Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 8

  • 13 000
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 147
Здравейте и от нас  Hug Радвам се, че и ние сме сред дългокърмещите и ви благодаря за директната и индиректната подкрепа  Heart Eyes

Може ли и ние в списъчето (когато стане възможна редакцията муWink) - Йоан на Petinka82 - 17.октомври. 2006г.

... и да попитам нещо за яслата и кърменето (макар да имаме още време - на 1г.4м. и малко сме Wink...): казвате ли на някой от персонала на яслата, че детенце суче... и изобщо как процедирате.... притеснявам се, може би излишно, но досега не сме се делили и само като си помисля -  Cry... вярно , има още почти 8 месеца до изтичане на майчинството ми и евентуалното му тръгване на ясла... може нещата в много аспекти да се променят... но тъй като не смятам да го отбивам, а съм оставила това на него и малко се шашкам  Shocked...
Благодаря предварително   bouquet

# 61
  • София
  • Мнения: 1 056

Petinka82, много пъти сме го обсъждали и основния извод е, че зависи дали познаваш персонала и как е настроен за такава новина.
Моя Мъри не спи всеки ден в яслата. Когато заспи, то е на дивана при лелите. (от края на октомври ходи). Свикнал си е отдавна там, за нищо няма проблеми, освен с това, че не иска да спи там. Лелите не искат да го гушкат или поне да стоят при леглото му. Затова заспива само при тях в стаята им.
Отначало не бях казала, но след едно боледуване се изпуснах, че се е възстановил бързо заради кърменето и....................познай....като се почна един натиск....той заради това не можел да заспива, да го отбивам какво е туй нещо, така много трудно ще се адаптира... и такива работи! Лошото беше, че тогава свекърва ми го вземаше и те обработиха нея и тя едни скандали вкъщи... и мъжа ми когато взе да се двоуми дали всички останали са прави, а аз не, побеснях.........

Свекито веднага беше отсвирена да си ходи, един дъъъълъг разговор с татито и всичко си дойде на мястото...
Най-лошото тогава беше, че Мъри присъства на разговорите ни на висок тон, усети, че има нещо гнило в Дания и реши да се вазползва от случая, започна да прави изказвания от рода: - Муми(така си вика на себе си) не гадината, баба геда Муми! Никам гадина! и т.н. Извода ми беше, че докато има противоречия между заобикалящите го, той ще е неспокоен. Затова ако решиш да кажеш в яслата, предварително поговори със семейството си, разясни им твоята позиция, разясни им че ще срещнат отрицателно отношение да са подготвени. Щота нас това ни свари мнооооого неподготвени и се изпокарахме...

Така, че лично аз си докараш големи главоболия с това, че им казах. Ама наистина големи, дотогава не бях имала противоречия със свекървата, а тогава какви неща ми наговори....
Едно изречение, но доведе до лавинообразно напрежение.

Личния ми съвет е да не казваш. Лелите веднага ще си измият ръцете с кърменето и не мисля, че ще реагират адекватно при адаптирането на детето. Ще гледат на него като по-различно от другите деца.Това от личен опит в нашата ясла, но има други ясли, където може би персонала е положително настроен към кърменето, не знам, другите да кажат...
Много ще се радвам ако случиш на такъв и с гордост да можеш да кажеш Аз още кърмя моето дете!

Малко дълго стана, ама ме връхлетяха неприятни спомени, та да си излея старото насъбрано...

Само да спомена, че до деня на почването Мъри си сучеше на поискване и не съм му намаляла никакви кърмения предварително, всичко си стана от самосебе си.
И адптирането въобще не зависи от кърменето според мен, защото има едно детенце в групата на Мъри, което ходеше от септември и чак сега, през февруари започна да спи там. То не е кърмаче. В продължение на 4 месеца то изпадаше в истерия всеки ден наобед и баба му го вземаше... Така, че ако ти си сигурна, че всичко ще е наред, и детето ти ще е сигурно. Естествено, не броим първите 2-3 седмици на адаптация, когато детенцето много жално плаче, това го правят всички, не само кърмачетата.

Ох, оооооолях се!

# 62
  • София
  • Мнения: 1 877
ludmilana, много ти мерси, че сподели всичко наново с нас, аз не знаех много от подробностите, з акоито пишеше, така че....  Hug
полезно е за мен поне много.
аато си каже човек и наистина му минава, поне на мен Simple Smile

нацелувай Муми ли беше хахахаха  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 2 614
Да споделя и аз, то нашето начало на яслата беше отдавна - вече съм почтиии забравила  Grinning
Калина тръгна да 1г4м. Първите 2 седмици не бяха много приятни , защото аз не бях убедена, че постъпвам правилно, но като видях, че тя си играе там с дечица - 3 от които познава от бебе и се поуспокоих, и истината е, че тогава Калина прие яслата. На третата седмица просто решихме да я пробваме дали ще заспи на обяд и тя си е легнала и е заспала. Не сме имали проблеми със съня. За намаляване на кърменията - не съм намалявала, тя си наваксваше вечер и когато никнеха последните зъби и нощем.

Когато решихме да оставим детето да спи там, споделих на лелките, че кълмя, едната ококори очи, но не си позволи да направи никакъв коментар.... За което съм много благодарна, защото съм чуствителна на тема кърмене, и не знам дали досега щяха да са ни толкова добри отношенията с нея, ако си беше позволила да ме поучава...

Дано дечицата ви свикнат бърза, както свикна Калина. Сега като пее "Мила моя мамо, колко те обичам", после пее с тати и подрежда лелките от яслата, баби , дядовци... което за мен е сигурен знак, че получава чудесни грижи в яслата!

# 64
  • Мнения: 147
ludmilana и правда_z, благодаря за споделения опит  Hug и аз много се надявам да случим на грижовни лелки...
Лек ден на всички  Sunglasses

# 65
  • Мнения: 2 282
ооо, Jes, честити зъбки! и аз чакам този момент с нетърпение...
Дени, и други са ти го казали, но - вероятно вади зъби. И това може да просължи безкрайно дълго. Мога обаче да ти кажа нещо успокоително - не само кърмачетата спират да ядат нормална храна, същото е и с отдавна отбитите, само че на техните майки им е многократно по-трудно да успокоят и нахранят децата си.
Петинка, и аз много се притеснявах, затова с такава радост споделих тук колко лесно се получи в яслата. Детето ми досега е заспивало само с мен, на цици, с две-три изключения за 2 години, когато е заспивало изтощено от рев в нечии ръце. Сега заспива спокойно само на креватчето в яслата, и се приспособява много по-добре от деца, ходещи от 6 месеца там. И пак за протокола - лелите знаят, че я кърмя. Нооооо - казах, че многократно е заспивала с роднини, и е абсолютно незвисима от циците за заспиването (още първия ден).
Не бих излъгала, че не я кърмя, най-малкото защото те децата си говорят доста, казват си и майчиното мляко  Laughing
И друго - след като вчера се чудих какво да кажа на Пепи, вечера Ели ме изненадА - искаш ли цици? - НЕ. И това се повтори доста пъти.... чак до вечерта в 8. Поне да беше заспала... а аз си мислех, че е уморена и ще спи. Нищо такова - пак изкара до 22:30.

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 19:47 от Сребърен облак

# 66
  • София
  • Мнения: 1 775
Дени,  напълно е възможно да е от  зъбки. Не вярвах, че това може да продължи повече от 7 месеца. След като избиха кътниците, при нас нещата се върмаха по местата си. Косето си хапва( пак не в големи количества, но все пак + кърмата си е добра порция). Някои дечица по- леко понасят зъбоникненето, други не. Важно е да не настояваш, така може да се създаде навик на детето да отказва.  Много е изнервящо, признавам. Особено, ако не си нхаясно с причината и когато продължи по- дълго...

Petinka82, според мен е много важна твоята нагласа. Ако ти си спокойна и детето ще е  Peace.

# 67
  • Мнения: 4 970
Мери, честито бебенце! Да ти е жива и здрава малката госпожичка! Дълго кърмене и на нея!  bouquet
Адди, думи нямам, май лекарката има нужда от психиатър! А ти да разбереш от какво сме болни всички тук!
Аз след шест месеца кърмене вече се чувствах дългокърмеща - това защото кърмих сина си 6 месеца и всеки ден след това вече си беше дълго за мен. Пиша тук от скоро обаче. Иначе четях наволя! Laughing
Лови, в момента преживявам това, за което пишеш. Миналата седмица бях на ръба на нервна криза, но го преодолях. Пия антибиотик и ми остава само още и утре! Изцеждам се по три пъти на ден, последно ще се изцедя в събота сутринта. Последният антибиотик ми е в петък вечер. Нямам търпение да дойде събота следобяд и да си накърмя бебка. Тя го прие удивително лесно, само дето се изтормозих от притеснения. Нощем спи с баща си, той прояви голямо внимание и сдържаност, не й се кара изобщо. 1-2 нощи рева, но малко, следващите 2-3 нощи само промрънква и си заспива пак. Мисля това с нощното кърмене да продължи, тоест да не кърмя нощем вече, така или иначе сме я отвикнали. Няма нужда два пъти да го преживяваме. Пък самата Венета слава Богу не се сеща много за сучене - 2-3 пъти само се е опитвала да ми дига блузата. Иначе не знам как щях да се справя психически. Надявам се в събота да си засуче нормално. Що се отнася до хората - много ми казаха - ми използвай момента да я отбиеш, вече е голяма, стига толкова! Никакво внимание от моя страна на подобни коментари. Може да е голяма, но АЗ не съм готова да отбивам още!
Стана дълго, извинете! Поздрави от нас и благодаря на всички за подкрепата! Hug

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 11:41 от Betty L.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 243
  Мери, честито и от мен   bouquet
  За списъчето - 06.08.2006 - Ваня и Николета

# 69
  • Мнения: 5 401
Мери, и от мен честита кукла Емма! Видях първите й снимки на сайта ти! Да ти е жива и здрава и всички да сте много щастливи в пълната къща!   bouquet

И мойто кърмаче, молам, да се включи в списъка - Калоян, род. на 26 юни 2006 г.  Simple Smile

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 823
За протокола,вече кака Елианна,родена на 09.12.2003г. Simple Smile

# 71
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Искрено ви благодаря за подкрепата.И аз си помислих, че са зъби или нещо свързано с това, че предната седмица беше болен. Интересното е, че има до сега 7 зъба и такива неща не са ми се случвали, но явно природата си знае.  Hug

# 72
  • Мнения: 1 081
Леле, Светле, риспект Simple Smile   bouquet  Май Елианна е рекордьорката засега, или се лъжа?

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 07:09 от desiteam

# 73
  • Мнения: 2 467
Сребърен облак, да ви се връща  Laughing И на всички зъбовадещи - леко и бързо да ни стигнете.

deni_k , при моето дете два зъба по един и същи начин не са излезли. А първите зъбки най-лесно излизат.

# 74
  • Мнения: 3 695
Мери, Честито ново кърмаче!   bouquet
БеттиЛ, дано Венета засуче пак и си продължите успешно с кърменето! И аз се чувствам като теб, не съм готова за отбиване, поне не преди 2 г. на детето, ама не поставям предварително срокове, разбира се.   Naughty
Хайде и ние в списъка:
Виктория на tini-mini родена на 05.12.2006

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт