Мога ли да давам Дуфалак?

  • 1 133
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Не е вярно, че кърмените бебета нямат подобен ефект - моят син също имаше отвратителен запек, с дни не акаше, въпреки моите диети, термометри, сапунчета и така докато не захраних.
Отговора на педиатъра беше, че всяко 2ро кърмаче е така.
И аз не съм давала толкова рано Дуфалак.
Пробвай да му затоплиш коремчето (напр. с пелена или ако имаш специална грейка). Наливала съм и по-топла вода за банята и след това сина ми по-лесно се изхождаше.

# 16
  • Мнения: 2 374
kak e възможно да не ака 10 дни това е страшно много!аз мисля че можеш да му дадеш дуфалак от 10мл. нищо няма да му стане( и все пак това е мое мнение),но 10 дни е прекалено много,а дуфалак е най-доброто в случая

# 17
  • Мнения: 1 763
За Дуфалак не знам. На този адрес http://www.solvay-pharma.bg/pacjenci/gastro/gastro_sch03.html пише, че може за кърмачета по 5 ml, но не пише за колко големи. Виждам, че те съветват да даваш вода от овесени ядки, а си мисля, че в овесените ядки май има глутен, което не е много препоръчително за бебета. Иначе и моят син от няколко дни не беше акал, днес повече от час правихме гимнастика и масаж на коремчето и се изака. Предполагам, че това вече си го пробвала, но аз да кажа.

# 18
  • Мнения: 1 029
абе мами какви са тия филми , в които вкарвате момичето?Какъв специалист?Запекът го има при всяко второ дете (независимо кърмено или на ам).Коя от вас е водила детето си на специалист при запек?
Стига сте я шашкали.10 дни действително са много време, но тук ще изкритикувам и нея Laughing
Ти защо не звъннеш на педиатъра, а чакаш детето 10 дни да се мъчи?Когато дъщеря ми имаше запек пробвах всички варианти докато не разгадая причината за появата му- оказа се неподходящо ам

# 19
  • София
  • Мнения: 672
Venny_b, аз водих детето не при един а при три специалиста, най добрите педиатри в София. И ми казаха - това е положението... Само си дадох парите (не че е от значение щом е за детенце), нищо не ми казаха, освен че му преслушаха коремчето и казаха "леко е неспокойно". 10 дена е много време, а от инфото, което аз съм чела (а то е мнооого, защото съм патила и препатила с неакащо бебе) дори и за кърмаче е много. Но да не стряскам сега майчето, че е достатъчно притеснена. Не я обвинявайте - лекарите рядко препоръчват интервенции при кърмено бебе, а аз знам за такива, които икономисват от памперси и по 12 дена, пък са здрави и хубави дечица  #Crazy

Мама на Ани, ако прочетеш за възможни последствия от глутена, няма да дадеш вода от овесени ядки. Това със сапунчето е с ефекта не термометъра (за който ти казах), но аз не посмях, защото ми казаха, че дразни лигавицата. А това с мушкатото ми се видя направо опасно - мушкатото имало някакви нишки, които можели да останат в анусчето на детенце.

Но аз съм от страхливите мами... и разбира се всеки си решава сам...

Дуфалак съм давала на 2.5 месеца. Е няма такива колики при все че моето бебе колики не е имало почти. Ако се решиш - защото на опаковката пише, че може да се дава на кърмачета, напълни една пипета от инфакола и и го дай сутрин на гладно (тя е 0.5 мл). Преди първото ядене. Но и той не действа веднага - понякога и след 1-2-3 дни. Ако подейства изобщо.  Hug

Иначе и на мен смяната на АМ и повечкото течности ми помогнаха на по-късен етап, при все че педиатърката каза - нееее, а мъжа ми и той ме овика от всякъде. Сега е като часовник - в 8:45 и в 19:30 с отклонения от 5 -10 минутки Simple Smile Не пропуска Wink

# 20
  • Мнения: 124
Ако решиш да дадеш Дуфалак ще пострада коремчето на бебо,но не го заплашват здравословни проблеми,няма привикване към него ,пък и той не действа веднага,така ,че  по-добре го изакай със сапучне,не може да държиш бебе 10 дни неакало -по опасно ми се вижда.Така,че действай.

Общи условия

Активация на акаунт