Малко наддавене на тегло

  • 1 001
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
детето си е добре не се притеснявай, не го тъпчи с тестени храни. Да вярно е , че като родата ти натяква постоянно , че детето е слабо може да те влуди, но не ги слушай. Само пюре е достатъчно да даваш може да слагаш и мляко, но недей слага и сухар. Детето си наддава. Моята дъщеря 8 месец беше смъкнала 30 гр., тя не се спираше за секунда а и не беше от яшните. Аз много се шашках тогава, но детето си беше добре. На 1 годинка беше 8.600кг

# 16
  • Видин
  • Мнения: 685
Не се притеснявай. Както са ти казали другите мами все пак е момиче и те наддават по-малко. Много си е добре, ти сама казваш, че е жизнена. Hug

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 857
И аз както Блонди ще ти кажа, че не виждам никакъв проблем при вас, при положение, че детето е енергично и се чувства добре. При последния профилактичен преглед се оказа че сина ми е наддал за месец само 40 гр. и в момента тежи 8,140 кг. Естествено, бях притеснена, защото ми се видя необичайно това, че не е наддал, но лекаря ни успокои, че нормалното тегло за 9-месечно бебе варира от 7,100 до 11,100 кг. при ръст 66-77 см. За вашите месеци нормалното тегло е 6,200 - 10 кг. при ръст 63-74 см. С всеки месец бебетата стават все по-подвижни, изразходват повече енергия и качват все по-малко на килограми. Относно височината - при един от прегледите се оказа, че сина ми се е смалил с 2 см.  Tired Много е трудно да се измери с точност височината на едно бебе, защото никога не стои мирно  Simple Smile. Моят съвет е - не я тъпчи, защото това няма да доведе до нищо добро  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 271
Повод за притеснение би било само, ако бебето отслабва на килограми.200гр наддаване си е напълно нормално Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 296
Savana, това все едно аз съм го писала за моята дъщеря...   newsm78 На 8 месеца тежахме 7100 (беше наддала 250 г само за 1 месец). Доста се притесних и аз, но от всичко изчетено досега стигнах до извода, че щом детенцето е жизнено и здравичко, то килограмите не са толкова важни. Пък и нали са девойки - трябва да са по- фини  Wink

# 20
  • Мнения: 629
Мили мами напълно ви разбирам. И аз минах през голямото чудене за килограмите. На 6 месеца дивачето беше 6.400, а на годинка 7.600 кг. И като изключим първите два месеца от захранването, когато ми стопи лагерите, сега си хапва съвсем нормално. Обаче е много далече от заветните 10 кг средна норма. Много дълго се терзах къде и как бъркам. После реших, че явно метаболизмът й е такъв. А стремежа на лекарите да вкарат всички в някакви норми само излишно стресира и депресира хората.
Въпреки, че изпада от всякакви норми Зори е много будно, пъргаво и палаво дете. Храни се с апетит. Кръвните й показатели са добри. Не е боледувала сериозно с изключение на една настинка още в началото. Та накрая реших, че за мен е по-важно да имам живо и здраво детенце макар и 7 кг. И възрастните сме с доста различни габарити. Не виждам защо и бебетата да не са. Пък и не мога да отрека, че не изглежда като скелет. Има си какво да пипнеш и щипнеш. Не мога да си представя каква лоена топка щеше да бъде, ако беше 10 кг и се вписваше в нормите  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт