Недоносени деца - 8

  • 18 361
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 50
Усмивка ! давай мила със спринцовката на панадола. Аз имам един комплект на НУБИ, води се медицински. Там има апликатори ,капкомер, шишенце, спринцовка. Всичко това е за даване на лекарства или витамини. Много съм доволна. Аз лично го давам с един голям капкомер.

# 46
  • Мнения: 50
Усмивка ! албума е при другите албуми. Изплаших се да не е избягал някъде , че аз каквато съм , кой знае къде съм го пратила. Ама си е там , при другите бебчета.

# 47
  • Мнения: 139
Ходихме на разходка. Днес времето беше разкошно. Преска все още и се появяват сополки, ама не знам защо. Толкова са упорите.  #Cussing out
В едно предаване по БНТ слушах една педиатърка, която коментира вирусните заболявания. Тя каза, че вирусните заболявания или по-точно грипа се познава по това, че изведнъж детето вдига температура и става вяло, неконтактно. Както до преди час му е нямало нищо. Все едно се разболява за минути.
Аз пък да се оплача Преслава тез дни ми скъсва нервите относно храненето. Нищо не ще да яде. Попарата хапва две лъжици и спира. Пробвах с мляко и с вода. Нищо. Пюрето на обяд същата работа. Аз и правя и с купени пробвам. Само лапне лъжицата и рече бръъъъ и едни физиономии все едно, че ще повърне. Чудо. Все гледам из устата да не е зъб или афти и аз не знам вече. Как пък не прояви интерес към храната това дете. Имам чуството, че ако не я нахраня по час с дни ще стой гладна.  newsm78

# 48
  • Мнения: 139
Ilyova Ивчо е страхотен  Hug
Обръщението обаче е невероятно - Ивчо моливчо.
Аз на Преслава пък и казвам мамина сладка салатка. Мамчета я кажете вие имате ли си такива забавни римички да се посмеем малко.  Laughing Laughing Laughing

# 49
  • Мнения: 983
И ние бяхме цял ден почти навън, даже за пръв път тази година го и нахраних в парка  Blush Май там се храни по-добре, отколкото вкъщи...Иначе с проходило дете е голямо изпитание разходката...просто думи нямам, като се има впредвид и факта, че все още е на вълна всичко в устата. Вече е пробвал какво ли не буклуци от земята  ooooh! Няма да има спокойствие вече  Crazy

Нашият дребчо сега е  Жорко-бърборко  hahaha

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 20:33 от ivanah

# 50
  • Мнения: 1 685
жорко -кокорко Mr. Green      Joyвече така му викам на моето маймунче Laughing

# 51
  • Варна
  • Мнения: 965
Аз пък на Вики обикновено му казвам викльо, а понякога викльо-пикльо  Embarassed.
Някой питаше за идея как да се дава калциевия глюконат. Аз свалям биберона от шишето (биберона е върху капачката си). Изсипвам ампулката в биберона и после му го давам да си го изсуче (махайки капачката естествено). По същия начин давам и витамина Ц.

# 52
  • Мнения: 50
 Viki_76 и аз давам калциев глюконат, обаче на сиропче с вкус на мандарина. Дали има разлика м/у ампулата и сиропа newsm78. Ивайло има рахит и затова го давам, а ти защо го даваш?

# 53
  • Мнения: 802
Добро утро или вече е Добър ден   Hug

Днес малка Мими става на 3 месеца и по този повод искам да Ви почерпя

             

# 54
  • Мнения: 1 685
честита месечинка на малката мими Hug  bouquet     аз да попитам за какво го давате този калциев глюконат newsm78

# 55
  • Мнения: 108
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА СЛАДКАТА МИМИ !!! newsm51 newsm51  newsm51
 на  мама Усмивка   bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Мнения: 139
Добро утро дружки. Днес пак е хубав ден и ще има разходки.
На адашката честита месечинка. Да ти е жива и здрава Усмивка и много да ви радва.
Мама и Вики как вървят нещата с Джулката?

# 57
  • Мнения: 108
И аз давам калциев глюконат,  на сиропче с вкус на мандарина Peace  , заради рахита....

# 58
  • Мнения: 50
Тони ние с теб май ходим при един и същи лекар. За Усмивка знам, че и тя му е фенка.

# 59
  • София,
  • Мнения: 4 267
Честита месечинка на малката и прекрасна МИМИ, да е жива и здрава и да радва мама и тати! newsm51 newsm51 newsm51

Момичета ние не сме болни, не е вирус, нито настинка. Всичко е от зъбите и от рефлукса. Снощи Вероника като се наяде с млякото и като я вдигнах да се оригне и повърна на фонтан, после цяла нощ кашля, дави се, връща и так да сутринта, сега е спокойна и спи. Явно стомаха и се разтройва от зъбките и връща от храната още от онези дни. Чудя се дали не съм и давала нещо, което да го предизвика, но не съм. Корема явно я боли, свива се има и колики и чревцата и пукат. Сега ще и направя оризова вода и ще и разтварям пак млякото с нея. Аз и давам калциевия глюконат заради кашлицата, но е на ампули и е много гаден на вкус. Давам и го със спринцовка, или го сипвам с една лъжица в устата и. Но е много трудно, тя го плюе, дави се и сутринта даже го повърна. Пробвала съм да и го изсипя в биберона на шишето с малко мляко, та после два дни неискаше да пие и млякото, бях се видяла в чудо. Кажете какъв и този в шишето с малиновия вкус да взема ако трябва от него, дано да и хареса, че незнам .
МАма жаба и ние сме така с храната от няколко дни почти не яде, муси се на всичко  и ако успея да и натъпча поне половината от количеството е добре, дави се, повръща абе нямам думи. И това е само от зъбите, днес реших че няма да я мъча ще и давам да си хапва по съвсем мъничко, но по начесто. Иначе и ние ще ядем попара, докторката каза като се пооправи да и давам без проблем. Сега ще сме малко на диетка, на пюренца само с ориз и картофки и на оризова каша докато се оправи стомахчето и се успокои рефлукса.  На мен ми се струва, че рефлукса и се раздразни от друсането в количката. В петък я извеждах на една дълга разходка и имаше много дупки и неравности по пътя и явно това я раздразни още повече. Днес също времето е хубаво, но ако я изведа ще е само пред блока и няма да я разхождам много.
Ох аз май пак се олях! Извинете ме ама ми е гадно и в момента няма с кой да споделя освен с вас, защото знам, че ме разбирате. Embarassed
А иначе на моята и викам мамина кифличка или Вероничка - бомбоничка и т.н. Hug

Общи условия

Активация на акаунт