Стара Загора 47 - Халосала ни е трайно една пролетна умора... Целогодишно...

  • 19 227
  • 268
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ/със съвсем малко закъснение.Майчета,кажете нещо ефикасно срещу сополки,че много се тормози малката ми душичка.Пробвали сме физ.разтвор,физ.разтвор+ адреналин/не го понася/и солена водичка .

# 46
  • Мнения: 109
малика здравей,заведи си детенцето при д-р Казийска тя е хомеопат и за 2-3 дни ще забравиш че изобщо сте били болни.Аз само така лекувам моя малък герой и съм страхотно доволна.Ако решиш успех-мога да ти дам и координати. Laughing

# 47
  • Мнения: 5
geri143495,давай ще ти бъда много благодарна.

# 48
  • Мнения: 109
малика ще ти го пратя като ЛС да не занимаваме другите

# 49
  • Мнения: 315
Днес имам РД  newsm38 Да ви почерпя:



Наздраве!   bigdance2

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Честит рожден ден Марго Hug
Да си жива и здрава и двамата ти мъже да те слушат и с двете уши Mr. Green

# 51
  • Мнения: 6 243
Честит Рожден ден, Маргарита!

# 52
  • Мнения: 315
Благодаря за поздравите  newsm03

# 53
  • Мнения: 426
Добро утро,
да излезнем напред, че нещо не мога да открия темата.

# 54
  • Мнения: 280
С малко закъснение,но с много усмивки:Честит рожден ден,Марго!

Ако сополките са безобидни и няма кашлица,физиологичният разтвор трябва да помогне.Аз пръсках в нослето и бебо като кихне,дърпам ги с аспираторчето.

Добре дошла на Течка!!!

# 55
  • Мнения: 9 481
Бяхте коментирали детските градини и ясли...а аз тъй като скоро записах отрочето ни на детска градина, разни майки ме подготвяха психически за допълнителните плащания в тези заведения /в т.ч. и яслите/, а днес една друга ме издразни с репликата "ама ти знаеш ли колко малко дава общината на тях?!?".
Сега да ви "светна" без да голословя колко точно дава общината-Започвам да цитирам "Бюджет 2008г"
На територията на Старозагорска община има 25 детски градини и ясли.
От бюджета ми става ясно, че отделно са предвидени разходи за заплати, издръжка, ремонт, отопление и т.н.-т.е. това са отделни пера в бюджета-започвам да цитирам:
-"Осигурени са средства за ФРЗ и соц.осигуровки увеличени с 10 на сто от 01.07.2008г за:
  -2 281 учители, възпитатели и друг персонал в училищата, детските градини и извънучилищните дейности.
  -366 бр. персонал в детските ясли и млечна кухня
  65 бр медецински персонал в здравните кабинети на училищата и ЦДГ

В рамките на собствените приходи се финансират общинските дейности както следва:
-Издръжката на 3 527 деца в дет.градини -2 500 000лв!
 /ако тази сума разделим на 25-тте ДГ-излиза по 100 000лв на година за ЕДНА градина, а на месец се пада по 8 333лв!!!!!!!/

-Издръжката на 1 500 деца в ДЯ и млечна кухня /забележете отделно перо е/- 1 120 000лв!!!!

-Основен ремонт на детски градини-655 000лв!!!!

-Основен ремонт на детски ясли -528 000лв!!!

-Ремонт на отоплителни и газови инсталации в училища, детски градини, спортни бази -330 000лв

И така-къде по дяволите отиват всички тези пари, та да  искат още, обяснявайки как общината не дава?!
Ако не бях попаднала на този бюджет сиурно и аз щях да съм в кюпа и да цакам като всички останали, но си мисля че не е редно...
Пуснах темата и в "нашите деца" да чуя мнения за другите градове

# 56
  • Мнения: 109
да ви кажа аз нямам нищо против ако ми кажат да купя някаква играчка или друго пособие което ще стои в групата където ще е детето ми в крайна сметка ще го направя за него.Но да ми поискат пари кеш на ръка много ще я объркат..... #2gunfireтогава ще видят кон боб яде ли Naughtyи аз чакам да видя ще ни приемат ли нормално и искрено се надявам да стане

# 57
  • Мнения: 6 243
Имам впечатления от 3 детски градини. Твърдо съм убедена, че нещата зависят от ръководството на градината. В момента дъщеря ми е в детско заведение, в което сме събрали по 50 лв. в началото на годината и повече за пари не е ставало дума. Тук не включвам текущите 2-3 лв. за куклен театър.  Нито са в мизерни условия, нито са гладни.

Моника, благодаря за инфото.

# 58
  • Мнения: 280
И ние събрахме по 70 лв. в началото на годината и повече не сме давали.Но носим на тримесечие по 4 рула тоалетна хартия,4 домакинска и 1 пакет салфетки.И на нас ни бе подхвърлено,че Общината отпуска недостатъчно пари.Тези 70 лв. не ми се струват много,но е добре да се знае какво точно се случва в тази сфера.С нашите пари.

# 59
  • Мнения: 6 243
Ние носим ежемесечно по една тоалетна хартия, пакет салфетки и руло кухненски кърпи - горе - долу същото. Това го приемам за нормално, не ми тежи (а може би защото съм свикнала вече).

Общи условия

Активация на акаунт