Френска селска торта?

  • 178 882
  • 616
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 22 867
..............Та се чудя дали ще стане да комбинирам два крема-млечно-яйчен със сгущенка? Масло не искам да слагам или съвсем малко, че вкъщи никой не обича маслени кремове.

petia_tag, освен да пробваш, да не стане пък много рядко, не знам. newsm78Ами опитай, пък ако се наложи, може да прибавиш масло накрая. Всъщност правят кремове и с желатин, може би това ще ти свърши работа вместо маслото.

Сетих се за този крем, без масло е, записала съм го, но не съм го правила. Дозата е за две торти.

- сметана (с масленост 25-30%) - 800 гр
- течна сметана 33%  300 гр
- варена сгущенка 2 кутийки (760гр)
- мед 4 с.л

С миксер двете сметани, сгущенката и меда се разбиват до еднородна маса. Ако с този крем се покриват тортите отгоре, се препоръчва да се сложи и малко желатин – 11 гр. само в крема за отгоре, за между блатовете не е нужно.

# 421
  • Мнения: 622
За сефте направих тортата вчера, като преди това прочетох цялата тема, както и гледах видеото от гостуването на шефката на Канея при Ути Бъчваров. В момента хапвам от нея, не можах да я изчакам 24 часа.  Laughing Много приятна и лека торта, май съм прекалила с меда обаче, че леко в повече ми идва, но пък с чаша боза тортичката върви супер.  Peace

# 422
  • Мнения: 228
И аз като я правих това което ми направи силно впечатление беше че по благодатно за работа тесто не съм вижд Peace

Как мислите дали тези блатове биха понесли друг крем от посочения?Просто за разнообразие,а и сякаш малко в повече ми идва толкова много сметаната..... Thinking

С изцедено кисело мляко  Peace

# 423
  • София
  • Мнения: 1 312
 Направих я тортата и мисля, че се доближава на вкус на тази, която исках-торта Тея.  Взех идеяta  от   Labrex  за крема. Много благодаря  bouquet
 Ще напиша рецептата/
     3 яйца,1 бакпулвер,4лъж.мед,1ч.ч.захар,60г,масло и орехи 1ч.ч/в блатовете сложих/ ,  2ч.ч   брашно
     Крем- 2коф.заквасена сметана/голями/, 2 сухи сметани/разбити с мляко/на д=р Йоткер  , масло 100 г.разбито с 1ч,ч захар, 400 гр.кондензирано мляко- приготвено на котлона за 10 минути с 2лъж.мед и сока на един лимон.
 Чашите са ми  такива голями за кафе,не са точно чаени както съм написала.

# 424
  • Мнения: 58
Да споделя и аз моя опит с тази торта. Заинтригува ме много, защото никога преди това не бях правила торта с повече от три блата, а пък за точени да не говорим. Направих я по рецептата на Канея.

Не мога да се съглася, че тортата не е трудоемка. Трябваха ми три часа, за да я направя, но си признавам, че поне ми излязоха 10 кори и така си спестих целия труд вчера, когато просто използвах останалите 5 кори за тортата за рождения ден на сестра ми. Бях приятно изненадана от тестото, което въобще не лепнеше и не ми трябваше допълнително брашно за точенето. Спазих рецептата дословно, освен че сложих масло вместо маргарин - такова нещо не е влизало вкъщи от години.

Искам да попитам момичетата с перфектно кръглите торти - как го постигнахте това чудо? При мен не се получи въобще с хубавата форма. Изрязах формите с капака на тенджерата и преди печенето корите си ми бяха супер, но при печенето се свиха до една и то неравномерно, та в последствие и тортата ми стана неравномерна. Опитах се да я поразравня след като беше готова след 24 часа, но пак не стана така, както си я представях, а гледам, че вашите са си кръгли. Споделете тайната!  Praynig Грешно ли пеках корите, или е нещо друго?

Ето резултатът:

# 425
  • Мнения: 22 867
Patenze, важното е да е вкусна! Ако режеш корите веднага след изваждането им от фурната, ще бъдат идеално равни. Тогава са още меки и със същия капак може да ги изрязваш. Но за всяка кора веднага след изваждането. Забавиш ли се малко, стават твърди. А изрезките се използват като трохи за украса отстрани или отгоре. Малко ти завидях за тортичката, много си я харесвам!  bouquet

# 426
  • Мнения: 65
Момичена, Честита Коледа!!!Весела и щастлива!!!
 Моля за помощ!Ако някой има хубава рецепта за Шоколадова торта,нека я сподели.Благодаря Ви!

# 427
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
natali.gric , шоколадово - бисквитената тортичка на Лео е много вкусна, заповядай линк:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151911.msg2905532#msg2905532

# 428
  • Монреал
  • Мнения: 631
Patenze, тортата ти е супер!
Аз действам така: разточвам кората директно върху хартия за печене. После обръщам върху нея една тава с остър ръб и обирам тестените остатъци извън тавата. После махам тавата - получава се идеално кръгла кора. Надупчвам я с вилица! Това е важно, за да не се надуе неравномерно и да стане на планини! По този начин си приготвям поне половината бройки кори, защото се пекат бързо.
Освен това хартията за печене може да се използва 2 пъти.  Laughing

# 429
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз действам така: разточвам кората директно върху хартия за печене. После обръщам върху нея една тава с остър ръб и обирам тестените остатъци извън тавата. После махам тавата - получава се идеално кръгла кора. Надупчвам я с вилица!

Аз правя същото като добавка обаче след като се опекат корите ги трупам една върху друга с хартията както са си и те се изправят прекрасно от тежестта на горните кори - като приключа с печенето върху най-горната кора слагам тавичката.

# 430
  • София
  • Мнения: 53
Ето я и моята тортичка по рецептата на Канея. Стана невероятно вкусна... newsm10


# 431
  • У дома !
  • Мнения: 700
Казаха ми,че такава торта става и с обикновените вафли Боровец.....като се топят в прясно мляко за малко,редят се,мажат се със заквасена сметана и така се повтарят няколко реда.....,а най-отгоре се поръсва с мляни орехи!
Още не съм пробвала да я направя Naughty
Иначе в Хасиенда съм я опитвала и е страхотна,също така я поръчах миналата година за РД на половинката..... с доставка до вкъщи от цеха направо....благодарение на тази тема  bouquet

# 432
  • София
  • Мнения: 53
Ето и парченце на вторият ми опит  на тортата, отново много вкусна, но този път я направих с 6 блата.

# 433
  • София
  • Мнения: 1 312
                  & … /7429b6fadec8.jpg и [url                        http://s004.radikal.ru/i207/1001/74/568db0f0fb79.jpg][/url] 

 Две торти с разлика в блатовете/в едната има мляко прясно/
и крема им е различен,единия сметанов,другия млечен.

# 434
  • Мнения: 22 446
Здравейте момичета, хванах се да правя френската селска торта но сякаш имам проблем с тестото за блатовете.
Правя я по тази рецепта
http://gotvarski.com/%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0- … 1%80%D1%82%D0%B0/
Сложих всичко, което е необходимо за тестото, но не стана толкова твърдо и не е на топка, а се е разляло в тенджерата. Маже се и не знам дали да добавям още брашно, или не.
Та въпроса ми е, така ли трябва да е тестото, или трябва да стане на стегната топка като тестото за питка примерно?
Топло е все още и то доста, не съм го оставяла още да изстине 30мин.

Общи условия

Активация на акаунт