Давате ли Зрънчо на децата си над едногодишна възраст?

  • 7 676
  • 158
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 309
Не купувам Зрънчо и производни. Ако някой я почерпи навън яде  и то доста настървено  Confused

# 31
  • Мнения: 244
Нямам намерение да давам докато ситуацията не го изисква, в смисъл всички деца край нея да хапват, а тя да ги гледа жално.

# 32
  • Мнения: 6
Да, започнах да давам „Зайо Байо” точно след като навърши една година. Странното е, че вече постепенно сама се „отбива” от него, а не са минали и два месеца. Днес се разминахме само с 2-3 броя, с другите нахранихме гълъбчетата. Принципно не съм голям фен на тия храни, но реших, че щом на опаковката пише, че се препоръчва при здравословно хранене, може поне да пробвам... Е, да ама детето явно най-добре си знае какво да яде.

# 33
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Давала съм и само веднъж да опита, тъй като видя племенника ми да яде и си поиска.

# 34
  • Мнения: 2 908
Давам,но рядко,като излезем и види дете да яде и си поиска.Всъщност и тогава не и давам лично аз,докато не се намери друга майка,да и натъпче в устата Confused,без аз да видя,и после няма смисъл вече да отказвам.За съжаление при нас така се почна всичко-друга майка и сложи в ръцете зад гърба ми Зрънчо и тя яла и и харесало и така...А онзи ден се карах с една такава,че аз не давам,а тя настоява да и даде-детето я гледало как яде. #Cussing outВ къщи,или като сме сами,не и давам да яде такива неща и тя не се сеща за тях.

# 35
  • Мнения: 674
 Гласувах с Да, рядко, макар че вчера й дадох за първи път зрънчо. Солети с кашкавал й давам даже често, което значи, че изяжда 1-2-3 солетки на ден. Така имам 3 свободни минути, а не мисля, че е чак пък вредно такова количество! Laughing
 Навън никога нищо не е искала. Давам й по собствена инициатива, ако мрънка, а искам да си кажа 2 думи с някой!

# 36
  • София
  • Мнения: 2 227
Да, това е основната им храна. Ако не могат да го сдъвчат - пасирам.
Laughing Mr. Green Laughing

По темата: избягвам да давам.

# 37
  • Мнения: 1 132
Още не, но съвсем скоро очаквам да се самозахрани.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 371
Досега не съм му давала Зрънчо или подобни работи. Единственото му "изкушение" са солетките.

# 39
  • Мнения: X
Не.
Давам солети, но рядко, ако ме види, че ям и понеже са позволени. Ще държа "фронта" докато мога, но не вярвам да ядат другите деца, а той да гледа и да мъца и да не му дам. При всички случаи ще пробвам да го залъгвам с плод, солета или нещо по- здравословно.

# 40
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не,не давам.

# 41
  • Мнения: 161
Не давам,но и дъщеря ми не е проявявала желание към нищо,което се яде с ръце. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 959
Да, рядко.Това е моят отговор.
Но, малката въобще не тачи зрънчото, така че, все едно не давам.Хапва със кеф, единствено солетки.

# 43
  • Мнения: 2 090
Искам да кажа на Kremena,че преди 1 годинка съм давала солети,а не всички неща които изброих.Не се оправдавам,и не виждам кое е немислимото да се дават солети преди 1 годинка newsm78.Каква е разликата м/у тях и сухарите например?Или пък бисквитките?Не сте ли давали,хем и зъбките да си чешат?

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 19:12 от sashimama

# 44
  • София
  • Мнения: 1 504
В интерес на истината съм изненадана от резултатите в анкетата, тъй като всяко второ бебе яде  Зрънчо, поради тази причина и сега покрай топлото време и градинките и моята беба я захраника добронамерени мами и баби. Не мога да я  "бия "през ръцете да не взима....Като стане по-голяма мисля да давам по-малко, но не й за наяждане и заместване на храненето, само и само да се каже, че детето яде нещо. Това са вредни навици, които родителите възпитават в децата си. Солетки давам от време на време, но също рядко...има си детски бисквитки, плодове /парченца ябълка, банан, варен морков и т.н./и с тях може да се чешат венците...

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 21:26 от EmiR

Общи условия

Активация на акаунт