Внимание!Телефонни измами!

  • 4 416
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 076
Не знам дали си се замисляла, но според мен информацията за името на роднината ти и брат му, имената - твоето и на мъжа ти, -  е изтекла от близък човек.
В това съм сигурна."Плачещият" имаше подобен тембър и дори използваше някои характерни за нашето момче изрази,докато то си спяло спокойно в Лас Вегас и не си чул мобилния,та се наложи посреднощ да вдигам приятели там да ходят да го издирват в дома му.Единственото хубаво нещо,е че сега се обажда през няколко часа да потвърди,че е жив,здрав и никого не е блъснал.
Днес се занимавах с водене на баща ми по кардиолози,защото колкото и да му спестих шока,мина известно време докато се убедим,че всичко е наред.Моят роднина смята,че някой си прави неуместна joke с нас.Ех,да ми падне този joker,да ми прости Господ,ще го убия!!Знам,че след измамата те хвърлят СИМ картата,но за всеки случай звъннах преди малко.Мълчание,после плахото "да" на "следовател" Димитров.Питам:"Димитров ли е?",пак едно страхливо"Да".Наредих го,а после казах,че съм дала номера му в полицията.Дали изобщо в полицията правят някаква проверка?

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 702
.....
Според мен информацията изтича от БТК - поне имената и възрастта на хората.


И аз тях подозирам. Преди време бяха популярни пълзалките с ваучери на Вивател, може би заради това.
Така или иначе, на мен не са ми звъняли младежи с думите "майко, катастрофирах". Аз нито имам син, нито той би бил във възраст, в която да може да шофира. Майка ми обаче има и на нея й звъннаха наскоро. Въпреки че знаеше за тези обаждания, се изплаши. Не е хукнала да дава пари, но доста се разстрои.

# 32
На мен ми звъняха преди няколко месеца на служебния телефон / работех в едно село в детската градина/ та кмета на селото поръчал на някой да ми се обади да купя два ваучера на глобул от 15лв. и да продиктувам по телефона 14-цифрения номер, щото било спешно .... Теглих му едни майни ... защото знам , че кмета е на Мтел и е на сметка, а и защо не се е обадил на мен ами на еди кой си там...
А преди година с майка ми се опитаха да се изгаврят, с колет от Испания и тя като казала нямам пари ще се обадя на дъщерята да помогне и казали недей занимава сега и дъщеря си и тя се усамнила и чак тогава ми звънна. Много бе разтроена милата.... Полицията казаха, че на този номер дето са и дали ... номера бил закрит и нищо не се разкри. Rolling Eyes

# 33
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Първия ми братовчед изгърмя с такава измама с 6 000 лв (бяха му спествявания за кола  Sad) Още не може да го надмогне и се упреква   ooooh! Sad  Много гадно наистина, той е доктор буден човек така де се каже ......  просто никой не е застрахован от тези измами. Трябва да сме мн.внимателни, бдителни.

# 34
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Още една подобна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269640.msg6681252#msg6681252

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 01:00 от Unknown_lady

# 35
  • Мнения: 4 076
Да,наистина има подобни теми,но както бях афектирана,изобщо не съм търсила.
Друго ми идва на акъла-с въпросния "следовател",чийто номер съм написала в началото,доста си поговорих за моя сметка.Номерът е М-телски,никакви предупеждения,че е импулсен.Би ли могъл да бъде? ooooh!

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 213
Ей сега пак ми звъняха!
Все към три и половина следобед (вечер си изключваме телефона) и все ми викат "Майко, майко!", а пък сина ми спи отатък (на 2,8 г)!
Обаче ме е страх да им правя постановки, съжалявам. Имам малко дете и все сами излизаме, стах ме е да им правя "клопки", само им казвам, че ще се обадя в полицията. Явно са различни, защо иначе все ще ми звънят с тоя номер, а забравих - и "братовчед ми" ме търси.

# 37
# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не знам дали си се замисляла, но според мен информацията за името на роднината ти и брат му, имената - твоето и на мъжа ти, -  е изтекла от близък човек.

Преди време по новините даваха за някакъв дядо - дошли някакви, питали го за имената на съседите, децата им и т.н. и му дали пари. Хората, знаете пред нищо не се спират. Така че не се учудвайте, ако се обадят и знаят имената ви.

И в къщи звъня "синът ми" - Олеле, майко, каква беля направих.........
Попитах го кого търси - помислих, че някой е объркал номера. А тоя взе, че ме напсува и затвори.

# 39
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нов вид измама (или стар  Rolling Eyes):
Получавам СМС, че в центъра на Еконт има пратка за мен-№ на товарителница, такива неща.
Звъня в Еконт, защото нищо не чакам и питам каква е тая пратка, откъде е и пр.
Някаква фирма от Русе ми праща кант, за който трябва да платя 32 лв.
Казах, че нямам нищо общо с тоя кант и жената каза, че често се случвало и да не се връзвам.
Та, питайте

# 40
  • Мнения: 281
На мен ми звъннаха на домашния.уж мои роднина далеч от града останал без ваучър да пребягам да му купя и да му продиктувам номерата на картите.Признавам му беше много добър артист. #2gunfire

# 41
  • Мнения: 2 759
                     Освен 13-те, хванаха и 73-годишен дядо от Варна, при получаването на два бона на ръка  Sick... Тия старци  Whistling...

Общи условия

Активация на акаунт