Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция

  • 34 139
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 747
Бенмари, много хубав отговор ти е дал Ати!  Laughing Браво на детето, все така убедително да ги реди и на място! Peace

bz, бе много ти завидях че си пътувала заедно с Таркан, бе!  Hug Направо.... Аз много, много го харесвам!  Flutter Ох, и мен щеше да ме досрамее да ходя за автограф, то и за какво ми е, ама е добър повод да си кажеш някоя думичка с него Peace

Цвете, ти обаче ми каза къде е пързалката - в Младост! Laughing Laughing  и къде в Младост? Ама аз ще я намеря, те все ще я рекламират! Peace

desert princess, знаеш ли че едно време във Варна нямаше лебеди?!  Аз бях може би 12 годишна, когато за първи път зимата във Варна дойдоха лебеди да зимуват и ги даваха по новините. Тогава какви тълпи от народ се стичаше да ги гледа, те все на топлата вода висят, да им е топло на крачетата явно.. Laughing  От тогава всяка година са тук! Peace

# 46
  • Мнения: 689
Много ти благодаря за инфото Дезърт Принцес  bouquet

Съпруга ми обожава Турция,мин.год.тича да си вади виза в последния момент,за да се разходи за 4 часа из Истамбул Crazy,докато чака за връзката на полета си.
Сигурна съм,че след като види Кападокия,ще поиска да идем..
Знаете ли има ли автобуси от София до там и за колко време горе-долу се стига?

# 47
  • Мнения: 6 243
Water Lily, аз проверявах за предвижване до Кападокия преди време, но разстоянието е огромно. Намерих разни опции за екскурзии, но бяха със самолет от Истанбул. И като гледам картата, не мога да си представя какво лашкане ще е с автобус чак до там. Ето, виж и прецени сама:



Иначе в Истанбул на много от туристическите агенции имаше изнесени оферти за посещение в Кадапокия (със самолет) и цените не бяха високи. От БГ не зная колко излиза.

# 48
  • Мнения: 1 243
pina много искам да ти обясня къде е пързалката ,ама пусто като ми е една Индия ама тъмна тъмнаааа из тия квартали EmbarassedАз карах след една приятелка и тя водеше!От светофара на Пикадили Младост продължаваш посока Метро и следващия светофар(той е нов) в дясно и от там вече из едни блокчета и паркинги.........утре вечер пак ще ходим и ще разуча маршрута по подробно!Ама сега пък се чува ,че нямало даработи лятото-ще разпитам утре и ще кажа!
Навън е страхотно!Малкият бяс заспа в колата и едва го пренесох до спалнята ooooh!Бесня бесня в Морската и сега сладко похърква!Айде мама да поучи малко и после пак ще пиша!

# 49
  • Мнения: 720
Принцеске,драго ми беше да видя варненски лебедчета Heart Eyes еех...варна.

Давайте тук някой друг урок по турски за начинаещи .
Приготвила съм тетрадката и моливчето. Simple Smile

# 50
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Сърдечни благодарности за превода Hug
 Вярно е, че се губи мелодията на текста, ама като хабер си нямам за какво иде реч newsm78
 Сега обаче съм наясно.
Между другото , новият албум е доста приятен.

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 17:18 от bomboto

# 51
  • Мнения: 689
Water Lily, аз проверявах за предвижване до Кападокия преди време....
Много съм ти благодарна,точно карта ми трябваше да видя GrinningНаистина изглежда доста далеч..Но хубаво е,че в Кападокия има летище,когато му дойде времето ще мислим кое ще е най-удачно.
Приятна вечер на всички участници в хубавата тема Party

# 52
  • Мнения: 1 243
Water Lily   намерих една примерна екскурзия до Кападокия-http://www.yomexbg.com/excursions_3kapadokia.htm.Почти всички туристически агенциии организират пътуване до там с тръгване от софия ,Пловдив,Варна,Бургас или Стара Загора!Погледни дано съм ти била полезна!
Поздрави на арабските мама   bouquet-аз ви чета от време на време!

# 53
  • Мнения: 558
Определено Кападокя е доста далечко, с автобус е малко кофти да се пътува до там.Като знам какво е 12 часа пътуване от Чорлу до Коня, което пътувах пет години и ми беше втръснало, не го препоръчвам на никого, а пък Кападокя е горе долу на същото разстояние. Иначе има много интересни места, които могат да се видят там, особенно на подземните градове беше много интересно, но те хваща и малко клаустрофобия, защото се върви по едни ниски и тесни коридорчета в редичка, малко страшничко е даже...

Забравих да добавя, че много бях впечатлена от долината Ъхлара /Ihlara Vadisi/ прекрасна гледка,много омайващо място
долината Ъхлара (каньон, образуван от течението на р. Мелендиз, която е прорязала пътя си през скалите. В тази 14 километрова долина има 105 църкви и 4535 къщи).

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 22:39 от Снеж

# 54
  • Мнения: 164
Как стеее момичетааа!!!!  Hug

Изкарах си направо велико в Истанбул!!!!!! Накрая шофиьора и екскурзовода едва ме навряха в автобуса за към Варна  Joy Не исках да си тръгвам... Изживях истинска приказка! Времето беше невероятно! Таксим кипеше от живот!  Sunglasses

Много хубаво беше! Ще сложа снимки в албума!
   bouquet Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 1 243
Dilqra HugДобре си се завърнала!Страхотно е, че сте си изкарали незабравимо!Чакаме снимките!Разхажи как беше?Ще ходим ли на сватба?

# 56
  • Мнения: 6 243
Water Lily   намерих една примерна екскурзия до Кападокия-http://www.yomexbg.com/excursions_3kapadokia.htm.Почти всички туристически агенциии организират пътуване до там с тръгване от софия ,Пловдив,Варна,Бургас или Стара Загора!Погледни дано съм ти била полезна!
Пътувала съм с автобус до Кушадъсъ през Чанаккале и оттам - до Пемуккале с взета под наем кола. Този маршрут е убийствен, ако няма почивка между пътуванията. Разстоянията са много големи и една седмица в автобуса ми звучи много притеснително.

# 57
  • Мнения: 418
http://www.lanternlodge.net/modules/wfchannel/images/Breakfast.jpg
http://www.derindusunce.org/wp-content/uploads/2007/07/c1.jpg
http://img240.imageshack.us/img240/9292/avatrrrrop1.jpg

Цуцките Wink Как сте

Добре дошла Дилара Simple Smile Ама и ти случи на време а ....Хайде разказвай  Hug

Момичета ние и днес ше обикаляме ....трябва да сме във форма за 8ми март , нали така Simple Smile

Деsert, чудех се дали можем да си сложим в началната страница на следващите теми никовете ни и къде сме ...(като в арабската, италианската тема ...), че май вече остарявам и ми трябва химикалка и тефтерче да си записвам , пк и групата ни е голяма  Mr. Green

Хайде ние тръгваме след малко на разходка///

Целувки и до по-късно  Heart Eyes Hug  bouquet

# 58
  • Мнения: 164
Хванах наистина страхотно време! Simple Smile Дори и вятър нямаше за разлика от проклетата Варна( БГ Чикаго е тука ooooh!
И така де...не можахме да спим мн в автобуса, но не ни се губеше време в сън и в хотела, така че заличихме торбичките под очите с малко грим и към Капълъто.  Rolling Eyes Там се видях с моя човек.
Съответно бях толкова разконцентрирана него ден, че ме е яд все още, че не оползотворих всичките си пари още тогава. Laughing Хранех някакви надежди да си накупя пролетни дрехи от Таксим, но все още разпродаваха зимната стока а от новата колекция ми се набиха на очи само жълти клинове, зелени туники и т.н. Не харесвам тези цветове и не съм мн по клиновете. Язък...
Как да е де... Много хубаво беше... Екскурзовода горкия беше обещал на нашите да ме наглежда, той ми изгуби дирите още 1 вия ден.
Не знам ама в този Истанбул се чувствам така като у дома си, че чак ми е страшно. Нашите не са позитивно настроени към тези мои турски страсти.  Confused


# 59
  • Мнения: 11 747
Диляра, а на приятелите ти, които за първи път бяха в Истанбул, хареса ли им??

Наистина чудно време хвана. Ако беше тръганала март или април можеше да случиш на студено, дъждовно и прочие, пък сега си беше идеално! Hug


Днес майсторя един чуден ябълков пай - най-хубавия! Flutter  По -късно ще пусна рецептата в готварския, че от година съм замислила да я давам тази рецепта и все не се наканвах, че и снимки да сложа...

тази долина Ъхлара ме изкефи и то много! Така както се вижда каньона и вътре има и села и прочие така ли? Изключително е! Знаех, че в Турция има много забележителности и интересни неща за гледане, но се оказа значително повече от очакванията ми! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт