Вьпрос за пьлната упойка при секцио

  • 8 219
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 335
Здравейте моми4ета HugМного теми за секциото и упойките про4етох и видях,4е пове4ето мами предпо4итат епидуралната упойка,но аз все пак мисля да избера пьлната,понеже много ме е страх.Та вьпроса ми е то4но до мамите,който са били с пьлна упоика-как и кога се сьбудихте,как се 4увствахте след това ThinkingБлагодаря предварително Hug

# 1
  • Мнения: 170
И двете ми раждания са секцио с пълна упойка .Нямах никакви проблеми с излизането от упойките , единственото неприятно чувство беше дразненето на гърлото от тръбата , нямах главоболие или други проблеми  Peace

# 2
  • Мнения: 4 335
А трьбата я слагат и махат докато си в упойка ли,в смисьл не го усещаш,а само дразнене след това ли е newsm78Извинявам се ,ако вьпроса ми е много глупав,но ми е за пьрви пьт,а така ме е страх Embarassed

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз не усетих кога са ми слагали и махали тръбата,но после много ме дразнеше гърлото и кашлях.Иначе като излязох от упоиката ми беше много студено.Бяха ме завили с 6 одеала и пак треперех.Това обаче не трая дълго.Постепенно започнах да ги отмятам едно по едно.

# 4
  • Мнения: 378
Сега упойките са по хубави и лесно се излиза,аз нямах проблеми само ме дразнеше гърлото малко,нито трески нито повръщах Hug

# 5
  • Мнения: 4 335
Аз то4но такива неща сьм 4увала-трески,поврьщане,халюцинаций,силна отпадналост Embarassed

# 6
  • Мнения: 46 511
Събудих се на операционната маса. Чувствах се все едно ставам от кратък и много дълбок сън. Не е неприятно, само ме беше яд, че ме будят  Laughing

В първите 1-2 мин. не усетих болката, после дойде  Mr. Green

Закараха ме в Интензивното, веднага докараха бебето и таткото  Simple Smile  

Тръба слагат винаги при пълна, специално питах, защото нямах дразнене или неприятно чувство, казаха, че съм имала  Peace

Боля ме повечко първите 2-3 часа, докато бях с торбата с пясъка.

Станах 24 ч. след операцията  Simple Smile очкавах да е трудно, но не беше Grinning

Възстанових се много бързо, след 3-4 ден чувствах само дискомфорт, не болка, а след 8-мия всичко изчезна  Simple Smile  

Леко раждане  Hug  

П.П. Беше ми студено, но това се случва при някои жени след раждане, даже след нормално, няма връзка с упойката. Причините nani е обяснила, тя е акушерка в Майчин дом София Peace

Цитат на: nani
... рязката загуба на топли течности - околопл. води, кръвозагуба, бебето ( то произвежда също топлина), като реакция след бързото вливане на разтвори след раждането и т.н. ...

# 7
  • Мнения: 728
в 10 и нещо ме упоиха.. в около 12 вече бях напълно будна. Тръба не съм и усетила да имам в гърлото, нито след това ме е дразнело нещо там. Даже сега разбирам че интубират

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз нямах проблем с упойката, събудих се на операционната маса, бяха приключили естествено  Simple Smile. Нямах и главоболие, но както са ти писали повечето момичета и аз усещах дразнене в гърлото.
Бих казал, че от цялото секцио подготовката за него е най - гадния момент и не визирам клизмата и катетъра  Confused
Леко раждане и здраво бебче  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 3 621
И на мене ми предстои секцио на 10.03. , никога досега не съм "лягала под ножа" по каквато и да е причина и мене доста ме е страх, мене ме посъветваха да избера спинална упойка, защото първо веднага си виждаш бебчето и второ страничните ефекти от упойката се преодолявали по-бързо отколкото от пълната упойка.

# 10
  • Мнения: 4 335
Мойто секцио е за 15март,видях,4е като изцяло се препорь4ва епидуралната упойка,но ме е страх да 4увам и виждам докато ме режат.Твьрдо сьм решила за пьлната упоика,а и като гледам мамите минали през това не казват да има кой знае какви лоши ефекти  bouquet

# 11
  • Мнения: 100
Prepory4vam ti da izbere6 pylnata upoika. Az sym kato teb -mnogo strahliva. Predi rajdaneto govorih s anasteziolojkata. Obyasnih i kolko sym strahliva i tya sama predloji da prigotvi pylna upoika za vseki slu4ei.  Kogato sleznah v rodilna zala cyalata se tresyah ot strah. Doktorkite mi kazaha, 4e takova nesto ne sa vijdali. Vypreki tova mi napraviha pyrvo  mestnata. tya tryabva6e da me hvane do 2 min. Samo 4e do 5-tata min az si 4uvstvah vsi4ko. Ne me hvana upoikata.
Slojiha mi pylna. Sybudih se v intenzivnoto. Nisto ne 4ustvah. Po edno vreme zapo4na da me hvasta i drugata upoika i ne mojeh da si dvija krakata- iztrypnaha. Pitaha dali me bili i dali iskam bolkouspokoitelni az iskah samo vednyj. Slojiha mi edin kokteil i ne usetih bolka do druhata sutrin, kogato me premestiha. Nyamam spomen da sa mi slagali nesto v ustata. I pomnya, doktorite si govoreha za intubiraneto - i e4 ne praveli na vsi4ki, a samo ako e neobhodimo.

# 12
  • Мнения: 2 960
И моето секцио беше с пълна упойка.Не съм имала старинчи ефекти-като втрисане от студ, главоболие ,гадене или драскане на гърлото от тръбата.Много зависи явно от това как се поставя упойката ,каква е точно/знам че има различни вариации на пълна упойка,подробности незнам/,сЪбудих се минутки след като ме свалиха от операционната маса ,малко бях замаяна ...но за кратко всичко си дойде на мястото!!Не се притенявайте момичета и леко раждане  bouquet

# 13
  • Мнения: 4 335
Много благодаря на вси4ки мами,нали знаете в такьв момент като ти кажат така нещо успокойтелно,4е вси4ко си минава наред и да не се притесняваш и как ти става някак по-леко.Благодаря  bouquet

# 14
  • Мнения: 189
Моето секцио беше по спешност и въобще не ме питаха каква упойка да слагат, оказа се с пълна, но явно не я бяха преценили както трябва, понеже се задушавах и при заспиването и при събуждането- още на операционната маса. Болката дойде веднага, а заради интубирането ми дадоха да дишам кислород. Моят вариант не е от най-успокояващите, но в крайна сметка докторите си знаят работата и им се доверяваш. Когато си видиш съкровището ще ти се изпарят и страха и болката. Успех и леко рязане Praynig

# 15
Аз също бях с пълна упойка и изобщо не съжалявам. Почнах да се будя на операционната маса,но напълно излязох от упойката след около 3 часа.Нямах никакви проблеми-нито главоболие,нито дразнене на гърлото,нито пък усещах студ или пък нещо друго.Само бях леко замаяна и много ми се пиеше вода.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 546
И аз бях с пълна упойка и нямах никакви оплаквания. Болеше ме като излязох от упойката, но щом започнах да пускам смс-и като обезумяла и да звъня на хората, че съм родила, значи не ме е боляло кой знае колко Wink На мен пък ми беше суперррр горещо, бяха ми метнали едно одеало и аз го махнах (секциото ми беше на 15 ноември  Whistling)

ive7aaa , всичко ще е наред. Секциото ще си го забравила точно след 5 дни. Успех! Wink

# 17
  • Мнения: 2 000
Аз и двата пъти бях с пълна упойка. Събуждаха ме веднага след операцията. Обаче ми трябваха поне 2 часа да изляза напълно от упойката, защото в началото всичко ми беше като в мъгла. След първото секцио много треперех, това беше и най-гадното от цялата операция. Докато вторият път изобщо нямах треска. И гърлото ме дразнеше, и беше много неприятно след това, защото като се изкашляш и те боли оперираното място. Иначе не ме болеше кой знае колко, и обезболяващи не исках. След 24 часа станах и си ходех що-годе нормално.
Хайде успех и бързо възстановяване след това.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Сега упойките са по хубави и лесно се излиза,аз нямах проблеми само ме дразнеше гърлото малко,нито трески нито повръщах Hug
И при мен беше така.Била съм под пълна упойка 3 пъти (веднъж секцио) про блеми не съм имала

# 19
  • Мнения: 4 335
Сега ми стана много по спокойно,ама ще видим,като дойде момента,особено като отида в болницата #Crazy

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Събудиха ме на операционната маса. Дори сама се преместих на носилката с която ме отнесоха в реанимация. Чувството Никол го е описала много точно, като от кратък и много дълбок сън. И мен ме беше яд, че ме будят  Mr. Green Болката след това при мен беше съвсем поносима, дори отказвах да ме обезболяват. Не ми е било студено, не съм чувствала особен дискомфорт.

Само един съвет-направи си тест за алергии към упойките. Аз направих такъв няколко дни преди секциото и се оказа, че съм алергична към диазепам. Купих си друга упойка, която ми поставиха.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мен ме събудиха в реанимацията, но изпитвах огромно желание за сън- единственото ми желание беше да спя. Така и не усещах болка. През 24 часа в реанимацията спах почти през цялото време, само от време на време ме будеха. Нямах представа, че са ми слагали тръбичка в гърлото и нищо не ме дразнеше.
При второто секцио не ми слагаха пълна упойка, съответно не ми се спеше и часовете в реанимацията бяха мъчителни.

# 22
  • Мнения: 419
Моето второ секцио беше точно преди 14 дни. Бях също с пълна упойка, точно заради страха, който и ти имаш. Сутринта в 06 часа ми направиха клизмата, към 08:30 часа ми сложиха катетър и в операционната бях в 09 часа. Не искам да те плаша, но аз треперих цялата от страх, даже масата имах чувството че движех.  #Crazy
Отворих очи в реанимация към 11 часа ( не съм много сигурна за този час, плюс-минус 30 мин ), видях бебка и таткото. Болеше ме малко операцията, имах торбичка на корема, с която си го придържах при кашляне. Гърлото ме болеше от въпросната "тръбичка", имах храчки, това ме мъчеше най-много. И първия път от секциото това ми беше проблема. Не ми е било студено, не ме е боляла глава, нито световъртеж съм имала. Станах на следващия ден, като се има предвид че цяла нощ не съм мигнала от кашляне, просто се задушавах, беше супер неприятно. Дадоха ми да смуча Трахизан. Чак след около два дни се оправих. Иначе раната не ме болеше изобщо, само леко я усещах, най-вече докато кашлях. И мой съвет : върви, разхождай се колкото можеш повече, за да се стабилизираш по-бързо, не си мисли че корема ще ти се отвори като ставаш и лягаш  Hug  

И много късмет и много кураж! Здраво и послушно бебе!

# 23
  • Мнения: 1 586
Мила, не се притеснявай толкова за упойката.всичко ще мине добре, ще видиш.Аз се събудих веднага след операцията, и както винаги след пълна упойка пак цялата треперех , беше ми студено, гърлото не ме е дразнило,дори не знаех дали са ми слагали тръба.Поспах около два часа и после си бях съвсем добре.
Успех!   bouquet

# 24
  • Мнения: 93
Не се притеснявай изобщо!Аз родих с пълна на 18.02.Най-важното е да направиш тест за евентуална алергия,останалото е кратък сън Laughingи след него малко човече  Laughing.Аз исках спинална,но нямаха налична и ме упоиха набързо.Секциото ми се наложи поради висок диоптър.Взеха ми очилата и ми забраниха лещите да са на мен.Та и с местна да бях пак нямаше да видя бебето добре.Просто без очила не виждам почти нищо.Успех!

# 25
  • Мнения: 1 100
И аз си мислех, че ще ме е страх като знам, че ме режат, но тук не дават право на избор така че ... Даже не зная спинална или епидурална упойка са ми сложили. Ужасно треперех и като ме попитаха защо, казах, че не зная дали от страх или от студ. Докато те оперират усещането е повече от приятно - като много нежен масаж. До мен имаше жена, която ми обясняваше какво ми правят в момента и какво ще усетя впоследствие. Каза ми, че като извадят бебето ще усетя по-силно дръпване, но дори и това беше приятно. А като ми го показаха над чаршафа беше несравним с нищо момент - беше като ангелче над мен - беличко и спящо, много красиво. Докато ме шиеха ми го донесоха да го нацелувам. Grinning
Горещо ти препоръчвам местна упойка, не се страхувай!!! Grinning

# 26
  • Мнения: 4 335
Ванилия Канелска,много ти благодаря за препорьката и други ме сьветваха така,но моето решение е твьрдо за пьлната упойка Hug  Благодаря на вси4ки още ведньж за укоражаващите отговори  bouquet

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На мен също не ми дадоха право на избор. Само при първото секцио ми сложиха и пълна упойка, защото не ме хвана местната добре. Но изчакаха да извадят бебето, лекарят не позволи преди това.

# 28
  • Мнения: 156
Аз  също много се притеснявах, но после си казах - отивам, пък каквото ще да става. В крайна сметка там има лекари и ти бременна няма да си тръгнеш от там, все ще  извадят бебето. Пък и там може да слагат чаршафи и ти да ни гледаш. Пък и даже да не слагат чаршаф-параван, пак може да не гледаш. По-скоро си избери лекар и гледай той да е добър. Той ще ти даде най-добър съвет. Щом ще раждаш със секцио може би вече имаш такъв!? newsm10 Успех!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз то4но такива неща сьм 4увала-трески,поврьщане,халюцинаций,силна отпадналост Embarassed

Аз родих и с двете упойки  Laughing , първо спинална, после ме приспаха. Не са ми слагали тръби. Пълната упойка беше за кратко. Не съм имала нито едно от изброените по горе усещания, в първите няколко минути след като се събудих, много ми се спеше  Laughing .После всичко си дойде на мястото.   bouquet

# 30
заспах мигновенно,не усетих нищо,след това повръщах и ме боля гърлото малко от тръбата което разбрах впоследствие.болка има ноо е напълно поносима,спокойно.най трудно е ставането почва да ти се вие свят,доста неприятно.на мен лично болката от операцията ми мина на 2 рата седмица.успех и леко раждане Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 606
И аз раждах с пълна упойка, заспала съм веднага не помня как, когато се събудих бях в стаята вече и ми подаваха бебето. Малко трудно възприемах какво става и ме беше страх да го гушна за да не го изпусна... чувствах се замаяна... все едно изведнъж те събуждат... никакви странични ефекти съм нямала...

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не се притеснявай за упойката,мисли само за бебето и за мига в който ще го гушнеш.Аз се събудих още на операционната маса,нищо не усещах от тръбата за интубация,нямах проблеми.Единственото,което чевствах,беше смесица между болка,дърпане и изтръпналост на самия разрез.Но веднага като ме свалиха в стаята ми дадоха болкоуспокоителни и вече наистина не чувствах нищо.
Бъди спокойна!
Желая ти леко раждане(като моето) и най-вече здраво и красиво бебнце!
Успех и да кажеш как е минало. Hug
Кога е големия ден?Насрочихте ли го вече?

# 33
  • Мнения: 4 335
Благодаря ти lovely mama  bouquetСекциото ми е насро4ено за 15 март,разбирасе,4е ще

# 34
  • Мнения: 4 335
ви кажа как е минало Hug

# 35
  • Мнения: 2 960
ви кажа как е минало Hug

отново ти казвам ,че няма нищо страшно в пълната упойка.Сега видях че си от Варна.Значи може да си още по спокойна ,тъй като в по големите градове имат повече опит с упойките и докторите са по  hahaha тренирани да реагират на всякакъв тип мами...и да ги успокояват добре Joy Joy После да пуснеш тема"Как добре се чувствах след пълната упойка"
А къде ще раждаш и при кой лекар ,ако не е твърде лично?!  bouquet

# 36
  • Мнения: 950
Аз нямах никакъв проблем с упойката - нито гадене, нито дразнене на гърлото от тръбата, нито главоболие - въобще не си личеше, че съм била в упойка.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 565
Иве,пълната упойка всъщност Е по-щадяща от спиналната. По-малко са страничните ефекти от нея.
Относно тръба в гърлото - това НЕ се налага в повечето случаи. Има лекар анестезиолог, който не само поставя упойката, но и постоянно следи състоянието на пациентката по време на операцията. Интубиране се налага в под 5% от случаите!
Леко и успешно раждане ти желая!

# 38
  • Мнения: 378
ви кажа как е минало Hug
Моето беше в Окражна при Скочев,ти къде ще раждаш?

# 39
  • Мнения: 4 335
peaches,винаги интубират при пьлната упойка(каза ми го лекаря,а и вси4ки мами тук са били интубирани,като гледам)  ThinkingМоето ще е в АГ-то  bouquet           

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Иве,пълната упойка всъщност Е по-щадяща от спиналната. По-малко са страничните ефекти от нея.
И това НЕ Е вярно. Пълната упойка преминава в кръвообращението на бебето. Страничните ефекти винаги са различни- и при пълна, и при спинална анестезия.

# 41
  • Мнения: 466

Относно тръба в гърлото - това НЕ се налага в повечето случаи. Има лекар анестезиолог, който не само поставя упойката, но и постоянно следи състоянието на пациентката по време на операцията. Интубиране се налага в под 5% от случаите!
Леко и успешно раждане ти желая!
Наскоро четох статия при кои операции пълната упойка е съпроводена с интубиране - при секциото ВИНАГИ се интубира майката . Но няма никакъв проблем с интубацията -тръбата я слагат след като вече е сложена упойката и я махат преди да си се събудила - аз лично не съм имала никакво дразнение от тръбата . Истината е че при секциото каквато и да е упойката в много голяма степен нещата зависят от това анестезиолога колко си разбира от работата . Лично аз съм страшно доволна , защото нямах никакви странични ефекти от пълната упойка , половин час след операцията вече мислех ,говорех , обаждах се по телефона , изпращах ес е ме си - е разбира се още доста замаяна бях и говорех бавно и провлачено  Mr. Green
Събудиха ме на операционната маса - спомням си как ми казваха да си преместя единия крак после другия , чувах анестезиолога как ми викаше браво много добре  Mr. Green-сама се преместих от операционната на количката , с която ме закараха в реанимацията .Бях си починала явно доста , защото гледах ти ви до 3 часа сутринта  Grinning Не си спомням да ме е и боляла операцията след като излязох от упойка  newsm78.Интересното стана на другия ден като станах да се раздвижа , е тогава вече ме боля готино  Mr. Green
Успех , леко раждане и най-сладкия бебок   bouquet Hug

# 42
  • Мнения: 189
Относно раздвижването, излязох от упойка в 2.30 през нощта, а към 10-10.30 сама отидох да си видя съкровището и си я познах, без да сверявам номерцата. Незнам дали  е хубаво толкова рано да се раздвижваш, понеже пък мен си ме болеше доста време самия разрез.

# 43
  • Мнения: 1 289
И аз раждах секцио с пълна упойка.Даже незнаех защо ме боли гърлото като пия след това,а после разцрах,че съм имала тръба,т.е. нищо не усещаш от поставянето и махането на тръбата.На мен много ми се гадеше след това,но за няколко часа влязох в релси...Трудно ми беше ставането(което беше пълен кошмар),защото шърна една кръв,а аз не мога даже да се наведа да се избърша,но втория път по-леко мина и след това си ставах без проблем.И мен доста време ме болеше операцията,но всичко се забравя,вече се убедих..   bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 5 565
ОК, за интубирането специално при секцио се оказва, че не съм в час. Обаче за това, че пълната упойка Е по-щадяща ми го обясниха всички лекари, с които съм говорила по въпроса (вкл. анестезиолог). Аргументите им бяха следните:

1. За местните упойки (епидурална и спинална) се изисква много по-голяма прецизност на анестезиолога (изключителна точност при дозирането).
2. Местните упойки са нещо като кошница, която обхваща част от тялото.
3. Симптомите при излизане от местна упойка са по-неприятни (Това мога да го потвърдя и от личен опит, защото са ми правили и от трите вида упойки. След епидуралната ме боля мястото в гръбначния стълб поне два месеца. Не усещах добре напъните на бебето - при раждането. След спиналната упойка повръщах зверски. След пълната - заспах и се събудих. Малко бях замаяна, но за няколко минути само).
4. Пълната упойка се използва в много малко количество за кратки операции (секциото е такава).

# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Симптомите при излизане от местна упойка са по-неприятни
Аз пък като цяло съм с обратното впечатление (но всеки път реакциите към една и съща упойка са различни).

# 46
  • София
  • Мнения: 5 565
Рени, знам ли... На мен ПЪЛНА упойка ми звучеше доста по-травмиращо от МЕСТНА. Затова питах лекарите... в смисъл - за какво ми е пълна като съответната манипулация не е толкова тежка и т.н., не е ли по-добре с местна..., а те ми казаха, че е точно обратното.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, знам ли... На мен ПЪЛНА упойка ми звучеше доста по-травмиращо от МЕСТНА. Затова питах лекарите... в смисъл - за какво ми е пълна като съответната манипулация не е толкова тежка и т.н., не е ли по-добре с местна..., а те ми казаха, че е точно обратното.
Странно.
При второто ми секцио аз много се пазарих с анестезиолозите- страхувах се, че спиналната отново няма да ме хване хубаво. Няколко дена водих преговори, но не успях да ги склоня да ми сложат пълна. След като мина всичко останах доволна, че не се съгласиха.
Иначе след пълна упойка съм се чувствала ужасно- главоболие, световъртеж, повръщане, ниско кръвно- до толкова, че да не мога да стоя права (но при потавяне на серклаж, не при секциото).
Ако сега трябва да раждам (и ми дадат право на избор), бих избрала спинална. При някакъв проблем веднага могат да сложат и пълна.

# 48
  • Мнения: 8 999
Здравейте моми4ета HugМного теми за секциото и упойките про4етох и видях,4е пове4ето мами предпо4итат епидуралната упойка,но аз все пак мисля да избера пьлната,понеже много ме е страх.Та вьпроса ми е то4но до мамите,който са били с пьлна упоика-как и кога се сьбудихте,как се 4увствахте след това ThinkingБлагодаря предварително Hug

При първото секцио бях с епидурална упойка - не беше страшно, просто усещах едно дърпане, без никаква болка. Чух и видях бебето секунди след като го извадиха.
При второто раждане /пак секцио/ в началото ми сложиха епидурална упойка, но в процеса на операцията анестезиологът преценил, че съм много нервна и ме зашемети с нещо венозно. Събудиха ме след като операцията беше приключила, но бях все още на масата.
Не видях бебето си.
Усещането, чисто физически, беше абсолютно еднакво след като мина ефектът на упойката.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 554
Секциото ми бе с пълна упойка - по мое желание и по нареждане на гинеколожката ми. Има специфични изисквания за родилки с по-високо тегло т.е на тях не им се поставя спинална упойка. Но и да можеше пак нямаше да искам. Никакъв проблем нямах нито с излизането от упойка, нито с главоболие, световъртеж, повръщане, ниско кръвно. Нямаше такова нещо.  Naughty
Освен това моята лекарка ми каза, че след поставянето на упойката на третата минута бебето е извадено, така че няма нищо опасно.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 252
Нана77, аз бях 130кг като влязох да раждам и въпреки, че исках пълна упойка (с какъв ли акъл) никой не се съобрази с желанията ми. Гинекологът няма думата като става дума за упойки - затова си има анестезиолог и той решава на кого каква упойка да сложи.
Аз бях със спинална упойка  и мога да ти кажа, че въобще не е толкова страшно. Да вълнуваш се, но си в съзнание и виждаш веднага бебето си. Нищо не се усеща или вижда по време на операцията. В момента, в който извадиха бебето ми го показаха и след това докато го тоалират звънях на всички и докато ме зашият нямаше човек, който да не знае какъв юнак за чудо и приказ съм родила.
На мен ми обясниха, че вече пълна упойка се слага само, ако има опасност за плода или майката и че епидуралната е по-щадяща. Упойката ме отпусна бързо и престоят ми в реанимацията се съкрати. След това си бях в стаята, където се чувствах по-спокойна.

Настрой се позитивно - предстои ти най-важната среща в живота ти, с най-дългоочакваното и желано човече. Леко раждане и бързо възстановяване ти пожелавам.

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Все повече се учудвам...

Освен това моята лекарка ми каза, че след поставянето на упойката на третата минута бебето е извадено, така че няма нищо опасно.
Мен докато ме режеха ме болеше, а когато започнаха да вадят бебето вече виках от болка. Но едва след като бебето беше вън, лекарят позволи да ми сложат пълната упойка (всичко продължи 15 мин.). Но предполагам ниското тегло на бебето също е повлияло на решението му.

В момента, в който извадиха бебето ми го показаха и след това докато го тоалират звънях на всички и докато ме зашият нямаше човек, който да не знае какъв юнак за чудо и приказ съм родила.
В реанимацията беше забранено влизането с мобилен. В операционната не мога и да си представя Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 2 374
СЕКЦИОТО МИ БЕШЕ С ЕПИДУРАЛНА УПОЙКА И ЗА МЕН ТОВА Е НАЙ-ДОБРИЯ ВАРИАНТ ИНАЧЕ ПРОПУСКАШ МОМЕНТА КОГАТО ГО ИЗВАЖДАТ А ТОВА Е НЕСРАВНИМО С НИЩО НА ТОЗИ СВЯТ

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Аз също бях с пълна упойка.Събудиха ме на операционната маса.Изобщо и не съм разбрала,че са ме интубирали-гърло не ме дразнеше.Два часа след операцията е малко кофти с торбата на корема.Обаче след това няма проблеми.На 20-я час станах и след няколко часа даже ми донесоха бебето да си е при мен.Та по въпроса-нямах странични ефекти Peace

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 641
Два пъти съм била под пълна упойка, втория при раждането на сина ми. Лошото е само, че не виждаш бебето веднага.
Другите са ти обяснили всичко подробно, аз само мога да те посъветвам:

1. Ако почувстваш студ помоли някой от персонала да ти донесе малки бутилки (0,5 л) с топла вода и да ти ги нареди около тялото. При мен много помогна и останах наистина приятно изненадана от тази идея на персонала. Колкото и да е силно отоплението и с колкото и одеяла да те завият няма да се стоплиш толкова бързо.
2. Вземи си някакви безобидни бонбонки за гърло. Неприятно е ако те боли. Мен ме дразнеше и кашлях, а от това ме болеше корема.

Леко раждане и най-доброто бебче ти пожелавам   bouquet

# 55
  • Мнения: 2 100
В доста от отговорите се споменава за торба на корема-нямах такова нещо. Събудиха ме на операционната маса, за да си видя бебето. Не усетих нито дразнене в гърлото, нито главоболие, нито студ. Единствено ме болеше операцията. Раздвижването ми беше адски трудно-при първия опит да стана едва не припаднах, върнаха ме на леглото и спах непробудно 3 часа  Laughing При всеки е различно както виждаш. За мен цялото изживяване беше много хубав спомен, независимо от болката  Peace Успех и ти пожелавам едно здраво и спокойно бебче  Peace

# 56
  • Мнения: 4 451
Първото ми раждане беше с пълна упойка. Излязох трудно от нея, понесох я тежко като цяло. А болката при мен беше неописуема, след като отворих очи (със спиналната не беше така, защото тя държи още около 2 часа след операцията). През целия ден ту спях, ту се пробуждах.
Но всичко избледнява, наистина остават само приятните спомени.

# 57
  • Мнения: 4 335
Благодаря за вси4ки тьрпеливи отговори Heart EyesДа задам още един глупав вьпрос,ама каква е тази торба след това на корема и за какво е изобщо Embarassed newsm78

# 58
  • Мнения: 189
На мен не са ми слагали нищо, но доколкото знам е зе прибиране на корема- мамите с опит ще кажат.

# 59
  • Мнения: 71
И двете ми раждания са секцио с пълна упойка .Нямах никакви проблеми с излизането от упойките , единственото неприятно чувство беше дразненето на гърлото от тръбата , нямах главоболие или други проблеми  Peace

                                                                                                                                                         и аз раждах със пълна упойка и се чувствах точно така  Peace

# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Торба с пясък съм чувала, че слагат в Шейново- за да се прибере матката по-бързо. В Майчин дом няма такава практика.

# 61
  • Мнения: 1 100
И на мен ми сложиха торба с пясък, не си спомням за колко време, но това стана вече, когато бях в интензивното. Коремът ми направо се беше вдлъбнал, не можах да повярвам. На другия ден се поду малко и се чуваха какви ли не шумове, придърпвания и прочие - все едно са забравили едно много малко бебе вътре Joy  Не знам доколко дължа това и на торбата с пясък, но като си облякох дрехите за изписване в болницата получих лавина от комплименти  Embarassed

# 62
  • Мнения: 1 217
Първото ми раждане беше с пълна,биха ми я в гръбнака.Незнам каква се е водила,защото секциото не беше планирано,но докторът беше категоричен,че ще си видя бебето.Нейсе.Може би прекалено изтощена съм била от контракциите,които продължиха цяла нощ,но от 14.30,когато ме вкараха в операционната се събудих чак привечер и от една санитарка научих първо,че си имам момченце Simple Smile При второто раждане не заспах,видях си бебето,но пък екипът беше по-слаб и не ми беше никак приятно да чуя как лекарката пита доктора:"Какво правиме.....?" ,макар,че родих в една от уж реномираните болници.Така,че при всички случаи за да си спокойна,внимавай при изборът на лекар Peace Късмет! Hug

# 63
  • Мнения: 4 335
Всьщност изобщо не беше толкова страшно колкото си мислех,е бебо както казах не до4ака датата на планираното секцио и реши да излиза по-рано,направиха ми секцио по спешност.Вси4ко мина добре,а то4но избора на лекар беше най-правелното решение,което взех Hug

# 64
  • Мнения: 156
Добре, че е форума човек да прочете малко и да се успокои! book atwork

# 65
  • Мнения: 728
Влезнах в родилна зала в 8ч.,(секцио с пълна упойка),в 8,15 е проплакал малкия(имам запис на раждането),в 9,00ч.бях в стаята,а в 9,35 вече бях излязла от упойката и говорих с мъжа ми,имах леко замайване,но по препоръка на анестезиологът пих около 2л.мин.вода+1л.натурален сок и към 10,30 вече гледах телевизия,нямах никакво замайване,чувствах се добре,сякаш никога не съм била под упойка.
Торбичка с пясък не са ми слагали,на другия ден ме раздвижиха,нямах никакви болки(просто лек дискомфорт)
Радвам се ,че избрах пълна упойка,лично за мен това беше по-добрият вариант,защото съм по-страхлива и притеснителна,а и днешните упойки не са като тези от преди години(за сведение имам 2 операции с пълна упойка от преди 10г.и имам база за сравнение)

# 66
  • София
  • Мнения: 1 522
Интересно! На мен ми казаха, че вече няма опция пълна упойка при секцио, а като чета тук има мами, които са раждали по същото време, по което и аз и са били с пълна упойка. Не е честно, защото и аз исках пълна упойка, но вече е късно и минало всичко. Леко раждане!


# 67
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
неможе да няма пълна упойка заради тези като мен дето епидурална и спинална е напълно противопоказно  Mr. Green
от безбройния си опит с пълните упойки като дойде време за секциото се оказа 4е толкова съм се алергизирала 4е от 13 само две ставаха да ми сложат-ина4е не е стра6но  Hug

# 68
  • Мнения: 4 335
Разбирасе,4е има пьлна упойка и аз си избрах такава,но имах усложнения,операцията продьлжи над 4етири 4аса и се сьбудих още на операционната.

# 69
  • Мнения: 100
 Аз бях с пълна Simple Smile няма нищо страшно. Не разбрах даже кога са ме изнесли в реанимацията.

# 70
  • Мнения: 2 152
Помисли много
Има си и плюсове и минуси
Аз избрах пълна.
Адски гадно ми сложиха катетъра,страшно ме заболя.
Не ме е боляла главата
Другото кофти е,че като се събудиш усещаш жестока болка
Докато ако си спинална, ти си в съзнание и когато усетиш,че упойката започва да минава, си поискваш някакъв обезболител
Спомням си - събуждам се, незнам още къде съм и какво е станало.Усещах обаче ужасяващи болки Confused

За следващото раждане пак незнам коя ще избера
Страх ме е да съм в съзнание,но ме е страх и от пълната упойка Confused

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... Страх ме е да съм в съзнание...
Защо? Много по-добре е Peace

# 72
  • Мнения: 2 152
... Страх ме е да съм в съзнание...
Защо? Много по-добре е Peace

Ух ,ми незнам
Голяма съм пъзла и само като си представям,че ме режат и тем подобни ... може и да припадна  Confused

# 73
  • Мнения: 1 195
 ive7aaa  честито бебче Simple Smile
Да ти е живо и здраво и много да те радва Simple Smile

# 74
  • Мнения: 4 335
ive7aaa  честито бебче Simple Smile
Да ти е живо и здраво и много да те радва Simple Smile

Много ти благодаря HugМен не ме боля нито докато ми сложат катетьра,нито като се сьбудих усетих болка Peace

# 75
  • Мнения: 1 100
Честито, Иве! Много да слушка бебчето!
Ако ти се пише за това - какви усложнения получи, че операцията е била 4 часа?

# 76
  • Мнения: 2 152
Честита рожба  bouquet

Браво, явно акушерката си знае работата за катетъра
но как така не си усетила болка, много странно
явно преди да се свестиш напълно са ти влели течен аналгин

# 77
  • Мнения: 4 335
Полу4ила сьм крьвоизлив от матката,която се оказа,4е била двурога.А за болката незнам,дори не знаех,4е боли след това.Запо4на да ме боли на другия ден и то когато кашлях,дразнеше ми от интубирането и при раздвижването разбира се.Вас веднага след това ли запо4на да ви боли ThinkingА аналгин незнам дали са ми вливали Embarassed

# 78
  • Варна
  • Мнения: 966
кръци това с катетъра е много гадно. При мен беше така при първото ми секцио. При второто ми обясниха, че веднага след като ме приспят ще ми поставят катетър и нищо не усетих. Болки след събуждането не съм усещала и при двете секциота, въпреки, че при второто бях напълно без обезболяващи. Тогава усещах болки само когато ми слагаха окситоцина и после при раздвижването. А първия път дори и тогава нямах, но ми биеха аналгин.

# 79
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Аз бях със спинална, исках си така, да съм будна като излезе моята принцеса, не бих се съгласила на пълна освен ако не се налага по някакви причини медицински.
За катетъра, въобще не усетих кога го слагат, само ми се припишка, даже казах на акушерката да изчака че много ми се е пишка и тя ми се смя че това правя в момента  Embarassed А много се бях уплашила че преди никога не са ми слагали, то не ме бяха и оперирали де ама ето, най-добрата причина за операция ми се падна  Joy А за болката, ми боля, като ме пусна упойката, но като се раздвижих стана съвсем добре
А на теб честито бебче и вече никакви проблеми, само радост  Hug

# 80
  • Мнения: 4 753
Аз бях с пълна упойка, но не са ме питали дали искам.  newsm78 Защо мислиш, че тебе ще те питат?  newsm78 А иначе няма проблем със събуждането... или поне аз нямах проблеми.  Peace
Болеше ме де, но ми биеха яко аналгин. А пък как кашлях, не е истина просто.  ooooh! Но то, защото бях малко болна и с кашлицата си бях спукала водите, та след секциото колко пъти съм ревала, че се задавям, но не мога да се прокашлям, че боли операцията.  Sad  Молех акушерките да ми натискат корема, че да се изкашлям.  Sad Гадост голяма беше.

# 81
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Здравейте мамчета,
да си напиша и аз впечатленията от пълната упойка при първото ми раждане със секцио.
Значи, първо нямах възможност за избор, защото имаше родилна дейност, но неефективна - при такава ситуация няма как да се сложи спинална или епидурална упойка, защото тялото при тези анестезии трябва да е в пълен покой, а това няма как да стане ако има контракции. Та, приспаха ме в операционната. Спомням си неприятния момент при слагането на катетъра, но то като влезеш в родилното изтърпяваш какви ли не неща, че в един момент просто спира да ти прави впечатление. Имам снимки от операцията - на едната ясно се вижда, че имам тръба в трахеята, нещо задължително за пълната анестезия. Така, събудих се в реанимацията, но ми беше адски замаяно, гърлото ми беше раздразнено от тръбата, но му намерих цаката - под мишница гушнах една 1.5литрова бутилка минерална вода и с една сламчица цуцур-цуцур си пиех по мъничко - много ме успокояваше. Явно съм доста държалива на болка, защото не съм казала "ох", за разлика от двете ми "съквартирантки", които не спряха да пъшкат и да викат акушерките за обезболяващи! Докато си лежах в легълцето всичко беше наред, постепенно съвсем ми просветна, включих и мобилния и се обадих на близките ни приятели да се похваля, че съм станала мама! Grinning Аааааа, пропуснах да напиша това, че като си отворих очите в реанимацията след упойката първо видях мъгла, това от замайването вероятно, после обстановката взе да ми се избистря, накрая фиксирах усмихнатото лице на съпруга ми и  другото такова на баща ми и се успокоих, че всичко е минало и е наред! Донесоха бебо, та с таткото се запознахме в един и същ момент с новия член на семейството! Така, стигам до утрото на следващия ден - дойдоха санитарките и се опитаха да ни вдигнат да ни раздвижат, задърпаха ме, но аз съм хипотоничка - с ниско кръвно налягане и в момента, в който се опитаха рязко да ме изправят и да ми помогнат да ходя - направо имах чувството, че пода се изправи пред физиономията ми и ще го целуна, след това всичко стана за секунди черно, успях само да им кажа да ме сложат пак да седна на леглото и като ме оставиха си легнах обратно! Едва в късния следобед на същия ден се надигнах, сама, без някой да ме дърпа, успях да се изправя, въпреки подръпването от операцията и болката, която се усеща, първо се измих и се приведох в приятен за самата мен външен вид, а после полека-полека отидох до стаята, където беше моето сладурче, да го видя и да му се порадвам! Ами това е като цяло моето съприкосновение с пълната упойка при първото ми раждане! Сега доктора ми предлага спинална анестезия при второто секцио, което ми предстои през август, аз съм си любопитна и смятам да пробвам, а и искам да видя бебо веднага след като го извадят!
Успех на всички мами, на които им предстои раждане със секцио!
Важното е да сме спокойни и да имаме вяра, че от упойката се излиза, а всичко хубаво тепърва предстои след нея..... Hug Grinning Grinning

p.s. Не са ми слагали торба с пясък на корема! До колкото знам това е част от процедурата при нормално раждане! След секциото май не се препоръчва да се натиска с тежко там където е рязано....ама докторите си знаят най-добре - различни болници-различни практики! Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 4 335
Странно,на мен не ми дадоха да пия никакви те4ности шес 4аса след операцията newsm78

# 83
  • Мнения: 681
Първо честито бебче!Да ти е живо и здраво!
Аз родих секцио с пълна упойка.Усетих накрая като ми вадеха тръбата и после много ме дразнеше гърлото.Чувствах се сравнително добре,още като ме събидиха и веднага си влязох в релси.Взех да званя по телефона.Говорех малко бавно и провлачено с пресипнал глас,но то е заради тръбата и защото все още бях замаена от упойката.Единственото гадно беше,че вечерта много повръщах.Но всичко минава и се забравя!

# 84
  • Мнения: 4 335
За трьбата и аз така усетих и после много ме дразнеше,а така кашлях на другия ден ooooh!

# 85
  • Мнения: 3 034

Важното е да сме спокойни и да имаме вяра, че от упойката се излиза, а всичко хубаво тепърва предстои след нея..... Hug Grinning Grinning

p.s. Не са ми слагали торба с пясък на корема! До колкото знам това е част от процедурата при нормално раждане! След секциото май не се препоръчва да се натиска с тежко там където е рязано....ама докторите си знаят най-добре - различни болници-различни практики! Rolling Eyes

ей това е наистина изключително важно, момичета, на които предстои секцио!!! аз родих със спинална, тъй като тук няма практика да се слага пълна ако секциото не е по спешност или ако няма някакъв друг проблем. първо, никак не е страшно, мъжът ми беше до главата ми и с него си говорехме, така не чувах въобще какво си говореха лекарите зад паравана, а и се разсейвах. анестезиоложката също ми беше до главата и тя ме забаламосваше постоянно  Laughing

обаче, наистина се настройте положително, защото за мен най-кошмарният момент беше в реанимация, когато изпитах истински ужас, че не мога да си мръдна краката и че цял живот ще си остана така  Crazy ясно, че е налудничаво, но просто човек е свикнал да е в контрол на тялото си и такова състояние е много трудно преодолимо, ако няма вярата, че е само временно и да си даде време да излезе от упойката, което понякога е по-бързо, но понякога е мнооого бавно, както беше в моя случай. с две думи, дайте време на тялото, пък пълна или спинална - въпрос на личен избор  Peace

раздвижването тук става 4 часа след операцията, ако всичко е минало нормално. тогава не боли, защото упойката и морфина действат 24 часа, така че това е най-подходящият момент да се стане, преди да са минали действията на медикаментите. следващия ден за мен лично си беше супер гаден, явно е индивидуално. болката е пареща и ми беше много трудно, но на 3-тия ден мисля, че всичко е съвсем поносимо  Peace

# 86
  • Мнения: 4 335
Наистина спокоиствието и вярата са най-важни,но трудно се запазват тогава,поне при мен беше така Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 236
Първото ми раждане беше секцио с пълна упойка,сега отново сме решили да е така.
Иначе и при мен нещата бяха така както сте ги описали по горе- дразнене в гърлото,малко ми беше студено след операцията.......но се забравя....важното е всичко да мине добре и бебчо да е добре

# 88
  • Мнения: 73
На мен също ми престои секцио и аз досега не съм влизала в болница. Въпреки че и анестизиолога и гинеколога са ми много близки се притеснявам, абе направо си ме е  страх  Embarassed
Сега като прочетох какво сте писали съм по спокойна, благодаря  Hug

# 89
  • Мнения: 4 335
Не се притеснявай,мен много ме беше страх,нали виждаш колко вьпроси сьм задавала на мамите,а то така бьрзо си мина вси4ко и колкото по-малко разпитваш и мислиш за това толкова по-добре.Успех и леко раждане  bouquet

# 90
  • Мнения: 149
Твърдо съм за пълната упойка.При самото събуждане си замаян,не можеш да мръднеш.Възможно е да ти е малко лошо.Естествено самата операция боли,но ти вливат обезболяващи.Поне при мен беше така.Тази епидуралната упойка направо ме ужасява Naughty

# 91
  • Мнения: 2 448
Напълно нормално се събудих, още повече че сам преживявала и друга операция, не ме беше страх, не ми беше за сефте. Simple Smile
Събуди ме една огромна болка в корема. Grinning
Мен също ми предлагаха спинална, но отказах да будувам по време на операцията.

Общи условия

Активация на акаунт