Отговори
# 45
  • Мнения: 290
Здравейте и от мен ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
Аз не съм писала отдавна,защото го закъсах с Иво от две седмици поддържа висока температура и немогат да установят от къде идва и защо лекарствата не му помагат,къде ли не го водихме,какъв ли лекар не го преглежда и никаква полза.Остана ми само в Токуда да ида,но имам час чак в понеделник.
Много ми е криво миличкото ми дете се измъчи,а аз немога да му помогна!Гадната температура не спада нито от нурофен,панадол,тайлол само от хексалгин и пижама с вода и оцет,смъква я за час,два и пак отначало.Вече съм адски изнервена,недоспала и отчаяна.
Извинявам се,че стана толкова дълго,но само на вас мога да кажа как се чувствам,в къщи пред всички се старая да се държа,но понякога сили не ми достигат.Добре,че Ради оздравя иначе съвсем щях да го закъсам.
Стискайте ми палци всичко скоро да мине и да ми оздравее детенцето,че като го гледам как се мъчи с тази температура и сърцето ми се къса.
Лека нощ на всички.
Когато мога пак ще пиша.

# 46
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Филипа, как така си е срязал ръката, самото стъкло ли се счупи? Това е направо ужасно.


Диана, наистина има много общо между възпитанието на малки момчета и кучета. Девойките са малко по-различни, при тях върви убеждаването.
А пък аз обикновено ходя в поликлиниката сама с двете деца. Там чакаме поне час, защото никой не си отстъпва реда. И съответно правим голям цирк.
Дори веднъж една лекарка дойде да прави забележка на Ели, че е много шумна, след което тя стана просто неудържима.
Хората си мислят, че като съм им майка и мога да ги държа тихи и кротки в продължение на часове.

Хриси, това за температурата, която продължава толкова дълго време е много притеснително.
Освен в Токуда, знам и още едно място, където винаги съм намирала добри лекари - медицинският център "Св.Пантелеймон".



Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 18:45 от luda

# 47
  • Мнения: 3 089
филипа - дано преско да не е с големи болки. и дано бързо премине тая простотия  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1 440
Здравейте!
За съжаление при нас нещата се развиха така-и двете ми деца са болни. CryНати вече се оправя,въпреки че кашля ужасно,но Ивето не е добре.Вчера един час висяхме пред кабинета на джипито,хората си влизаха безмилостно ,гледайки ревящото ми бебе,ние си чакахме,докато реда ни дойде.След рентгенографията се оказа,че е с перибронхит.Реве ми се,като я гледам как се мъчи милата,но сълзи не ми останаха...Сега е на антибиотик и други гадости,които не иска да пие,повръща и диша ужасно. Cry Исках да ви се оплача,защото вие ме разбирате,знаете как се чувствам и какво преживяваме всички... Cry
Карчита,клипчето ти внесе малко топлинка в душичката ми тъжна! Hug
Благодаря на всички,че ви има! Hug
Филипа,дано ръчичката на Преси да се оправи бързо,милия колко ли го боли...
hrisi051 ,моля се детенце да се оздравее!
Като се поуспокоят нещата при нас,се надявам да пиша повече.
А сега доскоро и само хубави неща да ви се случват!
 Hug

# 49
  • Мнения: 1 461
Последните няколко поста не ми харесаха изпрашам положителната си енергия на Филипа, Хриси и Бини дано скоро се оправят дечицата.
Бини и туке така пред кабинетите, дори неможеш да отидеш и да чакаш пред кабинета трябва от предния ден да си вземеш час.Когато Галина беше толкова болна, доктора в Бг ну даде една помпа за астматици в която сложи лекарство и така много бързо се оправи и бързо отхрачи, иначе имаше да се влачим.
Хриси урокултура пускахте ли ?
Филипа представям си как сте се изплашили, добре че не е паднало парче отгоре му, по неписаните закони на Мърфи така става когато сте сами да стават такива бели.

# 50
  • Мнения: 290
Днес отново бяхме на лекар и се съмняват за възпаление на пикочните пътища и утре сме на изследвания,но аз съм все още притеснена.Тази нощ пак беше високо температурна не съм мигнала и за 5 мин.а Иво направо незнам как е изкарал-през ноща вдигна 39,7т.
Дано утре всичко да се останови и да ни изпишат правилно лечение-моля се изследванията да се окажат добри.
Филипа и Бини пожелавам ви и на вас всичко скоро да се оправи и малчовците да оздравеят!

# 51
  • Мнения: 2 331
Ох, колко много болести!!! ooooh!
Всички да се оправяте бързо! Praynig Praynig Praynig
Нашата лична лекарка пък, ако види малки деца, които явно изглеждат отпаднали, ги вкарва, независимо от реда и чакащите.Аз обикнавено и се обаждам по тел. и се уговарям с нея и така никога не чакам.Иначе, не мога да си представя как трябва да се укротяваме пред кабинета час или повече.Ама, аз съм една от малкото и пациенти с две породени деца.Казвала е, че има още две-три семейства като нас. Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 6 258
Филипа, Бини, Хриси, пожелавам ви от сърце дечицата бързо да оздравеят!!! Praynig Hug
И напълно ви разбирам, защото от няколко дни сме все в поликлиниката при лекарката с Дани. Нали му пуснахме кръв и урина, оказа се, че кръвните му изследвания не са много добри. Температурата и разстройството, които ги отдавахме на зъбите, не са били от тях, някаква инфекция е карало милото. Снощи изкарахме много тежка нощ, Дани се събуди малко след като ние си легнахме и плака (направо рева и пищя 2 часа.) Confused И беше целия студен, едва го стоплихме, аз доста се изплаших, ако не беше Иво, щях да викна сигурно Бърза помощ. Пробвахме какво ли не - от сукане до даване на Панадол, мазане на венците, затоплихме стаята. Накрая го изкъпахме с доста топла вода и се постопли и успокои детето. Темп. му беше 35.7.  Rolling Eyes Лекарката каза, че най-вероятно от по-продължителния прием на Панадол и Нурофен е спаднала така темп., въпреки че аз от 2 дни не съм му давала, щото беше добре. Оказа се, че лявото му ушенце е леко възпалено и може би от него е плакал (но беше страшен рев и честно казано ми е свито сърцето как ще сме тази вечер Sad). И сутринта пак имаше разстройство и ако продължи така се разбрахме понеделник да занеса за изследване. Rolling Eyes

А Емко си спа съвсем непробудно цялата нощ, въпреки че на Дани плачът се чуваше сигурно чак до 1вия етаж. Laughing

Забелязвам, че в Емко от време на време се проявява някаква ревност за внимание, та гледам да прекарвам повече време с него. Лека вечер и утре всички да сме здрави! Hug

# 53
  • Мнения: 378
момичета, бързо всички дечица да се оправят - пращам им много целувки и усмивки, топлинка и прегръдки ......
Бини, Хриси,Аня и Филипа - бързо да се оправяте.
Аз да не казвам голяма дума - ама с осцилокцинум и стеримар - оправих засега Алек - дано не тръгне пак хремата - беше доста зле , но се оправи, дано и вие така......но беше голяма борба с ъс слагането на стеримара - то беше ританици, то беше рев.....дано само Ива не е прихванала -засега е добре..

днес пък имах случка с детската градина където смятам Алек да го записвам -  ако ни класират - исках да ида да я посетя,и да я разгледам, при което след половин часови обяснения ми беше казано - като дойдете да го запишете - тогава ще видите какво е при нас. на въпросът ми защо не може сега- имало много вируси  - не можело да се влиза при децата от такива съображения . На въпросът ми - аз не държа децата да са там -аз искам обстановката да видя - кажете ми време когато децата не са там щом се притеснявате от вируси - не получих конкретен отговор......та това беше резултат от 2 разговора -първият път ми беше казано - сега имам работа не мога да ви отговоря-
пак се ядосах на глупавата ни държава - която толерира такова отношение - няма повече да ви разказвам какво още ми беше наприказвано - и страха от това каква съм аз дето иска да посещава градината(дали не съм инспектор и прочие.....)просто за пореден път тази бюрокрация ме разсипва......

отплеснах се....
много позитивна енергия отново към вас -дано всичко се оправи и да няма вече болнички - аз твърдо реших че отказвам двата детски рожденни дни на които сме канени събота и неделя.

# 54
  • Мнения: 5 391
Благодаря ви, момичета Hug
Днес моят човек бесува повече и от вчера, все едно нищо не се е случило Rolling Eyes
А на мен косата ми побеля, цяла нощ не спах от мисли какво само можеше да се случи ooooh!
Хвана ме страх дали ще мога да го опазя, докато му дойде акъла в главата Tired

Всички болни дечица да се оправят Hug

# 55
  • Мнения: 2 126
Здравейте от мен по късни доби!

Искам да пожелая на всички дечица да оздравяват бързо и да няма страдащи мами.Филип@ радвам се че малкият ти палвник е добре Hug

Диана,(малко със закъснение)да ти кажа аз правя точно това което си ми казала в поста си.Даже честно да си призная така искрено се зарадвах,че не греша поощрявайки я често.Винаги пренебрегвам бебето и се занимавам с нея.Ходим си насам натам с колата,бебка при баба и,четем книжки и често я давам за пример на бебето,от което не виждам да е особено впвчатлен,поне не го показва.Онзи акт на жестокост (като бутна Хриска),беше пръв и последен засега,на сутринта гордо обещаваше че няма да прави вече така Mr. Green

Лека нощ (то едва ли има нак ой да кажа в този час,ама карай) Hug

# 56
  • Мнения: 196
zoroto - мислех да не пиша за празника на дъщеря ми вчера в детската градина но не се здържам Hugнезнам от къде да започна след като всички майки влязохме в групата настана олелия...някой дечица взеха да плачат викове ...Мария беше спокойна добре се овладя детето седеше си спокойно на столчето  hahaha bowuu за пример.Започна някак си тържеството(ако мога така да го нарека) Cry Embarassed Whistling и госпожата вместо да овладее положението създаваше паника по- голяма  - дърпаше децата дето плачат да си кажат стихчетата а те милите още повече  Cry Cry а тези дето си седяха кротко ги НЕВИЖДАШЕ #Crazy и пропусна да накара дедето ми да си каже стихчето .Милото ми детенце само седеше и  Shockedтръпнеше кога ще каже нейното име... Crossing Arms добре че беше и мъжа ми та видя цирка на ТАЯ че иначе вика ...да несъм ти повярвал и разбрал като ми разказваш....Дано да сте ме разбрали вие как се почуствах аз детето ми което за 2 дена си научи стихчето и когато попитох госпожата накрая....физомията и беше точно такава Rolling EyesБолните  Naughtyоздравявайте бързо че най- хубавото на празника на мама навярно предстои  bouquet

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 08:34 от bisssy

# 57
  • Мнения: 2 331
Еееееееее, Биси, ядосах се чак!Какво е това нещо?Милото детенце!
Митко няма да участва тази година на тържеството им.Нали не ходи засега на градина.Довечера е и ще разпитам как е минало нашето.Аз съм гледала видеозаписи на други групи, ама дечицата са почти година по-големи от Мария.
Иначе научихме с него стихотворение за мама.Първия ден не го каза на никого.Втория го навих да го каже на баща му, а третия-на баба му.Като го казваше на майка, беше се "захлупил" в скута ми.Искал да го казва на тъмно...Какво ли щяхме да правим в градината Rolling Eyes Баща му е бил такъв.Аз също не отстъпвам в притеснението и ей го, на-резултатът е налице ooooh! Thinking Дано мине с възрастта! Crossing Arms
Филипа, радвам се за вас! Party Hug
Хайде, сега и Бини, Хриси и Аня се включете и кажете, че вече сте добре! Praynig
Дес,защо не си почиваш по това време? Thinking

# 58
  • Мнения: 3 205
Целувки на болничките и да оздравяват по-бързо.
Филипа, на мен също един от най-големите ми кошмари е стъклената врата на хола, която си отнася голям побой всеки ден.

Дианче, аз или съм пропуснала момента с пошляпването, или не е повлияло  Thinking  Затова винаги, като ходим някъде, го държа само за ръка и даже си имам специална хватка, от която не може да се откопчи и да хукне. Номера върти най-вече на Младен, ама той си има нужда да отслабне 20-ина кила и без това  Party

Иво също е болен, ама на него това не му влияе на настроението. Довечера пак ще го води Младен на лекар да му чуят гърдите, че аз имам разни фобии за пневмония.

# 59
  • Мнения: 1 440
Здравейте!
Днес бяхме отново на преглед и слава Богу,Ивето се подобрява,страшното премина и сега съм по-спокойна.
 Дано всички болни да се оправят по-скоро! Praynig
Окупирана съм от двете принцеси,та и днес ще съм кратка,простете ми!
Целувки на всички от нас.

Общи условия

Активация на акаунт