Внимание! Измами по телефона!

  • 4 904
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 001
И на мен тия дни ми се обадиха .Измама със съобщение за роднина в беда беше номера дето се опитаха да ми пробутат..... #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 31
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А сега новото 20 на измамниците е, че някой от семейството тайно е станал поръчител за кредит на трето лице, което пък  не си връща кредита. Та да донесе някой 3-4000лв и да ги предаде на човек, който ще ги вземе и ще скъса договора за кредит и отношенията с банката са уредени  Mr. Green Не знам кой ще им се върже, ама явно номера минава още.

Да, една съфорумка с подобен сценарий почти до развод беше стигнала...сериозно се беше вързала за поръчителството на мъжа й на непозната дама. Не беше носила пари, но щеше да си развали семейството.

# 32
  • Мнения: 577
А сега новото 20 на измамниците е, че някой от семейството тайно е станал поръчител за кредит на трето лице, което пък  не си връща кредита. Та да донесе някой 3-4000лв и да ги предаде на човек, който ще ги вземе и ще скъса договора за кредит и отношенията с банката са уредени  Mr. Green Не знам кой ще им се върже, ама явно номера минава още.

Да, една съфорумка с подобен сценарий почти до развод беше стигнала...сериозно се беше вързала за поръчителството на мъжа й на непозната дама. Не беше носила пари, но щеше да си развали семейството.
Ооооооооо ,да!Дано милата прочете тук,поне да се успокои,че не  е само тя. ooooh!Бива,бива изроди ама,като хлебарките се размножават #2gunfire   #2gunfire

# 33
  • Варна
  • Мнения: 25 320

Да, една съфорумка с подобен сценарий почти до развод беше стигнала...сериозно се беше вързала за поръчителството на мъжа й на непозната дама. Не беше носила пари, но щеше да си развали семейството.

Боже, и аз си я спомням тази тема ooooh! Не съм разбрала, че в крайна сметка се е оказало това! Ужас направо, и от Полицията все нищо не могат да направят! Крумови закони ни трябват за такива изроди - да ги изкарат на площада и бой с камъни #Cussing out Ама не, разиграват си коня, както си искат!

# 34
# 35
  • Мнения: 343
А, сега и аз да разкажа за моя случай с измама, на която здравата се вързах.С приятели сме на заведение и моя мъж получава СМС към 23часа-"Коте, не мога да изкарам колата.Ще се видим утре.Цункам те".Тъй като телефона беше на масата, а трябваше да звънна в къщи да разбера малкия дали е заспал, го видях.То беше и от любопитство, де.Побеснях.Мъжът ми ме гледаше в неведение и се чудеше кво ми става.Понеже той се държеше адски глупаво и се хилотеше, му хвърлих телефона, станах от масата и си тръгнах, като му казах докато не се изяснят нещата да не се прибира в къщи. Оказаха се мошенници, за да се обадиш по телефона и да се набуташ на импулсен телефон.
Въпреки, че бях чувала за всякакви измами и аз повярвах.Така,че опичайте си ума, както казва баба ми.

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
А, сега и аз да разкажа за моя случай с измама, на която здравата се вързах.С приятели сме на заведение и моя мъж получава СМС към 23часа-"Коте, не мога да изкарам колата.Ще се видим утре.Цункам те".Тъй като телефона беше на масата, а трябваше да звънна в къщи да разбера малкия дали е заспал, го видях.То беше и от любопитство, де.Побеснях.Мъжът ми ме гледаше в неведение и се чудеше кво ми става.Понеже той се държеше адски глупаво и се хилотеше, му хвърлих телефона, станах от масата и си тръгнах, като му казах докато не се изяснят нещата да не се прибира в къщи. Оказаха се мошенници, за да се обадиш по телефона и да се набуташ на импулсен телефон.
Въпреки, че бях чувала за всякакви измами и аз повярвах.Така,че опичайте си ума, както казва баба ми.

Благодаря, че сподели. Това не го знаех. Мале колко са изобретателни, сега и импулсен телефон ... Money

# 37
  • Мнения: 4
Наскоро бабата на мъжа ми изгоря с 1000 лв.Можело е и повече да даде,просто е нямала.Използваната схема е с катастрофата на близък и с ранени в болницата.Явно са я предупредили да не звъни след първото обаждане за катастрофата,защото когато дала парите и й казали"Вече можете да се обадите на Димитър/мъжа ми/ ,защото ще го пуснат от полицията".След което тя звъннала на мъжа ми и му разказала как са я измамили.Интересното е,че и по телефона се е усъмнила,но не ни е звъннала да провери,и когато тръгнала да дава парите вече била почти сигурна ,че я лъжат,и пак ги дала. #2gunfireМъжа ми щеше да я  box box

# 38
  • Мнения: 550
А, сега и аз да разкажа за моя случай с измама, на която здравата се вързах.С приятели сме на заведение и моя мъж получава СМС към 23часа-"Коте, не мога да изкарам колата.Ще се видим утре.Цункам те".Тъй като телефона беше на масата, а трябваше да звънна в къщи да разбера малкия дали е заспал, го видях.То беше и от любопитство, де.Побеснях.Мъжът ми ме гледаше в неведение и се чудеше кво ми става.Понеже той се държеше адски глупаво и се хилотеше, му хвърлих телефона, станах от масата и си тръгнах, като му казах докато не се изяснят нещата да не се прибира в къщи. Оказаха се мошенници, за да се обадиш по телефона и да се набуташ на импулсен телефон.
Въпреки, че бях чувала за всякакви измами и аз повярвах.Така,че опичайте си ума, както казва баба ми.
и на какъв телефон трябва да се обадиш, на този от който е пратен смс-а ли?

# 39
  • Мнения: 78
И за мен този нов "модел" измама е новост, за всякакви бях чувала. Веднага звъня да предупредя баба и дядо, че те 2 пъти се връзват милите  Sad Аз за това си махнах БТКто /и не само/.

# 40
  • Мнения: 343
А, сега и аз да разкажа за моя случай с измама, на която здравата се вързах.С приятели сме на заведение и моя мъж получава СМС към 23часа-"Коте, не мога да изкарам колата.Ще се видим утре.Цункам те".Тъй като телефона беше на масата, а трябваше да звънна в къщи да разбера малкия дали е заспал, го видях.То беше и от любопитство, де.Побеснях.Мъжът ми ме гледаше в неведение и се чудеше кво ми става.Понеже той се държеше адски глупаво и се хилотеше, му хвърлих телефона, станах от масата и си тръгнах, като му казах докато не се изяснят нещата да не се прибира в къщи. Оказаха се мошенници, за да се обадиш по телефона и да се набуташ на импулсен телефон.
Въпреки, че бях чувала за всякакви измами и аз повярвах.Така,че опичайте си ума, както казва баба ми.
и на какъв телефон трябва да се обадиш, на този от който е пратен смс-а ли?

E, мошениците не те карат да се обаждаш на телефона, но човек, когато е афектиран от ситуацията не се замисля изобщо и веднага звъни на телефона, от който е пуснат СМС-а. Оказа се, че преди няколко дни подобна случка се случва и с други наши приятели, но те бяха предупредени и нямаше в семейството дразги.

# 41
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
А сега новото 20 на измамниците е, че някой от семейството тайно е станал поръчител за кредит на трето лице, което пък  не си връща кредита. Та да донесе някой 3-4000лв и да ги предаде на човек, който ще ги вземе и ще скъса договора за кредит и отношенията с банката са уредени  Mr. Green Не знам кой ще им се върже, ама явно номера минава още.
Забравих да поясня, че измамниците искат някой да донесе парите, но не в банката, а някъде наблизо. Щели да изпратят човек да ги вземе. Не знам колко наивен трябва да е някой за да хукне да погасява кредит извън банката.

# 42
  • Мнения: 2 425
Ако получите телефонно обаждане от хора, които твърдят, че са инженери по поддръжката на мобилната мрежа или ви кажат, че проверяват телефонната линия и ви помолят да въведете #90 или #09 или друг някакъв код, моля затворете веднага без да набирате никакви номера!

Има компании или хора - измамници, ползващи устройство, което позволява, ако наберете #90 или #09, или друг някакъв код, да получат достъп до вашата СИМ карта и да водят разговори от нея, като на вас се трупа разходът.

Моля, разпространете това съобщение до всички колеги, роднини и
познати, за да го предотвратим!!!

Не гарантирам, че е истина. На мен ми го пратиха и реших, че трябва да се сподели, за всеки случай.

# 43
  • Мнения: 577
Благодаря за информацията.................. Hug  Истина или не-трябва да имаме ``едно на ум``------тия са факири на измамата......

# 44
  • Мнения: 106
Има и друг вид измами.Аз работа в банка и вече сме имали няколко измамени клиенти-горките хора.Теглят пари на каса и когато излязат от банката ги пресреща някой с табелка "ОХРАНА" и казва ,че от банката са им дали "фалшиви"банкноти и,че щели да им дадат "хубави".Хората като чуят думата "ФАЛШИВИ"се стряскат.Измамниците точно това очакват. newsm17МОЛЯ ВИ СЕ НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ НА ТАКАВА ВЪДИЦА.Ако наистина се съмнявате за нещо,върнете се на касата на която са Ви изплатили сумата,но В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЯКЪДЕ ДРУГАДЕ КЪДЕТО ВИ КАЖАТ.Всички служители от охраната на всички банки имат някакви униформи,а НЕ "ТАБЕЛКИ-ОХРАНА".

Общи условия

Активация на акаунт