Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 2

  • 49 164
  • 293
  •   1
Отговори
# 210
Благодаря Stra4iatela, за инфото. Ставаше въпрос за Sharp, че само една варненска фирма го внася и не знам с обслужването в софия как е. Така чух поне, но като гледам колко фирми предлагат марката....А пък може би гаранцията от 5г. я дава само една фирма , незнам. По отношение на климатиците произведени за Япония незнам какви са недостатъците и предимствата тъй че може да ме светнете. Забравих да спомена че зимата ша съ топлим и май Sharp, ще е 9-ка

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 19:37 от mhd

# 211
  • Мнения: 11 607
Stra4iatela, би ли отговорила и на мен?

# 212
  • Мнения: 51
desinkata_85, 60 кв.  Thinking Да не би да имаш в предвид 60 куб.м. ?
mamma didi, хол+кухня+трапезария около 33 кв.м - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 50 ZG-S, FUJITSU ASYA / AOYR 14 LCC, TOSHIBA RAS SAVE / SKVE 16, DAIKIN FTXS 50 E / RXS 50 E - преценявате си в зависимост от бюджета, с който разполагате. Климатиците, които съм дала са в порядъка 2050 - 2700 лв.  Peace
mhd, аз нещо не разбрах  Thinking принципно 12-ка отговаря на 35-ца, съответно : 25-ца на 9-ка. Как така за едно помещение са ви препоръчали 12-ка и 9-ка ?  Shocked Пепоръчвам ти SHARP AY - XP 9 HR / AE - X 9 HR (Plasmacluster), DAIKIN FTXS 25 C / RXS 25 C, FUJITSU ASYA / AOYR 9 LCC.  За вторият модел, които си дала не ми се комнтира, аз лично не препоръчвам да се купуват климатици, произведени за японския пазар. Кое внася само варненска фирма ?  Thinking
E*L*I, за кой град ти трябва фирма ?

Сажалявам забравих да кажа - за София

# 213
  • Мнения: 35
Dajkin може да внася всеки в България. Няма официален представител.
Някой пита за монтажа на Атаро клима. Те са мнооооого голяма фирма и да се пита дали са добри е смешно, защото са перфектни. Въпроса е, че почти не работят дребни обекти .

# 214
  • Мнения: 1 844
desinkata_85, 60 кв.  Thinking Да не би да имаш в предвид 60 куб.м. ?
mamma didi, хол+кухня+трапезария около 33 кв.м - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 50 ZG-S, FUJITSU ASYA / AOYR 14 LCC, TOSHIBA RAS SAVE / SKVE 16, DAIKIN FTXS 50 E / RXS 50 E - преценявате си в зависимост от бюджета, с който разполагате. Климатиците, които съм дала са в порядъка 2050 - 2700 лв.  Peace
mhd, аз нещо не разбрах  Thinking принципно 12-ка отговаря на 35-ца, съответно : 25-ца на 9-ка. Как така за едно помещение са ви препоръчали 12-ка и 9-ка ?  Shocked Пепоръчвам ти SHARP AY - XP 9 HR / AE - X 9 HR (Plasmacluster), DAIKIN FTXS 25 C / RXS 25 C, FUJITSU ASYA / AOYR 9 LCC.  За вторият модел, които си дала не ми се комнтира, аз лично не препоръчвам да се купуват климатици, произведени за японския пазар. Кое внася само варненска фирма ?  Thinking
E*L*I, за кой град ти трябва фирма ?

имам предвид точно 60 кв като площ общо на хола и кухнята.наистина ще съм ви благодарна да ми препоръчате климатик,знам,че има 9,12,и тн....какъв по мощност ще е достатъчен?

# 215
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мама Цоцоланка, няма проблем и с Мидеа и с Панасоник ПВ-серия.
1-вите са железни откъм качество - цена.
2-рите са клас А.
НЕ са инвертори.

desinkata_85, 60м2, но при каква височина?
Имай предвид, че 2 или 3 по-малки е по-добрата идея, вместо един по-мощен.

крис-пис, за 12-ка сте. Но за 800лв. можеш да си вземеш само обикновена термо-помпа.
Можеш да се довериш на Мидеа. Нагоя, Панасоник PW серия, LG и ВЕКО.

alkazarr , ама как 3 дни чакаш? Не се ли уговорихте за ден и час на монтажа?

# 216
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланка, няма проблем и с Мидеа и с Панасоник ПВ-серия.
1-вите са железни откъм качество - цена.
2-рите са клас А.
НЕ са инвертори.

Шани, знам,че не са инвертори вторите. Но уж е по-марково...Ти, Шани, ако можеше да избираш - кой би предпочела.....За тази цена и при тези условия...т.е. ако си на мое място.....Благодаря ти за вниманието!

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 15:41 от Мама Цоцоланка

# 217
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мама Цоцоланка и 2-те марки, които цитираш не са инвертори.
Бих избрала Панасоник-а, серия PW. Има все още по някоя бройка на пазара.
Също не е лошо да видиш и LG и/или ВЕКО.

# 218
днес ми ги сложиха и трите даикина и сам мн доволен техниците наистина си знаят работата

# 219
  • Мнения: 1
Здравейте,
положението при мен е следното: Правим основен ремонт на стар тухлен апартамент. Ще монтираме локално парно - камина с водна риза. Идеята обаче е да го ползваме само в наистина студените месеци. В основното помещение (кухня-трапезария-хол) искаме да сложим и климатик, който да ползваме в пролетно-есенния сезон за отопление и естествено през лятото за охлаждане. Параметри на помещението: Първи етаж над магазинно помещение, изложение - изток (остъклена тераса + качествена Al-дограма с площ 4 м2), три вътрешни стени - една към съседен апартамент и две към преходна спалня и съседна стая, всички без допълнителна изолация, под - естествен паркет, площ - 28.5 м2 височина - 2.73 м, но ще слагаме окачен таван от гипскартон с вата, което ще смъкне с около 15-20 см. Мисля че не пропуснах нищо Simple Smile
Та... първо се бях спрял на Панасоник, обикалях и събирах информация и цени. После в един магазин ми препоръчаха MITSUBISHI MSZ-GC35VA, Fujitsu ASY 12 LGC или DAIKIN (не запомних модела, с около 150-200лв по-ниска цена) Обясниха ми, че Панасоник е два класа надолу. А аз си мислех, че не е така...!?!

Ще съм благодарен за съвети и конкретни предложения. Говорим за климатик от среден до висок клас. Предварително благодаря! 

# 220
  • Мнения: 1 925
крис-пис, неслучайно не съм кометирала поста ти, защото всеки, който разбира от тази техника ще каже, че за 800 лв., можеш да вземеш само нещо - голям боклук  Peace
Мама Цоцоланка, по кой въпрос да ти отгорворя, за 2-та модела от Техномаркет ли, които си дала ? Аз лично не съм фен на Мидеите и тем подобни. Панасоникът по-става, но аз не бих разчитала кой знае колко на него, т.е. за тези пари не може да се и иска много от него. Бих ти препоръчала кредит енергийна ефективност, но ти в началото каза, че не искаш, тъй че за съжаление за тези пари няма какво да ти предложа. В никакъв случай ВЕКО  Naughty
desinkata_85, 60 кв.м. : 2 х MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 35 ZG-S, 2 х DAIKIN (ПОДОВ) FVXS 35 BVMB / RXS 35 DVMB, 2 х FUJITSU ASYA / AOYR 12 LCC - това е оптималното решение. Има вариант и такъв - LG - ПОДОВ UU 30 WUEC / UV 30 NBC - специално тези машини на LG са много добри. Малките машини не ги препоръчвам. Peace
hpotter, Панасоник наистина са класа под Mitsubishi и Daikin ( имат един модел, който е конкурентен до някъде... ). За площ - 28.5 м2 височина - 2.73 м : MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 35 ZG-S, TOYOTOMI (ВИСОК КЛАС) TAN / TAG A 13 HWI, FUJITSU( СРЕДЕН КЛАС)ASYA / AOYR 12 LCC, FUJITSU( ВИСОК КЛАС)ASYB / ASYS 12 LDC, TOSHIBA(СРЕДЕН КЛАС)RAS SAVE / SKVE 13, TOSHIBA(ВИСОК КЛАС)RAS SAVPE / SKVPE 13 DAISEIKAI, DAIKIN ПОДОВ (СРЕДЕН КЛАС) FVXS 35 BVMB / RXS 35 DVMB - аз бих ти препоръчала този вариант
  Peace

# 221
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. В никакъв случай ВЕКО[/color]  Naughty 

... нали каза, че при незнание ще си мълчиш.
Та тук е мястото.
Беко е 1:1 с LG (турските модели) в момента. Но е по-евтино.


Обясниха ми, че Панасоник е два класа надолу.

хехехехе, 2 класа... И къде тъй ти обясниха? хехехехехехех  Joy Joy Joy

За 12ка си. Избираш си 2-3 модела. Разпечатваш си параметрите им и ги сраняваш. Претегляш "+" и "-" и според дълбочината на джоба си избираш.
Всъщност, щом е за преходния период на сезоните и предимно за охлаждане, смело можеш да се довериш и на Панасоник, серия Е.

Страч, как определи един филтър в повече, като серия висок клас? Говоря за Фиджицуто. Имаме плазмен филтър  и хайде - минаваме във висок клас... ц... не става.
Тошиба Дайсейкай и донякъде хай-коп серията на Митсубишитата мога да приема, че са висок, дори най-висок клас.
Всичко друго е среден.

# 222
  • Мнения: 1 925
Шани, не съм казала, че ВЕКО е по-лошо от LG, не съм ги сравнявала, знам че са "един дол дренки" и затова и не препоръчвам LG, но в случая стана въпрос за ВЕКО. Казах, че не мога предложа модел от този тип климатици, защото не им знам моделите с точност и не искам да препоръчвам разни "боклуци" на хората, но мога изкажа мнение, относно качествтото им  Peace
За Fujitsu-то си права, но по-скоро го давам като климатик с екстра. Хората да си четат параметрите. Сега ако трябва и параметри да пиша, ще ми стане много
  Simple Smile

# 223
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
знам че са "един дол дренки"

"Климатиците LG заемат водещо място в Света за седем поредни години
   LG Electronics (LG), пионер и лидер в производството на домакински електроуреди, за седма поредна година продължава да е на първо място в Света по производство на климатици. През изминалата година LG продали повече от 10 милиона климатици.

  Според Fuji-Keizai Co., Ltd., японска компания за маркетингови проучвания, през 2006 година били продадени 62.97 милиона климатици, от като 19.5 % са LG, т.е. 12.28 милиона тела.

  "През последната година LG беше изцяло посветена на иновациите във всички области. Това ни помогна да продадем повече 10 милиона климатици по целия Свят и да запазим своята първа позиция на световния търговски пазар, която заемаме през последните седем години," казва Г-н Ли.

  "С нашата авангардна технология, LG ще продължава да разработва нови продукти, да увеличава дейността си на глобалния пазар и да затвърдява статута си на водеща компания в областта на домакинските електроуреди."

  LG планира да разширят своите презокеански доставки до 60%, достигайки продукция от 16 милиона климатика. През изминалата година дялът на презокеанската продукция е бил 55%, което наброява 14.80 милиона тела. LG има 6 центъра за климатични системи в света - Корея, Северна Америка, Китай, Азия, Европа и CIS - и ще продължи да разширява своите новаторски усилия до 2010.

  Новите модели на снабдени с набор от здравословни функции и характеристики, които са част от това което LG наричат "Тотални здравословни решения". Тези модели се отличават с Пречистваща система притежаваща серия от филтри - варираща от позлатени дезодориращи до катехин, HEPA (високо-ефективен нехомогенен въздух) и фотокатализиращ - за да задържите свежия въздух. Климатиците LG се характеризират и с функции за пречистване на въздуха и автоматична стерилизация, чрез което се поддържа чистотата на вътрешното тяло. Тази роботизирана функция, която е вградена в климатика, ежедневно почиства скрития във филтрите прах и запазва тялото чисто. Автоматичната стерилизираща функция стерилизира вътрешността на топлообменника и повърхността на тавичката, премахвайки 99.9 процента от вредните молекули и бактерии."


източник

# 224
  • Мнения: 1 925
Беко е 1:1 с LG (турските модели) в момента. Но е по-евтино.
Ей, добре че са Роял  Laughing Не мога да разбера защо пак почваш да се заяждаш, поткрепих мнението ти, че са 1:1, какво още искаш ? И аз имам материали с данни, ако е това е въпроса да почна да пускам...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт