Пролетен Фотошоп - 51

  • 36 998
  • 582
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 182
Кош-красота!!!
Лекси,Весика  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 941
Момичета, тъй като никак не ме бива със сенките, попитах една американка, чиито рамки изглеждаt много реални и 3D как си прави сенките. Тя взе че ми прати едно гигантско обяснението, което преведох и за вас. Самата аз още не съм го пробвала, но звучи доста сложничко...
Първо пускам една рамка на тая мацка да видите за какво 3D иде реч:


Ето превода на български, който са надявам да съм направила коректно:
....... Ок, значи аз използвам ФШ СS2, така че може на програмата, с която ти работиш да не се получава същото.
Това, което е правя е преди да сложа сенките нареждам всички елементи, които ще използвам докато цялата рамка стане готова. Правя това, понеже предварително няма как да зная как ще изглежда нещо, когато го сложа на самата страница в определена позиция. Така например ако сложа цвете върху фон и рамка, после ще трябва да го направя да излгежда по отдалечено, отколкото ако беше само върху хартия. И така, след като всичко останало е направено така както искам, започвам със сенките от долу нагоре. За да сложа сянка, отварям oт layer кутийката с опциите и маркирам сянката, след което следващата ми стъпка е да кликна върху малкото прозорче за цветовете, от където променям цвета на самата сянка. С инструмента eye dropper tool взимам проба от цвета, върху които е сложен елемента (например ако имам панделка върху синя хартия, взимам цвят от синята хартия) след което с плъзгачите отново коригирам цвета на сянката докато стане наистина тъмен нюанс на този цвят (много тъмно синьо в нашия случай). След което маркирам отново от layer кутийката "global light" и нагласявам сянката на -22 ако елемента се подава от горната част, или на 45 ако се вижда долната му част (доста се заигравам с тези неща според това къде се намира елемента, но това са двете основни неща, които правя най - често). След това отново с плъзгачите променям дистанцията и широчината на сянката докато ми хареса. Имам наблюдение, че хартиите, снимките и металните елементи стоят по - добре ако сянкате им не е много разнесена и е по "шарпната". А при елементи като панделки и клонки е по добре да е с повече блър. След като съм направила всичко това, правя сянката на нов, самостоятелен слой и използвам warp tool , за да я наглася. Нещо, което смятам, че е нужно, тъй като сянката се вижда само на мястото на което е нагласена автоматично да се показва, а останалата част от елемента остава без никаква сянка. А, това на мен не ми се струва никак правилно, тъй като и останалата част има отражение. Ето защо още когато съм в опцията на "warp tool" вадя по малко сянка и върху другата част на елементите. Върху някои неща, като панделки например използвам инстурмента selective lasso tool и след това избирам warp за да мога да ги отдалеча и от самия фон. Понякога използвам и инструмента smudge tool за да извадя напред сянката на някои места (като например на местата, където хартията е намачкана). Ами, това е в общи линии. Мисля, че начина по който слагам и обработвам сянката е доста известен на всички, но се надявам да съм ти била полезна.......

А за онези, които знаят английски препоръчвам сами да прочетат оригиналния отговор:

Hello Petrina! I hope you are having a great day. I noticed you asked about my shadows. I am flattered that you like them. I am not a very good at directions, but I can try to explain a little of how I do them.
I don\'t think I really do much special, so I hope I am not a big let down to you with my method, lol. Let me see. Ok, well first I do have CS2, so depending on what program you have, my way may not work the same.
So, what I usually do is place all my elements and basically finish my lo before I do my shadows. I do that because I don\'t know how something is going to lay on a lo until I know exactly where it is going, kwim? So like if my flower is on top of a paper and frame, it is going to be "farther" off the paper than if it was just on the paper. So, once I have everything where I want it, I start at the bottom and work my way up. To do the shadows, I open the layer style box and go to the drop shadow box, then the first thing I do is click the little color box on the top to change the color of the drop shadow. I then use the eye dropper tool to take a sample of the color that the element is lying on (so if I have a ribbon on blue paper, I take a sample of the blue paper), then I move the adjuster to make the color a really dark (between brown/blackish) shade of the color (so dark blue in this case). Then I uncheck the "global light" box and set the shadow to -22 if the element is going to be showing the most on the upper end, or 45 if it is the bottom ( I play around with this alot depending on where the element is, but those are two angles I use ALOT). Then I just play around with the distance and spread settings until I get something that looks "right" to me. Usually I find that elements like my papers, or photos, or metals look really good with shadows that are not spread so much and more sharper (so not as much blur). And things like ribbon or twigs (random huh, lol) look better with more blur. Lets see, then after I have done that, I make the shadow into its own layer and use the warp tool to adjust it. One thing I found though, is that because shadows only appear on the angle you set it at (so like on the -22 it shows on the left side, and top) the rest of the element has no shadow. And that just doesn\'t look right to me because the part that doesn\'t have a shadow still needs some definition. So in ALOT of my elements (while in the "warp tool" mode) I bring out just a little bit of shadow on the other side of the element. On some things too, like a bow, I use the selective lasso tool and then select warp so I can only make that part farther from the lo. OH, and I sometimes use the smudge tool to just bring out the shadow more in some spots (like in the crumpled paper parts) So, that is pretty much it.I think the way I do my shadows is pretty common, but I hope I helped you a little bit. Take care girl~ love, holly

# 17
  • Мнения: 948
 Crazy мерси много, Кош!!! Логично, ама кой да се сети!!!

А теб те харесах с прическата  Simple Smile

Джони, сина ти е голям сладур; а всеки път като ти видя аватара и се усмихвам. Наистина трябва да му оставиш косата дълга  Simple Smile А ако се видим в Пловдив след няколко седмици, ще си спретнем една дружна пролетна фотосесия  Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Джони, сина ти е голям сладур; а всеки път като ти видя аватара и се усмихвам. Наистина трябва да му оставиш косата дълга  Simple Smile А ако се видим в Пловдив след няколко седмици, ще си спретнем една дружна пролетна фотосесия  Simple Smile
Задължително  Peace ще напрява всичко възможно да се видим  Hug
А и мноого се възхищавам на снимките ти - няма да откажа една фотосесия с моя мъж и твоята мис.  Laughing


Кош - благородно ти завиждам за къдравата коса - моята е като праз, а винаги съм мечтала къдрава коса...кой каквото си няма  hahaha

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Джони, скоро видях в един сайт за снимки на бебета, тази от аватара ти. Помислих си, че и ти си я взела от някъде. Сега разбирам, че това е синът ти  Rolling Eyes Ако се сетя къде съм я видяла, ще ти пиша пак.

Сори за оффа  Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 941
Ама, хора моля ви, бъдете реални. Това момченце от аватара на Джони го има в много сайтове, не е детето й разбира се .... Ако аз си сложа кученце за аватар, значи ли че е мойто, кен ли  hahaha



http://petrinav2.multiply.com/photos/album/57?replies_read=7#24

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 20:55 от кошничката

# 21
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Здравейте,
аз рамки нещо хич не обичам да правя, но понеже темата е пролетна се включвам с една пролетна анимация (последното ми творение на фотошоп) Laughing

# 22
  • Мнения: 1 182
Кош , отново жестока рамка!Ето нещо и от мен







# 23
  • Мнения: 1 941
Лати, махни червените очи на Вики на първата. Иначе са супер, може да увеличиш леко контраста на снимката на момиченцето  Peace

# 24
  • Мнения: 2 270
Мишолина-страхотни рамки-и трите.Браво
Джони-струва ми се ,че без долното ляво цвете ще е по добре.Може да вдигнеш още малко снимката,защото така има много въздух над главичката.Също така е добре да подсилиш червения цвят при цветята ,за да се доближат до цвета на блузката.Иначе картичката е страхотна
Кош-и двете ти рамки са супер  bouquet.Имаш малки грешки при сенките,ако искаш може да ти ги кажа ,за да си ги оправиш
 Marci -анимацията ти е страхотна.Браво
Лати и трите са прекрасни.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Ама, хора моля ви, бъдете реални. Това момченце от аватара на Джони го има в много сайтове, не е детето й разбира се .... Ако аз си сложа кученце за аватар, значи ли че е мойто, кен ли  hahaha

smile3555 doh  hahaha Сега да питам, тази чашка, дето пиеш с нея, на точките, от къде си я купила?  Wink

# 26
  • Мнения: 1 941
Mлечко, а знаеш ли защо лака за нокти ми е така  Joy Ани, знам за сенките но понеже елементите си бяха със сенки и такааа ме домързя да ги оправям, надявайки се че никой няма да забележи  Rolling Eyes Уви, бях забравила за теб че сигурно ще ти се набие на очи. Отивам засрамена да ги оправям ...

# 27
  • Мнения: 1 668
Кош ,последната ти рамка е прекрасна Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


p.s. Това в подписът ти ме раэби rotfImbo

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
 Mr. Green не е момченцето ми, но моят Алекс много прилича на него...особено когато беше по-малък...
Ани - права си за цветето, оправих го вече.  Peace Но да ви се оплача така лошо ми я разпечатаха във фотото  ooooh! кошмарно направо - плика и листа, който излиза от него направо са едно жълтеникакво петно... и това ми било професионално фото #Crazy

Ани твоята щерка наистина голяма шампионка, честито   bouquet - ние миналата година ходихме на такова състезание като това вашето/ като публика/, заради едно момиченце от класа на големия ми син - много интересно беше. А ти беше ли в Пловдив с щерката?

Лати - фрезиите са ми любими цветя - много е сладка рамката ти с тях, а и дечковците ти ми прави впечатление, че все повече си приличат  Laughing

Кош - на твоята рамка са близначките нали? Детенцето в ляво страшно много ми заприлича на Мишето на Ели Г.  Joy
А обяснението на американката си го сейфнах, като има време ще го пробвам.Тенкю   bouquet

# 29
  • Мнения: X
Lati, първата ме грабна много са свежи всички!


Общи условия

Активация на акаунт