Какви породи кучета са ви хапали?

  • 5 970
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 877
Миналата година - два пъти.
Първи път - нещо като овчарка беше, сори, ама не спрях да му разгледам породата.
Беше в двора на едни приятели - не тяхното куче, в кооперация на три етажа са. Чаках на спирката пред кооперацията им, облегнала се бях на оградата и псето му ме захапа за гърба, през решетките. Имам белег, адски бях възмутена. Сега са сложили мрежа на оградата и надпис "Зло куче".
Вторият път беше в бизнес парка, тъкмо си тръгвах съсипана за погребение и едвам влачех крака, когато някакъв помияр дойде, захапа ме за глезена и си замина. Беше много странно, дори не стисна зъби, нямаше кръв и т.н. А аз отникъде не очаквах точно там да ме ухапе куче.

# 46
  • Мнения: 532
Много си е хубава темата ,защото дава отговор на другата тема за пит булите.Защото което и куче да те ухапе най много да ти остане една дупчица/и аз съм хапана от собственото си коли/,хапят за защита или сплашване,но не и от злоба да те заръфа и да не те пусне.Има разлика ,нали?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 790
На някои такива дупчици им стават, че се налага чак да ги погребват.  Stop

Моите два белега съвсем не са дупчици.

# 48
  • Мнения: 1 897
Защото което и куче да те ухапе най много да ти остане една дупчица/и аз съм хапана от собственото си коли/,хапят за защита или сплашване,но не и от злоба да те заръфа и да не те пусне.Има разлика ,нали?
Белегът до коляното ми е точно от такова злобно ухапване и съвсем не е малка дупчица.Кучето впи зъби в крака ми, увисна на него и изобщо нямаше намерение да ме пусне. И пак повтарям,че по никакъв начин не съм го предизвикала. За уплахата си, изненадата и болката няма изобщо какво да обяснявам (бях ученичка в 10-ти клас). Добре,че се намесиха минувачи, иначе не ми се мисли...

# 49
  • Мнения: 532
мислиш ли че ако те захапе питбул минувачите могат да ти помогнат? това ми беше мисълта.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Feit, аз мисля, че изобщо не би трябвало да ме захапва питбул. Нито мен, нито някой друг. Ами ако някой го захапе тигър на улицата, дали ще могат минувачите да му помогнат? Не, нали? Само че, дали има тигри по улиците? Тези мили котета също не се раждат злобни и агресивни. Питай дресьорите в цирка.

# 51
  • Мнения: 11 747
съседска болонка и улично превъзходно. И котка ме е хапала и то здравата - моята.

Гледала съм питбул, не ме е хапал.

# 52
  • Мнения: 503
мислиш ли че ако те захапе питбул минувачите могат да ти помогнат? това ми беше мисълта.
Естествено, че могат.
Гледала съм два питбула, никога не съм позволила да се нахвърлят върху човек или животно. Тези кучета могат да бъдат дресирани, могат да бъдат контролирани, но не от малоумници, които си избиват комплексите чрез тях.

# 53
  • Мнения: 532
Feit, аз мисля, че изобщо не би трябвало да ме захапва питбул. Нито мен, нито някой друг. Ами ако някой го захапе тигър на улицата, дали ще могат минувачите да му помогнат? Не, нали? Само че, дали има тигри по улиците? Тези мили котета също не се раждат злобни и агресивни. Питай дресьорите в цирка.

Ти май наистина не виждаш разликата в това на да ухапе пинчер и бяла мечка?!?! Както и да е...

# 54
  • Мнения: 5 539
Пекинез ме е хапал по петата, когато бях дете.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Feit, говориш глупости за някакви си там дупчици!  Stop Ти може и да си имала малки дупчици, но други хора не са се отървали само с това.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 426
И в двата случая ме хапа немска овчарка.

И двата пъти бяха кучета на мои познати, за които се знае, че са агресивни, но мен нали по-принцип не ме хапят smile3532 Но аз си бях виновна и в двата случая... иначе обожавам животните и не ме е страх от ухапване. От помиари също не ме е страх, но твърдо смятам, че не трябва да има безстопанствени животни. Що за хора са, дето ги оставят на улицата. Що за хора са тези , дето ги хранят навън и им удължават агонията, що за хора са, дето искат да ги избият..... Ама нейсе... пък като гледам, повече сме хпаните от домашни кучета...



А сетих се, че веднъжи моето се опита а ме ухапе, горкото. То спеше в хола, а аз стъпих в тъмното върху него. Той скочи, отвои си устата върху ръката ми, нотака и не я затвори, само ме гледаше тъпо и после се омазваше, явно се е чувствал виновен. Афганистанска хрътка имах.....

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Каракачанка. Явно беше раздразнена от пътуването в тясна кола и само аз и бях до главата, та се опита да ме гризне, но точно по това време бях с гипс на ръката. Разбира се, стопанина беше наоколо и с бързи реакции.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 421
Хапана съм от "улична превъзходна" - бяха 5 кучета, заобиколиха ме и едното ме захапа. Добре, че се появи човек отнякъде, защото вече бях загубила ума и дума.

Също така съм хапана от булонка - както си вървях и изведнъж отзад се спусна и ме захапа по крака - добре, че по това време бях с кубинки и дънки. Искам да кажа, че през дънките и през кубинката пак ме заболя доста и то от една смешна злобна булонка.
 
Дори не ми се мисли ако е питбул или нещо по-едро.

# 59
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не ме е хапало, но...

Когато бях бременна с първото ми дете, около 5-ия месец, разкождах племенника ми.
С ритник счупих врата на един тигров боксер. Чух само тупур-тупуррр зад мен, обърнах се и го видях тва как лети право към детето. И му бих едно мае гери. Собственика му беше някакъв тийн и доста рева после. Малко ми стана жал, но всичко стана за части от секундата.

Общи условия

Активация на акаунт