още не говорим

  • 2 708
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 625
И моят съвет е да потърсите логопед,а не психолог.Мисля,че се намират такива,които работят и с по-малки деца.

# 16
Логопеди които работят с малки деца има доста,  стига да знаеш къде да ги намериш. Мен ако питаш изобщо не чакай повече. Колкото по - рано се започне терапията, толкова по - добри са резултатите. По принцип едно дете развиващо се в норма, трябва вече на 3 год. възраст да изговаря всички звукове и думи правилно. Разбира се всяко дете си е уникално по своемо. За това най - добре са свое успокоение си направи консултация с логопед. Успех Simple Smile

# 17
  • Мнения: 671
Първо искам да ти кажа да не се притесняваш излишно,потърси помощ от логопед,наистина помагат.
Моят син беше на 3 и половина,само ломотеше някакви неразбираеми неща.Водих го на психолог,който каза че трябва да тръгне на градина,да е сред деца на неговата възраст за да се оправят нещата.Тръгна на градина,намерихме и логопед,който ни посещаваше два пъти седмично и чудото стана.
Сега е на 5 и половина и не мога да му затворя устата.
Наистина децата са индивидуални,някои се развиват по-бързо,други по-бавно и ако няма проблем със слуха ,всичко ще стане от самосебеси.

# 18
  • Мнения: 4 451
Аз като майка на проблемно дете ще те посъветвам да заведеш детето най-напред на детски невролог или психиатър. На 3г.8м. моята Мария не можеше да прави изречения, говореше безспир на някакъв неин си език и това беше съчетано и с други поведенчески проблеми. Започнахме веднага работа с логопед и психолог, а диагнозата и е Хиперактивност и дефицит на внимание. Така, че никак не е рано.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
стискам палци детето да е добре и да му няма нищо. Но задължително потърси лекарско мнение по въпроса.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте! Детето ми говори не да не говори но 70% от думичките ги изговаря на половина или както той си иска /например камион-мион,сладолед-миед/.Благодаря на всички  Hug Във вторник ще се консултирам със специалист и ще пиша как е минал прегледа
Една позната имаше същия проблем.Само че детето беше вече на 5 г.Води го на психолог и диагнозата беше,че на мама глезлата я е домързявало,защото майка и я разбирала и бързала да я обслужи само от сричка.Е защо да се мъчи детето тогаз Grinning.Бързо се оправи проблема,като започнаха всички да си правят оглушки докато не изговори цялата дума.
Иначе и Павел говори още по бебешки като вкарва тук таме истинска дума.Прави някои изречения,но този бебешки все още не го я спрял Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 2 020

Лекарите се оказват крайно неподготвени по въпроса с говоренето...
Това, за съжаление е вярно. Продължава да битува остарялото схващане, че дете под 5 год.в. не може да работи с логопед. Логопедът е този, който преценява кога е необходимо започването на терапия с конкретното дете. Така че nikksan, не губете време и направете консултация с логопед.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт