Домашен мед. Може ли?

  • 2 125
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Не съм давала още мед ,но мисля да изчакам още.
Не знам до кога,но на този етап не смятам да давам

# 16
  • Мнения: 6 441
Косе Босе  Hug,както винаги безценна!!!

# 17
  • Мнения: 161
Не съм давала още ,но по принцип вече може. Peace

# 18
  • Мнения: 244
преди месец синът ми беше болен и имаше ужасна суха кашлица нищо не му помагаше детето заспиваше и на всеки половин час се будеше да кашля и плачеше защото не можеше да се наспи стана ми ужасно притеснено и му топнах биберона няколко пъти в домашен мед и той се успокои и заспа ако нямате изявани алергии можеш да почнеш да даваш малко

# 19
  • Мнения: 887
След 1г. знам, че може. Аз дадох на сина си на 1г. и 6м.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мед след годинка и половина може да се дава.

# 21
  • Мнения: 90
След 1г. може.
Аз дадох домашен мед на бебка на 1г. и 1м., като започнах със съвсем малко количество - на върха на ч.л. и бавно увеличавах количеството.

# 22
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
В предвид,че някой производители тъпчат меда с глюкоза и други добавки,смятам,че домашният мед е по добър вариант.Аз на 1г. и 3м. дадох за пръв път на дъщеря си...количеството беше колкото слънчогледова семка...реакция не прояви...

# 23
  • София
  • Мнения: 44 106
Домашен мед е най-добрия мед , който може да дадеш.
Мед не се дава до годинка заради риск от ботулизъм.
На година  и половина сте почти спокойно можеш да пробваш, маалко по малко, не да дадеш една лъжица или филия с мед, а на истина по малко да го въвеждаш седмица-две, ако те е страх от алергии и има предразположение към такива.
Но меда не е кой знае какъв алерген.

# 24
  • Мнения: 72

След 1 година може (отпада опасността от ботулизъм). Медът е слабоалергизираща и ценна храна.

Специализираните източници са категорични по въпроса за възрастта: след 1 година (СЗО; Food and Agriculture Organization of the UN; European Food Safety Authority; Société Suisse de Nutrition; Agence canadienne d’inspection des aliments; Eurosurveillance - independent European scientific journal; Asistente Materno Infantil – España; и т.н.)

Според научни изследвания при децата над 6 мес. вече е създадена естествена защита срещу размножаването на ботулиновата бактерия, но задължителната обща препоръка е за консумация след 12 месеца.


Алергията към мед и пчелни продукти е съвсем друг въпрос.
Алергията може да е към полените в меда.
Не се среща често (около 1.5-2.0% от всички алергии според различни източници), може да предизвиква от леки до тежки форми на алергична реакция.


 Peace

Общи условия

Активация на акаунт