Хитринки за всякакъв случай (2)

  • 101 218
  • 284
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 001
здравейте момичета кажете ми как да се отърва от мравки в къщи,направо нямам идея какво да ги правя ако някой знае ще му бъда благодарна
Препарат Килтокс - убива всичко летящо ,пълзящо....
Ако искаш обаче хитринки....Наръсваш там откъдето излизат с черен пипер млян.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 456
....Наръсваш там откъдето излизат с черен пипер млян.


А, черен пипер срещу хлебарките става ли? Thinking

# 92
  • Мнения: 533
В плодовата салата сипете съвсем малко минерална вода. Така ябълките, прасковите, кайсиите или бананите няма да потъмнеят.

Преди да се потопи последователно в брашното, яйцата и галетата, шницелът се подсушава: върху дланта на едната ръка се слага разгъната чиста ленена кърпа, на нея се слага шницелът, с другата длан се покрива и се натиска между ръцете, за да се попие напълно влагата. Това се прави за да не се “съблича” шницелът.

Ако не сте успели своевременно да отсраните пяната от месния бульон, сипете хладка вода( 1 ч. на 2-3 литра бульон), пяната ще се повдигне отново нагоре.

Обилната мазнина от яденето (супи, яхнии) се отстранява след като то се охлади и в него се пуснат няколко парченца лед. По този начин мазнината полепва по ледените блокчета, след което те се отстраняват.

Печеното пиле ще стане по-вкусно, ако сложите в него един бульон забит в лимон, който е обелен.

За да се отървете от миризмата на прясна боя, оставете в помещението купичка с накълцан лук, залят с вода.

Жълтеникавите петна по ваната и порцелановите мивки се изчистват със затоплен оцет, в който е добавена сол.

Мекиците няма да загарят, ако в
мазнината за пържене се сложат няколко
резенчета суров картоф.

Кубчетата лед на кристали се
получават, когато се замразява преварена вода.


Ако искате да сгъстите супата, можете да добавите 1–2 с. л. картофено пюре на прах.











# 93
  • Мнения: 795
За да станат по-меки пържените филийки добавям към яйцето и малко кисело мляко. Дори като изстинат не се втвърдяват както само с яйцето. 

# 94
  • Мнения: 7 605
здравейте момичета кажете ми как да се отърва от мравки в къщи,направо нямам идея какво да ги правя ако някой знае ще му бъда благодарна

Ако са направили пътека, сложи бакпулвер там  Peace

# 95
  • Мнения: 68
Мравките се заливат с гореща вода, но ако пътечката им е вкъщи това естествено не върши работа. На мен ми влизаха дори в леглото (а как хапят...). Справих се като поръсих сол около леглото. Но това не ги убива, само си сменят маршрута. Накрая се отървах от тях с "Биокил". Той е спрей и е хубав, защото ако имаш домашен любимец или малко дете, не вреди.  Hug

# 96
  • Мнения: 5 001
....Наръсваш там откъдето излизат с черен пипер млян.


А, черен пипер срещу хлебарките става ли? Thinking
Не,доколкото знам...Това с черния пипер е за мравките....

# 97
  • Мнения: 57
За мравките става айгън купува се от селскостоанските аптеки,става и за паяци много е ефикасен

# 98
  • Мнения: X
И при нас имаше мравки, но поръсваш мястото с прах (за пране), да постои така около седмица и изчезват (от миризмата, май), но вече 2-ра година няма.

# 99
  • Мнения: X
Колкото до хлебарките - в аптеките има кубчета, които се слагат в ъглите на стаята или тебешир, с който се рисува по пода, оставяш 48 часа и после минаваш с метлата. Ние минахме вилата с тебешира и после трябваше да ринем с лопата. УСПЕХ !!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 100
  • Мнения: 1 520
Една хитринка за всички, които обичат да отглеждат кактуси и алое - ако нараните кактуса или алоето, покапете върху мястото няколко капки свещ. Те ще капсулират нараненото място и то няма да загние. Peace

# 101
  • Мнения: X
А пък аз винаги купувам повече сапуни, разпечатвам ги и поставям между чистите дрехи. Така и мириса на омекотителя се запазва за по-дълго, а и сапуните се подсушават и свършват по-бавно.

# 102
  • Мнения: X
А и когато печете сандвичи с кашкавал някои хора слагат масло преди кашкавала, а аз кисело мляко- запазва ги меки и хрупкави. Това е по примера на майка ми и ми върши работа.  bouquet  bouquet  bouquet

# 103
  • Мнения: 1 520
А пък аз винаги купувам повече сапуни, разпечатвам ги и поставям между чистите дрехи. Така и мириса на омекотителя се запазва за по-дълго, а и сапуните се подсушават и свършват по-бавно.
He e необходимо да се разпечатват. И запечатани пак ароматизират дрехите в гардероба. Peace

# 104

Общи условия

Активация на акаунт