очите  Shocked и аз искам така ама нещо съм много несръчна  Sad
айде дай малко разяснения за тупирането, че съм много боса.представям си тупираната коса рошава а твойта е страхотна.и после тупираното как се вчесва.много моля разяснете

# 16
  • Мнения: 3 782
Записвам се да следя темата, защото с моята тънка коса съм направо за никъде. ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Ползвах един серум на Вела и бях доволна, но напоследък сякаш ефектът се изгуби. Явно с времето така става.
Освен това първо я суша с главата надолу със сешоар с дифузер, после с пяна за обем на Тафт /зелената №4/ я бухвам и намачквам и когато я пооформя съвсем леко напръсквам отгоре с лак за коса също на Тафт зеления.
Мисля да сменя серума, но не знам с какъв и ще следя темата - ако някой е доволен от друг, да сподели.
Купих си и един шампоан на Клоран за обем, но още не съм го ползвала.

# 18
  • Мнения: 2 149
Единсвеното което правя за обем е да суша косата надолу и да разресвам с четка с естествен косъм.

# 19
  • Мнения: X
Ето затова и аз искам преса, ама няма да е скоро май Crossing Arms Защото искам да се къдря или само в корените за обем, но цялата къдревка се харесвам много.
Само това с топирането незнам как да става....имам чувството, че е страшно сложно newsm78 Къде се топира? Ясно че в корените, ама цялата коса ли? #Crazy Че мойта е дълга и......има 5 часа да се ръфам ooooh!

# 20
  • Мнения: 2 926
И аз искам обем,но вече съм се примира,че няма да имам такъв.
Косата ми е дълга и тежка и почти не виждам какво може да се направи.

# 21
  • Мнения: 4 733
 Някой ще ме светне ли тези вафли в корените как точно се правят? Че предварително трябва да е идеално изправена косата ми е ясно, но после Rolling Eyes Пробвах се веднъж с пресата, тя моята верон е немощна но изобщо сс къдравата приставка не ми се получи нищо Crossing Arms

# 22
  • София
  • Мнения: 227
Kasidy на мене фризьорката ми прави косата първо на прав сешоар, като хубаво я изправя и след това няколко пласта коса в основата на корените наръсва с лак и след това по един ред много едра преса.Най-горният тънък пласт коса не се минава на пресата и отстрани като те погледнат не си личи, но дава обем точно в корените в основата.С лак и преса ми издържа много повече време обема, а ако не се направи косата ми е права от сешоара, но на другият или след 2 дена ми слепва по черепа и си губи ефекта.
От фризьорката ми знам, че трябва силна преса професионална и да е много едра.Аз също вкъщи с моята преса не мога да се направя така както в салона.И приставката ми е по за дребни вафлички и е по слаба.

# 23
  • Мнения: 4 733
Благодаря ти  bouquet! Сигурна бях че в пресата е проблема. Макар че и да е п-слаба, ако се държи повече може би пак трябва да се получи. Най-много да си смъкна косата направо от скалпа Mr. Green

# 24
  • Мнения: 957
Това не съм аз а една приятелка която и правя нон стоп прическите. С топирането е много лесно. Виждали сте как се разделя коса от фризьор нали? Трабва от ушите да теглите една черта и си дръпвате ред и топирате със ситен гребен (идеални са тези за въшките  Embarassed хахаах) или с четка която е за изправяне (става също най лесно) След това сушите и така. Довечера като се прибера ще ви покажа нагледно в няколко стъпки и дано останете доволни.
На нашия пазар има преси за по 30лв които правят невероятни вафлички

# 25
# 26
  • Мнения: 5 478
И аз ще чакам да видя номера с тупирането Peace
Мисля си, че моята коса е толкова тънка, че ао я тупирам после ще опада  Joy

А за пресата...
Косата ми не е нито права, нито чуплива, нито къдрава... Абе, никаква си е направо. Обаче след като я измия първо я суша с прост сешоар, после я смачквам на топка и я връзвам, стоя така известно време.... После на най-долните пластове коса правя вафлички с преса и така става леко чуплива и с що-годе сносен обем. Мисълта ми беше, че не е изправям предварително.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 062
На нашия пазар има преси за по 30лв които правят невероятни вафлички


Кажи откъде и каква марка е това чудо?  newsm78
Повечето са обикновени преси и не вършат никаква работа.
 Професионалните са страхотни, но са от 200лева нагоре, поне така ми казва фризьорката ми.

# 28
  • Мнения: 1 224
Бебе Ефи , наредили сме се целия форум и чакаме да ни направиш красиво - гривови Simple Smile Нетърпелива съм   bouquet

# 29
  • Мнения: 957
Току що излизам от банята..след около 30 мин ще има демонстрация
Пресата е бг професионална от пътеките на младост1а ..и нея ще снимам

# 30
  • Мнения: 5 478
Е, моята преса и тя беше май около 30 лв. и прави много готини вафли  Crazy

# 31
  • Мнения: 689
Хайде, bebe_efi, България цяла сега тебе гледа. Чакаме!

# 32
  • Мнения: 957
http://elekom.bg/details_perm_04E.html Това е пресичката
Снимките ще напиша от долу инструкциите. Само не очаквайте чудеса де..А и дано го разберете а и не гледайте вида ми..все пак е 12ч. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221218 Заповядайте. Абстрахирайте се от много неща. Така бухнала много изглежда само първоначално.Под всяка снимка има обяснение . По същия начин и с вафлите се процедира.При въпроси веднага отговарям. НЕ се престарах..да подчертая...че направо съм трупче

# 33
  • Мнения: 298
bebe_efi , благодаря за положения труд   bouquet
А колко време ти издържа прическата, в смисъл сега като си легнеш няма ли да се смачка?  Blush

# 34
  • Мнения: 3 695
издържа по дълго и моя фризьор ме научи така да я правя Peace

# 35
Ами не, то сега не е 4чак такъв ефекта..а и аз го направих ве4ерта ,защото тогава можех. По постоянен ефект има с вафлите,но нямаше как да замъкна пресата в банята
съжалявам за правописа,но съм в офиса на комп без бг

# 36
  • Мнения: 1 224
Бебе Ефи , страшна си   bouquet
Само не знам при мен дали ще се получи , защото ми е много жива косата , не знам дали ще стои мирно  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 5 478
Супер е прическата Peace А само не разбрах после можеш ли да я срешиш или трябва направо да я миеш? Laughing

# 38
  • Мнения: 1 224
Супер е прическата Peace А само не разбрах после можеш ли да я срешиш или трябва направо да я миеш? Laughing
То се слага май или пяна в корените , или лак , не вярвам да можеш да я срешиш после.. Аз лично не бих могла , ще ме хване злобата от болка  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 957
Като ви е жива косата по добре със вафли. Не се разресва. Ама то си се отпуска и после лесно се реши отгоре ( останалия нетопиран пласт). Не слагайте пяна.Лакче може някое по лекичко ,не такъв че да ви "замръзне" косата. А за ефекта УАУ правете и вафли и топирайте. (Аз май показах как се слага лак?) Вие май и клипче ще ме карате да направя!!

# 40
  • Мнения: 738
Аз като си я тупирам задължително вечерта я разресвам внимателно като започвам от върховете към корена. На другия ден като искаш пак си я тупираш Peace

# 41
  • Мнения: 1 224
Като ви е жива косата по добре със вафли. Не се разресва. Ама то си се отпуска и после лесно се реши отгоре ( останалия нетопиран пласт). Не слагайте пяна.Лакче може някое по лекичко ,не такъв че да ви "замръзне" косата. А за ефекта УАУ правете и вафли и топирайте. (Аз май показах как се слага лак?) Вие май и клипче ще ме карате да направя!!
Бебе Ефи , няма да ти се разсърдиме ако ни направиш клипче. Аз даже друго предложение имам - идваме във вас, правиш ни кафе и започваш да ни правиш показно на прически  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 957
По-добре някъде другаде (че сега ремонт има в нас) Аз и на суфорумките от темата за грима сам обещала и грим. Може една обща сбирка да направим и да ви покажа една-две хватки .

# 43
  • Мнения: 1 224
По-добре някъде другаде (че сега ремонт има в нас) Аз и на суфорумките от темата за грима сам обещала и грим. Може една обща сбирка да направим и да ви покажа една-две хватки .
Ти си истински факир ! За гримирането и аз се включвам, един виден Бони съм  Embarassed Mr. Green

# 44
  • Мнения: 957
И къде според теб да направим тази разкрасително информативно инструкционна сбирка?

# 45
  • Мнения: 1 224
И къде според теб да направим тази разкрасително информативно инструкционна сбирка?
Знам ли..  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 374
http://elekom.bg/details_perm_04E.html Това е пресичката
Снимките ще напиша от долу инструкциите. Само не очаквайте чудеса де..А и дано го разберете а и не гледайте вида ми..все пак е 12ч. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221218 Заповядайте. Абстрахирайте се от много неща. Така бухнала много изглежда само първоначално.Под всяка снимка има обяснение . По същия начин и с вафлите се процедира.При въпроси веднага отговарям. НЕ се престарах..да подчертая...че направо съм трупче
браво ефи  smile3501
добре че беше ти да ни светнеш, още утре за петък вечер ще я пробвам прическата,само ми остават още притесненията за разрисванито след това,но явно за ниго ще се притеснявам слид измиването на косата най-вече с мноооого балсам(маска)

# 47
  • Мнения: 957
То "спада" и не е чак толкова спластено. Не се притеснявай.С няколко тренировки става, аз препоръчвам за теб вафли.Те изобщо и да ги решеш и да не ги,пак си имаш обем Simple Smile

# 48
  • Мнения: 123
Бебе Ефи супер сиииии Simple Smile.
Аз само имам едно въпросче. Следа като се раздели косата, се започва от долу да се правят редовете. А косата която си отделила, след топирането на другите я пускаш отгоре, нали? Тоя момент някъде ми избяга на мен по трасето  Grinning

# 49
  • Мнения: 957
Пускаш пускаш..все едно фонтан да ти е главата

# 50
  • Варна
  • Мнения: 692
Аз се правя с вафлички, ама ще взема да пробвам с тупирането. Само ми е малко хикс колко сплъстено ще изглежда ... newsm78

# 51
  • Мнения: 483
А има ли ефект от пяните и спрейовете за обем?

# 52
  • Мнения: 131
Rolling EyesИ аз като всички тук май се боря за ОБЕММ!
Нека ви попитам някой може ли да обясни -може би пак Ефи  bouquet как точно се използва дифузера,за да се получат леки чупки по косата Blush. Купих си сешоар с дифузер,но опитите ми са доста несполучливи-слагам в основата и по краищата пяна за коса и започвам да въртя ли въртя Joy....та въпроса ми е как точно се използва дифузера....че голям мерак ме е подгонил да си начупвам косицата

# 53
  • Мнения: 6 164
Пяна за коса и сешоар с кръгла четка.

# 54
  • Мнения: 957
А има ли ефект от пяните и спрейовете за обем?

Според мене има от спреиовете, но професионалните, но и не трябва да се прекалява с тях.
Margarita13 Аз много не го ползвам.Даже само веднъж съм се правила, но на мен този ефект не ми харесва, аз защото съм си къдрава и не ща. Това което съм гледала във фризьорските салони (от там сам ги добила тези "умения") На леко влажна коса се слага пяха и се навеждаш надолу със главата и набутваш косата във дифузера и не въртиш ами все едно...намачкана я приближаваш към скалпа ти..надявам се да се получи по тези обяснения.

# 55
  • Мнения: 1 241
Аз откакто си оправих косата (разбирайте спрях да я горя ежедневно и изгорялото израстна) ми стига само след като я изсуша да поседя с големите ролки(лепящите), става хем права (ама тя си ми е права по принцип), хем с обем (държи до следващо миене), хем със страхотен блясък. Не я тупирам никога, за да не се накъсва. Не ползвам стилизиращи продукти, само силикон.
Единственото неудобство е, че трябва да се седи с ролките докато косата изстине много добре, за да се запази формата, около час, но докато се гримирам и си приготвя дрехите и минава. 4470

Иначе моята преса е същата като на картинката (на Елеком), ползвам я от 5 години и е супер, много е мощна, но страшно гори, вече ми е само за специални случаи  Flutter

# 56
  • Мнения: 131
bebe_efi ще опитам,благодаря! Hug

# 57
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221218&photo=3
имам един въпрос-тук на обяснението пише да се духне със сешоар какъв топъл или студен и преди или след като се напръска с лак?
мерси предварително  bouquet

# 58
  • Мнения: 957
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221218&photo=3
имам един въпрос-тук на обяснението пише да се духне със сешоар какъв топъл или студен и преди или след като се напръска с лак?
мерси предварително  bouquet
По-принцип е хубаво докато си сушиш косата да я духаш в тази посока. (в обратната посока на която се носи..така става обемче също)
А за това след топирането..пръска се с лак или с топло или студено го духваш за да изсъхне по-бързо

# 59
мерси много   bouquet после ще пробвам

# 60
  • Мнения: 187
Аз единствено от тупиране,или от направени "вафлички" в корените с преса.Нищо друго. Naughty

При мен най-успешен вариант е този с пресата.

# 61
  • Мнения: 254
Rolling EyesИ аз като всички тук май се боря за ОБЕММ!
Нека ви попитам някой може ли да обясни -може би пак Ефи  bouquet как точно се използва дифузера,за да се получат леки чупки по косата Blush. Купих си сешоар с дифузер,но опитите ми са доста несполучливи-слагам в основата и по краищата пяна за коса и започвам да въртя ли въртя Joy....та въпроса ми е как точно се използва дифузера....че голям мерак ме е подгонил да си начупвам косицата

Здравей,
аз ползвам дифузер от 2,3, годинки и след миене слагам пяна, минавам с пръсти по цялата дължина, т.е. разнасям пяната, после навеждам глава надолу, и просто събирам в дифузера коса и духам ту с топла, ту със студена струя. Издържа около 2,3, дни и после пак я мия. Но не въртя с дифузера, просто  прибирам косата към главата.

# 62
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
А някой да е открил шампоана,който наистина прави обем? Или маска,балсам? На мен от всякакви купени маски и балсами косата ми става още по-тънка,мека и права,а от стилизиращите продукти ми се губи блясъка Thinking

# 63
  • София
  • Мнения: 7 097
А някой да е открил шампоана,който наистина прави обем? Или маска,балсам? На мен от всякакви купени маски и балсами косата ми става още по-тънка,мека и права,а от стилизиращите продукти ми се губи блясъка Thinking

ЗабравИ от маска или балсам косата ти да стане по-обемна  Naughty
Аз съм доволна от шампоана на Нивеа за обем. Също и от VO 5, но отдавна не намирам за обем от тази марка.
Купих си на Клоран за обем, но още не съм го ползвала.

# 64
  • Мнения: 131
kreolka_ta , мерси за съвета!  bouquet Ще опитам като теб-но без студената струя,защото моя сешоар няма Sad
Значи явно ми при мен не се получава от въртенето,което съм решила, че трябва да се прави Whistling А и така пишеше,ако не се лъжа на указанието-"с леки въртеливи движения" Blush......

# 65
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Току що в една съседна тема прочетох,че от аспирин в шампоана косата става по-обемна и лъскава Flutter

# 66
  • Мнения: 483
Никой не спомена за широките ролки.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 437
Никой не спомена за широките ролки.

Споменаха ги  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 59
Надявам се да няма нищо против авторката че ще ползвам темата  Hug Чудя се какъв шампоан за обем да си взема професионален. Някой ако има идейки да свирка Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 1 941
Току що в една съседна тема прочетох,че от аспирин в шампоана косата става по-обемна и лъскава Flutter
това, ако е истина ще се пробва Peace

# 70
  • Мнения: 483
Никой не спомена за широките ролки.

Споменаха ги  Simple Smile

Нещо съм се разсеяла  Wink
Мисля, че това е най-щадящия вариант и ако се направи добре се получава много хубав обем. Само не знам до колко е дълготрайно, при мен горния ми пласт е по-къс и затова топирам или правя вафли

# 71
  • София
  • Мнения: 2 437
Наташа, пробвай по-късия пласт с по-тънка ролка. И сложи само под основата на косата, а не към краищата. Мисля, че ще се получи добре.

# 72
  • Мнения: 483
 Peace Да, ползвам едни по-тънки, даже днес се направих с тях и после издухах със сешоара, получи се добре, но топирането ми се удава повече.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 437
Ще си скапеш косата  Simple Smile И аз се справям по-добре с тупиране (аз го правя само с пръсти, без гребен), но гледам да е само при специални случаи , защото много се чупи (не се сещам по-подходяща дума) косъма.

# 74
  • Мнения: 1 312
Божее,колко мъка има по земята.
Аз се чудя как моята чума да я прибера да слегне малко към главата ми,ти се чудиш как да направиш обем.Нямам идея,наистина.Знам само,че борбата с природата е трудна.Ако имаше начин да си менкаме косите,ехееееее.....кеф.

Днес в салона ме изправяха почти час.
Фризьорките цъкаха,ли цъкаха от чудене с кой акъл я зализвам тая чуплива коса.
Човек верно иска това,което няма.

# 75
  • ES
  • Мнения: 2 172
Бебе Ефи, каква е прическата ти и на по-чупливa коса дали ще стои добре?

# 76
  • Мнения: 957
Аз съм с чуплива косичка..но обикновенно съм с права .. но и като съм къдравичка е яко..като кукленско е ..утре ще се направя така да видиш

# 77
  • Мнения: 1 243
Я кажете за номера с аспирина в шампоана? newsm78 Стрива се едно хапче и се слага в цяла тубичка шампоан или...? Иначе и аз съм чувала, че действа много добре, но по-скоро в борбата с пърхота.

# 78
  • ES
  • Мнения: 2 172
Аз съм с чуплива косичка..но обикновенно съм с права .. но и като съм къдравичка е яко..като кукленско е ..утре ще се направя така да видиш
Хайде Бебе Ефи,чакаме да те видим с начупена коса.  Praynig

# 79
  • Мнения: 957
Ще ме извинявате Embarassed ама много ме домързя сутринта да се правя. При другото миене на косата веднага ще сложа снимките

# 80
Аз си скапах косата от това тупирване. Моята е тъничка и много мека, без обем. Тупирах я всеки ден повече от година и тя изпопада и косъма ми отгоре стана един смачкан... абе ужас. Сега си връзвам косата по различни начини за да не се забелязва толкова че няма обем, а я тупирвам когато ходя на дискотека само. Мисля да направя това с ролките ама някой ще  ми обясни ли как става номера защото съм с права коса и не ми се е налагало никога да ползвам такова нещо. А също и какви ролки да си купя

# 81
  • ES
  • Мнения: 2 172
Честита Баба Марта

# 82
  • Мнения: 2 952
Това  заглавие ме хвърли в еротични размисли  Joy  ooooh!



# 83
хихи аз секи ден си правя прическа изправям си косата тя е права де ама аз искам о6те повече Grinning и така с ютия най хубаво става обаче нямам никъкав обем  Cry ама си я тупирам с гребен4е и лак  и става супер мн е яко  Simple Smile доста е вредно... но поне става както искам  Sunglasses

# 84
е да незнам дали ще има коса в скоро време 6тото ми е тънък косъма и е много мека дълга е... ама нишо де перуки има  Laughing

# 85
  • София
  • Мнения: 1 825
А някой да е открил шампоана,който наистина прави обем? Или маска,балсам? На мен от всякакви купени маски и балсами косата ми става още по-тънка,мека и права,а от стилизиращите продукти ми се губи блясъка Thinking

Аз вече 2 пъти ползвам минералното олио на Сафир /имаше такава тема преди време, пусната от Джейн/. Косата ми изглежда 2 пъти по-гъста, отколкото е, като същевременно е лъскава и красива. Никакъв допълнителен обем не и създавам, а я изправям почти винаги с преса или сешоар.

# 86
  • Мнения: 649
Не си ли чувала за "Бъш прическа",някой хваща с две ръце и така те разрошва , че ще имаш и обем в излишък, после пръсваш малко лак оформяш тук там и си готова. Гарантирам, че е трайно!

# 87
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
А някой да е открил шампоана,който наистина прави обем? Или маска,балсам? На мен от всякакви купени маски и балсами косата ми става още по-тънка,мека и права,а от стилизиращите продукти ми се губи блясъка Thinking

Аз вече 2 пъти ползвам минералното олио на Сафир /имаше такава тема преди време, пусната от Джейн/. Косата ми изглежда 2 пъти по-гъста, отколкото е, като същевременно е лъскава и красива. Никакъв допълнителен обем не и създавам, а я изправям почти винаги с преса или сешоар.

А омазнява ли се косата по-бързо от него?

# 88
  • София
  • Мнения: 1 825
При мен се омазнява по-малко, отколкото когато ползвам маска или балсам. То се нарича минерално олио, на си е като водичка. Недосттъкът му е, че не е икономичен. Вторият път нанесох много малко и разнесох съдържанието с гребенче - ефектът беше същият.

# 89
  • ES
  • Мнения: 2 172
Eeee, бебе Ефи, не показа обещаната кърдава прическа, ей! Аз помня обещаното и си го търся като имане.  Wink

# 90
  • Мнения: 957
Ами скоро не съм била къдравка ..Та даже оня ден си смених и прическата. Ама ето нещо..Ама съм с диедемка http://images24.snimka.bg/005353100-big.jpg http://images24.snimka.bg/005353101-big.jpg

# 91
  • Мнения: 5
bebe_efi моля те кажи с какво си правиш тези страхотни къдрици Hug Crazy Crazy

# 92
  • Мнения: 957
bebe_efi моля те кажи с какво си правиш тези страхотни къдрици Hug Crazy Crazy
Hug Ми те са си такива..грамче стилизатор не им слагам..само шампоанче и маска

# 93
 Аз знам една маска,която съм копирала от форума -1 лъж. мед, 1 жълтък,1 лъж зехтин, 1 лъж. оцет ябълков и 1 лъж. шампоан.Намазваш корените и разнасяш по цялата коса.Стои се поне час....

# 94
подстригвай се на степени и 6те има6 обем аз така направих

# 95
  • София
  • Мнения: 38 489
С едри ролки, напръскани с лак се прави прическа за страхотен обем, ама си е занимавка.

# 96
  • Мнения: 5
благодаря ви за съветите,момичета,сега ще пробвам маската на isimilkova Crazy

# 97
  • Мнения: 1 179
С едри ролки, напръскани с лак се прави прическа за страхотен обем, ама си е занимавка.

А колко време се стои с тези ролки, че идеята да се появя така пред мъжа ми, нещо не ме ентусиазира особено  Rolling Eyes ?

# 98
  • София
  • Мнения: 38 489
С едри ролки, напръскани с лак се прави прическа за страхотен обем, ама си е занимавка.

А колко време се стои с тези ролки, че идеята да се появя така пред мъжа ми, нещо не ме ентусиазира особено  Rolling Eyes ?

Такаа...
Прическата се прави на суха коса, така че да не се чака много. Може и да е леко влажна.
Или да я навлажните с пяна.
После слагаш ролката. Ама от най-големите. От тия самозалепващите.
Сушиш със сешоар.
Пръскаш лак.
Може пак да поизсушиш.
Махаш ролката.
После ако искаш пак пръскаш с лак.

# 99
  • Мнения: 5 647
Взех си един лак за коса на Тафт за обем. Сутринта се напръсках в корените и прическата ми не е мръднала.

Общи условия

Активация на акаунт