До Италия с кола

  • 14 027
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 479
И аз се включвам да следя темата - много си мечтая за почивка в Италия и ще се радвам да се информирам за възможни маршрути, нощувки и цени.

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 219
И аз се записвам да следя темата. Мислим по майските празници да отидем в Италия. Малко ме притеснява положението в Косово. Дали ще е безопасно да се мине през Сърбия?

# 17
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте,
Magi_D  може ли да дадеш малко повече информация относно тази вила- цени къде се намира и т.н. ако не ти представлява проблем разбира се - може и на лични


Здравей, Ell!
Ето накратко как стигнахме до тази екскурзия.
На нашите приятели, с които ще ходим им похвалили много Тоскана и така дружно решихме, че ще се разходим до там, като се опитаме и да починем. Разглеждахме 3 сайта, в един от тях си избирахме къщата, която наехме в последствие.

Ето това са сайтовете:
- http://toscana-casa.com/
- http://interhome.com/
- http://www.agriturismo.net/

Във всеки от сайтовете можеш да избереш място, брой гости, за колко нощувки. Ние си избрахме от третия сайт. Особеното при тази къща е, че нощувките са 7 (от събота до събота), но има и други варианти. Цената при нас е 900 евро за 7 нощувки и 6 човека. Може да се наеме и апартамент от къща, но ние държахме да сме самостоятелно.

Относно пътуването засега варианта с Игуменица ще го пропуснем въпреки, че изглежда примамлив, защото нашите приятели казаха, че пътя е труден, много завои и така.
От проучването тези дни, си мисля че е добре да се спи в Любляна, от форума на dir.bg ми препоръчаха хотелче в центъра на Любляна - двойна стая 45 евро. Ето сайта www.bit-center.net.
На връщане искаме да разгледаме Венеция и пак оттам писаха, че в един хотел в градчето Местре, което е много близо до Венеция било удобно да се пренощува - ето сайта www.venere.com. Препоръчаният хотела е Сан Карло.

На другия ден тръгваме обратно към Любляна, като по пътя между Триест и Любляна в Постоина има много красива пещера, която може да се разгледа. Нощувка в Любляна на същото място и на другия ден обратно към София.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Участъкът със завоите е 200 км.- не е много, но не е и малко.

# 19
  • Мнения: 5 462
Участъкът със завоите е 200 км.- не е много, но не е и малко.
Aбе мен ако питаш си е доста с тия остри завои , гърците карат като ненормални .. тирове също минават по този път доста .И с тия пропасти отстрани пътя .. си е направо ужас .... Аз честно си умирах от страх .. ooooh!Препоръчвам ви да минете през Сърбия , Словения Хърватска и т.н. Незнам как е в момента заради положението в Сърбия , но при всички случаи е по добрия вариант отколкото през Гърция .

# 20
  • София
  • Мнения: 460

  И с тия пропасти отстрани пътя .. си е направо ужас ....
Това ни казаха и на нас, че си е доста страшничко!
Надявам се след 2 месеца положението в Сърбия да се е поуспокоило, дано няма проблеми.
 

# 21
  • Мнения: 1 817
цък и аз при вас да се информирам  Grinning

# 22
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Magi_D    bouquet благодаря за подробната информация
Пожелавам ви много приятни моменти.
Ох, пак си се размечтах за Италия.  Crazy

# 23
  • Мнения: 198

Вярно,няма мантинели направо си е страшно.Ние миналата година минахме през Гърция на отиване,а се върнахме през Унгария.Тази година мислим направо през Румъния,Унгария,Австрия и оттам да влезем в Италия.Малко повече път, обаче не искам да рискувам през Сърбия.Знам ли какво ще е положението.А пък и нали ще ходим на екскурзия Grinning За хотели въобще не мислим.Винаги тръгваме и спим където замръкнем ......хотели колкото искаш . Ооох,кога ще дойде лятото Grinning

# 24
  • Мнения: 5 462

Вярно,няма мантинели направо си е страшно.Ние миналата година минахме през Гърция на отиване,а се върнахме през Унгария.Тази година мислим направо през Румъния,Унгария,Австрия и оттам да влезем в Италия.Малко повече път, обаче не искам да рискувам през Сърбия.Знам ли какво ще е положението.А пък и нали ще ходим на екскурзия Grinning За хотели въобще не мислим.Винаги тръгваме и спим където замръкнем ......хотели колкото искаш . Ооох,кога ще дойде лятото Grinning
Сакън този път през Румъния не ти го препоръчвам ooooh![/color] .В момента се пътува много спокойно през Сърбия(имам прясна информация) , не се притеснявайте .Няма никакъв проблем , нито има трафик .. Избери пътя през Сърбия и няма да сгрешиш..

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Брат ми пътува постоянно и ми каза че пътя през Румъния е ад - дупки и кратери на всеки метър които чупят колата.
Пътя през Сърбия бил аутобан в отлично състояние. Според него си караш по аутобана и нямаш досег с населението.

# 26
  • гр.София
  • Мнения: 219
И аз да се включа в темата. Заради положението в Сърбия избрахме варианта с ферибот от Гърция. Явно вариантите за тръгване са два от Игуменица и от Патра. Пътят до Патра бил по-дълъг, но по лек. Този вариант има и друг недостатък, че се пътува повече/ защото е по-наюг/. Разбрах, че до Бари и Бриндизи е една нощ пътя, някой знае ли колко време е пътя до Венеция с ферибот от Игуменица например. Дайте примерни цени на билетите за ферибот. Как резервирате по Интернет ли или на място. Какво може да се разгледа в Южна Италия на път за Венеция. Мислим от там да се приберем.   

# 27
  • Мнения: 2 037
Много се надявам ако всичко бъде наред от финансова гледна точка да осъществим с мъжа ми едно такова пътуване през лятото, така че ще черпя инфо от темата, за което благодаря!  bouquet

# 28
  • Мнения: 3 211
и аз също замислям подобно пътуване, мислех да е с ферибота, но с тези завои ме отказахте, на мен ми става лошо
имам и друго питане, при такива пътувания вземате ли с вас деца, например 4-5-6годишни?
дали ще е интересно за тях Thinking

# 29
  • Мнения: 198
Брат ми пътува постоянно и ми каза че пътя през Румъния е ад - дупки и кратери на всеки метър които чупят колата.
Пътя през Сърбия бил аутобан в отлично състояние. Според него си караш по аутобана и нямаш досег с населението.
   
Наистина пътя през Румъния е ужасен.Нашите пътища са много хубави в сравнение с техните.Обаче ако минеш през Видин с ферибота пътят през Румъния е малко.Оттам Унгарските пътища са супер,австрииските също,а италианските .....нямам думи.При близо 6000 км,как не видях една дупка.Говоря обаче за северна Италия.Южна Италия си е като у дома,поне колкото видях Grinning

Общи условия

Активация на акаунт