Дневно меню при бременните

  • 34 868
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 149
Аз лично от нищо не се ограничавам, но не съм имала случай да преям защото много ми се е ядяло нещо - малкото не ми позволява да ям много. Сега съм в 17 г.с и усещам , че не мога да ям както преди 2 месеца когато имах страхотен апетит. А за различните храни съм на периоди -  на месеца си позволявам няколко глътки бира и около 3-4 кафета с мляко (задължително). А по принцип високоградусов алкохол не пиех и преди. Досега съм наддала около 3 килограма, и си мисля че засега е нормално.

# 46
  • Мнения: 1 897
Храних се нормално-нито по-малко, нито повече от преди, нито пък с нещо по-различно. Понаблегнах повече на пресните плодове и зеленчуци-просто това ми се ядеше.
През бременността си качих 11 кг, които в последствие лесно успях да сваля покрай грижите за бебока.

# 47
  • Мнения: 518
През първите три месеца изобщо нямах апетит, не съм повръщала, но ядях малко и не качих нито един килограм. Това малко ме притесняваше, но иначе и на мен ми се подуваше корема - това е от газовете сигурно Embarassed От 4-ти месец до сега (след 5 дни съм в 9-ти) съм качила 17 кг., и си мисля, че е от сладките неща, които ям. Просто немога да ги махна от менюто си, въпреки че знам, че нямат никаква полезна стойност за бебето #Cussing out

# 48
  • Мнения: X
Не спазвам някакъв определен режим на хранене.Предимно обаче си похапвам плодове и зеленчуци/това ми се прияжда/.И въпреки това си качвам килограми.До сега съм качила 10 килограма което са си доста.Пък като родим живот и здраве ще има яко  newsm39

# 49
  • София
  • Мнения: 17 592
Хранех се с каквото ми се дояде, в количествата, в които ми се дояждаше, без АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ограничения... е, впрочем, излъгах - ограничавах нещата,които не ми понасяха - имах ужасни киселини и колкото и да ми се ядеше, примерно, туршия, не ставаше.
Във втория месец коремчето ми беше като за 5ти също...

Качих... Към 25 кг, от които 20 - от самата бременност. Свалих без проблеми (без АБСОЛЮТНО НИКАКВИ упражнения след това - от чист мързел, а и не излизам особено много или често) - 20, не мога да се преборя така лесно с 5те, които качих преди да забременея, като спрях цигарите.

Но не е в това въпросът. Можеш да спазваш някакъв режим, ако това не те натоварва психически. НО. В него ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да присъства месо. При това не салам от неизвестен произход в сандвича. И то доста... И също така задължително млечни продукти.

# 50
  • Мнения: 9 973
никога не съм се ограничавала в нищо Laughing

# 51
  • Мнения: 1 620
Аз доста качих и мисля сериозно за някакъв режим, който хем да е  щадяш за бебето в смисъл да доставя  достатъчно хранителни вечества хем  аз да се вталя малко. Вечерята ми е слабото място и май нея ще огранича.

Общи условия

Активация на акаунт