Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-122 от 122 отговора

здравейте!от 2 дена имам симптоми на фарингит ,а аз по принцип имам хроничен и само веднуж карах и щях да умра  Shocked сега болката не се  усеща,но просто забелязах на огледалото ,че имам една "гнойна точка" на гурлото понеже ме дразнеше  Crying or Very sad мислите ли ,че ще ми мине и какви билки/чайове да взимам?ако знаете някоя бабина рецепта моля ви кажете! baby_neutral
Цитирай

Можеш засега да си вземеш някой спрей за гърло например Тантум верде. А за после има и едни таблетки специално при хроничен фарингит . Казват се фариностим и повишават имунитета на гърлото.
Надявам се да ти помогне! Smile

Цитирай

Варна

искам да ви кажа за моя проблем, ако някой може да ми помогне било с билка, лекарство или поне да ме насочите към добър УНГ във Варна. от края на ноември месец ме боли гърло, ходих на лекар - имала съм хроничен фарингит, казаха ми да пробвам с антиалергични - не помогна, с тантум верде и то не помогна, накрая реших на сама глава да отида да ми вземат гърлен секрет- оказаха се гъбички, излекувах ги после се оказа че имам една бактерия -pseudomonas aeruginosa. пак тръгнах по лекари. пак гърлен секрет - този път нямаше бактерията която откриха преди, нямаше нищо. лекарката кказа че моето било неврологично. Да се мажа с едно лекарство което се приготвяя в аптеките и да пия милгамма. но болката продължава. Ако някой знае добър УНГ във Варна, моля кажете ми име или да ме посъветвате 
Цитирай

Можеш засега да си вземеш някой спрей за гърло например Тантум верде. А за после има и едни таблетки специално при хроничен фарингит . Казват се фариностим и повишават имунитета на гърлото.

здравей!благодаря за съвета.имам 1 спрей за гърло от майка ми и може да го пробвам.а тези хапчета фариностим не им намерих цена в нета.би ли ми казала информативно колко струват?мерси
Цитирай

Ами честно казано не знам каква им е цената, но не мисля , че са скъпи. Пък и са доста в една опаковка.
Ако не ти е писнало от съвети- хубаво е да спазваш и някакъв режим: без студени и газирани неща, без пикантни храни и т. н.
Хайде дано се оправиш, че думичката хроничен не случайно е измислена  Thinking
Цитирай

не искам да звуча песимистично,но ако наистина е хроничен фарингит,той не се лекува изцяло,а само когато се обостри могат да се намалят симптомите.можеш да си правиш гаргара с лайка,повече чайове,никакви газирани,студени напитки и пикантни храни,да не се пренапрягаш с говорене и т.н.успех! Smile
Цитирай

гр.Сливен

Момичета, а какви са симптомите на фарингита?
Цитирай

Sofia

Хронично възпаление на гърлото. И аз го имам това чудо, отвратително е. Диа гностицира се от УНГ и няма лечение. Можеш само да облекчаваш симптомите. И нищо студено, горещо и пикантно, както и никакви цигари (това последното не знам дали ще го спазвам.)
Цитирай

Здравейте, аз слушах миналата година интервю на някакъв вирусолог по радиото. Каза, че за хроничен фарингит помага сутрин по една чаша прясно изцеден лимонов сок без захар без нищо, само сок. Мисля да пробвам, че и аз го имам тоя проблем от много много време. Бяха ми изписали хексоралетен, но ми подейства само първия път като ги смуках, вече не действат.
Цитирай
 Здравейте ,искам и аз да споделя моя проблем с гърлото,вече от една година съм със зачервено гърло което ту се успокоява ,ту се възпалява,особенно сутрин все изкашлям едни жилави секрети,които по някой път чак ми се продира гърлото докато ги изкашля.Все едно имам някава храчка и все ме кара да я изкашлям.В момента съм и настинала и направо си чувствам гърлото като запушено,ужасно е.Постоянно съм с някакви хапченца или бонбонки за смучене,който за момент ме облекчават ,но след това пак същото състояние.Ходих при много лекари УНГ във Варна и всички са на едно мнение ХРОНИЧЕН ФАРИНГИТ,което общо взето не се лекувало ,а имало периоди на затишие и обостряне.Моля ви ако някой има същия проблем да ми пише.До момента никой от лекарите прикоито съм ходила не ми е изписвал никакъв антибиотик,а все съм се лекувала с едни капки за нос Коларгол които ги приготвят в аптеките и хомеопатични.Незнам имам чувството,че няма да ми се оправи това гърло
Цитирай

София

И аз имам хроничен фарингит. Взеха ми гърлен секрет, антибиограма, пих антибиотик и не се оправих. Моето гърло често е червено, но в повечето случаи нямам болки, само някакво дразнене. Понякога като ме боли по-силно просто се пръскам с Тантум верде или смуча някакви хапчета, ама няма кой знае какъв ефект. Случвало ми се е да имам все едно нещо залепнало на сливиците,което ме дразни. Това не е някакво сериозно заболяване,но е доста неприятно. Получава се от някакви си бактерии, които са част от гърлената флора. Понякога може да се предизвика и от други проблеми в устната кухина от съседни органи- примерно развалени зъби. Не знам дали има някакви наследствени причини, но е факт, че баща ми има хроничен фарингит от 15-20 години. Според моя УНГ лекар почти няма оправия. Той е препоръчва единствено да избягвам много горещи и особено много студени храни и напитки. Аз пия доста чайове сутрин и вечер- основно ментови и комбинирани с лайка. Има известно подобрение, ама гърлото пак си е червено, така че не го мисля особено този проблем.

Колкото до хапчетата за фарингит "фариностим" знам, че не могат да се пият от хора, които имат проблеми с щитовидната жлеза. Иначе цената им е около 6-7 лв, ако не се лъжа.
Цитирай

При хроничен фарингит - топло не!ДА ЗАБРАВИТЕ за адки ,семки и други такива глезотии.Много пазене се иска.
Цитирай

хм... не мисля че е хроничен, но може да не съм го прочел добре...

иначе имате ли киселини? а чести хреми?
Цитирай
а случвало ли ви си е понякой път да ви е обложен езика и едно чувство на сухота на езика,защото съм чела че фарингита се разпознавал и по обложения език.
Цитирай
Дени а при теб откриха ли нещо на антибиограмата?Защото на мен в началото също ми правеха и откриха стафилококи в гърленния секрет ,пих антибиотик Ципрофлоксацин и също не ми помогна.
Цитирай

София

Да, Дорита! И при мен откриха стафилококи и ми изписаха антибиотик ( не се сещам точно името му, май нещо като зенакс звучеше, ама не съм сигурна). Бяха три хапчета, всеки ден да пия по едно + тантум верде. Нищо не се оправих, само дето ми се спеше ужасно от него. Трябваше да си правя нов гърлен секрет, ама още не съм я свършила тази работа. В началото се притеснявах за това гърло много, ама вече не му обръщам внимание особено.
Цитирай
из също не съм си правела изследване на нов гърлен секрет,но и аз няма да обръщам вече особенно внимание,защото явно няма напълно оправяне,защото вече от една година съм така,а само периоди на обостряне и успокояване.Благодаря ти много за информацията и успокоението което ми вдъхна.До скоро
Цитирай

Да, Дорита! И при мен откриха стафилококи и ми изписаха антибиотик ( не се сещам точно името му, май нещо като зенакс звучеше, ама не съм сигурна). Бяха три хапчета, всеки ден да пия по едно + тантум верде. Нищо не се оправих, само дето ми се спеше ужасно от него. Трябваше да си правя нов гърлен секрет, ама още не съм я свършила тази работа. В началото се притеснявах за това гърло много, ама вече не му обръщам внимание особено.
с азитромицин и то с 3 таблетки ще лекуват стафилококи?  #Crazy  hahaha няма как... идете при добър специалист унг. да ви прегледа и за синуит.
Цитирай
piite alkol- tova  e ionizirana voda ,6te  ubie raznite  kokoi i dr podobni  v  gurloto  vi, a  su6to  i  bronxostim na   to6kov, i  laikata   na  to6kav +exinaceqta   na  to6kov ,smu4ere i  vtamin c ,pak  na  to6kov
и алоето помага
Цитирай
zdraveite vsi4ki,az sum ot 23god s hroni4en faringit.otkriha mi go kogato za purvi put ostanah bez glas i si pomislih 4e sum onemqla,no togava ne me bole6e samo edno dra6tene use6tah.no sega kato me podxvane vsqka esen i prolet obiknoveno ujasni bolki,nemoga da di6am i se kurtqt ot gurloto mi dori keli s kruv. mart mesec mi izpisaha amoxiciklin i ibuprofen,no ne pomogna i mi biha edna injekciq za da prekratqt procesa.ne piq ni6to gore6to,ni6to studeno,nito gazirano,ne sum pu6a4ka ,no kogato nqkoi po6i okolo men ostavam pak bez glas.li6avam se i ot qdki ate sa za mene kato droga,nai-lyubimata mi hrana,no uvi .....trqbva da 4akam da otmine,za6toto pak gra4a kato garga.kazvat mi 10 dni da ne govorq,da be a mi koi 6te govori vmesto men na rabota.sega sum si svarila ravni 4asti rakiq,med i zehtin i hapvam po 1 luj.,kolkoto puti se setq na den,4udesna smazka za gurloto.davam i na malkata ot nego 4e ka6lq.pro4etoh go v babinite recepti i sum dovolna.koito iska neka probva.uspeh
Цитирай

Sofia

Момичета, и на мен ми откриха бактерии в гърлото, затова често боледувам. Очевидно хроничният фарингит е предразполагащ фактор за проклетите стрептококи (при мен са бета). Сега съм на аксеф. Ще споделя помогнал ли е поне за бактериите.

Една бира не може да изпие човек с този фарингит...

Чаче, направиха ли ти антибиограма? Дай секрет и тогава да ти изписват антибиотици.
Цитирай

Момичета, и на мен ми откриха бактерии в гърлото, затова често боледувам. Очевидно хроничният фарингит е предразполагащ фактор за проклетите стрептококи (при мен са бета). Сега съм на аксеф. Ще споделя помогнал ли е поне за бактериите.

Една бира не може да изпие човек с този фарингит...

Чаче, направиха ли ти антибиограма? Дай секрет и тогава да ти изписват антибиотици.

да,много си права за бирата.. Very Happy ...аз от години не пия безалкохолно...отвреме на време по една биричка...но после....и само с антибиотици ли ще се лекуваме?на мен винаги ми е зачервено гърлото..даже и в момента ме боли и смуча разни неща...
Цитирай

Sofia

Ще видим сега, след антибиограмата и точния антибиотик, може пък да се подобри положението. От години (даже не си спомням дали някога изобщо) не са ми взимали гърлен секрет. Иначе цяла зима съм на ефизолчета, ментови бонбонки, тантум верде и какви ли не гадости почти постоянно. Малко като се влоши почвам фервекс, после ми предписват някакъв антибиотик и така.

И на всичкото отгоре преди година ми казаха, че това било хроничен фарингит. Аз си мислех, че просто съм кекава... А защо чак сега ми правят антибиограма, вече не мога да кажа.

Единственото, от което съвсем не съм се отказала - са две-три цигари на ден, и то отскоро, защото до сега кърмех. Ама много ми липсваха проклетите цигари. Надали две на ден толкова ще влошат положението. То и без това е отчайващо.
Цитирай
zdraveite vsi4ki,pravixa mi i radiografia da vidqt za sinuzit.imam alergi4en rinit,to az ot godini ne moga da polzvam dori parfyum,4e nosut mi se prevru6ta v reka marica,kato brukna v kutiqta s prax za prane dokato go sipq v peralnqta i me e zabolqla glavata,a ot mirizmata na nqkoi preparati dori mi stava lo6o.ta az dori kato bremenna ne sum se 4uvstvala taka.sled kato izlqzoxa rezultatite ot gurleniq sekret lekarq me pita tali imam stoma6ni problemi.az se 4udq kakva vruzka ima s gurloto no ....se okazva 4e ima.ot stomaxa mi se ka4vali nqkakvi osobeni kiselini koito mi razqjdali ligavicata na gurloto.sega piq nqkakvi xap4eta i edno pruskalo v nosa i....sprqxa valejite-presuxna reka marica.URAAAAAAAA ve4e polzvam i parfyumi,4e bqx napravila cqla kolekciq ot tqx.vseki podarqva parfyum a puk az kato ne polzvax vse bez podaruk si ostavax.e..... idvat praznici ve4e moje i na parfyum da se zaradvam.prigotvqite se ,budete poslu6ni za da ne vi zabravi dqdo KOLEDA.napisaxte li pismata?poburzaite vremeto minava burzo.
Цитирай
здравейте и от мен,и аз имам същия проблем.при преглед се установи ,че имам фарингит докато бях бременна.смучех само некви таблетки но облекчение няма. ooooh! неса ми вземали гърлен секрет.имам и още проблеми-като преглъщам гърлото ми "щрака"също стомашни проблеми и полипи в носа.моля ви даите ми съжет какво да правя поне малко да облекча това състояние.предварително ви благодаря
Цитирай

Sofia

Само ще споделя, че след антибиотичното лечение махнахме стрептококите и съм по-добре определено. Не ме боли постоянно гърлото. Хроничен фарингит не може да се излекува тотално, но поне има облекчение към болката и постоянното възпаление.

Отдавна трябваше да дам гърлен секрет.
Цитирай

Няма отърване от това "чудо" фарингит.Аз имах болни сливици и преди три години ми ги резнаха,ама"блесна"фарингита и сега... ooooh! Нищо топло,нищо студено,солено и  т.н.,аа и не трябва да се вика  Whistling
За сега се справям,смуча "Хомеовокс",много ми помага,имам постоянно в джоба. А като го закъсам по-яко при докито,няколко сутрини поред ме маже с нещо си и ми минава.
Цитирай

София

Миналия месец се борих с болки в гърлото (в следствие на това, че имам хроничен фарингит), което продължи повече от месец. Бях опитала какво ли не, без антибиотик. Даже бях почнала да кашлям, при което ме заболяваше корема. Използвах коларгол 2% и след една седмица вече си бях отново добре. Без болки и кашлица.
Цитирай
И аз имам тежък хроничен фарингит от много години. То че няма пълно избекуване, е ясно, но поне "острите" периоди да не са толкова неприятни!
В "Агни Йога" Елена Рьорих казва, че възпаленото гърло и хремата са на нервна почва.
Шърли Маклейн пише нещо подобно: че чрез настинката човек се освбождава от вервното напрежение..
Според Петър Дънов хремата и кашлицата не са болести, а чистене на организма.
В сайта на Здравен център "Дар" пише, че за лекуване на хроничен фарингит е необходимо първо пълно очистване на организма - чрез клизми и пр.

1-2 аптекарки ми препоръчаха антиалергични лекарства - клариназе, и др.

За дихателни болести, вкл. хроничен фарингит, препоръчват престй поне 30 дни в Сандански - въздухът там е топъл, чист, няма мъгли. Някой пробвал ли е, да каже...

Познавате ли хора, които живеят в планината, и които имат хроничен фарингит?
Цитирай

и аз имам проблем с гърлото-напоследък/от 30-35 дена/непрекъснато ми пари,дращи и леко ме наболявасливиците и носа.Лекувам с хомеопатия при д-р Ферфериева,но сякаш по-лошо става SadНаскоро чух че се прилага електрокоагулация на гърлото за да се премахнел "повредения"слой=ако някой знае нещо нека го сподели.Иначе имам координати на лекари в София и Варна които го правят-ако някой се интересува...Аз смятам тия дни да се свържа с някой от тях за повече инфо.
Цитирай
Да, моля, дай координатите на лекарите в София, които извършват т.нар. "електрокоагулация".
Дано не е някой комерсиален трик. Колко струва?

Прегледах и сайтове на английски, но такова нещо там не се споменава...
Цитирай

И аз съм в момента с фарингит.
Много е гадно-боли ме гърлото,имам храчки,болки в ушите и леко главоболие.
Цитирай

София

Ох, и аз имам фарингит. Гърлото ме е стегнало яко, квото и да хапна ме дразни та ям съвсем малко, утешавам се, че поне ще заслабна, пия мляко с мед, чай от мащерка , смуча стрепсилс и като съм ги наредила тук едни бипарокси, тантум верде. Като правя едни инхалации - никаква промяна.
Но това е, хич ме няма по дисциплината - от седмица ме държи , тамън ме отпусна, но вчера като излоках една чаша пълна  със студено шампанско, че бяхме с мъжо на балет и там в антракта...и сега съм много зле.
А си имам проклетия хроничен фарингит от дете - що ефисоли съм изсмукала, и не ми се беше възпалявал от доста време, но сега като ме е стегнал...
Цитирай

HappyLand

Интересното е, че на мен всички познати болести ми бяха хронични, а накрая си останах само с алергията към цветния прашец, но си спомням, че когато имах фарингит, не можех и да говоря Embarassed
Цитирай
Zdraveite vsi4ki!Pi6a za savet koito moje da pomogne na vsi4ki ot vas koito imat hroni4en faringit ili 4esti gnoini angini!Imah sa6tia problem i az dalgo vreme,no na edin ot pregledite popadnah na edna strahotna doktorka v Sofia v klinika Vita!Tova e vaksina koiato e na tabletki i se kazva Bronhovaksom.Pie se 2 pati godi6no i e mnogo efikasna!Malko e skapi4ka,no v sravnenie s vrednite antibiotitsi 4 pati godi6no,4e i pove4e za men li4no e za predpo4itane!Uspeh na vsi4ki
Цитирай

Там,където живеят Мишетата

И аз се присламчвам към фарингитните....
от 2 месеца - първо почна с сухота сутрин,...после с зачервено силно гърло,чувство за "чуждо тяло"  или постоянен секрет в гърлото... Пих антибиотик - нищо. После на УНГ - предписа ми Биопарокс - помогна за известно време. От смучещите таблети най-помага НЕоАнгин (поне при мен) ... мисля че най-важното е да се засили имунитета. В момента изживявам огромен стрес и се надявам по-нататък,когато се поотърся от него и фарингита да премине
Цитирай

в джунглата

Здравейте, аз кашлям от месец и половина пих 2 АБ ,и на инжекции бях подобрение никакво. Казаха ми обострен хроничен фарингит. Нямам бактерии в гърлото, боли ме отвреме на време но при мен големия проблем е кашлицата. Измъчих се само да кашлям - сутрин с храчки после става суха дразнеща. Искам да попитам вие кашляте ли?
Цитирай

Бг

Дъщеря ми,която е на 12 години е с хроничен фарингит.Правихме гърлен секрет-нищо не се изолира.В момента пак се оплаква,че все едно има трохи в гърлото.Тя е асматик,но от две години не ползва инхалатор.В момента ,в който спряхме флексотида,се появи фарингита.Никакви хапчета за смукане не помагат.С алергичен ринит е.Пие в момента "ксизал".
Ако някой е постигнал ефект с нещо,ще съм ви много благодарна да споделите.
Цитирай

Там,където живеят Мишетата

На мен ми помогна Биопарокс специално за "трохите"в гърлото.
А иначе забравих да кажа,че от един месец пия и цитросепт - 3 х 10 капки .. не съм сигурна,но може и той да е помогнал.
Цитирай

вкъщи

и двете ми деца са с фарингит чудя се какво да давам
Цитирай
ЗДРАВЕИТЕ,
И НА МЕН МИ ОТКРИХА СТРЕПТОКОКИ
ХРОНИЧЕН ФАРАНГИТ.
МНОГО Е НЕПРИЯТНО,ДРАЗНИ НА ГЪРЛОТО И МЕ БОЛИ ОТВРЕМЕ НА ВРЕМЕ.
ПИХ ХАПЧЕТА НА БИЛКОВА ОСНОВА И СМУЧА МЕНТОВИ БОНБОНИ КОИТО МИ ОБЛЕКЧАВАТ ДРАЗНЕНЕТО.
ПО ДОБРЕ СЕ ЧУВСТВАМ.
СЕГА ИМАМ ПРИГОТВЕН ЛЕК.
ОРЕХ НАТОПЕНИ В СИЛНА РАКИЯ.
ПОСЛЕ СЕ ПИЕ.
РЕЦЕПТА:
30 ОРЕХИ МАЛКИ СЕ ЗАТВАРЯТ С СИЛНА РАКИЯ И СЕ ОСТАВЯТ НА СЛЪНЕ.
ПОСЛЕ СЕ ПИЕ.
КАЗВАТ ЧЕ ИМА ГОЛЯМО КОЛИчЕСТВО ЙОД КОЕТО СПОМАГА УСПЕшНО ЛЕчЕНИЕ.
ДАНО Е ТАКА
щЕ ОПИТАМ И щЕ ПИшА ПАК:) Smile Smile Smile
Цитирай

Сoфия

А когато само гласът е пресипнал, а няма болки, може ли пак да е фарингит?
Цитирай

София

Хей, сетих се нещо което правя през последната година и дава\добри резултати.  Peace
Малко да усетя болки в гърлото и си давам по 10 капки от Дулкамара-Хомакорд. Ако с една доза не ми мине си давам още 2 пъти за деня. Ако положението е леко изпуснато, по разписание се дават по 10 капки на всеки 15 мин, в продължение на 2 часа. Иначе се дават по 3 пъти на ден. За 3 дни, ако положението не е съвсем изпуснато, човек може да се излекува.

Лекарството е хомеопатично и се купува без лекарска рецепта. Пише, че се използва при повишена влага и когато човек има сливици. Но, аз нямам сливици  и имам хроничен фарингит, който се пали много бързо. Примерно хапна сладолед, пийна глътка разгазирано питие или пък ме задуха по-силен вятър. Така че, може да опитате от моя опит. Успех в борбата с хроничния фарингит.
Цитирай

Здравейте, и аз след една пневмония преди около половин година съм със чести болки в гърлото, пих АБ пак преди дни и все съм под напрежение че пак ще се появят! Не ми е правен секрет, не е установено на какво се дължи.Искам само да питам случвало ли ви се е все едно да ви сърби гърлото от вътре и какво ли може да е, понякога сърбежа отива и към ухото.
Цитирай

Варна

Случайно попаднах във форума за хроничен фарингит.И аз търсех отзиви за мой приятел.След като прочетох ходенето по мъките на всички и четох какви са повечето причини за фарингита си мисля,че мога да предложа да пробвате със сок от алое вера.От 6 години работя в такава фирма за производство на такъв гел за пиене.От всичко ,което съм учила за алоето и личния ми опит си правя следните заключения:действието на алоето е най - силно в регенерирането на лигавица и кожа,фарингита е възпаление на лигавицата на дихателните пътища .При пиене на сок от алое се затварят язвите на стомаха ,които пак са възпаление на лигавица.Тогава би трябвало и за фарингита да помогне-да успокои,а при по дълга употреба да има и по сериозен ефект.При проблем и с бактерии,ако се подкрепи със смукане на прополисови таблетки-има и такива с доста голяма концентрация на активно вещество в асортимента на фирмата мисля,че ще има полза.Прополиса е известен с това ,че убива всички бактерии  и алоето в концентрация над 70% убива гъбички ,вируси и бактерии.А сока е с 98% алое.Тогава би трябвало да са добра комбинация за хроничен фарингит!Аз лично употребявам мнохо тези два продукта,но не за фарингит и досега не се е появявал мой познат с такова оплакване!Сега ми се наложи и ......това измислих!!Убедила съм се,че в повечето случаи нещата са много по -прости отколкото ги правим с диагнози и лекарства.Ако тези мои разсъждения  newsm78са ви от полза много ще се радвам. newsm10 .Като имам рзултат с моя познат,ако реши да пробва по този начин да мори фарингита си,ще ви пиша отново!!
Цитирай

И аз съм в кюпа...миналия месец имах дразнене в гърлото - все едно ми беше заседнала топка с косми и ни напред, ни назад. Лекарката каза, че било фарингит. Първо се пробвах с тантум верде форте (уж по-силния) - естествено не помогна и трябваше антибиотик Азакс. Той се справи (като изключим, че ми докара гъбични,но все пак)...сега 1 месец по-късно пак ме дразни гърлото по същия начин. Изписаха ми Енгистол - хомеопатични таблетки (а хомеопатът от форума каза, че нямао да помогнат)...Направо е отвратително  ooooh!
Някой да ги е смукал тези таблетки...имали ли са ефект или наистина непомагат?
Цитирай

колкото до тези таблетки, които някой преди мен спомена Фариностим, струват 12-13 лева,съдържание: 45 мг лифилизирана субстанция от лизати и убити клетки от микробните видове: Haemophilus influenzae, Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Neisseria catarrhalis, Klebsiella pneumoniae, Candida albicans - това не причинява ли гъбички  newsm78
Цитирай
xap4etata farinostim stryvat okolo 12 lv.
Цитирай

Виждам че темата пак се е повдигнала. При мен дойде ли октомври и мъката с фарингита започва смуча хапчета почти непрекъснато  ooooh!
и евентуално през късна пролет ще опитам пак вкусът на кока кола
  Whistling
Цитирай

на луната

нищо не помага.последно преди години ми казаха-чаша хладка вода с 1 ч.л сол и 1 ч.л. сода-разбърква се много добре и после гаргара!отвратително е ама се оправям горе долу,временно положение до следващия път естествено Hug
Цитирай

Детето ми в продължение на три месеца имаше болки в гърото. Не постоянни, а предимно   вечер и сутрин. Какви ли не изследвания правихме - нищо. Отидохме при хомеопат. Сега приемаме предписаното от него и засега не я боли гърлото. Ще видим после. Но според мен за такива упорити хронични болежки хомеопатията е най-доброто средство.
Аз самата имам кошмарен спомен от дете - не спирах да кашлям месеци наред вечер. С какво ли не ме лекуваха, махнаха ми сливиците. Като голяма вече установих, че просто съм имала алергия.
Между другото находката на разни коки не винаги значи задължително лечение с антибиотик. Някои гадинки е нормално да живеят в нас, антибиотик обикновено се  дава само ако правят възпаления, което се установява с кръвна картина. 
Цитирай

Djanni интересното и при мен е че ме боли предимно сутрин най силно, понякога и вечер, но по-леко...а през деня нищо ми няма  Thinking не знам какво да правя вече  Tired
В спалнята нямам отопление иначе щях да реша че е сух въздуха....
Цитирай

София-до езерото

ooooh!Цоп и аз в отбора на боледуващите.Освен фарингита ми откриха и бактерии стафилококи.Много бях зле.Сега пия АБ, втори подред,после пак секрет.Докторката каза ,че не трябва да ми пада имунитета.Щом ми падне бактериите се увеличавали.Забелязах ,че като ям лук и после не ме боли гърло.Много е гадно ,като се има предвид ,че съм с гастрит Tired
Ще се въз ползвам от съвета с гаргарата със сол и сода.
Цитирай

Не знам вече какво ше го правя и аз това гърло! Юли месец пих АБ, след това се тъпках със чесън, витамини и какво ли не и сега пак АБ.През цялото това време все си ме боли, правих и изследвания и секрет-няма бактерия и пак! Сливиците ми били на дупки, каза лекарят, не знам вече, всякакви глупости ми минават през главата!Чудя се дали да не се съглася да ги извадим, не знам...
Цитирай

София-до езерото

Не знам вече какво ше го правя и аз това гърло! Юли месец пих АБ, след това се тъпках със чесън, витамини и какво ли не и сега пак АБ.През цялото това време все си ме боли, правих и изследвания и секрет-няма бактерия и пак! Сливиците ми били на дупки, каза лекарят, не знам вече, всякакви глупости ми минават през главата!Чудя се дали да не се съглася да ги извадим, не знам...

Мда,мойте ги извадих когато бях на 16, сега съм на 35.Горе долу бях добре,даже май доста добре,но от няколко години положението е трагично.Лошото при мен е ,че сега като ме заболи гърлото и не го оправя слиза на долу, секрета.Почвам да кашлям и става страшно,кашлям с месеци.А преди този проблем го нямаше.Явно сливиците са си вършели своето, да спират нещата , и надолу да не слиза нищо.
« Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 19:11 от Тя »
Цитирай
    Здравейте,трябва да ви кажа, че се поуспокоих след като прочетох форума. Не предполагах,че толкова хора имат нашия проблем. Друго си е като намериш ,,сродна душа", на чието рамо да поплачеш.
    Дъщеря ми/на 10 г./ е с диагноза ,,Хроничен фарингит"-от месец. Но от пет месеца се оплаква от ,, топче" в гърлото.Обиколихме всички лекари в града ни. Ходихме и при специалист в София.  Какво ли не изпи през това време- и антибиотици и хомеопатични, противоалергични средства, впръскващи се, смучещи се, капки през носа..... Почти всички препарати, за които са писали другите участници във форума са ми познати, но ефект няма...Изпитвам вина, защото не мога да й помогна.Тя ужасно се мъчи-непрекъснато прави ,,Ъ.  Ъ."-сякаш иска да изкара ,,топчето" навън.После започва да кашля. Стах ме е нещата да не се усложнят. ...
    Искам да споделя, че от пет години ходим на почивка в гр Сандански.Проблема се появи малко след като се върнахме от там тази година.По едно време си мислех, че може да е от препаратите в басейна...
    В неделя ходихме на излет в планината и с радост забелязах ,че там дъщеря ми нито издава характерния звук, нито кашля.Нощно време също е спокойна.....Но през деня започва отново....При вас така ли е?

Цитирай

ами да ти кажа не мисля, че е от басейните...на мен лично най-много ме дразни гърлото вечер, особено ако съм пушила повечко
Цитирай

Някой пробвал ли е с черна ряпа и мед?
Черната ряпа е издълбава в средата ,слагат се 1,2 лъжички мед...престоява от вечерта до сутринта примерно...става нещо като сиропче..аз го пия след закуска за да ми остане по гърлото...ако в момнта ви боли..малко пощипва...не е неприятно....опитайте....мисля че от това сега имам малко мира....иначе антибиотици....и каквото и да съм смучела и пръскала... нищо не ми помагаше.
Цитирай

Някой пробвал ли е с черна ряпа и мед?
Черната ряпа е издълбава в средата ,слагат се 1,2 лъжички мед...престоява от вечерта до сутринта примерно...става нещо като сиропче..аз го пия след закуска за да ми остане по гърлото...ако в момнта ви боли..малко пощипва...не е неприятно....опитайте....мисля че от това сега имам малко мира....иначе антибиотици....и каквото и да съм смучела и пръскала... нищо не ми помагаше.

Да, давала съм на детето, но за кашлица от ряпата, мисля, че имаше ефект!
Цитирай

Сoфия

Момичета, а инхалациите противопоказни ли са при фарингит?
Цитирай
здравейте ,
и аз имам хроничен фарингит . Вече не знам кога не ме боли това скапано гърло . Не пия никакви студени , газирани напитки .
Лекарката ми каза вчера да пия : тонзилотрен ( 2х на ден -сутрин , вечер ) - повече от 4 месеца и също тъка да смуча трахизан ( 3-4 хапчета на ден )  тях някъде около 2 месеца , може и повече .И да не ме боли пак да ги смучам .
Същота така не трябва прекълено горещи работи да се ядат , пият Smile . Другите се знят студено , газирано .....
Еми дано помогне ,че вече ми писна !
Цитирай

ot niakolko godini imam xroni4en faringit lekyvax se s xap4eta no ne mi mina pri men e 4e imam ka6lica koiato idva ot draznene na garloto a ne ot drobovete i to me drazni ot gazirano,semki ,vlajen vazdyx,parfumi ,osobedno kato vlezna v xranitelen magazin i ot praxovete za prane,i drygi mirizmi ,kakto i ako se ka4a v avtobys.sytrin stavam s xrema i ka6lica. kato smy4a bonboni ,,lyk4eta'' i mi minava. neznam pri vas taka li e.pi6ete mi na emeil  i65412@abv.bg
Цитирай

zdraveite,i az sam s hroni4en faringit garloto me boli zelogodi6no kato ot vreme na vreme se uspokoqva i posle pak me po4va.ponqkoga ne moga da govorq ot tova 4e 4uvstvam suhota v garloto.i az kato vas smu4a hap4eta praskam tantum verde maja s med i hlebna soda dokato malko me otpusne.sega i gnoini nalepi zapo4nah da polu4avam.kazaha mi 4e trqbva da otida 2 sedmizi na fizioterapiq-nagrevki na garloto da se poospokoi.nz kakvo 6te stane ako nqkoi ot vas e hodil molq da mi kaje ima li efekt ot nagrevkite.blagodarq vi. Flutter
Цитирай

в гората

A главоболие случвало ви се е да съпътства фарингита?
Аз съм от 1 седмица така, пих антибитоик, защото лекарката каза, че е гонйна ангина, а май не беше... както и да е. Изпих си антибиотика и сега пак ме боли гърло.
Знам характерните симптоми, защото и друг път ми се е случвало, преди се лекувах с хомеопатия, но отдавна не съм ходила.
Този път обаче и глава ме боли, което ми е странно и ме притеснява.
Цитирай

Варна

И аз да се запиша в темата . Непрекъснато имам болки в гърлото ,едни лекари ми казват че е фарингит ,други ме съветват да си махна сливиците . А на всичко отгоре имам и синузит и съпътсващо главоболие.
Препоръчайте ми добър специалист УНГ от Варна.
исками се все пак да намеря някакво лечение за моя проблем ,а не само да смуча всевъзможни хапчета и проблема да си стои.
Цитирай

София

Хм, бях решила, че си въобразявам, че ме боли гърло вече...Личната ме прати при УНГ, имало секрети, които се стичат надолу и дразнят гърлото. И аз преди това пих АБ, отшумя за малко. Сега е като "огнище" вътре, не е остра силна болка, а все едно нещо си "тлее". СЛагах капки някакви в носа, яма ефект. Сега се чудя какво ли ще измисли УНГ-то, като отида.
Цитирай

Варна

И аз днес ще ходя на УНГ .Да видим какво ще ми каже ...че при мен има маи и синузит:(
Цитирай

Здравейте!
И аз се оказах с хроничен фарингит и синузит. Правих изследване на гърлен секрет - не се откриха патологични микроорганизми. Моя УНГ доктор ми каза че няма пълно лечение, само да смуча таблетки с евкалипт и да си хапвам по няколко пъти на ден по малко смесено в равни части мед и фъстъчено масло. Все още не съм го направила и не знам ефекта. Ако някой знае нещо  ново и ефикасно - ще буда много благодарна.
Цитирай

да споделя и аз малко опит
и аз имам хроничен фарингит, гърлото ме боли постоянно, но от време на време се възпалява сериозно и между носа и гърлото се събира доста гной
последния път докторът ми препоръча гаргара с йодасепт, доста гадно, но бързо ми мина
другото което ползвам в този случай са коларголовите капки, направо изчистват цялата гной по канала
Цитирай

И аз да се включа в темата. Преди 2 години бях на УНГ и той каза хроничен фарингит. От тогава постоянно си имам проблеми с гърлото и сега от няколко седмици пак ми се е обострил, направо не мога да ям имам чувството, че храната ми полепва по гърлото и е много гадно. Смуча хапчета , но не помага, доколкото знам най-добре е да си подсилим имунната система.
Цитирай

Варна

И аз съм с хроничен фарингит,вече почти 8 години се мъча.Вярно е,че лечение няма,и трябва много пазене.През месец съм болна,като ме заболи гърлото,болката е мн.силна,стигам до повръщане от болки.Колко антибиотици съм изпила,гаргари със всичко което съм чула-сол,сода,лимон,билки,йод,е няма оправия.Когато съм уж здрава,пак ми е кофти на гърлото.Най-правилно,като лечение ми се струва засилване на имунната система.След ходене по-мн.лекари,стигнах до този извод.Сега пия клеева тинктура ,саменто и смуча енгистол-дано  разредя боледуванията.Да добавя,че заради фарингита преди 4 год.отказах цигарите,че с тях пък съвсем не се търпеше.Дано някой сподели ефикасен лек Praynig
Цитирай

София

Да ви попитам, като сте с хроничен фарингит, гърлото разрешава ли ви да пиете студено, газирано и да ядете сладолед. Аз си позволявам само от сладоледа, като винаги гледам да се е поразтопил. НО винаги след това чувствам дразнение в гърлото. Туширам обаче нещата, като си близвам нишадър или пък си капна от Дулкамара хомакорд. Второто си е хомеопатично лекарство, което се приема при влага и студ за хора със сливици. Аз нямам такива, но почти винаги ми помага!  Peace
Цитирай

... при вятъра и вълните

Само да не прозвуча смешно: Преди около 2 седмици ходих при един масажист, защото имам проблем с възпален седалищен нерв. Та измежду останалите процедури ми изпука и ушите- каза, че ако ме боли често гърло това помагало (отпушвало се ... не разбрах точно какво). Дано ми повярвате- ама мен наистина ме болеше 2 месеца гърло и след тази процедура проблема изведнъж изчезна.
Цитирай

А как са сливиците ви ,ако не са извадени преди тази процедура!
Цитирай

да се оплача и аз от малка съм с този фарингит отврат е.зимата бял ден не виждам се съм с болки хреми и т.н.последно ходих при един много добър унг препоръча ми да се мажа с клеева тинктура и един спрей прополис и невен.супер съм доволна има голяма разлика много по добре съм.
Цитирай

София

да се оплача и аз от малка съм с този фарингит отврат е.зимата бял ден не виждам се съм с болки хреми и т.н.последно ходих при един много добър унг препоръча ми да се мажа с клеева тинктура и един спрей прополис и невен.супер съм доволна има голяма разлика много по добре съм.

Може  ли  да  кажеш клеевата  тинктура  как   така я  мажеш ?  На  мен  ми  я  бяха  изписали  да я  пия , разредена   във вода .  А  спрея  Прополис за  нос ли  е  и  как се казва ?
Цитирай

вземам едно тампонче за уши накапвам клеевата тинктура и си намазвам гърлото когато е обострен фарингита много щипе но и много облекчава гърлото.а спрея се казва прополис +невен за болното ви гърло струва 3.70.с риск да прозвучи като реклама просто съм супер доволна преглъщам по лесно спряха секретите в гърлото абе изобщо много добре
Цитирай

Здравейте!Аз няммам още потвърдена диагноза дали е хроничен фарингит но вече повече от месец ме боли гърлото.Хоих при УНГ специалисти но нямам особенно подобрение.Смуках какво ли не гаргари с какво ли не(в момента правя гаргара с лайка,смрадлика и сода)Този спрей прополис със невен добър ли е?Или нещо друго.УНГ лекаря ми изписа Фариностим и ми обясни,че е като ваксина за устната кухина за смукане.Ако не ми помогнело ще ми вземе гърлен секрет и ще решава.
Цитирай

Много зависи, от % прополис в този спрей!
Ако е поне 50%, което не ми се вярва, може и да ви помогне.
Цитирай

Аз знам, че при възпаление на горните дихателни пътища е много ефикасен Умкалор, който е изцяло растителен продукт и може да се комбинира с клеева тинктура. Самото лекарство има антибактериален ефект и е изключително безопасно, препоръчва се дори за деца над 1г.
Цитирай

софия

Hug ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН
И АЗ ОТ 5-6 ГОДИНИ СЕ БОРЯ С ТОЯГАДЕН ХРОНИЧЕН ФАРИНГИТ.ЦЕЛОГОДИШНО МЕ БОЛИ ГЪРЛО,НЕПРЕКЪСНАТО СУХОТА И ЧУВСТВО ЗА ЧУЖДО ТЯЛО, ЖИЛАВИ СЕКРЕТИ,КОИТО НЕ ГИ ИЗХРАЧВАМ, ПОНЯКОГА ИМАМ ЧУВСТВО,ЧЕ ЩЕ СЕ ЗАДУША,НЕ МОГА ДА ПРЕГЛЪЩАМ,ГЛАВА МЕ БОЛИ ПОЧТИ СЕКИ ДЕН(НО ТВА МАЙ Е ОТ ИЗКРИВЕНА НОСНА ПРЕГРАДА).ЗИМАТА КАТО СТАНЕ ОЩЕ ПО-ЗЛЕ ДРАЗНЕНЕТО СЛИЗА НАДОЛУ И КАШЛЯМ И ЯВНО МИ "ПАДА"ИМУНИТАТА И СЕ ЧУВСТВАМ ПОЧТИ ЦЯЛА ЗИМА ОТПАДНАЛА(МИСЛЯ СИ,ЧЕ ОТ ТВА ХРОНИЧНО ДРАЗНЕНЕ НЕПРЕКЪСНАТО МИ СЕ ОТРАЗЯВА НА ИМУННАТА ЗАЩИТА ИЛИ ПУК ТЯ СЕ ВЛИЯЕ ОТ НЕЩО ДР И ФАРИНГИТА СЕ ВЛУШАВА).АЗ ГО ПОЛУЧИХ СЛЕД ВАДЕНЕ НА СЛИВИЦИТЕ,ЧЕСНО КАЗАНО ТОКАВА БЯХ ПО-ДОБРЕ,ВЯРНО ЧЕ МН ЧЕСТО СЕ ВЪЗПАЛЯВАХА(без АНГИНИ),НО СЕГА НЕ СЕ ТЪРПИ. И СТАВА ПО-ЗЛЕ ТАЗИ ЕСЕН ЛИМФАДЕНИТ ИЗКАРАХ.АМАН ОТ "ДОРИ' УНГ -КАТО КАЖАТ НЕ СЕ ЛЕКУВА И МИ ИДЕ ДА ГИ УБИЯ #2gunfireБЯЬ СЕ ОТКАЗАЛА ДА СЕ РАЗПРАВЯМ,НО СЕГА СЪМ РЕШИЛА ДА НЕ СЕ ОТКАЗВАМ И ДА НАМЕРЯ НЯКАКВО ПОДОБРЕНИЕ.НЕ МОГА ДА КАЖА ,ЧЕ НЕЩО МИ ПОМАГА ПИЯ КЛЕЕВА ТИНКТУРА,СМУЧА ПРОПОЛИС И ВСЯКАКВИ МЕНТОВИ БОНБОНИ.МЕД.ПРЕДИ МИ БЯХА ИЗПИСАЛИ ЕДИН СИРОП ИМУНОСЪПОРТ И ТОНЗИЛОТРЕН,НО МАЛКО ГИ ПИШ,ЗАЩОТО ПОЛУЧИХ НЯКАКВА АЛЕРГИЯ(НО И ДО СЕГА НЗ ДАЛИ Е ОТ ТЯХ) МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ СПРЕЯ С НЕВЕН+АЛОЕ(ВЪПЛЕКИ ЧЕ И АЛОЕ СЪМ ПРЪСКАЛА) И ДА ОТИДА НА ИМУНУЛОГ.НЯКОЙ АКО ЗНАЕ ИЗПИТАН УНГ В СОФИЯ ДА СПОДЕЛИ.ДАНО ТЕМАТА ДА НЕ БЪДЕ ЗАТВОРЕНА Peace
Цитирай

~betta~ , какъв прополис си ползвала и какво алое си си пръскала!
Цитирай

софия

.А АЛОЕТО Е СПРЕЙ НА LR  ЗА СПЕШНА ПОМОЩ СЕ ВОДИ(83% АЛОЕ) ,НО АЗ СИ ГО ПРЪСКАМ В ГЪРЛОТО
Цитирай

~betta~ , с тези прополки, си имам цяла одисея. Ако все още пазиш опаковката, погледни, какъв процент е прополиса в едно драже.
За незнаещите, % прополис е само 1% и е 35мг. в едно драже. Съвсем нищожно количество за да се справи със проблема.
Аз ползвам, при сериозни случаи, по 2 таблетки дневно от по 500мг. Едната ми идва около левче.
В сравнение с прополките, 14 прополки, дават грамажа прополис на една от тези таблетки Smile)).

А относно действието на продукта на ЛР, не за 1ви път, чувам някой недоволен. ooooh!
Цитирай

Да споделя и аз .
След махане на сливиците , години наред , повече от 15 , имах хроничен фарингит .
Болки , сухота , кашлица . АБ много често . Студено не можех изобщо да пия , веднага ми се възпаляваше гърлото .
На един профилактичен преглед във фирмата , УНГ лекарят ми препоръча да отида при него да ме намаже с нещо .
Мисля , че беше сребърен йодит . След това мазане ( еднократно ) вече 3-4 години гърло не ме е боляло ! bouquet
Цитирай

софия

~betta~ , с тези прополки, си имам цяла одисея. Ако все още пазиш опаковката, погледни, какъв процент е прополиса в едно драже.
За незнаещите, % прополис е само 1% и е 35мг. в едно драже. Съвсем нищожно количество за да се справи със проблема.
Аз ползвам, при сериозни случаи, по 2 таблетки дневно от по 500мг. Едната ми идва около левче.
В сравнение с прополките, 14 прополки, дават грамажа прополис на една от тези таблетки Smile)).

А относно действието на продукта на ЛР, не за 1ви път, чувам някой недоволен. ooooh!
АМИ ПРОПОЛКИТЕ ПОСЛЕДНИЯТ ПУТ МИ ГИ ИЗПИСА УНГ-ТО(ПРЕДИ ОКОЛО 2 СЕДМИЦИ) ТЕЗИ КОИТО СМУЧА СА АЛОЕ,НЕ ТЕЗИ НА СНИМКАТА,МА ТО СЕ ТАЯ ,НЗ ПРОЦЕНТА НА ПРОПОЛИСА ЗАЩОТО НЕ СИ НАМИРАМ ЛИСТОВКАТА.А ЗА АЛОЕТО- СПРЕЯ НА ЛР СЪМ ДОВОЛНА,НО НА МЕН НИЩО НЕ МИ ПОМАГА ТРАЙНО,СМУЧА МЕНТОВИ БОНБОНИ НОН СТОП.А ТИ ЗАЩО СИ ИМАЛА ПРЕМЕЖДИЯ С ПРОПОЛКИТЕ И КАКВИ ПРОПОЛИСОВИ ТАБЛЕТКИ ПОЛЗВАШ Smile
Цитирай

Фен съм на прополиса от много години, имахме здравословни проблеми с дъщерите ми, като малки и благодарение на него, боледуванията се разредиха, а след 6годишна възраст и спряха, проблема беше Бронхиални обструкции, всиреха им гърдичките, като ,,съдийска свирка"  Sad
Минхала година съпругът ми си направи, типичния за него хроничен бронхит, до като му поръчам от прополиса, който ползвам, му казах да вземе нещо подобно от аптеката, и му дали от тез прополки. Когато се прибрах и видях, съставките, настръхна ми косата. И така , съпругът ми мина на инджексии и други хаспове.
А прополиса, който ползваме от 2г. е от една американска компания, но ако желаеш, ще ти пиша, като съощение, да не се зачете, като реклама. Благодарение на него и други продукти, никой от семейството ми, без описания случай, не е боледувал от нищо вирусно, за тези 2г.
Цитирай

При хроничен фарингит - топло не!ДА ЗАБРАВИТЕ за адки ,семки и други такива глезотии.Много пазене се иска.
Цитирай

хроничен фарингит - да да!
моята диагноза от години се оказаха бактерии в гърлото - да видим сега след като докторите толкова време не ги откриха как ще ги преборим  #2gunfire
Цитирай

София

Как съм я пропуснала тази тема - хайде и аз с хроничен фарингит  Peace
Цяла зима ме боля едната сливица и гърлото около нея. Оказах се със стафилокок и стрептокок в сливицата. Антибиотик обаче не ми назначава УНГ-то. Само при нужда каза, т.е. ако се разболея с температура. Е, разболях се с температура и още по-зверска болка в гърлото и пих антибиотик все пак, но не съм си пускала пак сливичен секрет, а трябва.
Лятото съм по-добре, макар от време на време да ме пробожда в областта на сливицата. Пазя строг режим - никакви цигари, газирано, пикантно, студено и т.н. Малко газирано като се отпусна да пия сега в жегите и веднага започва болката и бодежите  Rolling Eyes
Цитирай

Записвам се да следя темичката.И аз съм с хроничен фарингит.Получих го след чести гнойни ангини.Накрая ми извадиха сливиците преди 4-5 години.Но за фарингита лек няма.
И в момента съм с обострен фарингит,че и лимфните възли съм надула. #Cussing outДа слушам личната,че нищо ми нямало и щяло да ми мине от смукане на таблетки, сега съм на АБ - Клиндамицин.НЯкой пил ли го е?
Смуках Хомеовокс, Хомеожен 9, Тонзилотренд, Пръсках Биопарокс, гаргари с лайка и сода - това за 9 дена и нищо не ми помогна.Накрая отидох на УНГ и доктора ми каза,че съм на крачка от венозния АБ.Доста възпалено било.ИЗписа ми Клиндамицин на 8 часа и Хексалгин 3*35 капки.Малко съм притеснена,че не съм пила тоя антибиотик никога а и количеството капки ме притеснява....
Моля кажет ми какъв прополис да си взема точно и да пробвам с него.Преди малко пих четвъртата таблетка от Аб-то, но за сега няма промяна в състоянието ми.
Цитирай

софия

Да клиндамицин изписват често при такива случаи(има широк спектър и е остеотропен,лимфотропен и тн)дали са ти го заради лимфните възли най-вероятно.А хексалгина си е 4ист аналгин.Ти имаш ли температура?И аз имах подобен проблем и пих Далацин(клиндамицин)+ протонен инхибитор(за стомаха че имам проблем а клиндамицина вреди на стомаха).Общо взето антибиотика не е варянт за постоянно,аз се пове4е се овеждавам,че трябва подсилване на имунната система,мисля и аз да си взема прополис ма по-висока концентрация.
Цитирай

Температура нямам.Но получих разтройство от клиндамицина, въпреки че пия пробиотик.И аз имам проблеми със стомаха,но не ми казаха да пия лекарство.Дали да не взема да звънна на личната и да я питам?Днес ми е вече 3 ден ,а още не усещам подобрение.Ще ходя сега за един гърлен секрет.
Антибиотика наистина не е вариант,но доктора беше видимо притеснен и каза,че трябва да го пия.Мисля да потърся някой хомеопат след излекуването, за да ми изпише нещо за имунната система.Ползвали ли сте хомеопатия за този проблем?Но не просто да си купите хомеопатично хапче от аптеката , а предписано от истински хомеопат?
Цитирай

Варна

Здравейте, и аз може би в този кюп  newsm78 newsm78 newsm78

От година-две дори вече ме измъчват постоянни храчки в гърлото и усещане за чуждо тяло, като буца. Охрачвам храчки, но дискомфорта остава в гърлото все едно нищо не си отхрачил и така по цял ден буквално се "давя", че чак стомаха ме заболява. Преди година пусках носогърлен секрет беше чист, но сега пак тръгнах по доктори да видим до къде ще я докарам. В понеделник бях на УНГ, тя каза че гърлото не е червено, сливиците са добре, но се стичат някакви секрети явно, които дразнят и й изглежда на хроничен фарингит. Пусна ми CRP и AST. Първото е 50 при норма до 6  Mad, а второто 122 при норма до 200. Сега чакаме носогърления секрет да видим какво ще покаже и какво лечение ще ми назначи. Сега смуча Фариностим и пия ГелоМиртол. Първите 1-2 дни се чувствах по-добре, но днес направо ми е адски зле това усещане. Иначе не ме боли постоянно гърлото и да имам хрема, само тези храчки и усещане за буца в гърлото, която не мърда... и вашите постове че тази диагноза няма лечение направо ме отчаяха.  Sad Sad Sad

Много се бях шашнала да не рак на гласните връзки, но УНГ ми каза да не изпадам в параноя и да чета худ. литература вместо интернет по въпроса, уж нямало такова нещо  newsm78 Дай боже да е така  Praynig Praynig Praynig

Та чакам и другото изследване и ще видим какво ще каже УНГ, всъщност ходя при доктор Щерева в Санита Варна.
Цитирай

София

Момичета, вижте линка от Часът на мама на д-р Михайлов за фарингита. Ако не сте пробвали, компресът от извара е чудесен за гърло. Поне опитайте. Успех!

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=4813
Цитирай

Варна

При мен нещата вървят май на зле, вече съм доста отчаяна.... Както писах в по-горния пост, очаквахме носогърлен секрет. Той показа стафилококус ауреус. Изписа ми лекарката антибиотик по антибиограмата, но вече 8 дена го пия и няма кой знае какъв ефект. Доста четох за тази бактерия, не видях никъде някой да има като моите оплаквания  Crying or Very sad и си мисля че дискомфорта от буцата и храчките не е от нея. Ходих на ендокринолог, тя ме прегледа на ехограф и каза че проблема не е от щитовидната жлеза. УНГ беше категорична, че нямам бучки в гърлото и отхвърля големите ми притеснения за рак, но вече незнам дали да вярвам, особено с този висок CRP. В понеделник ще пускам контролен такъв, и ако не е намалял ще е знак за нещо сериозно според ендокриноложката. Вече място не си намирам от нерви, страх и отчаяност.  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

Alokazia, съжалявам за това, което преживяваш!Аз самата съм с  хроничен фарингит и ми е много гадно като се обостри!За бактерията - и аз съм я имала същата.Това, което мога да ти кажа за нея е, че ако се повиши имунитета ти може спонтанно да се изчисти от организма.Аз ти предлагам да си вземеш някакъв имуностимулатор.Питай личния си лекар да ти препоръча някакъв.Аз самата пия в момента Респивакс.Пожелавам ти скоро да се избавиш от притесненията си!Вземи си и прополис да смучеш, ако нямаш алергия към мед.Или си купи клеева тинктура от аптеката.Аз я капя на бучка захар - около 20-30 капки - и смуча захарчето.Чудесно ми действа на гърлото.
Пиши като разбереш повече.А CRP трябва задължително да го повториш ,защото както знаеш стават и грешки. Peace Обаче само това не е достатъчно.Поискай  и други изследвания като ПКК и СУЕ.Успех! Hug
Цитирай

Варна

Благодаря, но вече се съмнявам дали изобщо е хроничен фарингит. Иначе си пръскам прополис+невен, но пак няма оттърване. Аз нямам хрема, болки в гърлото е силно казано, по-скоро като драскане от време на време или усещане за залепнала люспа и храчктие. Утре ще пусна навоно CRP, ще поискам и ПКК но много съм притеснена че е нещо по-лошо  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Взех си глог, мента и валерияан да пия дори...
Цитирай

София

При мен се започна, щом застудя  Rolling Eyes Пак сякаш някой ме е подпрял с нещо остро в лявата страна на гърлото, а и не мога да преглътна - все едно гъста храчка (извинявам се за детайлите...) ми е заседнала.

Alokazia, симптомите ти са точно като при хроничния фарингит - и аз нямам хрема.
Иначе и на мен ми минават лоши мисли през главата, но вече почти година съм с тези симптоми (като изключа лятото) и все си мисля, че ако беше нещо лошо, досега... Rolling Eyes
Цитирай

здравей!благодаря за съвета.имам 1 спрей за гърло от майка ми и може да го пробвам.а тези хапчета фариностим не им намерих цена в нета.би ли ми казала информативно колко струват?мерси

хапчетата са 12,60. Вътре са 40 и се взимат по 4 на ден.
Цитирай

Благодаря, но вече се съмнявам дали изобщо е хроничен фарингит. Иначе си пръскам прополис+невен, но пак няма оттърване. Аз нямам хрема, болки в гърлото е силно казано, по-скоро като драскане от време на време или усещане за залепнала люспа и храчктие. Утре ще пусна навоно CRP, ще поискам и ПКК но много съм притеснена че е нещо по-лошо  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Взех си глог, мента и валерияан да пия дори...
Привет! Какво стана с изледванията?Как си?

Nikq, а тия хапчета фарингостим действат ли ?Аз в момента съм на респивакс и май не е добре да се смесват няколко имуностимулатори, но като правя паузата дал ида не ги пробвам... Thinking
Цитирай

Варна

Славена, благодаря за загрижеността. Копирам линк от друг форум да не се повтарям  Hug

http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=43&t=23782
Цитирай

София

Само запис да ви следя.
И аз имам същата диагноза от повече от три години.
В момента съм с обострен фарингит и хрема. Кашлицата е ужасна, вечер не мога да спя като почнат да се стичат надолу храчките.
На всичкото отгоре сега съм в 8 месец и не мога да пия кой знае какво. В момента съм на Тантум Верде, натривки с мед и сода и физиологичен разтвор и Еуфорбиум за носа.

В четвъртък съм на лекар и ще се моля за антибиотик, че много ме боли вече.

Преди време ходих при един УНГ в 15 поликлиника, който ми беше дал една много готина рецепта за инхалации. Те ме оправиха тогава (2008 година), но за кратко. Ще я потърся и напиша тук. За жалост, аз не мога да се възползвам от нея, защото беше с ракия и мед.
« Последна редакция: вт, 22 ное 2011, 12:50 от venush »
Цитирай

Ока съм аз.И пак съм болна.Този бета стрептокок не се маха.
Сега личната каза да си взема фериностим, но не беше игурна как се приемат....
Вие знаете ли? Rolling Eyes
Не че няма и листовка да чета, но все пак
Цитирай

София

Фариностим ми предписаха и на мен - пие се дълго, към месец. Виж в листовката как се пие или по-точно смуче, щото май се смучеше  Thinking
Цитирай

Има една поговорка-болестта е като кучето-грижиш ли се  за нея-няма да те ухапе.
        Фарингита иска да не го допускаш. Да се смени начина на живот и хранене- много е трудно, предпочитаме да си търпим болките и така.. Без семки и фъстъци, пуканки, чипс, пържени картофи, чесън, цигари, престой в запушени помещения, газирано, студено...и т.н. Лигавицата на гърлото от боледуванията все повече се изнежва, едно одраскване от фъстък или изгаряне от цигарения дим прави входна врата за инфекции и пак болки...Разбира се не може да се живее с толкова ограничения ама поне някои... Не можеш да кажеш на гостите си- няма да пушите, не можеш да не ходиш на работа в студа, ама фъстъка и газираното  може да се спрат.
        Разбира се, всеки сам избира как да живее.
        И аз съм с фарингит в момента, и ще пробвам компреса с изварата.
Цитирай

София

Раймонда, с всички ограничения съм съгласна, освен чесъна. Ако не е от някой страшно лют сорт (обикновено турският е такъв), може, даже е добре да се консумира.

Да препоръчам инхалациите със запарка от лайка (цвят) и сода бикарбонат. Запарката се прави по указанията на опаковката и вътре се слага 1 ч.л сода. После дишате с пълни гърди. Много облекчава болките в гърлото и кашлицата, но е добре поне 10 дни да се прави.
В момента съм и на капки Коларгол и Геломиртол таблетки, защото нямам бактерии в гърлото, а пустото не минава #Cussing out

Коларголът е чуден, поне при мен прочиства страхотно храчки и сополи. Да видим кога ще ми мине без антибиотик..... Crossing Arms
Цитирай

София

Момичета, като ви чета и много ми дожалява. Аз също съм с хроничен фарингит и с извадени сливици. Дето се казва трябва да се пазя от всичко - капка студено или газирано и т.н. Но да кажа как се справям с проблема си. Малко да усетя, че нещо сякаш ми е застанало на гърлото (усещане за прашинка) или пък да кихна и си близвам нишадър или го втривам директно на гърлото. Или пия капки "Дулкамара Хомакорд". Това е хомеопатично лекарство, за хора със сливици. Аз съм без, но ми помага. Ако изпусна ситуацията и почне да ме преболява гърлото, почвам да си пръскам "Тантум верде". Просто вече почнах да имам непоносимост към всякакви смучащи. Ако гърлото ме боли много почвам и лечение с коларгол капките. При мен те действат като отключват хрема (до 2 дни). Първите дни нелекувам хремата, за да дам възможност на тялото си да си очисти от бактериите, а след това решавам какво да правя, според силата на хремата. Та така. Споделих. Възползвайте се от опита ми. Разбира се всякакви чайчета и др. подобни не се пренебрегват.  Blush

Забравих да кажа, че на два пъти пък като усетих, че много ме е надухал вятъра или съм си намокрила краката и не съм можела да се оправя веднага с тази ситуация изпих 2 таблетки "Тонипирин" (вечерта и на следващата сутрин) и въобще не се сетих да се разболея.  Peace

Успех в борбата!
Цитирай

http://media.framar.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0% … %82#axzz1gK7UxGJx
Нещо интересно за болките в гърлото
Цитирай

Sofia

Да споделя и аз свое наблюдение - престанах изобщо да пия студено и горещо и доста по-рядко боледувам. Знам, че има различни мнения, при мен това действа. Освен това - един горчив опит. При лечение на ангина, внимавайте с бабините лекове. При последната ми ангина си направих загряващ компрес веднага, както винаги, когато гърлото ми се влоши, но се оказа, че ангината била гъбична (наскоро преди това бях пила силни антибиотици и явно затова).  От загряването така се влоши, че щях да умра от болки, а лекарката подскочи като ме видя и заяви, че не е виждала такова тежко състояние. Оправих се, слава богу, с антимикотични лекарства и с гаргари със сода, поне по 10 на ден, но бях много, ама много зле. Така че преди диагнозата да се постави от лекар, не прилагайте бабини средства, дори да са ви помагали преди.
Цитирай

Sofia

http://media.framar.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0% … %82#axzz1gK7UxGJx
Нещо интересно за болките в гърлото

Хубава статия, благодаря!
Цитирай

Сливен

Здравейте!
Попаднах в следната ситуация: Помислих наистина, че съм се заразила с грип. Започна дращене на гърлото, сипаничаво усещане по кожата на лицето, безпокойството, появи се хрема. Това става вечерта. Заспала съм, събудих се вир вода на сутринта. До тук грип нали?
Само че тук всичко свърши. Няма температура, няма хрема. Само остро зачервено гърло, което ужасно дращи и кихам. И това продължава вече 7 дни.
Не знам какво ми е. Грип ли е, фарингит ли е, алергия  ли е...
Веднага същия ден направих всичко известно ми при грипа но без ефект? Вече седмица нито се оправям, нито се разболявам повече.
Алергии съм имала към медикаменти, препарати, цветен прашец, особено липите и тополите, преди години беше ад.
Бях на  16 години (сега съм на 37), когато ми извадиха вечно кистозните сливици както си бяха с кистите и скоро след това ми лепнаха диагнозата "алергичен фарингит". Това обаче беше преди 20 години... аз дори не си спомням какво е било.
Утре съм на лекар разбира се. Но се притеснявам.
Бременна съм в началото на 4-ти месец и това ми е първо дете. Притеснявам се най-вече за бебчо.
Някой бил ли е с подобни симптоми и как ги е преборил?
Цитирай

Здравей, Мария МАгдалена.
Щом си бременна е най-добре лекар да ти каже какво и как да пиеш.
Аз съм била в твоето положение и като бях бременна, ходих на УНГ и ми изписаха дълга рецепта с илачи. Но това, което мога да ти кажа е да си купиш таблетки за гърло Хомеожен 9. Те са хомеопатични и може да ги смучеш без проблем по време на бременност.Разбира се прочети на етикета да не си алергична към някоя съставка.
Сподели после какво е казал лекарят. Успех!
Цитирай

Сливен

Здравейте!
Явно наистина е алергичния фарингит, който имам от доста години, но не се беше обаждал от почти 5 години. А и аз, бременна, наплашена да ни пипна някой вирус, първо за най-лошото си помислих. Имам 2 спонтанни аборта през миналата година и този път наистина треперя.
С лекаря решихме засега да не вземаме нищо за алергията. Спрях веднага всички горещи и студени напитки, всички гаргари и киселото и нещата взеха да поотпускат. Аз си знам: алергията е към цъфтящи. Почва по това време и свършва края на юни, като прецъфтят тополите. До сега обаче винаги е имало и сърбеж по кожата и носа, подуване на носната лигавица и като цяло по-тежки състояния. И антихистамини съм пила, няма особена разлика. Дали ще ги пия 3 месеца или не, докато съм бременна, все ще е тая. Затова по-добре засега нищо. Ако се влоши, ще му мислим.
Цитирай

Sofia

И аз чувствам като заседнала люспа на гърлото вече около месец като на моменти минава, на моменти става остричка. Първо си мислех, че ми е заседнало нещо на гърлото, но пък толкова време, трябваше да е преминало вече. След това го отдадох на прах - в момента архивирам на работа стари документи. А рядко боледувам и нямам хронични болежки. Така или иначе довечера отивам при личната за помощ, че вече започвам да се плаша. Дано е нещо леко... Sad
Цитирай

София

Да попитам някой изпробвал ли е мазане със старото средство "Гранофорин" . Доколкото разбрах в София на Славейков в един безистен го има в една аптека и в една аптека в Студенстки Град.
Цитирай

Здравейте, имам много подобни симптоми на описаните в предишните мнения, а и вече двама лекари(не УНГ) ми казват, че имам хроничен фарингит. Въпросът ми е дали познавате някой добър УНГ, който ви е помогнал да се справите поне частично с този проблем?
Цитирай Публикувано от: компютър

Здравейте, имам много подобни симптоми на описаните в предишните мнения, а и вече двама лекари(не УНГ) ми казват, че имам хроничен фарингит. Въпросът ми е дали познавате някой добър УНГ, който ви е помогнал да се справите поне частично с този проблем?

От къде си?

От София съм, забравих да кажа.

Съжалявам, за София не мога да ти бъда полезна.

София

Ако оплакванията продължават повече от седмица, не е зле да се направи гърлен секрет.

София

Хора, без лекарско предписание не пробвайте нищо ! Аз пробвах кратка гаргара с йодна тинктура и страшно много ми изгори езика. Трябва да се внимава с тези неща.

Хора, без лекарско предписание не пробвайте нищо ! Аз пробвах кратка гаргара с йодна тинктура и страшно много ми изгори езика. Трябва да се внимава с тези неща.
А моят съвет е пробвайте без лекарско предписание,  но разбира се мислете преди това или поне се допитайте до интернет ако е нещо по рисково. Аз лично като знам как горят кожата ореховите обелки няма как да пробвам йодна гаргара в голямо количество. Всъщност пробвала съм, но се разтварят капки и няма никакво горене. ........ е и полза няма де.
Пробвайте без лекарско предписание, за съжаление на 80-90 процента от лекарите не може да се разчита, никой не е длъжен да страда и то срещу заплащане а насреща нищо.

За хората които усещат нещо като буца, голяма храчка или усещане че има нещо там, моят съвет е дренаж. Всякакви лекарства и илачи за разтопяване на въпросната буца която най вероятно е слузно-гнойна колекция. За разтопяване и засилване на отхрачването, което трябва да ви радва. За съжаление е възможно и да не стане само с лекарства, ....масажирането, натискането, отлепяне на кожата на проблемното място е толкова важно колкото и отхрачващите лекарства.
Цитирай Публикувано от: моб. устройство
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-122 от 122 отговора